کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸

کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی
به اشتراک بگذارید

کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی یکی از عواملی می باشد که روز به روز تعداد علاقمندان به دانشگاه علمی کاربردی را افزایش می دهد . متقاضیان علاقمند می توانند از طریق کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی وارد دانشگاه شوند و تحصیلات خود را ادامه دهند . دانشگاه جامع علمی کاربردی که زیر نظر وزارت علوم و فناوری می باشد و از اعتبار کافی برخوردار است ، این شرایط را به وجود آورده که داوطلبان تحصیل در این دانشگاه از طریق کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی ( برای ورود به مقطع کاردانی ) و کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ( برای ورود به مقطع کارشناسی ) جذب دانشگاه شوند و تحصیلات آکادمیک داشته باشند . امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد ارشد بدون کنکور علمی کاربردی نیز باشیم ، اما در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی ارشد را پوشش نمی دهد .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مهلت انتخاب رشته کارشناسی علمی کاربردی

کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی هر سال دوبار برگذار می شود . متقاضیان می توانند از طریق ثبت نام کاردانی به کارشناسی برای ورودی مهر و بهمن اقدام کنند . در این راستا پیرامون این موضوع نکاتی مانند مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، لیست رشته های علمی کاربردی که شامل رشته های کاردانی و رشته های کارشناسی می شود ، موجود می باشد که توضیحاتی درمورد آنها داده می شود . همانطور که گفتیم ثبت نام هر ساله در دو مرحله انجام می شود . مرحله اول کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی ورودی مهر می باشد که مهلت ثبت نام آن از اواخر مرداد آغاز شده و یک هفته الی ده روز به طول می انجامد . مرحله دوم کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی ورودی بهمن می باشد که فرصت آن در نیمه دوم دی ماه آغاز شده و تا اوایل بهمن به طول می انجامد .

کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


بیشتر بخوانید:  مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی

لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی هر ساله برای هر دانشگاه دستخوش یک سری تغییرات جزئی می شود . در خصوص گرفتن اطلاعات کامل از لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی متقاضیان می توانند با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی آویژه مشورت کنند یا در زمان ثبت نام علمی کاربردی به سایت سازمان سنجش رجوع کنند و دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ( دفترچه علمی کاربردی بهمن و دفترچه علمی کاربردی مهر ) را بررسی کنند . لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی از چهار گروه یا دسته ی اصلی تشکیل شده است . این چهار دسته شامل صنعت ( رشته های مهندسی ) ، فرهنگ و هنر ، کشاورزری ، و مدیریت و حدمات می باشند .


بیشتر بخوانید:  ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


نکاتی پیرامون ثبت نام بدون کنکور بعضی از رشته ها

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها رشته های مربوط به چهار گروهی که نام بردیم می شود و رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی ، و تعدادی از رشته های مهندسی را در هیچ مقطعی پوشش نمی دهد . قابل توجه آن دسته از متقاضیانی که دنبال لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی می باشند که دانشگاه علمی کاربردی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشجو نمی پذیرد و این رشته ها را ارائه نمی دهد . ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی اطلاعات قابل و کاملی را در خصوص شرایط ورود به دانشگاه ، رشته های قابل ثبت نام ، زمان بندی ها ، مدارک لازم جهت ثبت نام و استفاده از سهمیه های موجود می طلبد که در این راه مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تمام این اطلاعات را می توانند در غالب یک مشاوره تحصیلی کامل در اختیار شما بگذارند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


برای ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • کاردانی به کارشناسی بدون کنکور
 • دفترچه کارشناسی علمی کاربردی مهر
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن
 • دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • دفترچه رشته های علمی کاربردی
 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور


رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی

رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی و تغییراتی که هر ساله در آن ها اتفاق می افتد یکی از سوالاتی است که متقاضیان بصورت مکرر از کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می پرسند ، و به این دلیل مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می توانند در این راستا و انجام یک انتخاب رشته هوشمند شما را یاری کند . قبل از اشاره کردن به تعدادی از رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی جا دارد اشاره کنیم که در میان رشته های گروه صنعت دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته های همچون مهندسی هسته ای ، مهندسی پزشکی ، مهندسی هوا فضا و بعضی دیگر از رشته های مهندسی به چشم نمی خورند . امید است این رشته ها به لیست رشته های موجود در دفترچه علمی کاربردی اضافه شوند .


بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


مهمترین رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

به عنوان مهم ترین و پر مخاطب ترین رشته های کارشناسی علمی کاربردی در دسته کشاورزی می توان به مدیریت مخاطرات کشاورزی ، فناوری دامپروری ، فناوری جنگلداری ، پرورش طیور ، صنایع غذایی و … اشاره کرد . در دسته مدیریت و خدمات می توان به حسابداری ، حسابرسی ، مدیریت ( کسب و کار ) ، کارشناسی ایمنی و … اشاره کرد . در دسته صنعت می توان به مهندسی برق ( فناوری الکترونیک صنعتی ) ، مهندسی مکانیک ساخت و تولید ( قالبسازی ) ، مهندسی مکانیک ( هواپیما ) ، مهندسی متالوژی یا مواد ( ذوب فلزات ) و … اشاره کرد . در دسته فرهنگ و هنر می توان به گرافیک ( تصویر سازی ) ، عکاسی ( تبلیغـات ) ، مترجمی همزمان ( انگلیسی ) ، تربیت مربی ( امور فرهنگی کودکان و نوجوانان ) و … اشاره کرد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی تهران

لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی تهران بسیار جامع می باشد . در خصوص لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی تهران می توان به تمامی رشته هایی که در دانشگاه جامع علمی کاربردی ارائه می گردد اشاره کرد . از آنجا که در هنگام ثبت نام فارق از اینکه رشته مقطع قبلی داوطلب چه بوده است ، داوطلب می تواند در هر رشته ای که تمایل دارد وارد مقطع کارشناسی شود و اینکه در زمان ثبت نام می تواند تعداد ۳۰ کد رشته را انتخاب کند ، لذا آگاهی از رشته های ارائه شده در آن سال و آن ورودی بشدت حائز اهمیت است ، مخصوصا دانشگاه های علمی کاربردی تهران که طیف گسترده ای از رشته ها را پوشش می دهند . در ادامه بحث یک لیست از تعدادی از رشته های کارشناسی علمی کاربردی دانشگاه تهران ارائه می دهیم .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی دانشگاه تهران

این لیست تنها تعداد محدودی از رشته ها می باشد :

 • مهندسی مکانیک ( خودرو )
 • امور گمرکی ( کارشناسی حرفه ای )
 • مهندسی اطلاعات ( برنامه نویسی : تحت وب )
 • نقشه کشی صنعتی و طراحی ( مهندسی )
 • مدیریت کسب و کار ( کارشناسی حرفه ای )
 • تربیت مربی : پیش دبستانی ( کارشناسی حرفه ای )
 • حقوق بیمه ( کارشناسی حرفه ای )
 • مهندسی عمران ( ساختمان سازی )
 • مهندسی شبکه کامپیوتری
 • کارشناسی روابط عمومی ( الکترونیک )
 • کارشناسی حسابداری ( حسابداری مالی )
 • کارشناسی حقوق ( حقوق ثبتی )

جالب توجه است که از میان ۳۰ کد رشته ای که داوطلب انتخاب می کند تنها در یک کد رشته مجاز به ثبت نام می شود .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی شیراز

لیست رشته های مقطع کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی شیراز به داشتن تنوع شهرت دارد . در میان رشته های زیر مجموعه صنعت در دانشگاه علمی کاربردی شیراز تمامی گرایش های مربوط به فنی مهندسی موجود است . در دسته کشاورزی رشته های همچون منابع طبیعی ، شیلات ، صنایع غذایی ، دامپزشکی ، امور دامی ، فراورده های گوشتی ، امور زراعی و علوم محیط زیست به چشم می خورد . در لیست هنر رشته های همچون گرافیک ، عکاسی خبری ، مترجمی همزمان ( انگلسیی ) و مجری گری به چشم می خورد . در نهایت در لیست دسته مدیریت و خدمات رشته هایی همچون مدیریت بیمه ، روابط عمومی ( امور رسانه ) ، حسابداری ( مالی ) ، حفاظت و پیشگیری ( حریق و حوادث ) و فرماندهی عملیات و مدیریت ( حریق و حوادث ) وجود دارد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


برای اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با آویژه تماس بگیرید

 • کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • زمان کنکور کاردانی به کارشناسی
 • کنکور کاردانی به کارشناسی
 • دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی
 • کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد
 • ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • نتایج آزمون کارشناسی ارشد
 • سازمان سنجش
 • انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی ۹۸


نکاتی بعداز ورود به دانشگاه

داوطلبانی که موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه علمی کاربردی شده اند توجه داشته باشند که این دانشگاه سامانه آموزش علمی کاربردی را بصورت یکپارچه برای استفاده تمامی واحد های آموزشی در سرتا سر کشور تحت عنوان سامانه هم آوا علمی کاربردی در آورده است که دانشجویان با وارد کردن اطلاعات خود و بدست آوردن گذر واژه خود می توانند امورات دانشجویی خود را مانند انتخاب واحد ، در این سامانه هوشمند انجام دهند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068