خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶ چه کسانی هستند ؟

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶ چه کسانی هستند ؟

بروزرسانی شده اکتبر 17, 2017 9:53 ق.ظ
1
1,394
پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی
پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶ چه کسانی هستند ؟
میانگین 5 رای از تعداد 3

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی در سال ۹۶ چه کسانی هستند؟ چگونه به اعتراضات این آزمون رسیدگی میشود؟ پروانه کسب و کار چیست و چه کاربردی برای مهندسان دارد؟ در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت . 

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶

آخرین روز تیرماه بود که ثبت نام آزمون نظام مهندسی شروع شد و داوطلبان با ثبت نام در این آزمون اعلام آمادگی نمودند٬ تیم محتوای مجموعه آویژه دانش در این راستا مطالب مفیدی نظیر : نکات طلایی قبولی در آزمون نظام مهندسی ٬ نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی ٬ سوالات متداول آزمون نظام مهندسی و … را تولید و منتشر نمود تا بتواند شانس قبولی شما را در این آزمون بالا برد . در نهایت آزمون در روز پنج شنبه و جمعه مورخ 20 و 21 مهرماه برگزار شد ٬ اکنون سوال اینجاست : پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی در سال ۹۶ چه کسانی هستند ؟

وزارت راه و شهرسازي تمام تلاش خود را مصروف داشته تا آزمون ها با همکاري شركت خدمات آموزش سازمان سنجش و دانشگاه هاي معتبر كشور و افراد حقيقي و حقوقي با تجربه و شاغل در حرفه مهندسي ساختمان و آشنا به مقررات ملي ساختمان با استانداردهاي مورد نياز برگزار شود.

در این زمينه توجه به نکات زیر ضروري است:

الف) سئوالات كليه رشته هاي آزمون هاي ورود به حرفه در كميته هاي تخصصي هر رشته متشکل از خبره ترین و برجسته ترین اساتيد علمي و حرفه اي و از دانشگاه هاي معتبر و مطرح كشور و با مشاركت گروه هاي تخصصي سازمان هاي نظام مهندسي، طراحي و تدوین مي گردد و چندین بار كنترل هاي الزم بر روي آن ها انجام مي شود.

ب) پس از برگزاري آزمون ها و به جهت شفاف سازي و احترام به حقوق داوطلبين، فرصت اظهارنظر درخصوص كليه سئوالات فراهم مي گردد و خوشبختانه در این چند ساله همگان توانسته اند نظرات خویش را در خصوص كيفيت سئوالات و ایرادات احتمالي ابراز نمایند و این از افتخارات دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان است كه همه كارهاي خود را در معرض عموم گذاشته است تا ارزیابي آن با دقت بيشتري صورت پذیرد. پس از جمع آوري نظرات مربوط به كيفيت سئوالات و با وجودی که هنوز نتایج منتشر نشده، كميته هاي تخصصي هر رشته با دقت در خصوص اظهارنظرهاي واصله بررسي هاي الزم را معمول و اعلام نظر مي كنند. در این مرحله چنانچه این كميته نظراتي در خصوص حذف و یا دو گزینه اي و یا چند گزینه اي كردن سئوالات داشته باشند به جهت مساعدت با داوطلبين و بدون ارجاع به كميته تجدید نظر مستقيماً جهت اعمال در پاسخنامه ابلاغ مي شود. لکن چنانچه درخصوص سئوالاتی كه از طرف شركت كنندگان مورد ایراد واقع هستند، كميته تخصصي ایرادات واصله را نپذیرفته باشد، ایرادات و اعتراضات واصله به كميته هاي تجدیدنظر و نهایي هر رشته واگذار ميشود تا در آنجا مجدداً بررسي شود. بدیهي است راي این كميته ها نهایي و غيرقابل تغيير بوده و عيناً جهت اعمال در پاسخنامه ها ابلاغ خواهد شد.

 

با پایان زمان آزمون باید نمره خود را تعیین کنید. ابتدا با توجه به کلید آزمون، تعداد پاسخ های صحیح و غلط خود را مشخص کنید.
سپس برای تعیین نمره آزمون از فرمول زیر استفاده کنید :

فرمول قبولی آزمون نظام مهندسی

توجه: نمره بدست آمده رو به بالا و بصورت یک عدد طبیعی گرد می شود.

مثال: فرض کنید شما به ۳۱ سوال پاسخ صحیح و به ۴ سوال پاسخ غلط و بقیه سوالات را پاسخ نداده اید، نمره آزمون شما بصورت زیر خواهد بود:

نمره آزمون نظام مهندسی

تبریک میگوییم: شما از پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی امسال می باشید!

 

نکات مهم داوطلبان آزمون نظام‌ مهندسی :

نکته اول : با توجه به اینکه قبولی در آزمون نظام مهندسی بصورت کسب حدنصاب ۵۰% است پس نیازی نیست بخواهید به همه سوالات پاسخ دهید! اگر بتوانید در مدت زمان ۱۵۰ دقیقه آزمون به حدود ۳۵ تا ۴۰ سوال پاسخ دهید، بسیار خوب عمل کرده اید و می توانید خود را قبول بدانید!

نکته دوم : سعی کنید در مرحله اول سوالاتی را پیدا کنید که صورت سوال برایتان آشنا بوده و فکر می کنید در زمانی کوتاه می توانید پاسخ آن ها را پیدا کنید. سوالات جدید، مشکل و محاسباتی را با درج یک علامت در جلوی آنها مشخص شده را پس از پاسخگویی به سوالات آسان و متوسط به سراغ آنها بروید.

 

مشاوره آزمون نظام مهندسی

اگر ابهاماتی در خصوص پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی دارید و یا در خصوص آزمون نظام مهندسی و حدنصاب نمره قبولی این آزمون نیاز به مشورت و راهنمایی دارید ٬ می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد و پیش شماره با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشان

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشانمیانگین 5 رای از تعداد 1 مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش…