معرفی منابع کمک آموزشی گروه ریاضی در کنکور ۹۷

منابع کمک آموزشی
به اشتراک بگذارید

کتاب های زیادی برای کنکور می توان مطالعه کرد تا به فهم و درک بیشتر مطلب منجر شود ؛ اما چه منابع کمک آموزشی منحصرا در خصوص کنکور نگارش شده است و شانس قبولی شما را در کنکور سال ۹۸ افزایش می دهد؟ دانش آموزانی که در رشته ریاضی مشغول به تحصیل می باشند و قصد شرکت در کنکور سراسری و طبیعتا در گروه آزمایشی ریاضی را دارند چه منابعی را باید مطالعه کنند؟! در ادامه با ما باشید .

معرفی منابع کمک آموزشی گروه ریاضی :

 

هندسه پایه 
هندسه پایه نشرالگو – هندسه پایه دریافت – هندسه ۱ و۲ گاج

هندسه تحلیلی 
آموزش خیلی سبز  – گاج طوسی – نشر الگو –دریافت -خوشخوان

ریاضیات گسسته  
کتاب گاج نقره ای (میکرو طبقه بندی) آموزش خیلی مناسب و تستهای خوبی دارد و برای کنکور بسیار مناسب است. برای تمرین بیشتر و تخصصی تر میتوان از کتاب گسسته موسسه خوشخوان نیز استفاده کرد.برای دوران جمع بندی خط ویژه گاج توصیه میشود

حسابان 
گاج نقره ای کافیست اما اگر احساس میکنید سطحتان بالاتر است و توانایی حل تست های دشوار را دارید خیلی سبز میتواند جوابگوی نیاز شما باشد

حساب دیفرانسیل و انتگرال 
کتابی که سوال های کنکور را به طور کامل دربربگیرد.ترجیحا گاج نقره ای

توصیه های درباره  چگونگی خواندن هندسه :
هندسه سال های دوم و سوم رو به نام   هندسه پایه و سال چهارم رو به نام هندسه ی تحلیلی، معروف هستند.

هندسه پایه
هندسه ۱ شامل : استدلال – مساحت – تشابه – هندسه ی فضایی اشکال هندسی
هندسه۲ شامل : استدلال – دایره – تبدیل های هندسی – هندسه ی فضایی خط و صفحه …۸ مبحث هستند و تقریبا هر کدوم یه سوال دارند ، در مورد هر کدام از این مباحث می توانند سوالات خلاقانه ای بدهند که سوال سختی بشود،  اما چیزی که در کنکور های اخیر اتفاق افتاده ؛ این است که حداقل ۳ سوال از این ۸ سوال به قدری ساده اند که کافی است به مباحث سوالات آشنا باشید  حتی در کنکور ۹۴ هم بدین شکل بود، ۴ سوال دیگر را هم می توان با تلاش و تکرار و تمرین تست های متعدد حل کرد ولی معمولا یک سوال سخت وجود دارد که برای همه مشکل ساز می تواند باشد، اما در مورد ان هم اگه به دنبال درصد بالایی هستید ، واقعا می توانید با حل سوالات خلاقانه و سخت مشابه ذهن خودتان را برای پاسخ به این مدل سوالات آماده کنید ولی در کل درس هندسه پایه کنکور ان قدر ها هم نیاز به فکر ندارد ، نیاز به مطالعه و تسلط دارد .

هندسه تحلیلی :
یکی از ویژگی‌های بارز تست‌های هندسه تحلیلی که تقریباً در تمامی بخش‌های کتاب وجود دارد، این است که محاسبات آنها عمدتاً طولانی و وقت‌گیر هستند و مهارت در محاسبات این بخش، به تمرین فراوان نیاز دارد. از طرفی به دلیل حجم محاسبات زیاد، امکان بی‌دقتی در آن‌ها بسیار زیاد است

به‌ طور کلی تعداد روابط و فرمول‌های مهم و یا نکات و ویژگی‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نظر تعداد، زیاد هستند و به همین دلیل خلاصه‌نویسی، دسته‌بندی و در صورت امکان استفاده از نمودار برای به‌خاطر سپردن آن‌ها توصیه می‌شود حتی در مواردی لازم است داوطلبان، روش اثبات به‌دست آمدن فرمول‌ها و روابط را نیز مطالعه و تمرین کنند تا رابطه‌ی مورد نظر در ذهن ‌آن‌ها نقش بندد. استفاده از آزمون‌های سال‌های قبلآزمونهای آزمایشی  نیز منبع مناسبی است برای داوطلبان تا با نمونه‌های تستی بیش‌تری آشنا شوند زدن تست‌های مربوط به هر فصل پس از پایان آن فصل و به تعداد مناسب به‌طوری که داوطلب احساس کند به اکثر مطالب درسی آن فصل مسلط شده است، از مواردی است که به داوطلبان محترم توصیه می‌شود.

بدیهی است که زدن تست‌های دوره‌ای به‌صورت آزمون‌های مطابق با کنکور سراسری که شامل تمامی مباحث هندسه تحلیلی است، به‌ خصوص پس از اتمام کل مباحث کتاب، از آخرین مواردی است که به داوطلبان توصیه می‌شود.

همچنین برای معرفی منابع کمک آموزشی به تفکیک گروه های آزمایشی می توانید به مطالب گذشته آویژه دانش نگاهی بیندازید :

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص برنامه ریزی و معرفی منابع کمک آموزشی سایر گروه های آموزشی یا نحوه مطالعه دروس مد نظر هم اکنون می توانید تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

معرفی منابع کمک آموزشی گروه ریاضی در کنکور ۹۷

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی منابع کمک آموزشی گروه ریاضی در کنکور ۹۷

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.