خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی نحوه انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

نحوه انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:38 ب.ظ
3
881
انتخاب رشته ارشد ۹۶

برای مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

نحوه انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۶
میانگین 5 رای از تعداد 3

ساعاتی پیش نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ اعلام شد و داوطبان مجاز می بایست نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند٬ در همین راستا نحوه انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ در ادامه توضیح داده شده است 

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که طبق اعلام نتایج آزمون مجاز به انتخاب رشته شده اند ٬ باید برای تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی از طریق سایت سازمان به نشانی sanjesh.org سنجش اقدام کنند.

داوطلبان برای تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته ابتدا باید دفترچه راهنما و اطلاعیه سازمان سنجش را مطالعه کرده و سپس از روز يكشنبه 96/3/21 لغايت ساعت 24:00 روز یکشنبه 96/3/28 برای تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

داوطلبان دانشگاه آزاد نیز باید در محدوده زماني 96/3/21 لغايت 96/3/25 ، به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و از آن طریق برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اقدام کننند.

داوطلبان در زمان انتخاب رشته باید توجه کنند که اگر خطایی در تکمیل فرم انتخاب رشته رخ داد، باید آن خطا رفع شود، زیرا در غیر این‌صورت انتخاب رشته داوطلب کامل نشده است و سیستم به داوطلب رسید 15 رقمی نمی‌دهد.

داوطلبان قبل از اقدام به انتخاب رشته باید کدرشته‌محل‌های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در دفترچه راهنما درج کنند و سپس فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند تا خطای کمتری برای آنها رخ دهد.

کدرشته‌محل‌های انتخابی مندرج در فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی پس از تکمیل و تأیید نهایی و اتمام مهلت ویرایش، به هیچ عنوان قابل تغیییر نیست.

هر داوطلب مي‌تواند در آزمون کارشناسی ارشد حداكثر در دو رشته انتخابي شركت كند، به شرطی كه يكي از رشته‌هاي انتخابي شناور باشد.

افرادی که در آزمون دو رشته، یکی اصلی و یکی شناور شرکت کرده باشند، لازم است نکات زیر را مدنظر داشته باشند :

1- امکان انتخاب کدرشته‌های انتخابی هر دو رشته برای این داوطلبان مهیاست و داوطلبان دو رشته‌ای می‌توانند کدرشته‌های این دو رشته را به ترتیب علاقه‌مندی خود در کنار یکدیگر درج نمایند. سیستم انتخاب رشته سنجش تفاوتی بین کدرشته‌های انتخابی قائل نیست و به ترتیب اولویت انتخابی داوطلب، اولین کدرشته‌ای که داوطلب نمره قبولی را در آن کسب کرده باشد به عنوان کدرشته قبولی نهایی اعلام خواهد شد.

2- همچنین باید توجه داشت که در نهایت تنها یک کدرشته‌محل برای این داوطلبان به عنوان پذیرش نهایی اعلام می‌شود و پذیرش به طور همزمان در دو رشته امکان‌پذیر نیست.

آپدیت : از تاریخ یکشنبه 96/03/21 امکان انتخاب رشته برای داوطلبان فراهم شده است که در صورت تمایل می توانید از طریق این لینک نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 96 اقدام فرمایید . برای راهنمای انتخاب رشته ، کد رشته محل و اصلاحات روز کارشناسی ارشد 96 هم اکنون می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید  . 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…