چگونه برای دروس ریاضی در کنکور سراسری 1402 ریاضی آماده شویم

منابع دروس ریاضی کنکور

ریاضی از دروس مهم با ضریب بالا در کنکور سراسری 1402 است و آگاهی نسبت به روش مطالعه و منابع مناسب این دروس شانس شما را در قبولی افزایش خواهد داد. برای مطالعه درس ریاضی شما باید ابتدا به یک تسلط و اشراف حداقلی نسبت به مطلب مورد نظر برسید!
مثلا سر کلاس به معلم خوب گوش کنید و درس رو یاد بگیرید. حالا با چند مثال ساده که معلم براتون حل میکنه سعی می کنید تسلطتون رو بیشتر کنید. بعد از چند ساعت شما جزوه استاد یا کتاب یا هر درسنامه ای که دارید دوباره به همراه مثالهاش رو بخونید. بعد از این کار به سراغ تمرین ها و مثال هایی که سطح بالاتری دارند برید و اونها رو حل کنید. در این مرحله بهتره اگه به نکته یا روش حل جالبی رسیدید ٬ یادداشت کنید و هر وقت خواستید سوال حل کنید یا تست بزنید قبلش به این نکات توجه کنید.
حالا شما به یک تسلط خوبی نسبت به درس رسیدید و بهتره با تست زنی خودتون رو محک بزنید. در این مرحله بهتره تست ها رو یکی یکی حل کنید. یعنی وقتی تستی رو حل کردید با جوابش چک کنید. در این مرحله هم مثل مرحله قبل اگر به نکات و روش حل خوبی رسیدید یادداشت کنید.
در تست زنی به سراغ روش های تستی مطلق نرید چون ممکنه با حل چند تست حس کاذبی پیدا کنید که به اندازه کافی یاد گرفتید ولی در این چند ساله تو کنکور اصلا روشهای کاملا تستی جواب نمیدهند. شما باید واقعا عمق مطلب رو درک کنید و با مسلای شدن به مفهوم سعی کنید تست ها رو بزنید. بهترین روش ٬ حل تشریحی تست ( و البته با مقداری تکنیک ساده ی تستی ) و افزایش سرعت عمله . با تکرار هم میتونید مراحل حل تست رو کوتاهتر کنید.

منابع مناسب:
حسابان : گاج نقره ای کافیست اما اگر احساس میکنید سطحتان بالاتر هست و توانایی حل تست های دشوار را دارید خیلی سبز میتواند جواب گوی نیاز شما باشد. البته خیلی سبز را به دانش اموزان کنکوری اصلا توصیه نمیکنم.
حساب دیفرانسیل و انتگرال : کتابی که سوال های کنکور را به طور کامل دربر بگیرد (ترجیحا گاج نقره ای)
اهمیت: ریاضیات گسسته که در دوره ی پیش دانشگاهی ارائه می گردد، شامل مطالبی جالب و متنوع و در عین حال متفاوت از آن چیزی است که تاکنون در ریاضیات ارائه شده است.از مباحث مختلف ریاضیات گسسته و جبر و احتمال جمعا 12تا14تست در کنکور سراسری رشته ریاضی ارائه میشود که حدود 24درصد از سوالات ریاضی میباشد.
چند توصیه: پیش از مطالعه ی فصول، احتمال و ترکیبات در کتاب گسسته، حتماً به کتاب جبر و احتمال مراجعه کنید، زیرا در کتاب گسسته اشاره ای به مطالب پایه ای نشده و تنها به ادامه ی آن ها پرداخته است.

روش مطالعه: به شما پیشنهاد می شود قبل از این که به سراغ تست ها بروید حتماً تعدادی مسائل تشریحی حل نمایید. اهمیت این تمرین در بخش نظریه ی اعداد و احتمال بیش تر از قسمت های دیگر است. اما در بخش گراف بیش تر به حل تست بپردازید تا از این طریق به مهارت کافی دست یابید. در این بخش از روش شهودی و رسم شکل نیز بهره ببرید. البته لازم به ذکر است به علت گستردگی موضوعات این کتاب، در آزمون سراسری در اکثر سال ها قالب های مشخصی در طراحی سوالات در نظر گرفته شده است. بدین معنا که ساختار سوالات در سال های مختلف به هم شبیه است. از این رو، حل سوالات کنکور سال های گذشته اهمیت ویژه ای دارد و علاوه بر آشنا کردن شما با ساختار سوالات شیوه ی مطالعه ی شما را نیز اصلاح می کند.
به شما پیشنهاد می شود بعد از مطالعه ی دقیق مباحث کتاب و جزوات درسی تان به سراغ سوالات تشریحی ساده یا مسائل کتاب درسی بروید تا از طریق حل این مسائل با فرمول ها و عناوین مهم طرح شده ارتباط بیش تری برقرار سازید، سپس به سراغ تست های در حد و اندازه ی تست های کنکور بروید و بعد از مطالعه و تسلط کافی در صورت تمایل به سراغ سوالات دشوارتر بروید.

منابع پیشنهادی: کتاب گاج نقره ای (میکرو طبقه بندی) آموزش خیلی مناسب و تستهای خوبی دارد و برای کنکور بسیار مناسب است.برای تمرین بیشتر و تخصصی تر میتوان از کتاب گسسته موسسه خوشخوان نیز استفاده کرد.برای دوران جمع بندی خط ویژه گاج توصیه میشود
البته لازم به ذکر است به علت گستردگی موضوعات این کتاب، در آزمون کنکور سراسری در اکثر سال ها قالب های مشخصی در طراحی سؤالات درنظر گرفته شده که شما می توانید با تمرین و تست زدن کافی در سؤالات کنکور و سؤالات مشابه آن به مهارت کافی دست یابید.یادتان باشد تمرین زیاد و تست زدن برای کنکور خیلی کمکتان میکند.
هندسه ی پایه و هندسه ی تحلیلی هر کدوم 8 سوال در کنکور دارند. مباحثی که نیاز به صبر و تلاش فراوان دارن ! مباحثی که بعضی ها از همون ابتدا برای خودشون حذف می کنند و به تبع اون کسانی که بهش جواب میدن خیلی جلو میفتن !

روش پیشنهادی و منابع:
هندسه سال های دوم و سوم رو میگن هندسه پایه و سال چهارم رو میگن هندسه ی تحلیلی ! هندسه ی پایه رو یه عده حذف میکنن چون میگن سخته ! اما واقعیت اینه که اگر اصولی کار بشه میتونید به سوالاش جواب بدین…میخوام هندسه ی پایه رو باز کنم : هندسه 1 شامل : استدلال – مساحت – تشابه – هندسه ی فضایی اشکال هندسی و هندسه2 شامل : استدلال – دایره – تبدیل های هندسی – هندسه ی فضایی خط و صفحه …8 مبحث هستند و تقریبا هر کدوم یه سوال دارند ! در مورد هر کدوم از این مباحث میتونند سوالات خلاقانه ای بدهند که سوال سختی بشه ! اما چیزی که تو کنکور های اخیر بوده اینه که حداقل 3 سوال از این 8 سوال به قدری ساده اند که کافیه به مباحث سوالات آشنا باشید حتی در کنکور 94 هم همینطوری بود! 4 سوال دیگه رو میشه با تلاش و زدن تست های متعدد حل کرد ! و معمولا یه سوال سخت وجود داره که برای همه مشکل ساز میتونه باشه ! اما در مورد اون هم اگه به دنبال درصد بالایی هستید ، واقعا میشه با حل سوالات خلاقانه و سخت مشابه ذهن خودتون رو برای حل این جور سوالات آماده کنید و بعد از کمی فکر به راه حل مناسب برسید ! ولی در کل هندسه ی پایه ی کنکور اون قدر ها نیاز به فکر نداره ! نیاز به مطالعه و تسلط داره !

منبع پیشنهادی : (هندسه پایه نشرالگو – هندسه پایه دریافت – هندسه 1 و2 گاج )
در مورد تحلیلی همیشه یه مطلب جالب وجود داره ! وقت گیر ترین و زجز آور ترین سوالات ریاضی مربوط به تحلیلی میشن اما در عین حال تقریبا تنها مبحث از ریاضیات هستند که گفته میشه با خوندن تنها کتاب درسی و کنکور های اخیر میشه به تمام سوالاتش پاسخ داد بدون این که زیاد نیاز به فکر باشه ! در حالی که سوالات هندسه پایه و گسسته بیشتر به خلاقیت و فکر نیاز داره اما خیلی راحت تر حل میشن معمولا ! پس برای تحلیلی وقت بذارین ! وقت بذارین و سوالات رو برای خودتون تضمین کنید… در طول سال وقت کافی برای تحلیلی بذارید و همون طور که برای دیفرانسیل گفتم مفهومی کار کنید . تو تستای تحلیلی گاهی زرنگی کردن میتونه شما رو راحت تر به جواب برسونه …برای مثال یه تجسم ساده یا حتی رد گزینه !
( منبع پیشنهادی : آموزش خیلی سبز – گاج طوسی – نشر الگو –دریافت -خوشخوان)

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوصنحوه مطالعه درس ریاضی یا سایر دروس نظیر فیزیک ، زبان انگلیسی ، منطق ، فلسفه و …دارید هم اکنون تهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985تماس حاصل فرمایید .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چگونه برای دروس ریاضی در کنکور سراسری 1402 ریاضی آماده شویم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/9/17

شنبه

1402/9/18

یکشنبه

1402/9/19

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید