ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

دانشگاه های سراسری توانایی این را دارند مطابق آیین نامه قبولی بدون آزمون کارشناسی ارشد از بین دانشجویان با معدل بالا و ممتاز برای مقطع فوق لیسانس دانشجو قبول کنند.

پس افراد داوطلبی که تصمیم ثبت نام در رشته های ارشد به طور بدون کنکور را دارند، توانایی این را دارند که به نشانی سایت دانشگاه های قبول کننده دانشجو با توجه به استعداد درخشان مراجعه کنند و همه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1402 را در فراخوان های منتشر شده به صورت دقیق مطالعه نمایند.

بعد از مطلع شدن از شرایط ثبت نام ارشد استعدادهای درخشان این افراد متقاضی توانایی این را دارند که در زمان مشخص شده برای کامل کردن فرم اینترنتی ثبت نام بدون کنکور و نیز ارسال مدارک لازم اقدام کنند تا قادر باشند پس از بررسی سوابق پژوهشی و مدارک از نتایج پذیرش خود برای شرکت در مصاحبه دکتری مطلع گردند.

در ادامه این مقاله از آویژه به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان 1402

بر عکس نام نویسی بدون آزمون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، افراد متقاضی قبولی بدون کنکور دانشگاه های سراسری توانایی این را ندارند که به طور یکپارچه و همزمان علاقمندی خود را اعلام کنند، بلکه فراخوان این دانشگاه ها به صورت مجزا منتشر شده و در اختیار داوطلبان به صورت اطلاعیه قرار می گیرد.

از طرفی افراد متقاضی لازم است به سایت دانشگاه مورد نظر خود به صورت دوره ای مراجعه نموده و به محض مطلع شدن از زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1402 اقدام به کامل کردن فرم درخواست و ارسال مدارک مورد نیاز کنند. با توجه به تجربیات سال های پیشین از شهریور ماه سال جاری شاهد انتشار فراخوان های دیگر دانشگاه ها خواهیم بود.

با استناد به سال های پیشین فرصت قبولی بدون آزمون کارشناسی ارشد 1402 به طور معمول 15 الی 20 روز می باشد که در صورت تقاضای افراد داوطلب، امکان تمدید آن از طرف بعضی واحدهای دانشگاهی وجود خواهد داشت.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان 1402

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور 1402

همان گونه که اشاره کردیم دانشگاه های مختلف، در سایت خود فراخوان ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد 1402 را منتشر نموده و برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی امکان کامل کردن فرم درخواست را فراهم می کنند.

از طرفی افراد متقاضی لازم است ضمن مطالعه و بررسی فراخوان مربوطه، رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد را مورد مطالعه و بررسی قرار نموده و در صورت علاقه اقدام به پرداخت هزینه و ثبت درخواست خود کنند.

لازم به ذکر است که بعضی فراخوان ها فقط مخصوص دانشجویان برتر دانشگاه های سطح 1 است که فهرست اسم های این دانشگاه ها در فراخوان مربوطه درج می گردد.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1402 به 2 صورت اینترنتی و حضوری انجام شده است که افراد داوطلب ضمن مطلع بودن از نحوه ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد لازم است نسبت به بارگذاری یا ارسال مدارک خود اقدام کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون با سوابق تحصیلی 1402

سال 99 با توجه به اعلام ستاد مدیریت مبارزه با کرونا، دانشگاه ها مجاز به قبولی دانشجو کارشناسی ارشد از راه بدون آزمون و تنها با توجه به سوابق تحصیلی افراد داوطلب شدند. از طرفی افراد داوطلب کارشناسی ارشد توانایی این را داشتند که بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد از طریق نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی ادامه تحصیل دهند.

از سوی سازمان سنجش زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با توجه به سوابق تحصیلی لغو شده است و مرحله تکمیل ظرفیت ارشد جایگزین آن خواهد بود که در صورت نیاز توسط از طرف سنجش برگزار خواهد شد.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون با سوابق تحصیلی 1402

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1402

با ابلاغ آیین نامه قبولی بدون کنکور کارشناسی ارشد، وزارت علوم به موسسات آموزش عالی و دانشگاه های کشور، در بند های مختلف تمامی شرایط و ضوابط مورد نیاز برای شرکت در این فرایند را شرح داده است. با توجه به آخرین تغییرات این آیین نامه، دانشگاه می تواند قسمتی از ظرفیت دوره های غیرانتفاعی و روزانه خود را به دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی پیوسته و با رعایت شرایط خاصی اختصاص دهد.

پونزآن شرایط به شرح زیر است:

  • دانشجویان متقاضی لازم است در مدت شش نیمسال تحصیلی، سه چهارم واحد های درسی خود را سپری کرده و به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود باشند.
  • از مقطع کارشناسی حداکثر در مدت 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل گردند.
  • پس از دانش آموختگی قبولی برای سال تحصیلی صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.
  • قبولی در رشته های تحصیلی مربوطه، به تایید شورای آموزشی و تعیین گروه آموزشی دانشگاه امکان پذیر می باشد.
  • احراز شرایط اختصاصی دانشگاه

موارد بالا فقط تنها قسمتی از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون در سال 1402 می باشد که به طور یکپارچه و یکسان برای همه موسسات و دانشگاه های مشمول آیین نامه در نظر گرفته می شود. از طرفی افراد متقاضی جهت اطلاع از سایر شرایط و ضوابط لازم است فراخوان مربوط به دانشگاه مد نظر خود را بررسی و مطالعه کرده و ثبت نام خود را طبق بند های آن انجام دهند.

شایان ذکر است مفاد آیین نامه قبولی بدون کنکور استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1402 فقط مخصوص دوره های غیرانتفاعی و روزانه دانشگاه های سراسری بوده و برای دوره های دیگر هر گونه فراخوان منتشر شده، بر اساس شرایط اختصاصی دانشگاه صورت می گیرد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1402

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه سعی کردیم شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 را به صورت کامل و مفصل برای شما ارائه دهیم. مشاوران و متخصصان با تجربه مرکز مشاوره آویژه هر لحظه آماده اند در خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 مشاوره لازم را برای شما ارائه دهند. جهت ارتباط با مشاوران آویژه با شماره گیری 09099071985 با آن ها در تماس باشید.

سوالات متداول

سوال علامتدر سال 99 چرا دانشگاه ها مجاز بهقبولی دانشجو کارشناسی ارشد از طریق بدون آزمون شدن؟

سال 99 با توجه به اعلام ستاد مدیریت مبارزه با کرونا، دانشگاه ها مجاز به قبولی دانشجو کارشناسی ارشد از طریق بدون کنکور شدند.

سوال علامتمفاد آیین نامه قبولی بدون کنکور استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1402مخصوص چه کسانی می باشد؟

مفاد آیین نامه قبولی بدون کنکور استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1402 فقط مخصوص دوره های غیرانتفاعی و روزانه دانشگاه های سراسری است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید