معرفی و ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور در حال حاضر به صورت ترمی و پودمانی و در دو گروه آموزشی ارائه می شود . رشته معماری در گروه فرهنگ و هنر و گروه صنعت دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود . در گروه فرهنگ و هنر با عنوان معماری داخلی و در گروه صنعت با عنوان کاردانی معماری روستایی و کاردانی معماری شهری تدریس می شود ، علاقه مندان می توانند تنها با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و بدون نیاز به انتخاب رشته کنکور وارد رشته معماری علمی کاربردی شوند . هر یک از مقاطع و گرایش های معماری شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند . اگر به دنبال اطلاعات کافی در این زمینه هستید مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با کادر مجرب مشاوره تحصیلی خود در خدمت شما است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور به صورت ترمی و پودمانی می باشد . رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور طی دو مرحله مهر ماه و بهمن ماه ثبت نام دارد . داوطلبانی که در نیمه اول موفق به پذیرش نشوند ، میتوانند برای ورودی بهمن ماه اقدام به ثبت نام کنند . رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب می کند . ثبت نام در این مرکز اموزشی ابتدا به صورت اینترنتی می باشد . بعد از انجام مراحل ثبت نام اینترنتی و پذیرش ، داوطلبان می توانند جهت ثبت نام حضوری به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه نمایند . در هر دو مرحله ثبت نام ابتدا مقطع کاردانی و سپس مقطع کارشناسی پذیرش می شوند


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور برای داوطلبان بدون آزمون و برحسب سوابق تحصیلی می باشد . ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور برای مقطع کاردانی بر حسب معدل دیپلم یعنی معدل ده و یا ده به بالا می باشد و برای مقطع کارشناسی بر حسب معدل کاردانی است . از شرایط دیگر رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور برای افرادی که میخواهند مقطع کارشناسی خود را در یکی از گرایش های معماری بگیرند ، گذراندن دروس پیش نیاز این رشته می باشد . این داوطلبان باید از شرایط عمومی و خصوصی که این دانشگاه برای سیستم آموزشی خود در نظر گرفته است را دارا باشند . ‌ .برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی اولیت با افردای است که در رشته تحصیلی که انتخاب کرده اند سابقه کاری دارند و در حال فعالیت هستند .


بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


شهریه رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور مانند سایر رشته ها میزان مشخصی نیست . رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور نیز مانند سایر رشته های این مرکز آموزشی. یک بخش شهریه ثابت و یک بخش شهریه متغییر دارد ، لذا نمیتوان به طور دقیق مبلغی تعیین کرد . شهریه ثابت که مقدار مشخصی است و سالانه ۱۰ _ ۱۵ درصد افزایش می یابد . اما بخش دیگر یعنی شهریه متغییر بستگی به نوع و تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو دارد . هرچه تعداد واحدها بیشتر باشد و یا واحدهای عملی و اختصاصی زیاد باشند . ممکن است شهریه بیشتر باشد .رشته معماری جز رشته هایی است که واحدهای عملی دارد و از شرایط رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور داشتن وضعیت جسمانی مناسب با رشته تحصیلی است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


رشته معماری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته معماری در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در دو گروه ارائه می شود . گروه فرهنگ و هنر که معماری داخلی را می آموزند توانایی اجرای فعالیت های معماری داخلی و ساختمانی ، تنظیم شرایط محیطی مناسب با اجرای پروژه ، و ایجاد هماهنگی بین مهندسین معماری ، و گروهی اجرایی را کسب می کنند . در گروه صنعت رشته معماری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور معماران روستایی توانایی طراحی واحدهای مسکونی و خدماتی روستایی و مهارت های دیگری را به دست می آورند ، در گرایش معماری شهری نیز دانشجویان در طول تحصیل مهارت طراحی واحد های مسکونی و خدماتی در سطح شهری و گسترده ، خلاقیت و نوآوری در سازه های شهری و دانش های دیگری را کسب می کنند . برای اطلاعات بیشتر از شهریه رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور و شناخت کامل از گرایش های مختلف آن میتوانید از مرکز مشاوره این دانشگاه استفاده کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یزد


روش پذیرش دانشجو در رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


مدارک لازم برای ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته معماری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته معماری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میباشد.

آیا تحصیل در رشته معماری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

معرفی و ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته معماری علمی کاربردی بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید