اخبار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1402

اخبار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1401

طبق اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، شرایط و دستورالعمل حضور دانش آموزان و داوطلبان دانشگاه، در مراکز آموزشی کشور مشخص شده است.

لازم به ذکر است موارد اشاره شده به عنوان پروتکل های بهداشتی برگزاری حضوری کلاس ها محسوب می شوند و پیروی از آنها برای تمامی دانشجویانی که در مراکز آموزشی تحت نظارت وزارت علوم و وزارت بهداشت و موسسات غیر انتفاعی در حال تحصیل هستند، ضروری خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا با شما را با تاریخ بازگشایی این مراکز و همچنین الزاماتی که برای شرکت در کلاس های درس پیش بینی شده، آشنا کنیم. لطفا در ادامه با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاریخ حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها در سال 1402

طبق آخرین دستورالعمل وزارت علوم و بر اساس هماهنگی های انجام گرفته با ستاد مبارزه با کرونا، در نهایت تصمیم بر حضوری شدن مراکز آموزشی کشور اعم از مدارس و دانشگاه ها از 14 فروردین 1402 گرفته شده و تمامی افراد از این تاریخ ملزم به شرکت جلسات آموزشی به صورت حضوری و طبق پروتکل های مشخص شده خواهند بود.

در این میان به منظور پیش گیری از همه گیری ویروس کرونا، شرایط مشخصی برای مدارس کشور اعلام شده که اطلاعات تکمیلی مربوط به آن در قالب دستورالعمل توسط مراکز آموزشی به دانش آموختگان در ابتدای سال جاری ارائه خواهد گردید.

لازم به ذکر است، دانشگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کلاس های درسی داوطلبان دانشگاه های آزاد، سراسری، پیام نور و غیرانتفاعی از تاریخ 14 فروردین به صورت حضوری پیگیری می شود.

از این رو کلیه دانشگاه ها موظف اند بر اساس شرایط و امکانات خود، بسترهای لازم برای شرکت آموزش فیزیکی و برگزاری حضوری امتحانات را فراهم آورند.

شرط بازگشایی مدارس در سال 1402

همانطور که اشاره کردیم، با توجه به کاهش آمار شیوع بیکاری کرونا در کشور و واکسینه شدن تعداد زیادی از محصلین، تمامی دانش آموختگانی که در مراکز آموزشی تحت نظارت وزارت علوم و وزارت بهداشت و موسسات غیر انتفاعی در حال تحصیل هستند، می بایست از ابتدای سال 1402 به صورت حضوری در کلاس های درسی خود حضور پیدا کنند.

تزریق هر دو دوز واکسن، اصلی ترین شرط شرکت دانش آموزان در کلاس های حضوری مدارس بوده و محصلان برای این منظور باید کارت واکسن و یا برگه تاییدیه سلامت خود را (طبق اعلام مرکز آموزشی) به همراه داشته باشند.

شرط بازگشایی مدارس در سال 1401

زمان بازگشایی دانشگاه ها در سال 1402

بر اساس اخبار منتشر شده توسط معاونت وزارت علوم، تصمیم گیری در خصوص نحوه بازگشایی دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی 1401 – 1402 تمامی کلاس ها و فرآیندهای آموزشی دانشگاه های سراسری، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و پردیس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

بر این اساس، برگزاری الکترونیکی کلاس ها و همچنین کلیه فرایند های آموزشی در بستر پلتفرم های مجازی متوقف شده و تمامی داوطلبان ملزم هستند طبق برنامه ارائه شده با در دست داشتن کارت واکسن نسبت به حضور در جلسات درسی خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است علاوه بر موارد ذکر شده، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای نیز از جمله این دانشگاه‌ ها به شمار می روند و طبق آخرین اخبار کلاس ها و امتحانات خود را از ابتدای سال 1402 به صورت حضوری پیگیری خواهند کرد.

شرط حضور دانشجویان در خوابگاه ها در سال 1402

استفاده دانشجویان از خوابگاه‌ های دانشجویی، بر اساس اعلام وزارت علوم مبتنی بر تزریق سه دوز واکسن و دریافت کد ملی است و دانشجویانی که به هر دلیلی موفق به تزریق واکسن نشده باشند، ثبت نام نخواهند گردید.

در این میان دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در ترم بهمن 1401 موفق به پذیرش دانشگاه مدنظر خود شده باشند نیز با تزریق واکسن می توانند برای دریافت خوابگاه درخواست خود را ارائه نمایند.

شرط حضور دانشجویان در خوابگاه ها در سال 1401

ادامه تحصیل افراد مبتلا به ویروس کرونا در سال 1402

شرایط ادامه تحصیل دانش آموختگانی که تست کرونای آنها مثبت شده و یا دارای علائم ابتلا به این ویروس باشند، با در دست داشتن تاییدیه پزشک همانند سابق پیگیری شده و این افراد به صورت غیرحضوری (مجازی) در کلاس ها حضور خواهند داشت.

احتمال افزایش یک ماهه سال تحصیلی جدید

همانطورکه میدانید، امتحانات پایان سال برای دانش‌آموزان در خرداد ماه انجام گرفته و افرادی که در پایان موفق به کسب نمره قبولی شده باشند، وارد دوره تعطیلات تابستانی می شوند.

یکی از پیشنهادات ارائه شده به منظور افزایش سطح یادگیری دانش آموزان در سال جاری و جبران افت تحصیلی احتمالی آنها، افزایش یک ماهه سال تحصیلی جدید است که البته این موضوع فعلا در دست بررسی است.

در صورت تصویب این طرح، کلاس های آموزشی سال تحصیلی 1401 – 1402، یک ماه دیرتر (اواخر تیرماه) به پایان خواهد رسید.

احتمال افزایش یک ماهه سال تحصیلی جدید

سخن آخر

شرایط بازگشایی مدارس و دانشگاه ها پس از ماه ها گمانه زنی، بالاخره اعلام شد و طبق آخرین اخبار، روز 14 فروردین، تاریخ بازگشایی حضوری مراکز آموزشی کشور خواهد بود.

بر این اساس وزارت علوم با انتشار دستورالعملی، شرایط حضور افراد در کلاس های درسی و امتحانات سال جاری را مشخص کرده، که از مهمترین بندهای این برنامه می توان به تزریق سه دوز واکسن و ارائه گواهی سلامت توسط دانش آموزان و داوطلبان دانشگاه ها اشاره کرد.

همچنین اخباری در خصوص اضافه شدن یک ماه به سال تحصیلی دانش آموزان منتشر شده که در این مورد تاکنون جمع بندی صورت نگرفته است. در این مقاله اطلاعات در خصوص زمان و شرایط بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به صورت حضوری در سال 1402 مورد بررسی قرار گرفت.

چنانچه نیازمند دریافت مشاوره هستید، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا در سریعترین زمان ممکن، پاسخگو بوده و شما را راهنمایی نمایند. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتشرایط حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید چگونه خواهد بود؟

دانش آموزان و داوطلبان دانشگاه ها و مدارس مختلف کشور، از ابتدای سال 1402 ملزم به شرکت حضوری در کلاس ها و امتحانات مراکز آموزشی خواهند بود.

سوال علامتشرایط ادامه تحصیل افراد مشکوک به بیماری کرونا در سال 1402 چگونه خواهد بود؟

طبق هماهنگی انجام گرفته، امکان ادامه تحصیل دانش آموزانی که تست کرونای آنها مثبت شده و یا حتی دارای علائم ابتلا به این ویروس باشند، با تایید پزشک از طریق فضای مجازی (اپلیکیشن شاد) وجود خواهد داشت.

سوال علامتنحوه برگزاری امتحانات خرداد ماه دانش آموزان به چه شکلی خواهد بود؟

همانطور که اشاره کردیم تمامی برنامه های آموزشی دانش آموزان و داوطلبان دانشگاه ها از تاریخ 14 فرودین به روال عادی بازگشته و به صورت حضوری پیگیری خواهد شد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اخبار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید