سیر تا پیاز کنکور ۱۴۰۱ (تاریخ ثبت نام و منابع آن)

سیر تا پیاز کنکور ۱۴۰۱

کنکور یکی از بزرگترین چالش هایی است که هر فرد ایرانی باید از آن عبور کند. این آزمون مهم، سرنوشت اشخاص را برای زندگی در جوانی و بزرگ سالی مشخص می کند. پس بسیار مهم است که درباره کنکور اطلاعات کامل داشته باشیم و خیلی زود، برای آن آمادگی کامل پیدا کنیم.

برای موفقیت در کنکور علاوه بر تلاش بسیار، به یک برنامه ریزی کاملا اصولی نیاز دارید. این برنامه ریزی باید بر اساس هدف، شخصیت و توانایی شما انجام شود تا موفقیت تان را در کنکور ۱۴۰۱ تضمین کند.

در این مقاله ابتدا به اطلاعات مورد نیاز و ضروری نظیر تاریخ کنکور ۱۴۰۱، میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ و … می پردازیم و پس از آن باهم درباره برنامه ریزی، بودجه بندی کنکور و بررسی منابع مناسب، صحبت می کنیم.

تا انتهای این مطلب جذاب از گروه مشاوران آویژه با ما همراه باشید.

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

 • در قدم نخست، اولین چیزی که باید بدانیم این است که اصلا «ثبت نام کنکور ۱۴۰۱» کی شروع می شود؟!

ثبت نام کنکور سراسری معمولا در ماه های آذر و بهمن آغاز می شود. ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ در تاریخ از ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ شروع و تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ در سایت سازمان سنجش ادامه داشت.

پس باید انتظار شروع ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ را در ماه های آذر تا بهمن سال ۱۴۰۰ داشته باشیم و خود را برای آن آماده کنیم.

تا الان خبری درباره تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ از سازمان سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

ثبت نام کنکور 1401

تاریخ کنکور ۱۴۰۱

در گام بعدی باید از تاریخ برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۱ باخبر باشیم. این بسیار مهم است تا بر اساس این تاریخ، برنامه ریزی های درسی خود را انجام داده و برای موفقیت تلاش کنیم. کنکور معمولا در دهه اول تیرماه برگزار می شود.

در سال ۱۳۹۹ و شرایط ویژه ای که بخاطر شیوع ویروس کرونا در جهان به وجود آمد، کنکور سراسری در اواخر شهریور ماه برگزار شد. اما در سال ۱۴۰۰ رویه برگزاری کنکور باز به روال سال های گذشته بازگشت.

بنابراین انتظار داریم مانند روال همیشگی سازمان سنجش، کنکور ۱۴۰۱ بر اساس نوع رشته در تاریخ ۹ تیر، ۱۰ تیر، ۱۱ تیر و ۱۲ تیر برگزار شود.

تا الان خبری درباره تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سیر تا پیاز کنکور ۱۴۰۱ (تاریخ ثبت نام و منابع آن) با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

کنکور 1401بعد از مصوبه مجلس مبنی بر حذف کنکور، آموزش پرورش اقدامات زیادی برای اصلاح نظام آموزشی و تاثیر آن بر کنکور و گزینش افراد انجام داد. بر همین اساس هرسال تاثیر مستقیم معدل در کنکور بیشتر شد و در کنکور ۱۴۰۰، این تاثیر به بیشترین میزان خود رسید.

پونز تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۰ به شرح زیر انجام شد:

 • سوابق تحصیلی برای تمامی داوطلبان اعم از نظام قدیم و نظام جدید به صورت تاثیر مثبت اعمال شد.
 • برای داوطلبان نظام قدیم که دیپلم خود را بعد از سال ۹۱ دریافت کرده بودند، تاثیر سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۵% اعمال شد.
 • برای داوطلبان نظام جدید (نظام آموزشی ۳ – ۳ – ۶) تاثیر سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۳۰% اعمال شد.

پیش بینی می شود که میزان این تاثیر مثبت برای کنکور ۱۴۰۱، بازهم افزایش پیدا کند.

تا الان خبری درباره میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

حذف کنکور ۱۴۰۱

کنکور یکی از دغدغه های همیشگی خانواده های ایرانی بوده و تا امروز همچنان پابرجا مانده است. اولین زمزمه های حذف کنکور بعد از مصوبه مجلس در سال ۱۳۸۶ آغاز شد. در این مصوبه، مجلس، نظام آموزشی را ملزم به حذف کنکور تا سال ۱۳۹۰ کرد.

بعد از کش و قوس های فراوان، به دلیل نبود راه حل و زیرساخت های مناسب، این قانون در سال ۱۳۹۲ مورد بازنگری قرار گرفت و الزام برای حذف کنکور به صورت تقریبی از آن برداشته شد.

نظام آموزشی کشور همچنان در تلاش است تا زیر ساخت های لازم را برای حذف کنکور فراهم کند و هرسال نیز لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور افزایش پیدا می کند. اما آنطور که مشخص است؛ کنکور فعلا مهمان خانه های ماست و در سال ۱۴۰۱ حذف نخواهد شد.

تا الان خبری درباره حذف کنکور در سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱

به مهم ترین قسمت این مطلب رسیدیم. تا بخش قبل به تمام پیش نیازهایی که برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ به آن نیاز داشتید، به طور کامل پرداختیم. حال زمان آن رسیده تا باهم به بررسی نحوه برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱ بپردازیم.

پونز به صورت کلی ۳ عامل بسیار مهم برای برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱ وجود دارد:

 • انتخاب منابع صحیح برای مطالعه
 • شرکت در آزمون های آزمایشی
 • برنامه ریزی انعطاف پذیر

۳ مورد بالا، باید جزو اصلی ترین معیارهای شما برای برنامه ریزی باشند.

درباره «منابع صحیح برای مطالعه» در بخش بعد باهم صحبت می کنیم اما در این قسمت به باقی موارد می پردازیم.

برنامه ریزی برای کنکور 1401

شروع مطالعه برای کنکور ۱۴۰۱

زمان شروع یک برنامه ریزی، در موفقیت آن نقش به سزایی دارد. شما باید زمانی را برای آغاز مطالعه انتخاب کنید که بتوانید تمام منابع درسی مورد نیاز را تا روز کنکور مطالعه و مرور کنید.

توصیه همیشگی مرکز مشاوره آویژه، به شروع مطالعه برای کنکور از اوایل تیرماه است.

با مطالعه در تابستان، فرصت کافی برای مرور را پیدا می کنید و حتی از برنامه زمان بندی شده هم جلوتر می افتید.

برنامه ریزی انعطاف پذیر

به جرات می توانیم بگوییم که انعطاف پذیری مهم ترین عامل برای یک برنامه ریزی موفق است.

شما نمی توانید برای هفته ها و ماه های خود یک برنامه ریزی بدون تغییر انجام دهید؛ زیرا نمی دانید چه رخدادها و اتفاقانی ممکن است به وقوع بپیوندد و فرصت مطالعه را از شما بگیرد.

برنامه شما باید طوری باشد که اگر یک روز فرصت درس خواندن نداشتید، بتوانید آن را فورا در روز دیگری جایگزین کنید و از برنامه عقب نیفتید. اگر در برنامه ریزی شما جایی برای جبران وجود ندارد، بدانید راه را اشتباه می روید و باید آن را تغییر دهید.

برنامه ریزی بر اساس نیازهای شما

تمامی انسان ها بر اساس روحیات، نیازها، ارزش ها و اهداف خود در زندگی، برنامه ریزی های متفاوتی را در پیش می گیرند. بگذارید با یک مثال این موضوع را برایتان روشن تر کنیم.

فرض کنید یک نفر تنها انتخابش رشته پزشکی دانشگاه تهران است و فرد دیگر رشته مدیریت در هر دانشگاهی که بتواند قبول شود؛ فارغ از درست یا غلط بودن این انتخاب ها، برنامه ریزی درسی باید بر اساس اهداف هر شخص انجام بگیرد.

قطعا کسی که می خواهد رشته مدیریت بخواند و دانشگاه دولتی هم مد نظرش نیست، لازم نیست روزانه ۱۲ ساعت درس بخواند و به رتبه های زیر ۱۰۰۰ یا شاید هم ۵۰۰ فکر کند اما برای کسی که تنها هدفش پزشکی دانشگاه تهران است، شاید روزی ۱۲ ساعت مطالعه هم کافی نباشد.

بنابراین قبل از شروع برنامه ریزی باید هدف خود را مشخص کنید و بر اساس آن برنامه ریزی را انجام دهید. برنامه ریزی بدون هدف مانند یک کشتی بدون بادبان است و باد به هر سمتی بوزد، کشتی هم به آن سمت می رود.

برنامه ریزی کنکور 1400

مطالعه هم زمان تمامی دروس

یکی از اشتباهات رایجی که داوطلبان کنکور در برنامه ریزی خود انجام می دهند، این است که برای دروس عمومی زمان کمی اختصاص می دهند یا یک روز کامل را فقط دروس اختصاصی می خوانند.

این روش بسیار اشتباه است. دروس عمومی و تخصصی باید باهم و در کنار هم خوانده شوند؛ در واقع شما در یک روز باید ترکیبی از دروس عمومی و تخصصی را بخوانید و نباید فقط به یکی از آنها اکتفا کنید.

درست است که تاثیر دروس تخصصی بسیار بیشتر از دروس عمومی است؛ اما این به آن معنا نیست که نباید به دروس عمومی بهایی داده شود. شما باید زمان کافی برای مطالعه، یادگیری عمیق، تست زنی و مرور دروس عمومی قرار دهید.

شرکت در آزمون های آزمایشی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم و موثر در موفقیت شما، شرکت در آزمون های آزمایشی است. این آزمون ها علاوه بر این که به برنامه ریزی تان نظم می دهند، باعث شبیه سازی محیط کنکور برای شما نیز می شوند.

آزمون های آزمایشی دقیقا شبیه به شرایط کنکور برگزار شده و همین امر سبب کاهش استرس و آشنایی شما با محیط کنکور می شود.

همچنین بودجه بندی آنها باعث می شود که چندین بار درس ها را مرور کرده و دچار سردرگمی نشوید.

آزمون های آزمایشی متنوعی وجود دارند که هرکدام بر اساس اهداف و برنامه های شما، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

پونز به صورت کلی محبوب ترین آزمون های آزمایشی بین داوطلبان کنکور به شرح زیر است:

 • آزمون های آزمایشی سازمان سنجش
 • آزمون های آزمایشی قلمچی
 • آزمون های آزمایشی گاج

شما می توانید بر اساس اهداف و نیاز های خود در یکی از این آزمون ها شرکت کرده و بر اساس برنامه ریزی آن پیش بروید.

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱

تا الان خبری درباره بودجه بندی کنکور در سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است؛ و به همین دلیل نمی توان بهترین منابع کنکور را برای آن مشخص کرد. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

مطالعه برای کنکور 1401

 بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

تا الان خبری درباره بودجه بندی کنکور در سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اولین اطلاعیه، در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت جامع و کامل کنکور ۱۴۰۱ را باهم بررسی کردیم. ابتدا تاریخ ثبت نام، تاریخ برگزاری و شرایط آن را باهم دیدم و بعد از آن درباره مهم ترین قسمت کنکور یعنی برنامه ریزی صحبت کردیم.

بعد از برنامه ریزی بهترین منابع را به شما معرفی کردیم و بخش پایانی را به بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ اختصاص دادیم.

بعد از مطالعه این مطلب شما از تمام موارد آگاه خواهید شد و می توانید یک شروع قوی برای موفقیت در کنکور ۱۴۰۱ داشته باشید.

فراموش نکنید که برای موفقیت در کنکور باید از مشاوران با تجربه و خبره کمک بگیرید. این مشاوران همانند چراغ راه شما عمل کرده و موفقیت تان را تضمین می کنند.

مرکز مشاوره آویژه با سال ها تجربه در زمینه مشاوره کنکور، آماده است تا در امر برنامه ریزی و موفقیت در کنکور، یاری رسان شما باشد.

شما می توانید ۷روز هفته (حتی روزهای تعطیل) از ساعت ۸صبح تا ۱۲شب، با مشاوران ما تماس بگیرید.

سیر تا پیاز کنکور ۱۴۰۱ (تاریخ ثبت نام و منابع آن)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سیر تا پیاز کنکور ۱۴۰۱ (تاریخ ثبت نام و منابع آن)

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 25 نظر:
 1. سلام. وقت بخیر.
  من کارشناس پرستاری از دانشگاه دولتی هستم و علاقه دارم که پزشکی بخونم. آیا میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟

 2. سلام ، من میخواستم در مورد کنکور ۱۴۰۱ مشاوره داشته باشم باهاتون. میشه منو راهنمایی کنید که آیا درمورد کنکور هنر هم مشا‌وره میدید یا خیر.سپاس🙏🏻

 3. سلام من رشته مرمت اثار خوندم میخام ارشد روانشناسی بدم ایا میتونم در کنکور شرکت کنم یا خیر ؟؟

 4. سلام و خسته نباشید بنده سه ساله رشته روانشناسی تموم کردم و پشت کنکور ارشدم ، الان میتونم دوباره کنکور سراسری شرکت کنم؟

 5. سلام ببخشید من همه درسام پاس شده تو شهریور ب جز زیست الان واسه کنکور ۱۴۰۱ باید چکار کنم
  اول باید دی ماه پاس کنم بعد ثبت نام کنم یا اینکه نه میشه ثبت نام کنم بعد اونو پاس کنم؟

 6. سلام خسته نباشید
  من ۲۱ ساله هستم مدرک کاردانی ترم افزار دارم.
  میخوام کارشناسی بدم رشته انسانی.
  امکانش هست؟
  بعد برای کنکور میتونم کتاب سال ده تا دوازده دبیرستان رو بخونم یا برای کارشناسی کتاب دیگه ای هست؟

 7. سلام من سال ۹۸ کنکور دادم رشته باستان شناسی دولتی قبول شدم ثبت نام کردم اما اصلا نرفتم اگه تا قبل از ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ از دانشگاه انصراف بدم میتونم برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

  1. سلام. بله در صورت انصراف تا تاریخ مشخص شده توسط سازمان سنجش میتوانید در کنکور سال آتی شرکت کنید.

 8. سلام من ۲۳سال و۸ماه سن دارم میخاستم بدونم سنم برای گزینش فرهنگیان ۱۴۰۱ مجازاست یانه

 9. سلام ببخشید من دانشجو کاردانی اموزش ابتدایی هستم ورودی مهر۹۹ میتونم کنکور۴۰۱ شرکت کنم

   1. سلام. وقت بخیر.
    من کارشناس پرستاری از دانشگاه دولتی هستم و علاقه دارم که پزشکی بخونم. آیا میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟

 10. سلام ببخشید من دانشجو کاردانی اموزش ابتدایی هستم ورودی مهر۹۹ میتونم کنکور۴۰۱ شرکت کنم

   1. سلام ببخشید الان من شهریور همه درسام پاس شد ب غیر یکی
    آیا میتونم کنکور ثبت نام کنم یا اول باید دی ماه اونو پاس کنم بعد ثبت نام کنم ؟

 11. سلام وقت بخیر من در کنکور ارشدِ سال ۹۹ دوره روزانه در تهران پذیرفته شد م. درصورت انصراف قطعی از تحصیل سوالم اینه : آیا با توجه به این که از کنکور ۱۴۰۰ محرومم می تونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کن م؟ و رشته مورد علاقم رو دوباره در دوره های روزانه انتخاب کنم ؟ ممنوعیتی از لحاظ کنکور و انتخاب رشته در دوره های روزانه در سال ۱۴۰۱ وجود نداره برای من؟با تشکر.

   1. سلام من الان میخوام شروع کنم برنامه ریزی که بدونم میتونم هم شاغل باشم و هم درس بخونم واسه ارشد رشته روانشناسی یا نه برای همین نیاز به منابع دارم تا حجم سبک سنگینشو با توجه به هوش و یادگیریم بسنجم تصمیم بگیریم الان چکار کنم واسه منابع کی منابع مشخص میشه تا الان کنکور تدادن بعد جند سالم از فارغ تحصیلی میخوام ادامه بدم باز جکار کنم من

    1. سلام شما میتوانید برای دریافت منابع وبرنامه ریزی منظم با مشاوران ما تماس داشته باشید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/5/26

پنجشنبه

1401/5/27

جمعه

1401/5/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید