تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور

دندان پزشکی بدون کنکور
به اشتراک بگذارید

رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور طی سالیان اخیر در بین علاقمندان به ادامه تحصیل به رشته های محبوبی تبدیل شده اند. در این بین سوالی که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در این رشته ها مطرح می شود، امکان تحصیل در این رشته ها به صورت بدون کنکور است؛ در ادامه با آویژه دانش همراه باشید :

پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور ؟!

همانطور که می دانید، سالانه خیل عظیمی از داوطلبان با شرکت در کنکور سراسری تجربی و کسب رتبه های بالا امکان پذیرش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی را به دست می آورند. به این جهت واضح است که امکان تحصیل بدون کنکور در این رشته ها در دانشگاه های علوم پزشکی وجود ندارد. اما باید بگوییم که امکان تحصیل در دیگر رشته های علوم پزشکی به صورت بدون کنکور وجود دارد. دانشگاه علوم پزشکی در رشته هایی دیگری در مقطع کاردانی پذیرش انجام می دهد که عبارتند از: اتاق عمل، هوشبری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، تکنسین سلامت دهان، دامپزشکی، تجهیزات فنی اتاق عمل، آزمایشگاه تشخیص پزشکی، گیاه‌پزشکی، مهندسی پزشکی.

البته پذیرش در همه ی این رشته ها منوط به برخی شرایط است، از جمله این شرایط می توان به دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن و حداکثر ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی ۲۶ سال)، عدم دارا بودن نقص عضو و تاییدیه سلامت روحی روانی، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در یکی از رشته های علوم تجربی، علوم انسانی یا ریاضی فیزیک اشاره کرد. علاوه بر این، بومی بودن داوطلبان و همچنین گذراندن مصاحبه هم از جمله شرایط پذیرش در مقطع کاردانی رشته های علوم پزشکی است.

 

آیا امکان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور وجود دارد؟

باید خدمت داوطلبان عزیزی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه آزاد را دارند، عرض کنیم که امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به صورت بدون کنکور وجود ندارد. خدمت این دسته از داوطلبان باید عرض کنیم که دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های زیادی به صورت بدون کنکور پذیرش انجام می دهد. دانشگاه آزاد در تمام گروه های تحصیلی به جز رشته های گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) و پیراپزشکی (پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری، علوم تغذیه، بهداشت و…) پذیرش انجام می دهد، این بدان معناست که داوطلبان می توانند در رشته های مرتبط همچون جمله مهندسی پزشکی و گیاه پزشکی و کاردانی دامپزشکی به تحصیل بپردازند.

 

تحصیل بدون کنکور در رشته های پیرا پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی سالانه برای بسیاری از رشته های پیرا پزشکی به صورت بدون کنکور پذیرش انجام می دهد. دانشگاه علوم پزشکی، با شرط سوابق تحصیلی به صورت نیمه متمرکز دانشجو جذب می کند. دانشگاه علوم پزشکی، در مقطع کاردانی در رشته هایی مانند اتاق عمل، هوشبری، مامایی، دامپزشکی، مهندسی پزشکی، تکنیسین سلامت دهان، گیاه پزشکی و … دانشجو می پذیرد.

 

تحصیل بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در رشته های مرتبط با رشته پزشکی از جمله تجهیزات فنی اتاق عمل، تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی، تجهیزات فنی آزمایشگاه، تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون، تشخیص پزشکی، اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور می کند. این دست داوطلبان، ابتدا در مقطع کاردانی شروع به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می کنند و سپس برای مقطع کارشناسی ناپیوسته باید اقدام به ثبت نام نمایند.

اگر مایلید در رشته مامایی بدون کنکور یا هوشبری بدون کنکور ثبت نام کنید ، کلیک کنید .

 

مشاوره تلفنی

اگر در خصوص تحصیل در رشته های مختلف پیراپزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور سوالی دارید و یا در خصوص نحوه ثبت نام به راهنمایی و مشاوره احتیاج دارید؛ هم اکنون می توانید با مشاوران و کارشناسان آویژه دانش تماس حاصل فرمایید. کافیست از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید . مشاوران آویژه همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود.

 

تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068