بهترین رشته های تحصیل در ترکیه

بهترین رشته های تحصیل در ترکیه

بررسی و اهمیت رشته های تحصیلی در کشور ترکیه از جمله موارد بسیار مهم برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. بر این اساس متخصصان مرکز آویژه با ارائه این مقاله به بررسی بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های ترکیه پرداخته اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سیستم آموزشی ترکیه

سازمان آموزش عالی در این کشور با هدف آمادگی ورود به بازار کار و کاربردی بودن رشته های تحصیلی در جامعه، برای افراد فارغ التحصیل تلاش های بسیاری را انجام داده است.

سازگار کردن نظام آموزشی ترکیه با نظام آموزشی کشورهای آمریکا و اروپایی برتر و استاندارد سازی سطح کیفی دانشگاه ها از جمله این اقدامات است. در حقیقت دولت ترکیه تلاش می کند تا فارغ التحصیلان جدا از دریافت مدرک تحصیلی، مهارت کار حرفه ای و کاریابی را نیز دریافت نمایند. در ادامه به رشته های پرطرفدار ترکیه می پردازیم.

سیستم آموزشی ترکیه

رشته های پرطرفدار ترکیه

در این بخش به سه تا از رشته های پرطرفدار ترکیه می پردازیم که به شرح زیر است:

  1. منسوجات و طراحی لباس

کشور ترکیه، درست در امتداد یکی از راه های تجاری اصلی مابین آسیا و خاورمیانه و اروپا قرار گرفته است. به عنوان منبع اصلی درآمد با ورود تجار خارجی، منسوجات برای مردم محلی به توسعه بیشتری رسیدند و شرایط اقتصادی ترکیه بر منسوجات تاکید زیادی دارد.

در حالی که دولت تعداد زیادی از صنایع از جمله بانکداری، ارتباطات و حمل و نقل را کنترل‌ می‌ کند، بزرگ ‌ترین مهم ‌ترین صنعت و صادرات ترکیه، پوشاک و نساجی می باشد که از طرف شرکت ‌های خصوصی‌ مدیریت می‌ گردد.

از سر تا سر جهان کشور های بسیاری از ترکیه، در تولیدات پارچه بهره مند می گردند که این موجب شده است تا بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در صنایعی از جمله طراحی محصول، صنعتی، بصری، مد و منسوجات به این کشور مهاجرت نمایند.

  1. مدیریت کسب و کار

ارزش تولید ناخالص داخلی ترکیه با وجود تصمیم های اتخاذ شده از طرف رئیس جمهور و دولت ترکیه که از طرف سایر رهبران در دور تا دور جهان مشکوک تلقی‌ می گردد، به طور پیوسته در حال افزایش می باشد.

در حقیقت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، این شاهد افزایش بیش از پنج درصدی بود. هر چند واقعیت اندکی پیچیده می باشد ولی این اعداد نشان دهنده نقطه قوتی می باشند که بعضی از کشورهای دیگر در دور تا دور جهان برای مطابقت با آن‌ در تلاش می ‌باشند.

این آمار، برای دانشجویان بازرگانی در را باز‌ می ‌کند که این کشور را مقصد تحصیلی خود می ‌دانند. مابین افراد متقاضی مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس، برای دانشجویان بین‌ المللی، رشته‌ های وابسته به مدیریت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در ترکیه است.

  1. علوم و مهندسی کامپیوتر

در ترکیه رشته علوم و مهندسی کامپیوتر به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین رشته‌ های پر طرفدار برای تحصیل می باشد. این حوزه تحصیلی، به نظر‌ می‌ رسد از خیلی زوایا آینده فناوری، کسب و کار و حتی احتمالاً ارتباطات باشد و از نظر فرصت‌ های شغلی و شغل برای دانشجویان‌ و افراد متقاضی، پتانسیل بالایی از طریق کار و تحصیلات می‌ دهد.

برای دانشجویانی که به این مسیر شغلی علاقه دارند، خیلی از موسسه های آموزشی در کشور ترکیه، دوره‌ های با کیفیتی را ارائه‌ می ‌دهند.

معمولاً برنامه ‌های آکادمیک در علوم و مهندسی کامپیوتر، جنبه‌ های مهندسی کامپیوتر و علوم را در مقاطع تحصیلی چون لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ترکیب‌ می ‌کنند. در حالی که برنامه‌ های علوم کامپیوتر اغلب حول محور نرم ‌افزار و تئوری متمرکز می گردند، به ‌طور سنتی دوره‌ های مهندسی کامپیوتر از علم کامپیوتر در رشته‌ های مهندسی از جمله الکترونیک و برق نیز بهره می ‌برند.

رشته های پرطرفدار ترکیه

بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در ترکیه با توجه به بازار کار

به دلیل داشتن بازار کار خوب در ترکیه، رشته های تحصیلی زیر بهترین رشته ‌های تحصیلی در ترکیه هستند:

1- جراحان و پزشکان

به دلیل ماهیت حیاتی، جراحان شغل شان در صدر فهرست مشاغل پر درآمد قرار گرفته است. حرفه جراح نیاز به ریسک بالا و نیاز به دانش گسترده و مسیر طولانی یادگیری می باشد. تمامی این موارد، مواد مورد نیاز برای داشتن یک شغل پر درآمد می باشد.

2- قضات

به دلیل مسئولیت‌ های بزرگ مرتبط با شغلشان، قضات حقوق خیلی زیادی دریافت‌ می نماید. در مورد سرنوشت مردم، تصمیم گیری کار راحتی نیست و دستمزد زیاد کاملاً موجه‌ این شغل می باشد.

3- وکلا

به دلیل ارزش درک شده زیاد آن‌ در دید مشتریانشان، دلیل اصلی اخذ دستمزد های هنگفت وکلا می باشد. یک وکیل موفق‌ توانایی این را دارد که پول زیادی برای شما پس انداز نماید و یا قادر است شما را از مجازات اعدام نجات دهد.

4– مدیران بانک

در اختیار داشتن صدها میلیون سرمایه گذاری و سرمایه با همه ریسک ‌های مربوط با آن، مدیریت یک بانک را به یک شغل خیلی مهم تبدیل‌ می‌ کند که ارزش دستمزد بسیار زیاد را موجه نشان می ‌دهد.

5- مدیران ارشد اجرایی

در درجه اول، مدیران عامل مسئول شکست یا موفقیت سازمان‌ ها می باشند. دستمزد زیاد آن ها به علت دامنه گسترده تأثیر و همچنین خطرات موجود می باشد. تحصیل در رشته‌ های مربوط، توانایی این را دارد که سبب رسیدن به این پوزیشن شغلی خوب گردد.

6- مدیران ارشد مالی

در خصوص مدیریت پول هر شغلی که باشد، به صورت خودکار دارای شرایط اخذ دستمزد بالا می باشد. مدیران مالی مدیریت هزینه‌ ها، بودجه و درآمد را مدیریت می نمایند که به طور مستقیم بر عملیات سازمان تأثیر می‌ گذارد.

7- متخصص ارتودنسی

در صنعتی ارتودنتیست ‌ها فعالیت‌ می نمایند که در آن اشخاص مایل به پرداخت هزینه ‌های هنگفتی برای خدمات زیبایی و سلامتی می باشند که این مستقیماً ارتودنتیست‌ ها را در بین شغل های پردرآمد قرار‌ می ‌دهد.

8- اساتید دانشگاه

یکی از پردرآمد ترین و معتبر ترین کسب و کارها در ترکیه، اساتید دانشگاه‌ ها هستند. به استاد دانشگاه تبدیل شدن کار راحتی نیست. رسیدن به درجه استادی به پشتکار زیادی نیاز دارد ولی قادر است علمی و درآمد برای دانشجویان فراهم نماید.

9– مدیران بازاریابی

مسئول افزایش درآمد سازمان، مدیران بازاریابی می باشند. این افراد به طور مستقیم مسئول ایجاد تجارت بوده و به همین دلیل دستمزد خوبی دریافت‌ می نمایند.

بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در ترکیه با توجه به بازار کار

نتیجه گیری

کشور ترکیه در خط بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و شهرهای خیره کننده و منظره های زیبا چون کوه‌ های سر به فلک کشیده و ساحل های شنی سفید را ارائه‌ می‌ دهد. این مقصد پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی به طور فزاینده ‌ای جذاب‌ است.

برای دانشجویانی که به دنبال یک دوره تحصیلی عالی می باشند، ترکیه یک گزینه عالی است. ما در این مقاله از آویژه به بهترین رشته های تحصیلی ترکیه پرداختیم. با شماره گیری 09099071985 با ما در ارتباط باشید تا سوالات مربوط به این مقاله را مطرح کنید.

سوالات متداول

سوال علامتدر سیستم آموزشی ترکیه دولت ترکیه چه تلاشی بر فارغ التحصیلان دارد؟

دولت ترکیه تلاش می کند تا فارغ التحصیلان جدا از دریافت مدرک تحصیلی، مهارت کار حرفه ای و کاریابی را نیز دریافت نمایند.

سوال علامترشته های پر طرفدار ترکیه کدام اند؟

منسوجات و طراحی لباس، مدیریت کسب و کار و علوم و مهندسی کامپیوتر سه رشته پر طرفدار ترکیه می باشد.

سوال علامتچرا جراحان و پزشکان جز رشته های پر طرفدار ترکیه حساب می شوند؟

به دلیل ماهیت حیاتی، جراحان شغل شان در صدر فهرست مشاغل پر درآمد قرار گرفته است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین رشته های تحصیل در ترکیه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید