پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶ چه کسانی هستند ؟

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی در سال ۹۶ چه کسانی هستند؟ چگونه به اعتراضات این آزمون رسیدگی میشود؟ پروانه کسب و کار چیست و چه کاربردی برای مهندسان دارد؟ در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت .

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶

آخرین روز تیرماه بود که ثبت نام آزمون نظام مهندسی شروع شد و داوطلبان با ثبت نام در این آزمون اعلام آمادگی نمودند٬ تیم محتوای مجموعه آویژه دانش در این راستا مطالب مفیدی نظیر : نکات طلایی قبولی در آزمون نظام مهندسی ٬ نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی ٬ سوالات متداول آزمون نظام مهندسی و … را تولید و منتشر نمود تا بتواند شانس قبولی شما را در این آزمون بالا برد . در نهایت آزمون در روز پنج شنبه و جمعه مورخ 20 و 21 مهرماه برگزار شد ٬ اکنون سوال اینجاست : پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی در سال ۹۶ چه کسانی هستند ؟

وزارت راه و شهرسازي تمام تلاش خود را مصروف داشته تا آزمون ها با همکاري شركت خدمات آموزش سازمان سنجش و دانشگاه هاي معتبر كشور و افراد حقيقي و حقوقي با تجربه و شاغل در حرفه مهندسي ساختمان و آشنا به مقررات ملي ساختمان با استانداردهاي مورد نياز برگزار شود.

در این زمينه توجه به نکات زیر ضروري است:

الف) سئوالات كليه رشته هاي آزمون هاي ورود به حرفه در كميته هاي تخصصي هر رشته متشکل از خبره ترین و برجسته ترین اساتيد علمي و حرفه اي و از دانشگاه هاي معتبر و مطرح كشور و با مشاركت گروه هاي تخصصي سازمان هاي نظام مهندسي، طراحي و تدوین مي گردد و چندین بار كنترل هاي الزم بر روي آن ها انجام مي شود.

ب) پس از برگزاري آزمون ها و به جهت شفاف سازي و احترام به حقوق داوطلبين، فرصت اظهارنظر درخصوص كليه سئوالات فراهم مي گردد و خوشبختانه در این چند ساله همگان توانسته اند نظرات خویش را در خصوص كيفيت سئوالات و ایرادات احتمالي ابراز نمایند و این از افتخارات دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان است كه همه كارهاي خود را در معرض عموم گذاشته است تا ارزیابي آن با دقت بيشتري صورت پذیرد. پس از جمع آوري نظرات مربوط به كيفيت سئوالات و با وجودی که هنوز نتایج منتشر نشده، كميته هاي تخصصي هر رشته با دقت در خصوص اظهارنظرهاي واصله بررسي هاي الزم را معمول و اعلام نظر مي كنند. در این مرحله چنانچه این كميته نظراتي در خصوص حذف و یا دو گزینه اي و یا چند گزینه اي كردن سئوالات داشته باشند به جهت مساعدت با داوطلبين و بدون ارجاع به كميته تجدید نظر مستقيماً جهت اعمال در پاسخنامه ابلاغ مي شود. لکن چنانچه درخصوص سئوالاتی كه از طرف شركت كنندگان مورد ایراد واقع هستند، كميته تخصصي ایرادات واصله را نپذیرفته باشد، ایرادات و اعتراضات واصله به كميته هاي تجدیدنظر و نهایي هر رشته واگذار ميشود تا در آنجا مجدداً بررسي شود. بدیهي است راي این كميته ها نهایي و غيرقابل تغيير بوده و عيناً جهت اعمال در پاسخنامه ها ابلاغ خواهد شد.

 

با پایان زمان آزمون باید نمره خود را تعیین کنید. ابتدا با توجه به کلید آزمون، تعداد پاسخ های صحیح و غلط خود را مشخص کنید.
سپس برای تعیین نمره آزمون از فرمول زیر استفاده کنید :

فرمول قبولی آزمون نظام مهندسی

توجه: نمره بدست آمده رو به بالا و بصورت یک عدد طبیعی گرد می شود.

مثال: فرض کنید شما به ۳۱ سوال پاسخ صحیح و به ۴ سوال پاسخ غلط و بقیه سوالات را پاسخ نداده اید، نمره آزمون شما بصورت زیر خواهد بود:

نمره آزمون نظام مهندسی

تبریک میگوییم: شما از پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی امسال می باشید!

 

نکات مهم داوطلبان آزمون نظام‌ مهندسی :

نکتهاول: با توجه به اینکه قبولی در آزمون نظام مهندسی بصورت کسب حدنصاب ۵۰% است پس نیازی نیست بخواهید به همه سوالات پاسخ دهید! اگر بتوانید در مدت زمان ۱۵۰ دقیقه آزمون به حدود ۳۵ تا ۴۰ سوال پاسخ دهید، بسیار خوب عمل کرده اید و می توانید خود را قبول بدانید!

نکته دوم : سعی کنید در مرحله اول سوالاتی را پیدا کنید که صورت سوال برایتان آشنا بوده و فکر می کنید در زمانی کوتاه می توانید پاسخ آن ها را پیدا کنید. سوالات جدید، مشکل و محاسباتی را با درج یک علامت در جلوی آنها مشخص شده را پس از پاسخگویی به سوالات آسان و متوسط به سراغ آنها بروید.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره آزمون نظام مهندسی

اگر ابهاماتی در خصوص پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی دارید و یا در خصوص آزمون نظام مهندسی و حدنصاب نمره قبولی این آزمون نیاز به مشورت و راهنمایی دارید ٬ می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب از تلفن ثابت و بدون کد و پیش شماره با شمارهتهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985تماس حاصل فرمایید .
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

پذیرفته شدگان آزمون نظام‌ مهندسی ۹۶ چه کسانی هستند ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. سلام دوستان یک یا دو سوال معماری نظارت داره حذف میشه. من بیست و هفتم وزارت راه و شهرسازی بودم مهندسین معماری نظارت آنجا بودن و پیگیر. من هم با نمره ۴۹ عمران نظارت قبول نشدم. اگر مهندسین عمران نظارت بیان بریم وزارت راه و شهرسازی و پیگیر باشیم از سوالهای اشتباه میتوانیم حذف کنیم. ولی پیگیری لازم هست و وقت بزاریم. واقعا عمران نظارت حقش داره ضایع میشه.هر کسی میتونه پیگیر باشه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

دوشنبه

1403/1/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید