اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران می باشد که برای ایرانیان، در سال‌ های اخیر به مقصد بسیاری مناسبی برای سرمایه‌ گذاری تبدیل شده است. با این که ارزش لیر نسبت به دلار کم می باشد، امکان دسترسی به بازار جهانی و اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه ‌گذاری و غیره در بین ایرانیان، از مهم‌ ترین دلایل محبوبیت این کشور برای سرمایه ‌گذاری می باشد.

در همین راستا در این مقاله از آویژه تصمیم داریم تا شما را با مهم ‌ترین مواردی که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری در ترکیه لازم است، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط مربوط به سرمایه‌ گذاری در کشور ترکیه در سال 2023

در کشور ترکیه جهت نظم دادن به سرمایه‌ گذاری اتباع خارجی، مجموعه‌ ای از قوانین و مقرراتی را این کشور در نظر گرفته است. در قانون اساسی ترکیه نیز، این مسئله موجب شده تا مواد مفصلی در خصوص سرمایه‌ گذاری افراد خارجی و اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه مشاهده کنیم.

برای تشویق سرمایه ‌گذاران خارجی، دولت ترکیه معافیت ‌های مالیاتی، تخفیف‌ های مالیاتی بر ارزش‌ افزوده، حق اقامت دائم و شهروندی ترکیه را در نظر گرفته است. این ویژگی ‌ها موجب شده تا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه و خرید خانه در استانبول برای اقامت، به یکی از روش‌ های پر طرفدار برای اقامت تبدیل شود.

شرایط مربوط به سرمایه‌ گذاری در کشور ترکیه در سال 2023

روش‌ های سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

دولت ترکیه بعد از آن که سعی کرد تا اشخاص خارجی را علاقه‌ مند و جذب به سرمایه ‌گذاری در این کشور سازد، برای سرمایه گذاری در ترکیه، روش‌ های مختلفی را برای افراد خارجی در نظر گرفت. در کشور ترکیه با توجه به سرمایه شما، روش سرمایه‌ گذاری مشخص می ‌شود.

می‌ توان جهت بررسی این روش‌ ها، به موارد زیر اشاره نمود:

تیکسرمایه ‌گذاری در مستغلات و املاک

تیکحداقل سرمایه ‌گذاری 500 هزار دلار در کشور ترکیه

تیکخرید اوراق قرضه دولتی ترکیه

تیکتأسیس شرکت با حداقل پنجاه کارمند

حال لازم است حداقل به مدت سه سال در کشور ترکیه سرمایه خود را نگه دارید تا بتوانید در نهایت برای دریافت اقامت کشور ترکیه اقدام نمایید.

دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک در سال 2023

اگرچه تصمیم دارید تا از طریق خرید خانه و ملک، به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه بپردازید، لازم است به ارزش 250 هزار دلار، ملکی را خریداری نمایید. همچنین لازم است که شما ثابت کنید که در کشور ترکیه تمکن مالی کافی جهت زندگی را دارید.

بعد از آن که در این کشور اقدام به خرید ملک کردید، با گذشت 2 سال توانایی این را دارد که به درخواست اقامت کشور ترکیه اقدام کنید و گذرنامه این کشور را اخذ نمایید. اخذ گذرنامه ترکیه با خرید ملک به دلیل آسانی که داراست، یکی از راه های کم دردسر و پر طرفدار محسوب می ‌شود و با خرید خانه در استانبول، افراد بسیار زیادی اقامت در ترکیه را دریافت می‌ کنند.

اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت در سال 2023

راه‌ اندازی و ثبت شرکت، از دیگر روش ‌های سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که به شما اجازه می ‌دهد تا توانایی اخذ اقامت این کشور را داشته باشید. با توجه به قوانین کشور ترکیه، اگر اقدام به تأسیس و راه اندازی یک شرکت کنید و حداقل پنجاه شهروند ترکیه را استخدام نمایید، می توانید اقامت از طریق سرمایه گذاری ترکیه را دریافت کنید.

قانون اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ترکیه، دست سرمایه ‌گذاران خارجی را باز گذاشته تا توانایی این را داشته باشند که در هر حوزه‌ ای به تاسیس و راه اندازی شرکت اقدام کنند. موقع ایجاد اشتغال برای 50 نفر و تایید شرکت از طرف خدمات اجتماعی و وزارت کار، شما می توانید به درخواست دریافت شهروندی این کشور اقدام کنید و مراحل اخذ تابعیت خود را طی نمایید.

اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت در سال 2023

اخذ شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه‌ گذاری بانکی در سال 2023

اگر دارای 500 هزار دلار سرمایه هستید، دولت ترکیه این اجازه را به شما می‌ دهد تا سرمایه خود را با قرار دادن در بانک‌ های ترکیه و نگهداری آن به مدت سه سال، اقدام به دریافت گذرنامه ترکیه کنید.

جهت انجام این کار لازم است تا به افتتاح یک حساب بانکی در ترکیه اقدام کرده و در یکی از بانک ‌های مورد تأیید دولت ترکیه سرمایه خود را قرار دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بانک‌ های ترکیه به مشتریان سود قابل ‌توجهی نمی ‌دهد و همین بحث موجب شده تا این راه بازدهی خوبی نداشته باشد.

اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه ‌گذاری در بازار سهام در سال 2023

خرید سهام در بازار بورس ترکیه، از دیگر راه های سرمایه گذاری و دریافت تابعیت کشور ترکیه می باشد. طبق قوانین سرمایه گذاری در ترکیه، باید حداقل به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا یا ارز معادل آن در این روش در بازار بورس ترکیه سهام خریداری نمایید.

باید از سوی وزارت صنعت و فناوری ترکیه، فرایند خرید سهام شما مورد تایید قرار گیرد. همچنین برای آن که توانایی این را داشته باشید که درخواست دریافت تابعیت از روش خرید سهام را بدهید، لازم است تا سه سال سهام خریداری شده را نگه دارید و به شخص دیگری انتقال ندهید یا آن را نفروشید.

سرمایه ‌گذاری در شرکت‌ های املاک ترکیه در سال 2023

همانطور که اشاره کردیم، بخاطر محبوبیت زیادی که حوزه املاک در کشور ترکیه دارد، در کشور ترکیه این حوزه یکی از بخش‌ های جذاب برای سرمایه ‌گذاری می باشد. اگر در این شرکت ‌ها قصد دارید تا سرمایه ‌گذاری نمایید، لازم است تا حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا یا معادل ارز دیگر آن را بر روی این شرکت‌ ها، برای سرمایه ‌گذاری در نظر بگیرید.

برای آن که در کشور ترکیه با خرید سهام شرکت‌ های املاک، در این کشور اقامت خود را اخذ کنید، لازم است تا به مدت 3 سال سهام شما حداقل به فروش نرسد. سپس بعد از گذشت سه سال، شما توانایی این را دارید که برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه در سال 2023

اگر نمی خواهید تا با راه ‌اندازی کسب و کار یا خرید بیزینس در ترکیه ریسک کنید، توانایی این را دارید که برای دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه ‌گذاری به سراغ راه های کم ‌ریسک ‌تر از جمله خرید اوراق قرضه بروید. نیاز است در این روش شما اوراق قرضه دولتی را با 500 هزار دلار آمریکا یا معادل ارزی آن خریداری نمایید.

بعد از خرید اوراق قرضه جهت اخذ اقامت کشور ترکیه لازم است از سوی وزارت خزانه‌ داری و دارایی کشور ترکیه، سرمایه ‌گذاری شما تأیید گردد. همچنین می بایست حداقل این اوراق را به مدت 3 سال نگه دارید تا بتوانید به درخواست اقامت ترکیه اقدام کنید.

خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه در سال 2023

اخذ اقامت ترکیه با کارآفرینی در سال 2023

راه‌ اندازی و استارت‌ آپ کارآفرینی در ترکیه از دیگر راه های دریافت اقامت این کشور محسوب می گردد که در سال‌ های اخیر مابین کارآفرینان و سرمایه گذاران بسیار پر طرفدار شده است. هر چند روش دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک روش کم درد سری می باشد، ولی در کشور ترکیه به دلیل دارا بودن مزایا کارآفرینی، تعداد زیادی از مردم به سراغ این روش می‌ آیند.

یکی از مهم‌ ترین مزایای کارآفرینی در کشور ترکیه دارد این است که امکان اخراج سرمایه ‌گذاران و کارآفرینان، تا وقتی تحت حمایت دولت ترکیه باشند، وجود ندارد. همچنین اگر شما در کشور ترکیه به کارآفرینی اقدام کنید، بعد از گذشت پنج سال از فعالیت مداوم، توانایی این را دارید که برای اخذ اقامت دائم کشور ترکیه اقدام کنید. شما می‌ توانید با انجام این کار تابعیت و گذرنامه کشور ترکیه را اخذ کنید.

شرایط عمومی برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2023

 • داشتن حداقل هجده سال
 • داشتن توانایی مالی لازم برای یکی از برنامه ‌های سرمایه‌ گذاری
 • نداشتن پیشینه ورود یا اقامت غیر قانونی در ترکیه
 • عدم سوء سابقه
 • پرداختن هزینه مالیات و تابعیت

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2023

 • مدارک هویتی شخصی و خانواده
 • گذرنامه معتبر
 • عکس بیومتریک
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی سلامت
 • گواهی بانکی انتقال سرمایه و سایر مدارک مالی مورد نیاز

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد دولت ترکیه این امکان به افراد به وجود آورده تا توانایی این را داشته باشند که از راه سرمایه ‌گذاری در این کشور، مراحل اخذ اقامت ترکیه و دریافت گذرنامه را طی کنند. در این مقاله از آویژه سعی کردیم به تمامی روش های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت ترکیه در سال 2023 بپردازیم.

اگر در خصوص اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری نیاز به مشاوره دارید، با شماره گیری 09099071985 خود را از مشاوره رایگان مرکز مشاوره آویژه دریغ نکنید.

سوالات متداول

سوال علامتسرمایه ما باید به چه مدت در ترکیه بماند تا بتوانیم اقامت خودمان را دریافت کنیم؟

لازم است حداقل به مدت سه سال در کشور ترکیه سرمایه خود را نگه دارید تا به دریافت اقامت کشور ترکیه اقدام نمایید.

سوال علامتهزینه سرمایه گذاری در شرکت های املاک ترکیه در سال 2023 چقدر است؟

حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا یا معادل ارز دیگر آن را بر روی این شرکت‌ ها، برای سرمایه ‌گذاری در نظر بگیرید.

سوال علامتحداقل سن مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه چقدر است؟

حداقل سن مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه 18 سال می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

سه شنبه

1403/3/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید