ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد
به اشتراک بگذارید

اگر قصد دارید در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل شوید ٬ در ادامه می توانید با رشته های بدون کنکور ٬ شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و نکات تکمیلی آن بیشتر آشنا شوید .

ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

شاید به جرات بتوان گفت در سال های گذشته افراد زیادی به دلیل عدم موفقیت در کنکور سراسری موفق به حضور در دانشگاه نشده اند و از اهداف تحصیلی خود دور ماندند اما دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پرچم دار ورود بدون کنکور به دانشگاه توانسته در همین دو سه سال اخیر تعداد زیادی از متقاضیان ورود به دانشگاه را به هدفشان برساند.ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی در حجم وسیعی از رشته و ظرفیت از نشانه های همین پرچم داری است. دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستان و فنی و حرفه ای و کارودانش در حال حاضر می توانند از بین تعداد زیادی رشته وارد مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد شوند.در این مقاله قصد داریم به شرایط و نحوه ورود بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد بپردازیم. علاقمندانی که تمایل به حضور در مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارند می توانند کلیک نمایند .

 

شرایط ثبت نام در کاردانی بدون کنکور (پیوسته) دانشگاه آزاد

برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد لازم است افراد دارای یکی از مدارک زیر باشند:

  • ۱-داشتن مدرک دیپلم هنرستان، کار و دانش و فنی حرفه ای
  • ۲- دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه
  • ۳- دارا بودن بودن مدرک دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی
  1. نکته مهم: کسانی که دارای دیپلم های نظری ، نظام قدیم و پیش دانشگاهی هستند لازم است ۱۲واحد جبرانی در رشته مورد نظر بگذرانند.
  2. نکته مهم: افرادی که دارای دیپلم فنی و کارودانش هستند و در رشته ناهمنام ثبت نام می کنند ملزم به گذراندن ۱۶ واحد جبرانی هستند

برای اطلاع از شهریه های دانشگاه آزاد اسلامی کلیک کنید

برای نحوه ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ کلیک کنید

 

شرایط ثبت نام کاردانی بدون کنکور (ناپیوسته) دانشگاه آزاد

کاردانی ناپیوسته نیز مانند کاردانی پیوسته یک دوره تحصیلی ۲ ساله است که افراد با گذراندن نزدیک به ۸۰ واحد فارغ التحصیل می شوند. کسانی که به دنبال ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستند باید دارای مدرک پیش دانشگاهی باشند و داشتن مدرک دیپلم امکان ثبت نام را به متقاضیان نمی دهد.

 

زمان ثبت نام کاردانی بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۶

اگر به دنبال حضور در دانشگاه آزاد هستید و تمایلی به شرکت در آزمون ندارید این امکان برای شما فراهم است تا دو مرتبه در سال امکان ورود به کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد را پیدا کنید.ثبت نام برای ورودی مهرماه هر سال و در مرداد صورت می گیرد.اگر به هر دلیل امکان ثبت نام را برای نیمسال اول را پیدا نکردید می توانند مجددا دی ماه ثبت نام خود را برای نیمسال دوم تحصیلی انجام دهید.

 

نحوه ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

همان طور که در مطالب فوق اشاره شد داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با مقطع کاردانی کافی است تا شما بدون آزمون وارد دانشگاه آزاد شوید و هیچگونه شرط دیگری مانند شرط معدل برای پذیرش دانشجو مطرح نیست. ثبت نام ها صرفا بصورت اینترنتی و از طریق پایگاه ثبت نام سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد.هر فرد می تواند با خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام وارد مرحله ثبت اطلاعات فردی و تحصیلی خود شود.در این مرحله و بعد از تکمیل قسمت های مختلف هر فرد امکان ثبت یک کد رشته محل را دارد و در صورتی که ظرفیت آن کد رشته محل تکمیل نشده باشد می تواند به راحتی ثبت نام خود را نهایی کند. در انتها ثبت نام شما زمانی تایید خواهد شد که شماره رسید ثبت نام دریافت کنید.

پیشنهاد می شود برای اطلاع از آغاز ثبت نام عضو کانال تلگرامی آویژه شوید.

 

اطلاعات تکمیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد :

  • زمان ثبت نام حضوری از طریق سایت هر دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد و لازم است برای اطلاع از زمان و مدارک لازم از طریق سایت دانشگاه مربوطه پیگیری های لازم صورت گیرد.
  • هر فرد در صورتی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چند ثبت نام انجام دهد فقط ثبت نام آخر او مورد قبول دانشگاه آزاد است
  • در صورت درج اطلاعات اشتباه و پشیمانی از رشته انتخابی امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد و وجه خریداری شده قابل برگشت نیست
  • افرادی که به دنبال ثبت نام در بدون آزمون کاردانی دانشگاه آزاد هستند باید در زمان مراجعه ثبت نام حضوری مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده باشند
  • تعداد زیادی از واحد های دانشگاه آزاد کلاس های مقطع کاردانی خود را در واحدهای سما دایر می کنند

برای ثبت نام ترم بهمن بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

مشاوره تلفنی دانشگاهی

به دلیل گستردگی رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد توصیه می شود جهت دریافت اطلاعات کاربردی از هر رشته با مشاوران مجرب گروه آویژه تماس حاصل فرمایید . همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068