خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی انتخاب رشته پرستاری و تغییرات آن در دفترچه گروه آزمایشی تجربی

انتخاب رشته پرستاری و تغییرات آن در دفترچه گروه آزمایشی تجربی

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:43 ب.ظ
6
5,712
انتخاب رشته کنکور پرستاری

برای مشاوره در زمینه انتخاب رشته پرستاری و تغییرات آن در دفترچه گروه آزمایشی تجربی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

انتخاب رشته پرستاری و تغییرات آن در دفترچه گروه آزمایشی تجربی
میانگین 4.5 رای از تعداد 8

با توجه به اعلام نتایج کنکور سراسری و موضوع داغ انتخاب رشته بعد از آن ، برای داوطلبانی که قصد پذیرش در رشته پرستاری دارند مطلب ویژه ای در نظر گرفته ایم که در ادامه خواهید خواند .

امسال برای اولین بار، در جلو برخی کد رشته های پرستاری اعداد شماره تفاهم 500/359 مورخ 14 تیرماه 95 را می بینم که برای بسیاری از داوطلبان متقاضی رشته پرستاری جای سوال و ابهام است!

از یکی دو سال قبل زمزمه طرح تربیت ” پرستار بیمارستانی ” از سوی وزارت بهداشت به گوش می رسید که با مخالفت شدید جامعه پرستاری برای مدتی مسکوت ماند.
اما نظام پزشکی با اثبات برتری خود همانند گذشته حرف خود را بر کرسی نشاند و امسال برای اولین بار این کد رشته ها را وارد دفترچه کنکور سراسری کرد و از امسال در این رشته رسما پذیرش دانشجو خواهیم داشت .

از دلایل اصلی مخالفت جامعه پرستاری با این طرح ، تلاش نظام پزشکی برای غیر آکادمیک جلوه دادن رشته پر سابقه پرستاری است اما نظام پزشکی کمبود نیروی پرستار بخصوص در کلان شهرها را دلیل قاطع برای اجرایی کردن این طرح می داند.

در این طرح، دانشگاه ها تربیت پرستارها را بعهده ندارند و دانشجویان از همان ابتدا وارد بیمارستان و محیط پراکتیکال می شوند و دانشگاه مربوطه فقط ناظر بر نحوه اموزش توسط بیمارستان خواهد بود.

مدت دوره یاد شده 6 ماه یا 1 سال خواهد بود و پس از سپری کردن دوره،فراگیران جذب محیط کار می شوند.

به دلیل اینکه این رشته، برای اولین بار است که وارد دفترچه تجربی شده از رتبه ی قبولی و تراز لازم برای پذیرش و اصل تفاهم نامه در آن هیچ اطلاعی در دست نیست، و به طور واضح نیز اطلاع رسانی نشده است.

در صورت نیاز به مشاوره و ثبت نام در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید بدون گرفتن کد از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید ؛ همچنین در صورت عدم امکان برقراری ارتباط می توانید از بخش آنلاین دیدن فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…