کارشناسی ارشد بدون کنکور و تفاوت آزمون پیام نور با دانشگاه آزاد و سراسری

ارشد بدون کنکور
به اشتراک بگذارید

اگر مایلید در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور وارد دانشگاه شوید ٬ یا سوالاتی در خصوص فراگیر پیام نور یا تفاوت آزمون دانشگاه پیام نور با دانشگاه آزاد و سراسری دارید در ادامه دنبال کنید .

کسب علم و تحصیل در دانشگاه پیامنور مبتنی بر نظام خاص آموزشی است که با تحصیل در سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با رویکرد مرسـوم (سنتی) تفاوت اساسی دارد. در نظام آموزشی این دانشگاه محور اصلی یادگیری دانشجو است و دانشجو یاد می گیرد که چگونه با استفاده از مواد آموزشی و منابع مختلف به کسب علم و دانش بپردازد. در این نظام دانشجو الزام به حضور در کلاس های نظری ندارد و در عین حال می تواند از استاد معرفی شـده برای دروس بهره مند شود. لذا به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور و ایجاد زمینه های لازم برای فراهم آوردن رقابت سالم در راهیابی شرکت کنندگان بـه دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات هیجدهمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری دانشگاه مورخ ۲۲/۹/۷۳ و پانصد و چهـل و یکمین جلسه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، از طریق دوره های فراگیـر بـرای مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرد.


در صورت تمایل به ثبت نام و پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی و آدرس واحد های دانشگاهی پیام نور را نیز دنبال فرمایید .


تفاوت بین آزمون ارشد فراگیر با آزمون های ارشد سراسری و آزاد در چیست ؟

تفاوت آزمون ارشد فراگیر با آزمون های ارشد سراسری و آزاد در منابع و مواد آزمون ها و یک سری مواردی است که در زیر لیست کرده ایم :

۱- در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر شما باید دروس ترم اول دوره ارشد را بخوانید و آزمون دهید ولی در آزمون ارشد سراسری و آزاد باید از منابع مقطع کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده نمایید

۲- پس از قبولی در کنکور فراگیر تمام دروسی که در کنکور امتحان داده اید جزء واحد های پاس شده دوره ارشد شما قرار میگیرد و شما در ترم دوم ادامه خواهید داد  ولی در آزمون سراسری پس از قبولی باید دروس ارشد را از ترم اول شروع به پاس کردن کنید .

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه های مختلف می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با مشاوران آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

کارشناسی ارشد بدون کنکور و تفاوت آزمون پیام نور با دانشگاه آزاد و سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه کارشناسی ارشد بدون کنکور و تفاوت آزمون پیام نور با دانشگاه آزاد و سراسری

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران