دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با اعلام آغاز زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی منتشر می شود. می دانیم که دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن ماه دانشجو می پذیرد، در حال حاضر داوطلبان می توانند برای پذیرش در نیمسال اول این دانشگاه اقدام نمایند. داوطلبان باید به این نکته که دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دوره های تحصیلی کاردانی و کارشناسی به شکل جداگانه منتشر می شود، توجه نمایند.

اطلاعات لازم برای ثبت نام در این دانشگاه برای داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کاملا شرح داده شده است. داوطلبان پس از دریافت دفترچه باید آن را به دقت مطالعه نمایند تا از قوانین ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی مطلع شوند. بخشی از مطالب ارائه شده در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در زیر آورده شده است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از چند بخش تشکیل شده است؛ در ابتدا تعاریفی درباره ی نظام اموزشی، مقطع تحصیلی، دوره کاردانی و یا کارشناسی و … مطرح شده است. در قسمت بعدی شرایط لازم برای داوطلبان تحت عنوان شرایط عمومی و اختصاصی تعریف شده است، از جمله شرایط عمومی که در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ارائه شده است می توان اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی، عدم سابقه در گروه ها و فرقه های ضد نظام جمهوری اسلامی و عدم اعتیاد و فساد اخلاقی را نام برد.

از جمله شرایط اختصاصی نیز داشتن مدرک دیپلم نظام جدید و یا قدیم و همچنین داشتن سلامت جسمانی را می توان ذکر کرد. داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه باید واجد تمام شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باشند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی حاوی اطلاعاتی مهم و ضروری می باشد. داوطلبان با دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور از روش پذیرش دانشجو و همچنین نحوه ثبت نام در این دانشگاه مطلع می شوند. همچنین جداولی که در این دفترچه ارائه شده است، شامل اطلاعاتی درباره رشته ها، نام و نشانی هر واحد دانشگاهی و … می باشد، که داوطلبان با توجه به علاقه و فاصله هر دانشگاه از محل سکونت و … می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند.

در زمان پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی علاوه بر سهمیه ای که برای رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا در نظر گرفته می شود سهمیه ای تحت عنوان سهمیه ورزشکاران نیز مطرح است.

در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور اطلاعات مربوط به چگونگی پذیرش ورزشکاران بیان شده است.

درواقع دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ترغیب ورزشکاران به کسب مهارت های فنی و کاربردی و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از بین ورزشکاران دانشجو می پذیرد. این دانشگاه برای ورزشکارانی که در رشته های ورزشی تحصیل کنند کاملا رایگان می باشد. همچنین آن دسته از ورزشکارانی که در رشته های غیر ورزشی تحصیل کنند از ۳۰ درصد تخفیف در شهریه برخوردار خواهند بود.

دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیدانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور برای داوطلبان امکان پذیر است. داوطلبان پس از دریافت اطلاعیه های سازمان سنجش مبنی بر آغاز ثبت نام در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور می توانند برای دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت اینترنت داوطلبان می توانند در هر نقطه ای تنها با چند کلیک دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور را در دسترس داشته باشند.
برای این کار داوطلبان پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش می توانند در قسمت مربوط به دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند و سپس با مطالعه دقیق از ضوابط و شرایط تحصیل و ثبت نام در این دانشگاه مطلع شوند.
لیست رشته های دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی لیست رشته های دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دفترچه ی مربوط به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به طور کامل آورده شده است. به طور کلی می توان گفت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی

در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای در چهار گروه رشته می باشد که این رشته ها بدین شرح هستند:

رشته های گروه صنعت، رشته های گروه کشاورزی، گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و رشته های گروه فرهنگ و هنر.

هر کدام از این گروه ها شامل تعداد زیادی از رشته ها می باشند به طور کلی دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی می باشد که تنوع رشته ها در آن بسیار زیاد است و داوطلبان انتخاب های بسیاری را پیش رو دارند.

در لیست رشته های دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقابل نام هر استان و شهرستان، کد رشته محل و نام مراکز آموزشی قید شده است. علاوه بر این، ظرفیت پذیرش دانشجو در هر واحد دانشگاه علمی کاربردی و اینکه پذیرش از بین افراد شاغل صورت می گیرد یا خیر یکی از مواردی است که در این لیست مطرح شده است.

رشته های بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی همانطور که گفته شد در چهار گروه اصلی تقسیم بندی شده اند، که در ادامه به لیست این رشته ها برای هر گروه می پردازیم.

رشته های مربوط به گروه آموزشی صنعت شامل:

 • کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • کاردانی فنی برق
 • کاردانی فنی اویونیک هواپیما
 • کاردانی فنی کنترل
 • کاردانی فنی مخابرات
 • کاردانی فنی جوشکاری
 • کاردانی فنی طلا و جواهر – ریخته گری
 • کاردانی فنی متالوژی
 • کاردانی فنی ابزار دقیق
 • کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
 • و کاردانی فنی مکانیک و …

از جمله رشته های بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در گروه آموزشی کشاورزی میتوان به رشته های زیر اشاره کرد:

 • کاردانی فنی امور زراعی
 • کاردانی فنی باغبانی
 • کاردانی فنی گیاه پزشکی
 • کاردانی فنی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • کاردانی فنی دامپروری و …

در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی رشته هایی همچون موارد زیر جای دارند:

 • کاردانی حرفه ای امور پستی
 • کاردانی حرفه ای امور حج و زیارت
 • کاردانی حرفه ای مدیریت
 • کاردانی حرفه ای مهمانداری هواپیما
 • کاردانی حرفه ای تاکسیرانی
 • کاردانی حرفه ای حقوق
 • کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی
 • کاردانی حرفه ای تربیت مربی مهد کودک و …

در گروه آموزشی فرهنگ و هنر نیز رشته هایی از قبیل مومارد زیر وجود دارند:

 • کاردانی حرفه ای امور فرهنگی
 • کاردانی حرفه ای امور کتابداری و اطلاع رسانی
 • کاردانی حرفه ای خبرنگاری
 • کاردانی حرفه ای روابط عمومی
 • کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی
 • کاردانی حرفه ای بازیگری
 • کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی
 • کاردانی حرفه ای عکاسی خبری
 • کاردانی حرفه ای معماری
 • کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس
 • کاردانی حرفه ای انیمیشن

سوالات متداول

علالمت-سوالهزینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

پرداخت مبلغ ۲۷۵۰۰ تومان در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبان الزامی می باشد. که با مراجعه با سایت سازمان سنجش و از طریق کارتهای عضو شبکه شتاب باید پرداخت شود.

علالمت-سوالمراحل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

مراحل ثبت نام شامل مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه، مطالعه دقیق دفترچه، تهیه مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه ثبت نام و در نهایت پر کردن فرمهای انتخاب رشته می باشد.

علالمت-سوالزمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی؟

ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال بهمن و مهر صورت می گیرد. ثبت نام مهر ماه از ۲۸ مرداد ماه آغاز شده است و تا ۴ شهریور ادامه دارد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 47 نظر:
 1. سلام من مدرک فنی حرفه ای شاخه تاتو دارم و می خوام دوره مربیگری رو ادامه بدم،،میتونم و چیکار باید بکنم

  1. سلام. برای اخذ مدرک مربیگری تاتو باید در درجه اول تاتو کار خوبی باشید تا بتوانید مجوز لازم را از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت کنید و شما برای آموزش هم میتوانید در موسسات بین المللی تاتو را آموزش ببینید و پس از گذراندن دوره کارت مربیگری را دریافت کنید.

 2. سلام وقت بخیر
  من دیپلم علوم انسانی دارم
  و مدرک کارشناسی رشته حقوق را دارم_

  ولی ب دلیل علاقه زیاد ب تکنسین داروخانه
  میخاستم این رشته رو بخونم

  آیامیتونم دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم برا این رشته “”

  1. سلام . بله از شاخه های نظری میتوانید برای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنید.

 3. سلام وقت بخیر من میتونم کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بخونم کارشناسی دانشگاه آزاد

 4. سلام من دیپلم تربیت بدنی دارم چطورمیتونم دردانشگاه علمی کاربردی ناجاثبت نام کنم که سربازی وتحصیل همزمتن داشته باشم؟

  1. سلام میتوانید از امریه سربازی استفاده نمایید ویا اینگه در دانشگوه علمی کاربردی زیر نظر ناجا ادامه تحصیل داشته ومعافیت تحصیلی دریافت کنید

 5. سلام من کم شنوا ام .میخوام دانشگاه ناشنوایان کارشناسی ۱۴۰۰ رشته طراحی ودوخت پیدا کنم ؟ خواهش میکنم بهم کمکم کنید

  1. سلام شما میتوانید دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل فرشتگان ادامه تحصیل دهید

 6. سلام. من لیسانس روانشناسی دارم. مى خواستم بدونم میتونم رشته هتلدارى بخونم بدون کنکور؟
  و اینکه حتما باید از کاردانى شروع کنم؟

   1. سلام من رشته ی کشاورزی پرورش میوه های دانه ریز خوندم میتونم رشته ی کامپیوتر برنامه نویسی رو ثبت نام کنم بعداز روی سوابق تحصیلی ثبت نام میکنن یعنی معدل من باید چقد باشه ممنون مرسی

    1. سلام بله میتوانید رشته کامپیوتر را انتخاب نمایید فقط باید دروس جبرانی را بگذرانید برای دانشگاه علمی کاربردی معدل باید بالای دوازده باشد

 7. سلام خسته نباشید. من رشته تصویرسازی هستم برای اینکه بدون کنکور رشته خودم وارد دانشگاه بشم حتما باید در کنکور فنی و حرفه ای شرکت کنم؟ یا باید منتظر بمونم دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بیاد؟

 8. سلام خسته نباشید. من رشته تصویرسازی هستم برای اینکه بدون کنکور وارد دانشگاه بشم حتما باید در کنکور فنی و حرفه ای شرکت کنم؟ یا باید منتظر بمونم دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بیاد؟

 9. سلام وقتتون بخیر من در رشته حسابداری در هنرستان بوده ام میخواستم ببینم میتونم در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم و با معدل هست یا کنکور؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 10. سلام من کاردان تولید دارو هستم ایا این رشته کارشناسب دارد در علمی کار بردی که من بتوانم ادامه تحصیل دهم اگر هست چگونه ثبت نام کنم ممنون بابت پاسخ گویی

 11. سلام.میخواستم رشته کنترل کیفیت دارو رو از دانشگاه علمی کاربردی بخونم ولی در دفتر چه به درستی راهنمایی نکرده آدرس دانشگاه و رشته مستقیم کدام رو بزنم برای تهران.لطفا راهنمایی کنید.
  شماره تماس:۰۹۳۵۸۷۳۸۵۳۱

 12. سلام من دیپلم انسانی دارم میتونم رشته تکنسین اتاق عمل در دانشگاه علمی کاربردی بخونم؟

 13. با عرض سلام.من دیپلم انسانی دارم میتونم طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردیو ادامه بدم؟

 14. سلام خسته نباشید من سال ۸۹دیپلم گرفتم آیا من هم می توانم در این دوره شرکت کنم بعد من معماری خواندم الان می توانم مربی گری بخوان .

 15. سلام من کاردانی رشته مواد سرامیک رو دارم می خواستم کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی این رشته رو ادامه بدم ایا در تهران امکان هست ؟

  1. سلام در حال حاضر دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی ۱۴۰۰منتشر نشده است.

 16. سلام وقت بخیر
  با شماره مرکز مشاوره تماس گرفتم ، گفت در شبکه موجود نیست.
  چطور میتونم در مورد رشته کارشناسی حقوق اطلاعات بگیرم؟
  فوق لیسانس حسابداری دارم و شاغل می باشم. اما به دلیل علاقه به وکالت قصد تحصیل در این رشته را دارم.

 17. سلام خسته نباشید من دیپلم رشته کامپیوتر سال ۹۲ دارم میتونم تو این دانشگاه ثبت نام کنم و شهریه چقدر میشه

   1. سلام ، خسته نباشید ،من کاردانی تربیت مربی رو از همین دانشگاه چند سال پیش گرفتم ، الان برای ترم بهمن کارشناسی تربیت مربی دارین ؟؟

    1. سلام شما می تونید برای اطلاع از قوانین هر دانشگاه، با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و مشاوره بگیرید. مشاوران ما شما را راهنمایی می کنند. موفق باشید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید