خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور تحصیل پزشکی داروسازی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل پزشکی داروسازی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:08 ب.ظ
0
476
دندانپزشکی بدون کنکور

برای مشاوره در زمینه تحصیل پزشکی داروسازی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

تحصیل پزشکی داروسازی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه
میانگین 5 رای از تعداد 2

اگر قصد دارید در رشته های نظیر داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی بدون کنکور در کشور ترکیه مشغول شوید ، در ادامه با شرایط ادامه تحصیل و زندگی در این کشور بیشتر آشنا شوید .

ادامه تحصیل در رشته پزشکی داروسازی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

بسیاری از دانش آموزان ایرانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند با موانعی نظیر کنکور سراسری در ایران و یا هزینه های بسیار زیاد تحصیل در دیگر کشور های جهان رو به رو می باشند.در چند سال گذشته  بسیاری از علاقه مندان به رشته پزشکی در کشور های شرق اروپا نظیر اوکراین ، بلاروس و روسیه به تحصیل در این رشته پرداخته اند.

ولیکن نکته حائز اهمیت در انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر،توجه به مقبولیت دانشگاه مورد نظر توسط وزارت بهداشت دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد.بدیهی است که اگر دانشگاه های مقصد مورد تایید وزارت بهداشت ایران نباشد،مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه های مذکور مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.

کشور ترکیه با داشتن بیش از ۱۰ دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران جزء کشور هایی است که تعداد دانشگاه های مورد تایید آنها بیش از کشور های نظیر نروژ و اتریش می باشد.

متقاضیان ایرانی باید دوره متوسطه را به پایان رسانده باشند و مدرک دیپلم داشته باشند سپس برای تحصیل در زیر شاخه های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه باید ابتدا در آزمون YÖS شرکت کرده و نمره لازم را کسب نمایند. این آزمون که تا چند سال پیش به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شد امروزه به صورت اختصاصی توسط هر دانشگاه برگزار می شود و متقاضیان می توانند با انتخاب دانشگاه مورد نظر خود در آزمون مربوطه شرکت نمایند

آزمون YÖS

آزمون YÖS سالی یک بار و در تاریخ 18 آوریل هر سال در شهر آنکارا برگزار می گردد. آزمون YÖS شامل دو قسمت می شود و در قسمت اول 80 سوال تستی با موضوع ریاضی، هندسه و هوش به دو زبان ترکی و انگلیسی مطرح می شود و این قسمت ملاک اصلی برای پذیرش دانشجو می باشد و قسمت دوم آزمون برای سنجش توانایی فرد در زبان ترکی می باشد و در صورتی که فرد حد نصاب لازم در این قسمت را کسب نکند باید در دوره 1 ساله آمادگی زبان ترکی TOMER شرکت کند و پس از کسب نمره قبولی در آزمون پایان دوره زبان دوره اصلی خود در دانشگاه را آغاز کند.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی را داشته باشند باید در آزمون SAT شرکت کنند و حد نصاب لازم برای ورود را کسب کنند و همچنین مدرک آیلتس با نمره 6 به بالا نیز ارائه نمایند.

 

اطلاعات پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه :

  • دانشگاه های پزشکی زیادی در ترکیه وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد
  • طول دوره دندان پزشکی 5 و پزشکی 6  سال است
  • زبان تحصيل در این کشور انگليسي و تركي میباشد و داشتن مدرک زبان ضرروی است
  • رشته هایی مانند پزشکی که دانشجویان با پزشکان و بیماران این کشور سروکار خواهند داشت یادگیری ترکی الزامی می باشد هرچند دانشگاههای صد در صد انگلیسی زبان هم وجود دارند .
  • در بقیه رشته ها نیز دانشجویان آزادند ترکی یا انگلیسی را در دانشگاههای دو زبانه انتخاب کنند.
  • هر سال تحصیلی شامل ترم پاییز ( از اکتبر تا ژانویه ) و ترم بهار ( از فوریه تا ژوئن ) می شود.

همچنین اگر در خصوص شرایط ادامه تحصیل در کشور ترکیه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید این مطلب را نیز دنبال فرمایید .

چنانچه نیاز به مشاوره در خصوص ادامه تحصیل در ترکیه ، خروج از کشور ، شرایط زندگی در این کشور یا بطور کلی مشاوره اعزام به خارج و … دارید ، از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید بدون پیش شماره و از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…