سامانه دانشگاه علمی کاربردی و چگونگی ثبت نام در سامانه سجاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور علمی کاربردی

سامانه دانشگاه علمی کاربردی جهت انجام امور دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی کاربردی بوده و مختص این دانشگاه است . دانشجویان توسط این سامانه میتوانند  اطلاعات فرآیندهای تحصیلی خود را مشاهده کنند . همچنین امور مربوطه مانند : تکمیل عملیات ثبت نام ، انتخاب رشته ، کارنامه و دریافت نمرات ، پرداخت شهریه ، درخواست مهمان و انتقال  و… را انجام دهند . افراد متقاضی تدریس در این دانشگاه نیز میتوانند  از طریق سامانه دانشگاه علمی کاربردی برای این کار اقدام کنند . درگذشته این عملیات توسط سامانه سجاد انجام می‌شدند . امروزه این دانشگاه سامانه هم‌آوا را جایگزین کرده است و دانشجویان و اساتید ملزم به استفاده از این سامانه جهت انجام امور خود ‌میباشند .

ثبت نام ارشد بدون کنکور علمی کاربردی

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم چنین چیزی وجود ندارد ! در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو انجام نمیدهد و این تصمیم به صلاح دید ریاست این دانشگاه گرفته‌شده است . تنها یک‌بار در سال ۹۲ این اتفاق افتاده است . نکته حائز اهمیت این است که چنانچه این دانشگاه اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نماید دارای آزمون بوده و پذیرش بدون کنکور وجود ندارد . برای ثبت نام کاردانی و کارشناسی پس از وارد کردن کد رشته‌های موردنظر در سایت سازمان سنجش و بررسی انتخاب‌های شما بر اساس سوابق تحصیلی و ظرفیت پذیرش دانشگاه موردنظر توسط این سازمان نتایج نهایی اعلام خواهند شد . در مرحله بعدی لازم است داوطلبان با مراجعه به دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته‌شده و با در دست داشتن مدارک موردنیاز نسبت به تکمیل ثبت نام حضوری اقدام کرده و سپس به سامانه دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام در سامانه دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام در سامانه دانشگاه علمی کاربردی پس از ثبت نام حضوری در این دانشگاه انجام میشود . برای ورود به سامانه دانشگاه علمی کاربردی به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید که پس از ثبت نام حضوری از واحد آموزش دانشگاه علمی کاربردی دریافت می‌کنید و معمولاً همان کد ملی و شماره شناسنامه است . برای اطلاع از زمان ثبت نام علمی کاربردی و مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعیه‌های سامانه دانشگاه علمی کاربردی و سایت سازمان سنجش را مشاهده کنید . ثبت نام کاردانی به کارشناسی از دیگر دغدغه های دانشجویان است . اصلی‌ترین شرط برای اقدام به تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی دارا بودن مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم هست . البته بدیهی است افراد دارای مدارک بالاتر مانند کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری مورد تائید وزارت علوم نیز منعی برای ادامه تحصیل ندارند .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سامانه دانشگاه علمی کاربردی و چگونگی ثبت نام در سامانه سجاد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط لازم برای ثبت نام

برای ثبت نام در سامانه دانشگاه علمی کاربردی لازم است ابتدا از برگه انتخاب واحد خود که طبق رشته و مقطع تحصیلی موردنظر در سایت موجود است پرینت گرفته و کد ملی و شماره تماس خود را روی آن درج کنید . سپس در سامانه هم‌آوا انتخاب واحد خود را انجام داده و ۱۵ درصد مبلغ شهریه را به‌ صورت اینترنتی پرداخت نمایید (برای این کار لازم است رمز دوم داشته باشید) . آنگاه از کد رهگیری خود جهت ارائه به دانشگاه پرینت گرفته و ۸۵ درصد مبلغ شهریه را در بانک تعیین‌شده پرداخت کنید . اطلاعات فیش بانکی پرداخت شهریه را در سامانه وارد کرده و برای تائید ثبت نام به حسابداری دانشگاه مراجعه کنید . لازم است مدارکی که پرینت گرفته‌اید را همراه داشته باشید .


بیشتر بخوانید:شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ورود به سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی

ورود به سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی با مراجعه به سایت سامانه هم‌آوا که جایگزین سامانه سجاد شده است انجام میشود . برای ورود به این سامانه دانشگاه علمی کاربردی نشانی آن را که edu.uast.ac.ir است در قسمت جستجوی مرورگر خود وارد کنید . همچنین ‌میتوانید عبارت ” سامانه هم‌آوا ” را در مرورگر خود جستجو کرده و از میان نتایج ، هم‌آوا : سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی را از منو مشخص شده انتخاب کنید . پس از ورود به سایت سامانه هم‌آوا علمی کاربردی این سامانه کد ملی خود را به‌عنوان کد کاربری وارد کنید . برای رمز عبور شماره شناسنامه خود را وارد کنید و چنانچه شماره شناسنامه ندارید مجدداً کد ملی را وارد نمایید . چنانچه برای ورود به سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی مشکلی داشتید میتوانید  از گزینه نام کاربری / کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ استفاده کنید .

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد ثبت نام در این دانشگاه بدون کنکور است و این ویژگی هرساله موجب جذب تعداد زیادی از افراد میشود . داوطلبان لازم است دریکی از شاخه‌های نظری یعنی تجربی یا ریاضی یا انسانی  و یا فنی و حرفه‌ای یا کاردانش مدرک دیپلم خود را اخذ کرده باشند . رشته موردنظر ارتباطی با عنوان دیپلم ندارد و ثبت نام در این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی هست . لذا علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه میتوانند  با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه ثبت نام علمی کاربردی نسبت به رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی این دانشگاه اطلاعات لازم را به دست آورند .

ثبت نام در سامانه دانشگاه علمی کاربردی


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم‌آوا

سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم‌آوا جایگزین سامانه سجاد شده است . هدف از این سامانه دانشگاه علمی کاربردی تسهیل امور دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه علمی کاربردی است . این افراد با دارا بودن نام کاربری و رمز عبور میتوانند  به سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم‌آوا مراجعه کرده و عملیات موردنظر خود را انجام داده و نسبت به ارائه درخواست موردنظر اقدام نمایند . همچنین با مراجعه به این سامانه در وقت و هزینه‌های افراد صرفه‌جویی میشود. پس از مراجعه به این سامانه میتوانید  با واردکردن نام کاربری و رمز عبور وارد این سامانه شده و یا در قسمت وسط همان صفحه اصلی اطلاعات مربوط به انتخاب واحد و حذف و اضافه را مشاهده کنید. همچنین در قسمت سمت چپ سایت اطلاعیه‌های مهم مربوط به دانشگاه علمی کاربردی قرار داده میشوند .

دفترچه ثبت نام علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی اقدام به جذب دانشجو در چهار گروه صنعت ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر و مدیریت و خدمات اجتماعی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و مقاطع بالاتر میکند . لیست این رشته‌ها مانند لیست رشته‌های پیراپزشکی علمی کاربردی و اطلاعات آن‌ها در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی موجود است . این دفترچه چند روز پیش از ثبت نام در سایت سازمان سنجش قرار داده میشود. جذب دانشجو در این دانشگاه بدون کنکور بوده و علاقه‌مندان نیازی به کنکور ندارند . همچنین پذیرش دانشجو در این دانشگاه در دو مرحله مهر و بهمن انجام میشود. دفترچه علمی کاربردی بهمن را نیز میتوانید  در زمان مناسب از سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت کنید.


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی 


سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی

سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی درگذشته به‌ جای سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم‌آوا مورداستفاده قرار می‌گرفت . هدف از سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی نیز همان‌طور که توضیح داده شد انجام امور دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی کاربردی است . سامانه سجاد ( سیستم جامع آموزش جدید دانشگاه علمی کاربردی ) اکنون به جهت رفع مشکلات موجود و افزایش بهره‌وری امروزه با سامانه هم‌آوا جایگزین شده است . این سیستم باعث سرعت بخشیدن به تمام امور مربوط به دانشگاه علمی کاربردی میشود و در گذشته انجام امور ثبت نام بسیار زمان بر و سخت بود . همانطور که میدانید دانشگاه علمی کاربردی از بهترین و مجهز ترین دانشگاه های سطح کشور است .

سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


سخن آخر با متقاضیان دانشگاه علمی کاربردی

هدف از این مقاله آشنایی شما عزیزان با سامانه دانشگاه علمی کاربردی و نحوه ثبت نام در سامانه دانشگاه علمی کاربردی و ورود به این سامانه بوده است . چنانچه در هر یک از مراحل فوق با مشکل مواجه شدید و یا سؤالی داشتید میتوانید  با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل کنید . مشاورین این مرکز آماده پاسخگویی به دانشجویان درزمینهٔ های تحصیلی و راهنمایی آن‌ها برای امور مربوط به دانشگاه علمی کاربردی و سیستم هم‌آوا می‌باشند . ازجمله این امور می‌توان به انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی ، رشته‌های کاردانی ، رشته‌های کارشناسی ، لیست رشته‌های علمی کاربردی اشاره نمود . جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با مشاوره تحصیلی نیز میتوانید  با این مرکز تماس حاصل کنید .

سامانه دانشگاه علمی کاربردی و چگونگی ثبت نام در سامانه سجاد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سامانه دانشگاه علمی کاربردی و چگونگی ثبت نام در سامانه سجاد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/2/22

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید