اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023

اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023

اقامت از طریق تولد فرزند یکی از روش‌ های اخذ اقامت ترکیه در سال 2023 می ‌باشد. در کشور ترکیه خانواده‌ ای اگر صاحب فرزند شوند، به طوری که مادر یا پدر شهروند ترکیه باشد، توانایی این را دارند که از لحظه فرزندشان برای اخذ شهروندی و گذرنامه تولد اقدام کنند.

ولی درصورتی که مادر و پدر شهروند ترکیه نباشند و فقط دارای مجوز اقامت باشند، به فرزندشان حق شهروندی اعطا نخواهد شد و در مدت شش ماه از تاریخ تولد فرزند، لازم است برای اخذ مجوز اقامت فرزندشان اقدام نمایند. در غیر این صورت اقامت فرزندشان غیر قانونی بوده و جریمه خواهد شد.

در این مقاله از آویژه سعی داریم اطلاعاتی کامل و مفصل در خصوص اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023 برای شما ارائه دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تولد فرزند در ترکیه 2023

در کشور ترکیه تولد فرزند و زایمان مادر از جمله کارهای بدون محدودیت و راحت در این کشور می باشد. ولی این به معنی آن که با تولد در خاک ترکیه، فرزند شما قادر است تابع و شهروند این کشور حساب شود، نمی باشد.

پونزچون که قوانین دریافت تابعیت با تولد فرزند، از دو اصل خون و خاک تشکیل شده است که به شرح زیر است:

  1. اصل خاک: در اصل خاک آن چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، در خاک کشور به دنیا آمدن فرزند مورد نظر می باشد. با چشم پوشی از این که مادر و پدر تبعه کدام کشور می باشند.
  2. اصل خون:در اصل خون آن چیزی که حائز اهمیت است که مادر یا پدر یا هر دو، تبعه کشور مورد نظر باشند. در این صورت این که در کدام کشور فرزند به دنیا می آید اهمیت چندانی ندارد.

برای دریافت اقامت از طریق فرزند می بایست با قوانین آن کشور مطلع شوید. خیلی اهمیت دارد که آن کشور از کدام یک از این قوانین (اصل خون یا اصل خاک) تبعیت می نماید.

در کشور ترکیه سیستم اصل خون قانونی می باشد و دریافت تابعیت و اقامت به روش خاک در این کشور امکان پذیر نمی باشد. اتباع خارجی به راحتی و بدون هیچ محدودیتی می توانند برای به دنیا آوردن فرزند، از بیمارستان های دولتی و خصوصی بهره ببرند.

در ترکیه بر اساس قوانین جدید در سال 2021، فرزند خانواده خارجی در صورتی که امکان دریافت اقامت کشور خانواده خود را نداشته باشد، توانایی این را دارد که تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کند.

تولد فرزند در ترکیه 2023

اخذ تابعیت ترکیه با تولد فرزند در سال 2023

تعداد زیادی از خانواده ها خواهان تولد فرزند خود در کشوری دیگر می باشند. با این کار به این امید که دریافت تابعیت آن کشور را داشته باشند. ولی در ترکیه با اصل خون این کار رایج می باشد.

به این منظور که تولد فرزند شما با دریافت تابعیت خانواده خود همراه خواهد بود و لاغیر. در صورتی شما امکان دریافت تابعیت فرزند خود را دارید که یکی از والدین تابعیت و اقامت ترکیه را دارا باشند. فرزند شما در این حال تابع ترکیه حساب می شود و از همه امکانات دیگر شهروندان می تواند استفاده کند.

در حالتی که خانواده اتباع خارجی باشند، در ترکیه تنها محل تولد فرزند شما خواهد بود. در صورتی که در کشورهایی از جمله کانادا، سوییس و آمریکا و… در خاک این کشورها فرزندان متولد شده در هر صورت تابع آن کشور حساب می شوند.

در کشور ترکیه در صورت زایمان، یکی از والدین در صورتی که شهروند ترکیه باشد حتی اگر مادر خارجی و پدر تابع کشور ترکیه باشد، فرزند نیز توانایی این را دارد که تابع ترکیه شود. با اعلام رسمی به پدر و مادر صدور شناسنامه در ترکیه انجام می گردد.

با توجه به قانون، اگر پدر تابع و مادر خارجی ترکیه باشد، حتی به طوری ازدواج رسمی نباشد، ولی با رعایت اصول نسبیت، فرزند توانایی این را دارد که تابعیت ترکیه را دریافت کند. در حالتی ازدواج رسمی باشد کودک نیز از بدو تولد قادر است اقامت ترکیه را اخذ نماید.

ولی در ترکیه زایمان ایرانی، با این صورت که هیچ یک از والدین مقیم و تابع ترکیه نباشند. حائز هیچ گونه حقوقی برای فرزند و خانواده در ترکیه نخواهند بود.

در صورت دارا بودن اقامت این کشور، از خدمات رایگان بیمارستان های دولتی ترکیه می توان بهره برد. ولی برای شناسنامه لازم است بوسیله سفارت کشور خود اقدام نمایند. ولی در صورتی که والدین 2 تابعیت داشته باشند. برای مثال از طریق خرید ملک اقامت و تابعیت کشور را داشته باشند. فرزند نیز شهروند ترکیه حساب شده و دارای شناسنامه کشور ترکیه و همچنین شناسنامه کشور خود نیز می شود.

اخذ تابعیت ترکیه با تولد فرزند در سال 2023

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023

شما اگر چه اتباع خارجی باشید ولی نوزادتان در ترکیه به دنیا آمده باشد، بوسیله گواهی تولد نوزادتان، در ترکیه شش ماه اجازه اقامت را دارید. در طول این شش ماه اقامت، شما مجبور به مراجعه به دفتر GÖC IDARESI GENEL MUDURLUGU اداره همه مدیریت مهاجرت یا DGMMمنطقه زندگی خود، برای درخواست اقامت می باشید.

اگر یکی از والدین یک سال در ترکیه (به عنوان شخص خارجی) زندگی کرده باشد یا تبعه ترکیه بوده، نوزادشان واجد شرایط دریافت مجوز خانوادگی می باشد. در غیر این حال لازم است برای فرزند مجوز اقامت کوتاه مدت درخواست گردد.

با فرض اینکه فرزند متولد، دارای اقامت ترکیه نیست، از کشور خارج مجدد بخواهید وارد ترکیه شود، برای کودک گواهی تولد فرزند حق ورود دوباره را میسر نخواهد کرد. حتی هر دو والدین اگر دارای مجوز اقامت باشند، می بایست برای برگشت فرزند خود، ویزا دریافت کنند.

در صورت کامل کردن پروسه دریافت اقامت، توانایی این را دارید که اقامت موقت نوزادتان را نیز دریافت نمایید. در صورت دارا بودن مجوز اقامت موقت به همراه رسید پرداخت کارت اقامت و هزینه ها، حق خارج کردن نوزاد خود تا دو هفته را دارید. اگر والدین دارای تابعیت خارجی باشند و در ترکیه سامت باشند، توانایی این را دارند که برای اقامت درخواست دهند.


بیشتر بخوانید:تمامی روش های اخذ اقامت در ترکیه در سال ۲۰۲۳


قوانین درخواست اقامت برای فرزند در ترکیه در سال 2023

اقامت یعنی فرد در این کشور بوسیله نامه ای رسمی به کار و زندگی بپردازد. اکنون آن که از یکسری امکانات شهروندی نمی تواند استفاده کند از جمله: رای دادن و داشتن مشاغلی خاص و…

با دریافت گواهی تولد و شروع اقامت شش ماهه برای این گواهی، در این دوران مادر و پدر می بایست برای دریافت اقامت مناسب اقدام کرده باشند. در این دوران اقدام نکردن غیر قانونی می باشد و این گواهی و اقامت شش ماهه برای والدین حکم ویزا دارد. از وظایف مهم پدر و مادر در این دوران تعیین کردن وضعیت مسکن و اقامت و… نوزاد و والدین است.

نوزاد متولد در ترکیه مقیم حساب می شود. ولی در حال حاضر این که آیا پس از رسیدن به سن قانونی به او تابعیت اعطا گردد مشخص نیست.

پونزبه صورت خلاصه قوانین در این راه به طور زیر می باشد:

تیکارائه دادن گواهی تولد برای اثبات حضور فرزند در ترکیه در شش ماه پیشین

تیکمجوز اقامت پدر و مادر اگر کمتر از شش ماه باشد، حق اقامت وابسته به تاریخ خواهد بود.

تیکاگر اقامت نوزاد با توجه به گواهی تولد باشد، می بایست در طول شش ماه اقامت مناسب فرزند دریافت گردد.

تیکبدون ویزا حق خروج و ورود به ترکیه، بدون مجوز اقامت، با گواهی تولد فرزند امکان پذیر نیست.

تیکاگرچه در ترکیه نوزاد با گواهی تولد اقامت دارد و در مدت مشخص شده برای دریافت اقامت اقدام نشده باشد، جریمه می شود.

قوانین درخواست اقامت برای فرزند در ترکیه در سال 2023

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت فرزند در ترکیه در سال 2023

فرزندان متولد شده در کشور ترکیه، با رعایت و انجام قوانینی ویژه، توانایی این را دارند که شهروندی و اقامت ترکیه را اخذ نمایند.

پونزمدارک مورد نیاز برای دریافت تابعیت نوزاد به شرح زیر می باشد:

  • داشتن گذرنامه معتبر
  • چهار قطعه عکس
  • گواهی اثبات و احراز سلامت ذهنی و جسمی
  • مدرک اثبات مهارت در زبان ترکی

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه سعی کردیم تمامی شرایط و ضوابط اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023 برای شما ارائه دهیم. دریافت تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند دشواری های خاصی دارد ولی با این مقاله آن دشواری ها را برای شما آسان نمودیم. اگر بعد مطالع این مقاله به مشاوره نیاز داشتید، با شماره گیری 09099071985 خود را از مشاوره رایگان آویژه دریغ نکنید.

سوالات متداول

علامت سوالقوانین دریافت تابعیت با تولد فرزند از چند اصل تشکیل شده است؟

قوانین دریافت تابعیت با تولد فرزند، از دو اصل خون و خاک تشکیل شده است.

علامت سوالدر اصل خاک چه چیزی در دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند شایان اهمیت است؟

در اصل خاک آن چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، در خاک کشور به دنیا آمدن فرزند مورد نظر می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/4/3

دوشنبه

1403/4/4

سه شنبه

1403/4/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید