معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یکی از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که در سال های اخیر مطرح شده است. چرا که دانشگاه پیام نور با ارائه ی این رشته ها امکان ادامه تحصیل را برای افراد با شرایط خاص، فراهم آورده است، درواقع این دانشگاه از بین علاقه مندان و نخبگان و به شکل بدون آزمون دانشجو میگیرد. شهریه پایین تر این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های کشور و همچنین اعتبار بالایی که مدرک تحصیلی واحد های پیام نور دارد، سبب شده تا تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه طرفداران زیادی داشته باشد. علاوه بر این موارد دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجویان نخبه و نفرات برتر دوره های کارشناسی ارشد طرح هایی همچون تخفیف در شهریه های پرداختی و… را در نظر گرفته است که در ادامه بحث خواهند شد. این دانشگاه رشته های دکتری مربوط به اغلب گروه های تحصیلی را ارائه میدهد.

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

از جمله گروه هایی که دانشگاه پیام نور در مقطع تحصیلی دکتری ارائه میدهد میتوان به رشته های علوم پایه، علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم کشاورزی و … اشاره کرد. داوطلبانی که رشته ی مورد نظر خود را در رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یافته اند، میتوانند اقدامات لازم را برای پذیرش در این دانشگاه انجام دهند. اما قبل از هر اقدامی باید از شرایط تحصیل و همچنین قوانین مقرر شده از سوی این دانشگاه برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری بدون کنکور اطلاع کافی داشته باشند. چالشی که داوطلبان با آن رو به رو هستند منبع موثق برای کسب این اطلاعات میباشد. توصیه ما به داوطلبان استفاده از مشاوره تحصیلی و تجربه کارشناسان این حوزه میباشد. کارشناسان و متخصصان ما در مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتوانند ابهامات شما را برطرف کنند. همچنین در ادامه به شرح برخی موضوعات پیرامون دکتری بدون کنکور این دانشگاه میپردازیم.

انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه پیام نور کارشناسی


انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور تنها از بین ۵۰ رشته ی تحصیلی امکان پذیر است.  داوطلبانی که شرایط لازم برای تحصیل در دوره های بدون کنکور دکتری پیام نور را دارند، بر اساس رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود، میتوانند یکی از این رشته ها را انتخاب کنند. برای این کار داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش و آموزش مراجعه کنند. در این سایت باید به قسمت مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور بروند و بعد از وارد کردن اطلاعات خود همچون اطلاعات شناسایی و اطلاعات مربوط به مقطع تحصیلی قبلی خود، کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از پایان مراحل انتخاب رشته داوطلبان به یک کد رهگیری دسترسی پیدا میکنند که این کد را باید تا پایان مراحل ثبت نام نزد خود نگه دارند. زیرا در مراحل بعدی و برای دیدن نتایج لازم است.

نکته ای که قابل توجه است این است که انتخاب رشته برای مقطع دکتری بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور اغلب در زمان یکسانی انجام میشود. داوطلبان میتوانند در هر دو دوره انتخاب رشته کنند.


بیشتر بخوانید: مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور سوالات زیادی را در ذهن داوطلبان به وجود آورده است از جمله اینکه ثبت نام در این دوره ها چگونه است و چه کسانی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند؟ شرایط لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع دکتری کدامند؟ بر اساس قوانینی که دانشگاه پیام نور مصوب کرده است تنها نخبگان و نفرات برتر مقطع کارشناسی ارشد میتوانند در دوره های بدون کنکور دکتری این دانشگاه پذیرش شوند. به طور کلی شرایط لازم برای ثبت نام در این دوره ها به شرح زیر میباشد:

  • دانشجویان نمونه کشوری
  • نفرات برتر المپیاد های علمی دانشجویی
  • افرادی که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رتبه اول بوده اند.
  • افراد دارای مقاله هایی که در مجلات معتبر بین المللی چاپ شده باشد.
  • نفرات اول تا سوم دانش آموخته در هر رشته

چنانچه این افراد دانشگاه پیام نور را برای تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور انتخاب کنند، شهریه پرداختی آن ها با تخفیف همراه است. حال که شرایط لازم برای تحصیل در رشته های بدون کنکور مقطع دکتری واحد های پیام نور را فهمیدیم باید به اقدامات لازم برای ثبت نام بپردازیم. بعد از اعلام زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش داوطلبان میتوانند به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور انجام دهند. میتوان گفت که مراحل ثبت نام از زمان انتخاب رشته آغاز میشود. بعد از انجام این مراحل که به شکل اینترنتی است، اسامی پذیرفته شدگان اعلام میشود، اگر داوطلب در کد رشته های انتخابی خود پذیرش شود، باید برای بقیه ی مراحل همچون مصاحبه و ارائه ی اصل مدارک تحصیلی و شناسایی به واحد دانشگاهی پیام نور مربوطه مراجعه کند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه پیام نور


لیست رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور همانطور که قبلا اشاره کردیم شامل ۵۰ کد رشته محل میباشد که داوطلبان میتوانند از بین این ۵۰ رشته، رشته های مرتبط با مدرک تحصیلی خود را انتخاب کنند. این رشته ها در گروه های مختلف همچون علوم پایه، الهیات، علوم فنی و مهندسی و … تقسیم بندی میشود. لیست رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور در گروه علوم انسانی شامل رشته هایی همچون: تاریخ، علوم اقتصاد، حقوق خصوصی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی عمومی، فقه و مبانی حقوق اسلامی و… رشته های گروه علوم پایه شامل رشته های شیمی فیزیک، ریاضی محض، شیمی آلی، بیو شیمی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه و… میباشد. رشته هایی همچون آموزش زبان انگلیسی و زبان شناسی همگانی در گروه زبان قرار دارند. سیاست و توسعه کشاورزی و اقتصاد کشاورزی نیز از رشته های دکتری بدون کنکور گروه کشاورزی است.

مهندسی صنایع و مهندسی راه ترابری نیز برای داوطلبان دکتری بدون آزمون گروه علوم فنی و مهندسی ارائه میشود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور


شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور تنها شامل تعداد محدودی از واحد های پیام نور میباشد. اطلاع از لیست شهر های ارائه دهنده ی این دوره ها برای داوطلبان بسیار مهم است تا داوطلبان دانشگاه موردنظر خود را از بین این لیست انتخاب کنند. شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور به شرح زیر است:

دانشگاه پیام نور مرکز تحصیلات تکمیلی تهران که رشته های محیط زیست، روانشناسی عمومی، تاریخ، حقوق خصوصی، فقه و مبانی حقوق اسلامی شیمی آلی، بیوشیمی، شیمی معدنی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مدیریت بازگانی، آموزش زبان انگلیسی، زبان شناسی همگانی، اقتصاد کشاورزی، ریاضی و… را ارائه میدهد.

دانشگاه پیام نور مرکز قم اغلب رشته های علوم انسانی همچون معارف اسلامی را در لیست رشته های خود دارد.

دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رشته های فیزیک وشیمی را در لیست رشته های بدون کنکور خود دارد.

دانشگاه پیام نور مشهد از دیگر شهر های ارائه دهنده رشته های دکتری بدون کنکور است که رشته هایی همچون علم اطلاعات و دانش شناسی، شیمی تجزیه، فیزیک، ریاضی، شیمی معدنی و… در این لیست جای دارند.

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور


مصاحبه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

مصاحبه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یکی از مراحل ثبت نام و کسب پذیرش در این دوره ها میباشد. بعد از اعلام نتیاج و اسامی پذیرفته شدگان این دوره ها افرادی که نامشان در لیست پذیرفته شدگان بوده برای مصاحبه حضوری دعوت میشوند. این افراد باید هزینه ی مربوط به مصاحبه را به شکل اینترنتی پرداخت کنند. داوطلب باید در تاریخ اعلام شده به محل مصاحبه مراجعه کند. ارائه ی  مدارکی همچون کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت، کارنامه مربوطه، کارت ملی و شناسنامه، پایان نامه، مقاله، مدارک مربوط به زبان انگلیسی، فیش واریز هزینه مصاحبه و… الزامی است. افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در مصاحبه شوند، میتوانند در این دوره ادامه تحصیل دهند.

سوالات متداول

لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور کدامند؟

تاریخ، علوم اقتصاد، حقوق خصوصی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی عمومی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، رشته های گروه علوم پایه شامل رشته های شیمی فیزیک، ریاضی محض، شیمی آلی، بیو شیمی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه؛ آموزش زبان انگلیسی و…

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور مرکز قم اغلب رشته های معارف اسلامی را در لیست رشته های خود دارد. دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رشته های فیزیک وشیمی ودانشگاه پیام نور مشهد رشته هایی همچون علم اطلاعات و دانش شناسی، شیمی تجزیه، فیزیک، ریاضی را ارائه میدهد.

شرایط لازم برای ثبت نام در رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور کدامند؟

نفرات برتر المپیاد های علمی دانشجویی، افرادی که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رتبه اول بوده اند، افراد دارای مقاله هایی که در مجلات معتبر بین المللی چاپ شده باشد، نفرات اول تا سوم دانش آموخته در هر رشته واجد شرایط میباشند.

معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/11/1

پنجشنبه

1399/11/2

جمعه

1399/11/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید