پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست

به اشتراک بگذارید

پروژه کسری خدمت

پروژه کسری خدمت نظام وظیفه اخیرا مورد توجه تحصیلکرده ها قرار گرفته است . خدمت سربازی از اتفاقات مهم در زندگی پسران می باشد . همانطور که می دانیم ، پسران ایرانی تقریبا دو سال از مهم ترین لحظات زندگی خود را در این دوران سپری می کنند . شما حتما در اطرافیان خود پسرهایی را که علاقه ای به خدمت سربازی ندارند را دیده اید . اغلب پسران برای دور زدن این مساله دست به هرکاری می زنند .

سازمان نظام وظیفه عمومی برای پسرانی که شرایط خاص و ویژه ای دارند شرایط و امتیازاتی را درنظر گرفته است که بتوانند راحت تر با خدمت سربازی مواجه شوند . پروژه کسری خدمت نظام وظیفه ، یکی از این امتیازات است .


بیشتر بخوانید: مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه


عده ای شامل پروژه کسری خدمت نظام وظیفه میشوند . عده ای به دلیل شرایط خاص جسمانی و کفالت از خدمت سربازی معاف می شوند . عده ای نیز با  پروژه کسری خدمت نظام وظیفه، بخشی از سربازی را از حضور در پادگان معاف می شوند. حتما می پرسید پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست ؟! در این قسمت از مقالات سایت مرکز مشاوره آویژه دانش ، آنچه نیاز است درباره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه بدانید در اختیارتان قرار می دهیم . با ما باشید .

پروژه کسری خدمت نظام وظیفه را سازمان نظام وظیفه به دلایل مختلف در نظر گرفته است . افزایش تعداد دانشجویان و یا افزایش سن مشمولان خدمت سربازی از این دلایل است . پروژه کسری خدمت نظام وظیفه را افرادی می توانند انجام دهند که یا دانشجو و یا فارغ التحصیل مقاطعی خاص در دانشگاه ها می باشند .

پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست

از زمانی که پای پروژه کسری خدمت به نظام وظیفه باز شده است ، افراد بسیاری به هر دری میزنند تا از این ظرح استفاده کنند . اما برای پروژه کسری خدمت نظام وظیفه باید شرایط خاصی را دارا بود . از شرایط اصلی برای دریافت پروژه کسری خدمت نظام وظیفه نداشتن غیبت غیر موجه برای رفتن به خدمت سربازی می باشد .

بعلاوه ، برای کسب امتیاز پروژه کسری خدمت نظام وظیفه باید دانشجو یا فارغ التحصیل فوق لیسانس یا دکترا بود . اما اخیرا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی هم می توانند نسبت به اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: آیین نامه های پروژه کسری خدمت


پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست,مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست,مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه,پروژه کسری خدمت نظام وظیفه,پروژه کسری خدمت,مشاوره پروژه کسری خدمت,

پروژه خدمت نظام وظیفه برای نخبگان

یکی دیگر از امتیازات نظام وظیفه اختصاص دادن پروژه خدمت سربازی به نخبگان و دانش آموختگان برتر و نخبه میباشد. لازم است بدانید که این پروژه با پروژه کسری خدمت تفاوت هایی دارد . همانطور که اشاره شد پروژه کسری خدمت نظام وظیفه فقط برای دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد . ولی پروژه خدمت سربازی برای نخبگان برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می باشد . این پروژه برای دارندگان مدرک کارشناسی که قصد ادامه تحصیل ندارند نیز قابل استفاده می باشد.

در انجام پروژه کسری خدمت نظام وظیفه نیازی به حضور در پادگان نیست . فرد مشمول با حضور در مراکز پژوهشی و انجام پروژه های تحقیقاتی می تواند زمان سربازی را سپری کند . لازم به ذکر است که در این نوع پروژه کسری افراد از حقوق بیشتری نیز برخوردار می باشند.

اما سوال پیش می آید در چه صورتی و با داشتن چه شرایطی می توان جز نخبگان محسوب شد؟

چگونه می توان پروژه کسری خدمت نظام وظیفه را دریافت کرد؟

اطلاعات بیشتر درزمینه پروژه کسری خدمت نظام وظیفه را می توانید از مشاورین مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش دریافت کنید.


بیشتر بخوانید: راهنمای دریافت پروژه کسری خدمت


پروژه کسری خدمت نظام وظیفه,مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه, مشاوره تلفنی پروژه کسری خدمت سربازی، پروژه کسری خدمت سربازی، کسری خدمت سربازی، مشاوره پروژه کسری خدمت سربازی

نحوه اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه

برای اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه نیاز است از طریق دو روش اقدام کنید . این دو روش عبارتند از :

 1. ثبت نام از طریق بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح
 2. ثبت نام از طریق سازمان های ارائه دهنده پروژه
 • در روش اول اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه ، باید به بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح مراجعه کنید.
 • مدارک مورد نیاز را تحویل دهید .
 • در بنیاد پرونده ای با نام شما تشکیل می شود و شرایط و مدارک شما مورد ارزیابی قرار می گیرد .
 • در صورت تایید مدارک، سازمانی مرتبط با زمینه فعالیتتان به شما معرفی می شود .
 • سازمان مربوطه پروژه ای در ارتباط با زمینه ی تحصیلیتان به شما معرفی می کند .
 • در صورت توافق شما و سازمان مرتبط، پروژه تایید می شود .
 • در نهایت پروژه ی انتخابی شما در بنیاد ملی نخبگان ثبت می شود .

پروژه کسری خدمت نظام وظیفه,مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه, مشاوره تلفنی پروژه کسری خدمت سربازی، پروژه کسری خدمت سربازی، کسری خدمت سربازی، مشاوره پروژه کسری خدمت سربازی

در روش دوم اخذ پروژه کسری خدمت ، شما باید به سازمان ارائه دهنده ی پروژه ها رجوع کنید و بعد از مراجعه به سازمان ، مدارک مورد نیاز پروژه کسری خدمت نظام وظیفه خود را ارائه دهید . در صورت وجود داشتن پروژه مرتبط با زمینه تحصیلیتان پرونده ی شما در بنیاد ملی نخبگان تشکیل می شود .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب پروژه کسری خدمت


شرایط اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه

شرایط اخذ پروژه کسری خدمت نظام وظیفه شرایط سنگینی نیست . ولی توصیه ما این است که برای اطلاع از چگونگی کسب امتیاز پروژه کسری خدمت نظام وظیفه و شرایط مورد نیاز آن ، با متخصصین ما در مرکز مشاوره آویژه دانش مشورت کنید و اطلاعات دقیق را از این کارشناسان و مشاوران جویا شوید . به ما اعتماد کنید و همین الان تماس بگیرید .

سوالات شما در رابطه با پروژه کسری خدمت ممکن است در زمینه معدل ، دانشگاه محل تحصیل ، تعداد مقالات ، موضوع پایان نامه و سوالاتی ازاین قبیل باشد .

مدت زمان کسری در صورت اخذ پروژه

مدت زمان کسری در انجام پروژه های کسری خدمت بسته به نوع پروژه متفاوت می باشد . بعضی از پروژه ها تحقیقاتی می باشند ، در حالی که بعضی از آن ها درباره ساخت و طراحی و یا تحقیقات گسترده هستند . در این صورت مدت زمان انجام پروژه به دو بخش تقسیم می شود . مسلما هرچه پروژه سخت تر باشد مدت زمان کسری بیشتری به فرد تعلق می گیرد .

در پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چه برای افراد نخبه و چه افراد غیر نخبه قانونی وجود دارد که بر اساس آن ، معمولا هر ۳ ماه یک بار باید توسط فرد گزارش کاری برای بررسی روند کار آماده شود .


بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت شامل چه کسانی می شود


پروژه کسری خدمت نظام وظیفه,مشاوره پروژه کسری خدمت نظام وظیفه, مشاوره تلفنی پروژه کسری خدمت سربازی، پروژه کسری خدمت سربازی، کسری خدمت سربازی، مشاوره پروژه کسری خدمت سربازی

کسری خدمت با پایان نامه

سازمان نظام وظیفه برای تحصیلکرده های این مرز و بوم ، چند امتیاز مهم و طلایی در نظر گرفته است . یکی از این امتیازات استفاده از پایان نامه ها برای گرفتن کسری می باشد .

مراحل استفاده از این امتیاز به شرح زیر است :

 • شما باید CD پایان نامه را آماده کنید.
 • سپس آن را به بنیاد علمی نخبگان نیروهای مسلح ارائه کنید.
 • پایان نامه شما به سازمان های فعال که با زمینه فعالیت شما مرتبط است برای داوری ارسال می گردد .
 • ظرف مدت چند ماه نتیجه را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام می کنند .
 • مدت زمان کسری خدمت نظام وظیفه حداکثر ۶ ماه می باشد .
 • ممکن است نتیجه اعلام شود و مدت زمان کسری بسیار پایین تر از حد تصورتان باشد .
 • بهتر است نسبت به تجدید نظر در این زمینه اقدام کنید .

نکات مهم درباره کسری خدمت سربازی

 1. در شرایطی خاص نیز می توان همزمان چند پروژه ی کسری خدمت نظام وظیفه را اخذ کرد
 2. پروژه ها را برای داوری به هیچ وجه به صورت تک تک ارائه نکنید .
 3. قوانینی اخیرا وضع شده است که لازم است هرچه سریعتر از همه ی آن ها با خبر شوید .

بیشتر بخوانید: جزئیات پروژه کسری خدمت نظام وظیفهبرای مشاوره در زمینه پروژه کسری خدمت نظام وظیفه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصصمرکز مشاوره تلفنیآویژه دانشتماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068