خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:11 ب.ظ
0
1,522
نتایج تکمیل ظرفیت
نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96
میانگین 5 رای از تعداد 4

با توجه به اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در روز گذشته ؛ چنانچه قصد ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری را دارید ؛ تا 20 مهر ماه فرصت دارید! در ادامه با ما همراه باشید. 

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96

اگر هنوز نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری را مشاهده نکردید ابتدا آن را ببینید! شاید قبول شده باشید! توصیه می کنیم اگر قصد اعتراض به نتایج کنکور سراسری دارید ، دلایل منطقی نیز برای این کار داشته باشید . بطور مثال: عدم درج سهمیه در کنکور می تواند یک دلیل منطقی برای ثبت اعتراض باشد . یا اطمینان از پاسخ صحیح به تعداد سوالات در یک درس که قبلا آن را با کلید سوالات کنکور منتشر شده چک کرده باشید یا …

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : برای تمام پذیرفته شدگان کارنامه نتیجه نهایی تهیه شده که حاوی رتبه داوطلب است و همچنین آن دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده‌اند ولی پذیرفته نشده اند نیز کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته های انتخابی و بین متقاضیان کد رشته مذبور و در سهمیه مربوط با توجه به نمره کل وی در همان کد رشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کد رشته های انتخابی و اطلاعات دیگر روز سه شنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در صورتی که در خصوص مندرجات کارنامه و یا انتخاب رشته خود سئوال دارند و یا تقاضایی داشته باشند می توانند تا ۲۰ مهر ماه ۹۶ منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند.

ابراهیم خدایی در خصوص مراجعه دواطبان کنکور ۹۶ و اعتراض آنها به نتیجه آزمون گفت: یک سری از داوطلبان به سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کردند این افراد هریک درخواست های متفاوتی داشتند.

وی با بیان اینکه درخواست یک سری از داوطلبان در خصوص اشتباه در انتخاب رشته بود افزود: معمولا در این نوع اعتراضات نگاه دواطلبان به موسسات به ویژه موسسات خاص است که با اطلاعات غلط داوطلبان را به اشتباه می اندازند که توضیحات لازم به آنها داده شد.

وی افزود: یک بخش اعتراضات به گروه علوم تجربی مربوط به پذیرش رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی بود توضیحات لازم داده شد امسال با توجه به قانون برنامه ششم توسعه ۵ درصد ظرفیت به ایثارگران ۵ درصد اختصاص داده شده بود که این هم بخشی از اعتراضات بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: کارنامه داوطلبان کنکور ۹۶ سه‌شنبه ۲۸ شهریور منتشر می شود و ما اعتقاد داریم اعتراضات همانند سال های گذشته طبیعی و نرمال است.

وی افزود: خیلی از اعتراضات با دیدن کارنامه و نتیجه توسط داوطلبان برطرف می شود. سازمان سنجش در خصوص  اشتباهات انتخاب رشته مساعدت‌های لازم را خواهد داشت.

وی ادامه داد: داوطلبان بعد از دیدن کارنامه خود می توانند درخواست و یا اعتراض خود را از طریق سیستم اینترنتی سازمان عنوان کنند و تا ۲۰ مهر نیز به آنها فرصت داده شده است و سازمان سنجش نیز طی یک هفته به اعتراضات آنها پاسخ خواهد داد تا اگر با درخواست آنها موافقت شد بتوانند در سشان را شروع کنند.

اگر قصد ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری دارید و مایلید این کار توسط مشاوران تحصیلی آویژه دانش انجام شود ؛ یا در خصوص دلیل ثبت اعتراض به نتایج کنکور نیاز به مشاوره دارید می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

 منبع خبر : mehrnews
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…