زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج کنکور 1402

بعد از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ افراد متقاضی توانایی این را دارند که در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نتایج کنکور سراسری را مشاهده کنند. سالانه نتایج طی ۲ مرحله منتشر گشته و در اختیار افراد داوطلب قرار می گیرد.

با توجه به برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۲ به صورت ۲ بار در سال در بازه های تیر و دی ماه، مرحله اعلام نتایج اولیه را مشخص می باشد که در دو سری خواهیم داشت. سال پیشین، نتایج اولیه کنکور سراسری در نیمه اول مرداد ماه برای همه افراد آزمون سراسری و دانشگاه آزاد به طور یکپارچه اعلام گشته و وضعیت علمی داوطلبان را مشخص کرد.

نتایج  اولیه داوطلبان دی ماه در اسفند ماه در سال ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد. افراد داوطلب با در نظر گرفتن تغییرات آزمون سراسری، می بایست تا از نحوه، زمان، انتخاب رشته و به دنبال آن اعلام نتایج این کنکور آگاه گردند که در ادامه این مقاله از آویژه به صورت کامل جزئیات اعلام نتایج نهایی و اولیه افراد متقاضی کنکور دی و تیر ماه را توضیح داده ایم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲

آزمون سراسری ۱۴۰۲ در سال در ۲ مرحله برگزاری می گردد که مرحله اول در دی ماه و مرحله دوم در تیر ماه می باشد. پس افراد داوطلبی که در کنکور دی ۱۴۰۲ ثبت نام و شرکت نموده اند، در نیمه دوم اسفند ماه نتایج اولیه این کنکور در قالب نمرات خام در اختیار افراد داوطلب قرار می گیرد.

این گروه از افراد داوطلبان توانایی این را دارند که نتایج اولیه را در کارنامه اولیه ای که از طرف سازمان سنجش منتشر می شود که شامل تراز و رتبه دریافت شده شخص داوطلب می باشد را مشاهده کنند. مرحله بعدی اولویت بندی یا انتخاب رشته افراد داوطلب می باشد که با توجه به کارنامه منتشر شده امکان پذیر می باشد.

افراد داوطلبی که با توجه به کارنامه اولیه آزمون سراسری حق انتخاب رشته در هر یک از دوره های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد را دارند، لازم است در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری را و در سایت azmoon.org فرم های انتخاب رشته دانشگاه آزاد را کامل کنند.

نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری سال 1402

نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲

پس از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ در تیر ماه، سازمان سنجش اقدام به تصحیح پاسخ برگ همه افراد داوطلب شرکت کننده در این کنکور کرده و برای همه افراد داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد و سراسری در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org در اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲، کارنامه اولیه کنکور را منتشر می کند.

همه افراد داوطلبی که در آزمون سراسری رشته های انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان ۱۴۰۲ ثبت نام نمودند، در زمان یکسان با انتشار نتیجه اولیه این کنکور توانایی این را دارند که به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲ را بعد از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، مشاهده نمایند.

نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲ شامل اطلاعاتی از جمله نمره آزمون، رتبه، درصد های هر درس و… می باشد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲

در نیمه دوم مرداد ماه نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. از آن جایی که بعد از اعلام نتایج افراد داوطلب سایر مراحل از جمله انتخاب رشته را پیش رو دارند و برای انجام این امر زمان مهم می باشد، توصیه می کنیم به صورت دقیق از زمان اعلام نتایج اطلاع داشته باشید.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲

افراد داوطلب جهت مشاهده جواب اولیه کنکور سراسری و اطلاع از نتیجه خود لازم است به سایت سازمان سنجش در زمان تعیین شده  مراجعه نموده و به طور اینترنتی به اخذ کارنامه اولیه کنکور سراسری اقدام نمایند.

پونزبه این قسمت جهت اطلاع از نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲ توجه کنید:

عددبه سایت سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شوید

عدداز منوی سمت راست، روی لینک کارنامه اعلام نتایج مرحله اول کنکور سراسری کلیک کنید.

گزینش یکی از سه روش زیر و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در روش انتخابی

  1. شماره داوطلبی و  شماره شناسنامه
  2. کد رهگیری شانزده رقمی و  شماره پرونده موجود در رسید ثبت نام
  3. شماره پرونده و شماره سریال دوازده رقمی

در نحوه اولویت بندی رشته محل های انتخابی، کارنامه اولیه کنکور سراسری افراد داوطلب را یاری کرده و به دارا بودن انتخاب رشته ای بی نقص و دقیق کمک می کند.

از طرفی به افراد متقاضی پیشنهاد می کنیم قطعا به تراز و رتبه درج شده در کارنامه خود توجه کرده و در انتخاب رشته کنکور سراسری برای پیشگیری از اشتباهات رایج همه فاکتورهای مسافت، هیئت علمی دانشگاه، علاقه، شهریه دانشگاه ها و دوره های شهریه پرداز را در نظر داشته باشند.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور 1402

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۲

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۲، مرحله سرنوشت ساز و مهم انتخاب رشته آغاز می گردد. افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های سراسری که در یکی از دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان حق انتخاب رشته دارند.

بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری، توانایی این را دارند که اولویت های خود را تعیین کرده و در فرم اینترنتی انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ وارد کنند.

شرکت کنندگان و داوطلبان هر ۲ نوبت آزمون سراسری ۱۴۰۲ که در دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲ به رقابت پرداخته اند، به صورت همزمان اولویت های خود را یا به عبارت دیگر انتخاب رشته کنکور سراسری را در مرداد ماه انجام خواهند داد. پس نتایج آخر کنکور سراسری ۱۴۰۲ (قبولی نهایی دی ماه و تیر ماه) در نیمه دوم شهریور ماه ۱۴۰۲ اعلام می شود.

داوطلبان حق دارند از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری حداکثر صد و پنجاه کد رشته محل را انتخاب و در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود وارد نمایند. پیشنهاد کارشناسان آویژه برای دارا بودن انتخاب هایی اصولی در این مرحله حساس، استفاده از نرم افزارهای انتخاب رشته مجازی می باشد.

در سایت سازمان سنجش  نتایج انتخاب رشته ازمون سراسری به طور اینترنتی و اعلام می شوذ. از طرفی افراد داوطلب برای مشاهده پاسخ خود لازم است در زمان مشخص به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و جواب انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

عدددر مرحله اول داوطلبان لازم است وارد سایت سنجش شده و از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنند.

عددبعد از باز شدن صفحه مربوط به کنکور سراسری، لینک مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری را برگزینند.

جهت مشاهده نتیجه پذیرش خود لازم است کارنامه انتخاب رشته خود را با استفاده از یکی از ۲ روش زیر، دریافت نمایند:

  1. شماره شناسنامه، شماره داوطلبی و عبارت امنیتی
  2. شماره شناسنامه، شماره پرونده و عبارت امنیتی

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

نتیجه گیری

امروزه به دلیل تغییراتی که در کنکور سراسری انجام شده است از جمله تغییرات که می توان به برگزاری آن در دو مرحله دی و تیر ماه اشاره کرد، در اعلام نتایج آن نیز تغییراتی صورت گرفته است. در این مقاله از آویژه سعی شده به تمامی اطلاعات در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ را در اختیار شما قرار دهیم.

در صورت نیاز به مشاوره، مشاوران و متخصصان آویژه آماده اند مشاوره لازم را به شما ارائه دهند. با شماره گیری ۰۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ می توانید با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

علامت سوالداوطلبان برای مشاهده نتایج کنکور ابتدا باید به کجا مراجعه کنند؟

داوطلبان برای مشاهده نتایج کنکور ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

علامت سوالداوطلبان بعد از اعلام نتایج حداکثر چند کد رشته محل را می توانند انتخاب کنند؟

داوطلبان حق دارند از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری  حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.

علامت سوالنتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲ کی اعلام می شود؟

در نیمه دوم مرداد ماه نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/11

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید