خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور ادامه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

ادامه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

بروزرسانی شده نوامبر 2, 2017 3:42 ب.ظ
0
169
دندانپزشکی در چین
ادامه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین
میانگین 5 رای از تعداد 1

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین ٬ یکی از گزینه هایی که دانشجویانی که قصد اعزام به خارج از کشور را دارند با آن رو به رو هستند٬ کشور چین چه مزیت هایی برای تحصیل در این رشته ها دارد ؟ در ادامه بخوانید .

پزشکی و دندانپزشکی در چین

نکته بسیار مهم در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این است که دانشجویان بین المللی (خارجی) برای ورود به دانشگاه های چین لازم به گذراندن هیچ دوره ای نیستند و همچنین این دانشگاه ها آزمون ورودی نیز ندارند همین امر سبب شده در مقایسه ی با کشورهای دیگر امتیازات و مزایای ویژه ای داشته باشد. همچنین تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور هزینه ی نسبتا پایینی دارد .

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

با رشد اقتصادی جامعه چین و ایجاد بیمارستان و مکان های تحصیلی پزشکی و دندان پزشکی در این کشور در حال توسعه با سرعت بالایی میباشد با عمیق تر شدن اصلاح مراقبت های بهداشتی در کشور چین پزشکی کشور موظف است در هر زمینه و جنبه ای مطابق با استاندارد های بین المللی قرار گیرد اطلاعات نشان میدهد که توسعه ی بازار پزشکی چین در 5 سال بعد 15 الی 29، درصد به 24 میلیار دلار در سال رسید و در سال 2020 تبدیل به پنجمین و بزرگترین بازار پزشکی جهان پس از ایالات متحده ، ژاپن ، آلمان و فرانسه خواهد شد و میزان آن به 120 میلیارد دلار میرسد

در سال های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته های پر طرفدار پزشکی و دندانپزشکی وارد چین شده اند آموزش بین المللی این دو رشته به سرعت در چین در حال توسعه است و در مقیاس جهانی همچنان رو به گسترش است . مهاجرت تحصیلی به چین از طریق تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از راه های ورود به این کشور در کنار راه های سرمایه گذاری و ویزای کار در چین میباشد

همچنین در لیست جدید دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان چین از اهمیت بسزایی برخوردار است اخیرا تقاضای زیای برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در چین بوجود آمده است ٬ کشور چین از دیر باز مهد طب سنتی بوده است. این کشور از پیشگامان طب سوزنی در جهان است که علاقمندان به تحصیل در این کشور می توانند در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل نمایند. در حال حاضر بیش از 180 دانشگاه در چین مورد تایید قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری ایران برای کلیه مقاطع می باشد اما دانشگاه های این کشور هنوز مورد ارزیابی و بررسی وزارت بهداشت قرار نگرفته اند! البته در رشته هایی نطیر طب سوزنی در حال حاضر دانشجویان و پزشکان زیادی در این کشور در حال تحصیل می باشند. برای شروع دوره های طب سوزنی در دانشگاه های چین، متقاضی می بایست دارای مدرک پزشکی عمومی و یا فوق لیسانس دوره های بالینی باشد و در طول سال میتوان برای این دوره ها در دانشگاه های چین اقدام نمود اما شروع کلاس ها دوبار در سال و در ماه های سپتامبر و مارچ می باشد. شهریه این دوره ها بسته به دانشگاه ها حدوداً بین 30 تا 50 هزار یوان در سال متفاوت است. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های معتبر چین برای این دوره ها، انگلیسی می باشد اما ممکن است در برخی دانشگاه ها واحد هایی به زبان چینی ارائه گردد.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دوره های تخصصی طب سوزنی در چین به شرح زیر می باشند :

 1. دانشنامه و ریز نمرات آن
 2. کارت عضویت پزشکان
 3. رزومه کامل
 4. شش قطعه عکس رنگی جدید
 5. فتوکپی صفحه اول گذرنامه
 6. مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)
 7. پروانه دائمی پزشکی (در صورت وجود)
 8. پروانه مطب (در صورت وجود)
 9. ترجمه شناسنامه
 10. ترجمه کارت ملی
 11. گواهی عدم سوء پیشینه پلیس و نظام پزشکی ایران

 

اگر مایلید دندانپزشکی یا پزشکی در ترکیه ٬ قبرس ٬ مجارستان و … را دنبال فرمایید ٬ کلیک کنید!

 

مشاوره اعزام به خارج از کشور

چنانچه نیاز به مشاوره در خصوص ادامه تحصیل در چین ، خروج از کشور ، شرایط زندگی در این کشور یا بطور کلی مشاوره اعزام به خارج و … دارید ، از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید بدون پیش شماره و از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…