شرایط پناهندگی در ترکیه برای ایرانیان در سال 2023

شرایط پناهندگی در ترکیه برای ایرانیان در سال 2023

برخی اوقات برای بسیاری از افراد خارجی، پناهندگی آخرین راه حل می باشد و یکی از در دسترس ترین گزینه ها ترکیه می باشد. بنابر این اطلاعات داشتن از شرایط پناهندگی در کشور ترکیه الزامی می باشد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد موظف است فعالیت‌ های حمایتی از جمله ارائه مشاوره به پناهندگان را ارائه دهد.

در حالی که احتیاجی به مشاوره یا خدمات حمایتی در خصوص شرایط و روند پناهندگی در ترکیه و تعهدات و حقوق دیگر خود در ترکیه داشته باشید. اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پناهندگی در ترکیه برای ایرانیان در سال 2023 در این مقاله از آویژه ارائه شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

حقوقی پناهندگی در ترکیه در سال 2023

یکی از امضاء کنندگان اصلی کنوانسیون پناهندگان 1951، کشور ترکیه بود. با این حال با محدودیت جغرافیایی، این کشور کنوانسیون را تصویب کرد. برای اشخاصی که خارج از این منطقه می باشند، امکان دارد این کشور به حد یکی از وضعیت های موقت محدود گردد.

به نوبه خود، اشخاصی که دارای شرایط برای حمایت بین المللی هستند، توانایی این را دارند که در ترکیه اقامت داشته باشند و ملزم به برگشت به کشور خود نباشند. ولی در آخر لازم است در خارج از ترکیه راه حل دراز مدت را پیدا کنند. آن ها در جامعه ترکیه توانایی ادغام ندارند.

درباره پناهندگی در ترکیه در سال 2023

افراد پناه ‌جویی که از قبل توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت نام کرده اند و به شهر اقماری مراجعه کرده ‌اند، در نامه ارجاعی صادر شده از طرف کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت شده است که جهت درخواست حمایت‌ و پناهندگی بین ‌المللی لازم است به اداره مدیریت مهاجرت استان مراجعه گردد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و شریک های آن فعالیت ‌های حمایتی از جمله ارائه خدمات مربوط به مشاوره به پناهجویان و پناهندگان در این کشور ادامه خواهد یافت. با پناهجویان این کمیساریا در تماس خواهد بود. پس از جلب رضایت از آن ها، از سوی ایشان به اطلاعات ارائه شده دسترسی می ‌یابد.

درباره پناهندگی در ترکیه در سال 2023

انواع روش مهاجرت غیر قانونی در ترکیه در سال 2023

به دو روش سیاسی و اقتصادی، ترکیه پناهندگی را می پذیرد.

پونزتوصیف هر کدام از این موارد عبارتند از:

  • پناهندگی به روش سیاسی یعنی این که شخص بحث سیاسی با حاکمیت کشور متبوع خود پیدا نموده است.
  • پناهندگی به روش اقتصادی یعنی این که شخص برای دارا بودن آینده مالی بهتر تصمیم دارد مملکت خود را ترک کند.

آمارها در خصوص پناهندگی در ترکیه در سال 2023

میزبان بزرگترین جمعیت پناهجوی جهان از سال 2014، جمعیت ترکیه می باشد. تحت حمایت موقت 3.6 میلیون سوری و بیش از 330 هزار پناهجو تحت حمایت بین المللی می باشند. از سال 2019 اتباع افغانستان تا حال بیشترین افراد متقاضی حمایت بین المللی در این کشور بوده اند.

جواب ترکیه به افراد پناهجو با توجه به یک چارچوب قانونی جامع، بخصوص حمایت بین المللی (2013) و قانون خارجیان و مقررات حفاظت موقت (2014) می باشد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با تاب آوری منطقه ای و برنامه توسعه پناهندگان حمایت شریک هماهنگ کننده برای جواب فراگیر پناهندگان این کشور جهت رسیدگی به نیازمندی های برآورده نشده و جلوگیری از تکرار شکاف ها را رهبری می نماید.

از طریق کمک نقدی، 88779 خانوار اضطراری COVID-19 که با کمک DGMM بوسیله ارائه‌ دهنده خدمات PTT اجرا شده بود، به دست آمد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در طی این مراحل تمرینات نظارتی بعد از توزیع را جهت اندازه گیری اثر بخشی کمک های نقدی و چگونگی تاثیر آن به نیازهای ذینفعان انجام داد.

پنجاه و نه هزار پناهنده تا الان برای اسکان مجدد در سال 2021 به چهارده کشور ارائه شده اند. برای اسکان مجدد، بیش از 4800 شخص پناهجو به سیزده کشور رفتند که %13 آن ها افغان و %76 سوری بودند.

آمارها در خصوص پناهندگی در ترکیه در سال 2023

سیاست های مهم پناهندگی در ترکیه در سال 2023

شخص متقاضی تا اطلاعات هویت را به درستی گزارش کند، تعهد می کند. فرد متقاضی لازم است در موقع ثبت نام اسناد مسافرتی و مدارک شناسایی را در اختیار مقامات صالح ارائه نماید.

داشتن این اسناد برای این هدف ممکن است یک جستجو از اموال متقاضی و خود متقاضی انجام گردد. اگر مستندات مربوط به هویت شخص متقاضی در زمان ثبت نام وجود نداشته باشد، با توجه به اطلاعات حاصل از تحقیقات و از مقایسه اطلاعات شخصی تعیین هویت صورت می گیرد.

در هنگام ثبت نام، در خصوص دلایل افراد متقاضی برای ترک کشور مبدا محل اقامت دائمی سابق، مقامات نیز اطلاعاتی را اخذ می نمایند. افراد متقاضی از مکان و زمان مصاحبه برای مشخص شدن موقعیت خود آگاه می شوند. اگر یک شخص متقاضی برای بهداشت عمومی تهدیدی حساب شود، تحت بررسی غربالگری قرار می گیرد.

ثبت نام و شرایط پناهجویی در ترکیه در سال 2023

اخیرا افراد پناهجویی که به کشور ترکیه آمده اما در اداره مهاجرت استانی یا PDMM هنوز ثبت نام نکرده است. از این طرف لازم است بعد از ورود به این کشور به اداره مهاجرت استانی مراجعه کرده و ثبت ‌نام نمایند. در اداره مهاجرت و استفاده از حمایت بین ‌المللی از طرف اداره مدیریت مهاجرت استان یا PDMM، برای انجام ثبت نام نیازی به دارا بودن معرفی‌ نامه از UNHCR یا سازمان ملل آنکارا نیست.

فقط جهت ثبت‌ نام به نخستین دفتر اداره PDMM یا مدیریت مهاجرت استان مراجعه نمایید کفایت می‌ کند. هر شخص متقاضی توانایی این را دارد که درخواست خود مبتنی بر پناهندگی در کشور ترکیه را در همه هشتاد و یک استان این کشور به مراجعه ذیربط ارائه دهد.

ثبت نام و شرایط پناهجویی در ترکیه در سال 2023

اقامت دائم ترکیه از طریق پناهندگی در سال 2023

بر اساس این که در بعضی از شهر های ترکیه اقامت دائمی غیرمجاز می‌ باشد. لذا اگر در یکی از استان‌ های غیر مجاز، شخص متقاضی درخواست خود را ارائه دهد، به یکی از استان ‌هایی که در آن جا اقامت بلند مدت امکان ‌پذیر می ‌باشد، پرونده فرد ارجاع خواهد شد.

شایان ذکر است که همه دفاتر حمایتی اداره مهاجرت این کشور در قبال آسیب ‌های احتمالی و احتیاج های حمایتی افراد پناهجو مسئولیت دارند.

پس اگر چه شخص متقاضی نیازهای خاصی دارد، می بایست در اداره مدیریت مهاجرت استان شخص مصاحبه‌ کننده را به صورت کامل آگاه سازد. بعد در طول ارزیابی در رابطه با پرونده شخص متقاضی که اداره مذکور انجام می ‌دهد، بر حسب نیازهای متقاضی، خواسته او اولویت ‌بندی خواهد گردید.

لازم به ذکر است که مانند گذشته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و شرکای اجرایی آن سازمان در کشور ترکیه به افراد پناهجو به ارائه خدمات حمایتی از قبیل مشاوره به افراد متقاضی پناهندگی ادامه خواهد داد. در حالی که نیاز به خدمات حمایتی یا مشاوره دارید، برای شما این امکان وجود دارد که به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان‌ های اجرایی آن مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید:تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ترکیه


نتیجه گیری

در مقاله ای که در بالا از آویژه مطالعه کردید، توضیحاتی در مورد شرایط پناهندگی در ترکیه برای ایرانیا در سال 2023 ارائه کردیم که برای شما عزیزان امیدواریم مفید بوده باشد. شما توانایی این را دارید که در صورت داشتن سوال در خصوص موضوعات مشابه شرایط پناهندگی در ترکیه را از مشاوران و متخصصان آویژه بپرسید. با شماره گیری 09099071985 با آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

سوال علامتترکیه در سال 2023 به چند روش پناهندگی می پذیرد؟

به دو روش سیاسی و اقتصادی، ترکیه در سال 2023 پناهندگی را می پذیرد.

سوال علامتمنظور از پناهندگی اقتصادی چیست؟

پناهندگی به روش اقتصادی یعنی این که شخص برای دارا بودن آینده مالی بهتر تصمیم دارد مملکت خود را ترک کند.

سوال علامتمنظور از پناهندگی سیاسی چیست؟

پناهندگی به روش سیاسی یعنی این که شخص بحث سیاسی با حاکمیت کشور متبوع خود پیدا نموده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط پناهندگی در ترکیه برای ایرانیان در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

سه شنبه

1403/3/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید