شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

ظرفیت جدید پزشکی

اگر شما از جمله دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می باشید که تمایل به انتقال به واحدهای دیگر دانشگاهی بدلایلی همچون مسافت کمتر یا اساتید بهتر و… دارید شرایط انتقال دانشجویان را در ادامه دنبال کنید

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۲۰ تیرماه لغایت ۲۰ مرداد خبر داد. دکتر صامت ادامه داد : نتایج درخواست های نقل و انتقال پیش از شروع ثبت نام نیمسال اول ۹۷-۹۶ به اطلاع دانشجویان می رسد.

بروز رسانی : امکان مهمانی و نقل و انتقال دانشجویان از ۹۶/۰۶/۲۵ دوباره آغاز شد

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

همانگونه که همگان به آن اعتراف دارند دانشگاه آزاد اسلامی بهعنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، نقش عظیم و سازندهای در پرورش و تربیت نیروهای متخصص و متعهد در کشور داشته است. از طرفی همراستا با آموزش و توسعه علوم در سطح کشور، بهمنظور حفظ بنیان و شأن خانواده، پاسداشت ارزشهای دینی و فرهنگی و جلوگیری از آسیبهای اجتماعی و فرهنگی جوانان همواره توجه همهجانبه داشته است. توسعه و گسترش رشتهها و مقاطع تحصیلی در اقصی نقاط کشور بهمنظور فراهم آوردن امکان ادامه تحصیل در تمام سطوح دانشگاهی و جلوگیری از مهاجرت و خروج جوانان به کشورهای دیگر، اتخاذ سیاست بوم گزینی مواردی از این دست میباشد بنابراین همانطور که در دفترچههای آزمون آمده است دانشجویان عزیز میبایست با توجه به شرایط و محل زندگی، مناسبترین واحد دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند و در همان واحد اولیه و رشته قبولی تا پایان دوره ادامه تحصیل دهند. لیکن بهمنظور فراهم کردن حداکثر تسهیلات و آرامش در دوره تحصیل در صورت داشتن شرایط مشروحه این شیوهنامه، دانشگاه این امکان را مهیا کرده است تا دانشجویان گرامی برحسب ضوابط بهصورت میهمان و یا انتقال از واحد محل تحصیل (واحد مبدأ) در واحد موردتقاضا (واحد مقصد) ادامه تحصیل دهند. بدیهی است میهمانی و انتقال دانشجویان بایستی به نحوی انجام پذیرد که سبب بروز مسئله و مشکل برای سایر دانشجویان نشود لذا نکته مهمی که در این شیوه نامه لحاظ شده است رعایت عدالت آموزشی، حفظ شرایط واحدهای دانشگاهی برای ادامه تحصیل کلیه دانشجویان است.
 • تعاریف

دانشجو : به کلیه افرادی که بر اساس ضوابط پذیرش حائز شرایط ثبتنام در دانشگاه آزاد اسلامیشدهاند و دریکی از واحدهای دانشگاهی ثبتنام نمودهاند اطلاق میگردد.

جدول همترازی میهمانی و انتقال دانشجویی : واحدهای دانشگاهی، مراکز آموزشی و آموزشکدههای فنی و حرفهای سما بر اساس فراوانی تقاضای میهمانی و انتقال، ظرفیت رشته/مقطع، درجه واحد، دوری از مرکز، تعداد دانشجویان، به ۷ گروه تحت عنوان جدول همترازی میهمانی و انتقال دانشجویی که منبعد جدول همترازی نامیده میشود گروهبندیشده اند. این جدول صرفاً معیاری جهت تسهیل و تعیین ضوابط میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود و در سایر گروهبندیهای واحدهای دانشگاهی، مراکز آموزشی و آموزشکدههای فنی و حرفهای سما نقشی ندارد.

سامانه »مدیریت نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی« (منادا):

سامانه منادا با رهگیری از اطلاعات سیستم ثبت نام دانشجویان بهمنظور تسهیل، نظارت و پیگیری روند درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان طراحی و مورداستفاده قرار میگیرد و رسیدگی به کلیه درخواستهای نقلوانتقال دانشجویی تنها از طریق آن امکانپذیر است.

واحد دانشگاهی: کلیه زیرمجموعههای فعال دانشگاه آزاد اسلامی اعم از واحدها، مراکز آموزشی و آموزشکدههای فنی و حرفهای سما میباشند که منبعد در این شیوه نامه تحت عنوان واحد دانشگاهی نامیده میشوند.

دانشجوی سایر دانشگاه ها: به کلیه دانشجویان مراکز آموزش عالی مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاق میگردد.

رشته/مقطع/شهر : هر یک از رشتههای دایر در واحدهای دانشگاهی در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری حرفهای و دکتری تخصصی رشته مقطع شهر محسوب میشوند.

واحد مبدأ : واحدی که دانشجو در آن پذیرفتهشده است.

واحد مقصد: واحدی که دانشجو جهت ادامه تحصیل تقاضای انتقال یا میهمانی به آن را دارد.

میهمان : چنانچه محل تحصیل دانشجو در نیمسال تحصیلی مشخصی دریکی دیگر از واحدهای دانشگاهی (واحد مقصد) تعیین شود بهعنوان دانشجوی میهمان در همان نیمسال در واحد مقصد شناخته میشود.

میهمان دائم: دانشجو کلیه واحدهای خود را بهصورت میهمان در واحد مقصد میگذراند و در پایان تحصیلات مدرک وی توسط واحد مبدأ صادر میگردد.

انتقال: تغییر دائمی محل تحصیل دانشجو به دیگر واحدهای دانشگاهی در همان مقطع رشته و گرایش، انتقال محسوب میشود.

هزینه رسیدگی به پرونده: مبلغی که بابت بررسی و رسیدگی به درخواست دانشجویان متقاضی نقل و انتقال با توجه به مقطع تحصیلی از طریق سامانه نقل و انتقال دانشجویی پرداخت میگردد.

هزینه انتقال و میهمانی: مبلغی است که بهمنظور جبران بخشی از زیان واحد مبدأ، ناشی از خروج دانشجو بر اساس ضوابط فاقدین شرایط اختصاصی و یا میهمان از دانشجو اخذ میگردد.

 

بروز رسانی ۲۷ مهرماه :

دانشگاه آزاد با درخواست دانشجویان دختر برای انتقال به شهر خود موافقت می‌کند ، فرهاد رهبر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی گفت: یکی از سیاست‌هایی که دانشگاه در نظر گرفته، بومی‌گزینی است و هر دانشجوی دختری درخواست بازگشت به شهر خود را داشته باشد، با آن موافقت می‌شود.

این طرح در حال حاضر فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است و تدبیری اتخاذ می‌کنیم تا در دوره کارشناسی‌ارشد هم این امکان فراهم شود اما چون مقطع کارشناسی ارشد محدودیت‌های دیگری هم دارد، نیاز به برنامه‌ریزی دارد؛ در نوبتی بعد اگر امکان‌پذیر بود حتماً این اتفاق می‌افتد.

باید هم ترازی در رشته رعایت شود و جابجایی از رشته‌ای به رشته دیگر امکان‌پذیر نیست. در رشته خودشان و در واحد همتراز می‌توانند منتقل شوند؛ در جاهایی هم که حتی کمی تراز متفاوت است مساعدت برای انتقال انجام می‌شود که مشکلی به‌وجود نیاید.

 • شرایط عمومی دانشجویان برای میهمانی و انتقال

اولین شرط رسیدگی به درخواستهای میهمانی و انتقال دانشجویان ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشجویی (منادا) میباشد. لازم به ذکر است بهمنظور تسهیل و جلوگیری از هزینهها و صرف وقت اضافه، تمامی روند رسیدگی به درخواستها در کلیه مواد شیوهنامه مکانیزه شده بهنحویکه نیازی به تردد دانشجو به واحدهای مبدأ، مقصد و سازمان مرکزی دانشگاه نمیباشد و پس از اتمام مهلت ثبتنام در صورت موافقت با درخواست، دانشجو میتواند مستقیماً برای ثبتنام به واحد مقصد مراجعه نماید. بدیهی است در صورت عدم ثبتنام در سامانه نقلوانتقال دانشجوئی (منادا) به هیچ درخواست دیگری ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت داشتن شرایط عمومی زیر میتوانند برای میهمانی و یا انتقال درخواست خود را در سامانه ثبت نمایند. لازم به یادآوری است دانشجوی متقاضی انتقال یا میهمانی مسئول صحت اطلاعات و مدارکی که در سامانه بارگذاری نموده میباشد و در صورت عدم صحت اطلاعات مدارک ارائه شده در هر مرحله از فرآیند رسیدگی، درخواست دانشجو کان لم یکن تلقی خواهد شد و ضرر و زیان مالی ناشی از آن به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

 1. نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه
 2. دانشجوی متقاضی حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبتنام نموده باشد. (به استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش)
 3. انتقال صرفاً برای پذیرفته شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکانپذیر است.
 4. انتقال و میهمانی دانشجویان دورههای خودگردان فقط به واحدهای مجری دورههای خودگردان امکانپذیر است.
 5. انتقال تنها در صورت وجود مقطع رشته/ گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکانپذیر است.
 6. انتقال در هر یک از مقاطع تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع است.
 7. در صورت داشتن مجوز میهمانی اخذ پایاننامه تنها با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکانپذیر است.
 8. انتقال و میهمانی در مقطع دکتری تخصصی به غیر از مواد ۲-۲،۱-۲، ۱۰و ۱۲ شیوهنامه ممنوع میباشد.
 9. انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی بهغیر از ماده ۱۲ شیوهنامه ممنوع میباشد.
 10. انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها ممنوع میباشد.
 11. انتقال و میهمانی از واحدهای بینالملل تنها به واحدهای بینالمللی امکانپذیر است.
 12. انتقال و میهمانی از واحدهای برونمرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.
 13. انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع میباشد.
 14. انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع میباشد.
 15. درخواست نقل و انتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدأ و اداره کل امور بینالملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه قابل بررسی میباشد.

 

در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر در خصوص انتقال دانشجویان در دانشگاه آزاد یا سایر دانشگاه های داخلی دارید ٬ هم اکنون تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید 

شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- یک نظر:
 1. با سلام و خسته نباشید. در خصوص شرایط میهمان دایم برای دختران به شهر محل سکونت آیا برای دانشجویان دختر که پدرشان رزمنده و دارای کارت ایثارگری باشد امکان درخواست انتقال یا میهمان از بدو پذیرش وجود دارد؟ و اینکه آیا شرط همترازی حتما نیاز است به طور مثال از دانشگاه گروه ۳ مانند واحد سراب یا ارومیه به دانشگاه تهران یا گروه ۲ مانند قزوین امکان میهمان دایم دختری که محل زندگی والدین کرج باشه وجود داره؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/12/8

شنبه

1399/12/9

یکشنبه

1399/12/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید