شرایط و قوانین معافیت پزشکی۹۹

قوانین معافیت پزشکی چگونه است؟

نکات قابل توجه قوانین معافیت پزشکی که مشمولین باید بدانند؟

آیا به دنیال دریافت معافیت پزشکی هستید؟ از قوانین معافیت پزشکی تا چه حد اطلاع دارید؟ آیا میدانید مراحل معافیت پزشکی و انواع معافیت پزشکی چیست؟  در ادامه مطالب زیر در مورد ”قوانین معافیت پزشکی سربازی ” همراه ما باشید. تا جواب تمام سولاتتان در مورد آیین نامه ها و قوانین معافیت پزشکی را بیابید .

قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه

معافیت های پزشکی نظام وظیفه یکی از انواع معافیت های مهمی است که بسیاری از مشمولین می توانند از آن استفاده کرده و معافیت سربازی خود را بگیرند . اما قوانین معافیت پزشکی سربازی دارای شرایط و ضوابطی است که مشمولین باید راجع به آن ها اطلاعات کاملی داشته باشند تا بتوانند اقدام برای معافیت پزشکی را شروع کنند .

یکی از کارهای مشاوره معافیت پزشکی در این مقاله این است که علاوه بر دادن اطلاعات صحیح در زمینه قوانین معافیت پزشکی تا بتوانند اقدام برای معافیت پزشکی نظام وظیفه را به درستی انجام دهند . اما این سوال ها پیش خواهد آمد که:

افرادی که می خواهند برای معافیت های پزشکی نظام وظیفه اقدام کنند با چه مدارکی داشته باشند ؟ چه نوع بیماری هایی در لیست بیماری های سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولین را از رفتن به خدمت سربازی معاف خواهد کرد ؟ مدت زمان معافیت پزشکی سربازی و مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی به طور دقیق چیست ؟ مرکز مشاوره معافیت پزشکی آویژه در این مقاله  اطلاعات لازم در زمینه معافیت پزشکی نظام وظیفه را در اختیار مشولین قرار خواهد داد . تا با استفاده از این اطلاعات و راهنمایی ها مشمولین بتوانند بهترین نوع معافیت را برای خود انتخاب کرده و مراحل ثبت درخواست خود را به درستی انجام دهند .

انواع معافیت های پزشکی نظام وظیفه

انواع معافیت های پزشکی نظام وظیفه بر اساس شرایط جسمی مشمولین به آن ها داده می شود . برخی از معافیت پزشکی نظام وظیفه بر اساس نوع بیماری به صورت معافیت موقت ، برخی به صورت معافیت دائم و برخی دیگر به صورت معافیت خدمات رزمی به مشمولین داده می شود . بنابراین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولین را از نظر نوع سلامت جسمی و روحی و بر اساس انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه در چهار گروه قرار می دهد که در اینجا به آن ها اشاره خواهیم کرد .

 • مشمولینی که از سلامت جسمی برخوردار نبوده و به خاطر آن مجبورند به طور موقت معافیت گرفته و از معافیت های ۶ ماهه یا یک ساله استفاده کنند .
 • مشمولینی که از سلامت کامل برخوردار هستند و باید در آغاز سن مشمولیت برای اعزام به خدمت آماده شده و به  خدمت سربازی بروند .
 • مشمولینی که از سلامت جسمی برخوردار نبوده و دچار معلولیت هستند و فقط توانایی انجام خدمات رزمی را ندارند و از خدمات رزمی معاف خواهند شد .
 • مشمولین در این گروه از سلامت جسمی برخوردار نیستند و هم چنین قادر نبوده به خدمت سربازی بروند . بنابراین  این مشمولین می توانند از انواع معافیت پزشکی نظام وظیفه که به صورت دائم از سوی سازمان معرفی می گردد استفاده کرده و کارت معافیت دائم خود را بگیرند .

در ادامه، مطالب مفیدی از نکات قابل توجه معافیت پزشکی برای شما آماده کرده ایم .


بیشتر بخوانید: شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی۹۹


قوانین معافیت پزشکی شامل چه مواردی است؟

آیین نامه معافیت پزشکی

برای دریافت معافیت پزشکی شما با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی. ( پلیس +۱۰) و اخذ دفترچه راهنما. و اقدام به تکمیل اوراق مربوط به معافیت پزشکی می کنید. سپس با مراجعه به پزشکان معاین اولیه ، انجام واکسیناسیون. و تحویل مدارک تکمیل شده به دفاتر مربوط مابقی مراحل آن را طی می کنید . مراحل پزشکی ای که باید بپیمایید. به طور کلی شامل سه مرحله می باشد .

 1. مرحله اول: تایید بیماری توسط پزشک اولیه .
 2. مرحله دوم: تایید بیماری توسط شورای پزشکی بیمارستان .
 3. مرحله سوم: تایید بیماری توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی .

همچنین اگر مشمول تقاضای معافیت پزشکی را بکند . نمی‌تواند در خلال رسیدگی انصراف دهد . و تا طرح پرونده در شورای پزشکی مشمول حق انصراف ندارد .

لیست بیماری های معافیت پزشکی نظام وظیفه

لیست بیماری های معافیت پزشکی نظام وظیفه بسیار گسترده است . در واقع در این لیست بیماری های معافیت های پزشکی نظام وظیفه موجود می باشد که مشمولین می توانند از طریق آن ها مراحل معافیت پزشکی خود را انجام دهند . ما در این جا لیست بیماری ها را به همراه توضیحات برای مشمولین ذکر خواهیم کرد .

لیست بیماری های معافیت های پزشکی نظام وظیفه بر اساس آخرین تغییرات قوانین تصویب شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی :

 • بخش بیماری های عمومی
 • بخش بیماری های غدد مترشحه داخلی
 • بخش بیماری های پوست و بافت های زیر پوستی
 • بخش بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 • بخش بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 • بخش بیماری های اعصاب و روان
 • بخش بیماری های ریوی و قفسه سینه
 • بخش بیماری های اسکلت و استخوان
 • بخش بیماری های دستگاه گوارشی و جراحی های عمومی
 • بخش بیماری های خونی و آنکولوژی
 • بخش بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
 • بخش بیماری های مرتبط با فک و دهان و دندان
 • بخش بیماری های چشم و عوارض بینایی
 • بخش بیماری های گوش و حلق و بینی
 • بخش بیماری های قلبی و عروقی
 • بخش بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 • بخش بیماری های عفونی

آیین نامه معافیت پرشکی

همچنین طبق ماده ۱۰ آیین نامه معافیت پرشکی ،رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی. مشمولانی که برابرقانون و آیین نامه اجرایی مربوط، به تحصیل اشتغال داشته. و از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند . پس ازفراغت ازتحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد. مگر درخصوص نقص عضو یا بیمارهایی که براساس ضوابط. این آیین نامه و پیوست آن، مقطع تحصیلی درآن اثر نداشته باشد . البته مشمولانی که تقاضای معافیت پزشکی می نمایند. هم باید برگ واکسیناسیون را تکمیل کنند. چون به هر حال صد در صد همه موارد درخواستها منجر به معافیت دائم نمی شود . در صورت اعتراض مشمول به رای شورای پزشکی ضمن ثبت درخواست . اعتراض ازطریق دفاتر پلیس +۱۰٫ پرونده در شورای عالی پزشکی مطرح می گردد . و در صورت اصرار و اعتراض به رای شورا. علیرغم انجام موارد لازم مشمول به شورای عالی معرفی می گردد .


بیشتر بخوانید: مراحل دریافت معافیت پزشکی حین خدمت ۹۹


 

نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی

 • تکمیل برگ وضعیت مشمولان(برگه شماره۱ )
 • تکمیل برگ معاینه اولیه مشمولان توسط پزشک معاین اولیه (برگه شماره۲) 
 • تکمیل برگ واکسیناسیون( برگه شماره ۵) . اصل وتصویرکارت ملی مشمول
 • اصل وتصویرکلیه صفحات شناسنامه عکسدارمشمول
 • اصل وتصویرآخرین مدرک تحصیلی یاگواهی فراغت از تحصیل 
 • افتتاح حساب عابربانک سپه و درج شماره حساب در برگ شماره یک. (ویژه متقاضیان اعزام،معافیت پزشکی وکفالت)
 • یک قطعه عکس رنگی ۴×۳ تمام رخ زمینه سفید مشمول. (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها) .

 قوانین اقدام برای معافیت پزشکی

قوانین اقدام برای معافیت پزشکی برای همه مشمولان یکسان می باشد. پسرهای جوانی که به سن ۱۸ سالگی می رسند باید خود را برای رفتن به خدمت سربازی آماده کنند. خیلی از افراد هستند که به فکر گرفتن معافیت و کسری خدمت می افتند. برای هر جوانی لازم است تا اطلاعات دقیقی در رابطه با دوره خدمت داشته باشد تا بتواند از فرصت استفاده کند و معافیت بگیرد. لازم است بدانید که معافیت ها گوناگون می باشند که هرکدام قوانین خاص خود را دارند. خیلی از قوانین هر ساله تغییر می کند.  معافیت پزشکی یکی از معافیت هایی می باشد که بیشتر جوانان به دنبال آن هستند. مشمولانی که در حال تحصیل می باشند نمی توانند برای معافیت پزشکی اقدام کنند. مگر اینکه تحصیل را تمام کرده یا اخراج شده اند. در صورتی که فرد نقص عضو داشته باشد، می تواند برای معافیت پزشکی اقدام کند.

با توجه به قوانین معافیت پزشکی فرد مشمول می تواند برای گرفتن معافیت اقدامات لازم را انجام دهند. امروزه قوانین معافیت سخت شده است. خیلی از جوانانی که دوست ندارند دوره خدمت سربازی خود را در پادگان ها سپری کنند؛ قادر به گرفتن معافیت نیز نمی باشند. هر فردی که می خواهد اقدام به گرفتن معافیت پزشکی کند باید قوانین را نیز خوب بداند. فردی که از قوانین اطلاعات ندارد نمی تواند کاری برای معافیت خود انجام دهد. بهتر است جوانانی که به سن مشمولیت می رسند از مشاوره نظام وظیفه اطلاعاتی را دریافت کنند. در معافیت پزشکی ۲ نوع معافیت داریم:

 • معافیت دائم پزشکی
 • معافیت موقت پزشکی

در ادامه توضیح مختصری در رابطه  با این ۲ معافیت و قوانین آنها به جوانان ارائه می دهیم.

قوانین معافیت دائم پزشکی چگونه می باشد؟

قوانین معافیت دائم پزشکی برای تمام کسانی که شرایط را دارند یکسان می باشد. افرادی که نقص عضو دارند یا قادر به انجام امور رزمی نمی باشد، معافیت دائم پزشکی را کسب می کنند. افرادی که قدی پایین تر از ۱۴۵ سانتی متر داشته باشد، می تواند از معافیت دائم استفاده کنند و کارت معافیت پزشکی خود را دریافت کنند. کسانی که بیماری داشتند و معافیت دائم گرفتند در صورتی که بیماری آنها بهبود پیدا کرد، می تواند کارت معافیت پزشکی خود را باطل کند و برای رفتن به دوره خدمت سربازی اقدام کند. افرادی که در حال تحصیل می باشند؛ نمی توانند معافیت پزشکی بگیرند به این دلیل است که آنها از معافیت تحصیلی استفاده می کنند.

خیلی از بیماری ها باعث می شوند تا افراد معافیت دائم دریافت کنند و این امر با توجه به قوانین معافیت پزشکی صورت می گیرد. مشمولان برای گرفتن معافیت پزشکی می توانند مدارک خود را به سازمان مربوطه ( پلیس +۱۰ ) تحویل داده و منتظر جواب باشند. بعد از این مرحله باید مدارک دیگر مانند مدارک مربوطه به بیمارستان و غیره را به سازمان مربوطه برده و مراحل را کامل کنند.


بیشتر بخوانید: انواع معافیت تحصیلی|نحوه تمدید،صدور و استعلام معافیت تحصیلی


قوانین معافیت پزشکی شامل چه شرایطی است؟

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط و قوانین معافیت پزشکی۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

قوانین معافیت موقت پزشکی چگونه است؟

قوانین معافیت موقت پزشکی نیز برای همه افرادی که به دنبال معافیت پزشکی هستند یکسان می باشد. همان طوری که گفته شد بعضی از بیماری ها باعث می شوند فرد مشمول معافیت دائم بگیرد. این امر برای معافیت موقت پزشکی نیز صدق می کند. به این صورت که افرادی که خیلی لاغر یا چاق هستند، با توجه به اینکه این چاقی و لاغری به دلیل داشتن نوع خاصی بیماری باشد از رزم معاف می شوند. این معافیت به نوبه ی خود معافیت موقت پزشکی می باشد. اما اگر این چاقی و لاغری باعث شده باشد تا فرد نتواند وظیفه خود را در دوره خدمت انجام دهد معافیت دائم پزشکی دریافت می کند.

افرادی که برای معافیت پزشکی مراجعه می کنند. اگر دارای بیماری خاصی هستند، بیماری آنها باید از نظر کمیسیون پزشکی نظام وظیفه مورد تائید قرار بگیرد. هنگامی که پزشک بیماری آنها را تائید کرد، با توجه به اینکه آنها معافیت دائم یا موقت پزشکی را می گیرند؛ می توانند برای بقیه مراحل معافیت پزشکی اقدام نمایند. همه افرادی که قصد دارند معافیت موقت پزشکی دریافت کنند، باید از قوانین معافیت پزشکی موقت اطلاعات کافی داشته باشند.

قوانین معافیت پزشکی حین خدمت شامل چه مواردی است؟

قوانین معافیت پزشکی حین خدمت برای افراد متفاوت می باشد. افرادی که در حال خدمت هستند و مشکلی دارند می توانند برای معافیت پزشکی اقدام کنند. فردی که در حین خدمت دچار مشکلی شده است؛ می تواند به بهداری یگان مراجعه کرده و درمان خود را شروع کند. کسانی می توانند در حین خدمت معافیت پزشکی را دریافت کنند که طول درمان آنها از ۶ ماه بیشتر شود. این را هم فراموش نکنید که اگر فرد نتواند امور خدمت سربازی را انجام دهد؛ می تواند معافیت پزشکی را دریافت کند.

یکی دیگر از قوانین معافیت پزشکی حین خدمت این است که فرد با توجه به بیماری که دارد؛ می تواند معافیت دائم یا موقت بگیرد. طول درمان در دوره خدمت سربازی از دوره خدمت محسوب می شود.

قوانین معافیت پزشکی  مربوط به رزم چگونه است؟

معافیت از رزم همانگونه که می دانید یعنی معاف شدن از رزم در دوره خدمت سربازی، با این وجود سوالات زیادی برای افراد بوجود می آید. ازجمله:

 • آیا معافیت از رزم برای همه امکان پذیر است؟
 • چه کسانی می توانند از رزم معاف شوند؟
 • آیا معافیت از رزم شریط خاصی دارد؟
 • آیا افرادی که دچار بیماری هستند؛ می توانند از رزم معاف شوند؟
 • آیا کسانی که معاف از رزم شده اند در ارگان های دولتی می توانند استخدام شوند؟

خیلی از افراد نمی دانند که معافیت از رزم می تواند برای آنها مفید باشد و هم اینکه به نفع آنان نباشد. مطالعه این مطلب می تواند به آنان کمک مختصری کند. افرادی که بیماری آنها درجه بالایی ندارد از رزم معاف می شوند. این افراد کارهای سنگین در دوره خدمت را انجام نمی دهند. معاف از رزم دارای شرایط خاصی می باشد. یکی از شرایط این معافیت این است که فرد یک بیماری دارد که نمی تواند کار سنگین انجام دهد. طبق دستور پزشک و موافقت شورای کمیسون پزشکی نظام وظیفه معاف از رزم به فرد تعلق می گیرد.

انواع قوانین معافیت پزشکی

 

انواع بیماری های معافیت پزشکی

انواع بیماری های معافیت پزشکی را بصورت مختصر برای افراد توضیح می دهیم. افراد مشمول می توانند با توجه به نوع بیماری که دارند معافیت پزشکی دریافت کنند. حال اینکه این بیماری ها چه می باشد. بیماری هایی که باعث می شوند فرد رشد جسمی و عضلانی نداشته باشد. بیماری های مختلفی وجود دارد که بعضی از آنها عمومی می باشند و بعضی دیگر اختصاصی هستند.

در ذیل انواع بیماری های معافیت پزشکی را نام می بریم:

 • بیماری های غدد داخلی
 • بیماری های بافت های زیر پوست
 • بیماری های مغز و اعصاب ( اختلال های روانی )
 • بیماری های استخوان و اسکلت ( ستون فقرات )
 • جراحی های عمومی ( انسداد، خونریزی )
 • و غیره

این بیماری ها خود شاخه های مختلفی دارند. گرفتن معافیت دائم یا موقت پزشکی بسته به این است که فرد کدام نوع بیماری را دارد. این توسط پزشکان مشخص می شود.

سوالات متداول

آیا فرد مشمولی که درخواست معافیت پزشکی را دارد می تواند انصراف دهد؟

خیر، نمی تواند این کار را انجام دهد. تا وقتی که پرونده فرد در حوزه کمیسیون پزشکی می باشد؛ نمی شود انصراف دهد. بعد از این که جواب نهایی را گرفتند؛ می تواند این کار را انجام دهند.

آیا سربازی که به دلیل بیماری و یا نقص عضو معافیت پزشکی دریافت می کند، جزو بیمه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد؟

بله، فردی که بخاطر بیماری های سخت و دوران درمان طولانی معافیت پزشکی دریافت می کنند، زیر نظر بیمه نیروهای مسلح قرار می گیرد و برای درمان به موسسات مربوطه دولتی هدایت می شوند.

آیا فرد مشمولی که اقدام به گرفتن معافیت پزشکی گرفته است؛ می تواند به رای شورای پزشکی اعتراض کند؟

خیر، نمی تواند این کار را انجام دهد. این افراد می توانند، قبل از اینکه پرونده آنها به شورای عالی پزشکی برسد، اعتراض کنند. رای شورای عالی پزشکی، رای نهایی می باشد که نمی توان به آن اعتراض کرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

شرایط و قوانین معافیت پزشکی۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط و قوانین معافیت پزشکی۹۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- 16 نظر:
 1. سلام
  من بعد از مراحل بیمارستان و شورای نظام وظیفه شهرستان معاف دایم شدم. حالا بعد از سه هفته از نظام وظیفه استان زنگ زدن میگن بیا اینجا. دلیلش چیه ؟ لغو شد معافیت؟

  1. سلام
   معافیت شما با توجه به شدت بیماری مشخص میشود. پارگی مینیسک و رابط در یک پا تنها معافیت از رزم را به همراه دارد.

  1. سلام وقت بخیر
   بله البته این معافیت به نوع مدرک تحصیلی مشمول نیز بستگی دارد که در آن مشمولان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر تنها معافیت از رزم دریافت میکنند.

 2. کسانی که معافیت اعصاب و روان میگیرن آیا اجازه شرکت در ازمون سراسری و ثبتنام دانشگاه دولتی دارن ؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله این افراد میتوانند در کنکور شرکت کنند و در صورت پذیرش در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

  1. بله: اگر معافیت از نوع پزشکی باشد فرد حق اعتراض در مرحله اول را دارد ولی زمانی که به شورای عالی برسه حق اعتزاض ندارید و شورای عالی رای نهایی را میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/9/14

شنبه

1399/9/15

یکشنبه

1399/9/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید