رشته های بدون کنکور انسانی 1402 – لیست بدون آزمون ۱۴۰۲

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

لیست رشته های بدون کنکور انسانی، در قالب دفترچه‌ی انتخاب رشته در اختیار داوطلبان گروه انسانی و سایر گروه های آزمایشی قرار می گیرد. این لیست در موعد تعیین شده از جانب سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی درگاه اینترنتی این سازمان قرار گرفته است.

این لیست تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی انسانی را دربر می‌گیرد، که تمام متقاضیان بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری، می توانند شانس قبولی خود در این رشته‌ها را تنها بر اساس معدل کتبی دوره متوسطه بسنجند.

در لیست رشته های بدون کنکور انسانی، شماری از رشته های پرطرفدار و برتر کشور نیز به چشم می خورد، که این موضوع می تواند نوید بخش موفقیت و قبولی راحت تر در دانشگاه‌ها برای داوطلبان با سوابق تحصیلی و معدل کتبی در حد متوسط و بالا باشد.

از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید، تا به بررسی رشته های بدون کنکور انسانی 1402 بپردازیم.

لیست رشته های بدون کنکور انسانی 1402

طبق اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری یا دانشگاه آزاد را دارند، می بایست با مراجعه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402، از اطلاعات رشته های ارائه شده آگاه شوند.

در حال حاضر لیست رشته های بدون کنکور انسانی برای دانشگاه‌ها آزاد اسلامی، به شکل مستقل از لیست دانشگاه های سراسری، پیام نور و غیر انتفاعی منتشر می شود.

به این ترتیب داوطلبان بر اساس علاقه خود به تحصیل در هر یک از دانشگاه‌ها و همچنین در نظر گرفتن هزینه‌ها و امکانات رفاهی مربوط به هر کدام از دانشگاه‌ها، انتخاب رشته می نمایند.

در ادامه جدول لیست رشته های بدون کنکور انسانی به تفکیک دانشگاه های آزاد و سراسری قرار داده شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه رشته های بدون کنکور انسانی 1402 – لیست بدون آزمون ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مقطع کارشناسی

رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی گروه آزمایشی انسانی مقطع کارشناسی
زمین شناسیریاضیات و کاربردها
علوم دامیشیمی محض
علوم مهندسی و باغبانیعلوم ورزشی
علوم مهندسی خاکعلوم مهندسی جنگل
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیعلوم مهندسی صنایع غذایی
مهندسی فضای سبزعلوم قران و حدیث
نقاشی ایرانیمهندسی شیمی
هنر اسلامیمهندسی متالوژی
فیزیکزیست شناسی جانوری
ترویج آموزش کشاورزی پایدارباستان شناسی
مهندسی حرفه‌ای کامپیوترمهندسی معدن
مهندسی مبلمانمهندسی چوب و فراورده‌های سلولزی
مهندسی پزشکیمهندسی طبیعت
زبان و ادبیات ترکی آذریفرش
زیست شناسی گیاهیمرمت آثار تاریخی

مقطع کاردانی

رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی گروه آزمایشی انسانی مقطع کاردانی
کاردانی معماریکاردانی فراوری مواد معدنی
کاردانی هتلداریکاردانی گردشگری
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و عطرکاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی

لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شرایط تحصیل رشته های بدون کنکور انسانی 1402

این شرایط برای تمام رشته‌های بدون کنکور هر پنج گروه آزمایشی مشترک می باشد؛ لذا داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی هم شرایط را شامل می شوند.

پونزاین شرایط بشرح زیر است:

دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 1400/06/31، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا گرفتن مدرک پیش دانشگاهی تا تاریخ 1400/06/31 (نظام قدیم) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای تمام داوطلبان الزامی می باشد.

از آنجا که معیار پیرش معدل کتبی و نهایی دانش آموزان می باشد، همه دانش آموزان موظف به درج درست و دقیق معدل کتبی معیار می باشند. در صورت مغایرت معدل از ثبت نام جلوگیری شده و نتیجه پذیرش مردود خواهد شد.

داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 که هنوز موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند، می بایست پس از دریافت مدرک دیپلم و مشخص شدن معدل کتبی خود حداکثر تا تاریخ 1400/06/31 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام در پذیرش دوره مذکور یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام نمایند.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند، حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند.

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور انسانی

داوطلبان شرکت در رشته های بدون کنکور انسانی، می توانند با هر معدل کتبی ثبت نام کنند؛ به شرط اینکه در هیچ درسی مردود نشده باشند.

نکته مهم در ارتباط با معدل برای ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی، بحث ضریب تاثیر معدل کتبی دیپلم می باشد، که با توجه به گروه تحصیلی و نوع دیپلم داوطلبان تعیین می شود.

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور انسانی

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی 1402

همانطور که اشاره کردیم، متقاضیان ثبت نام بدون کنکور 1402 انسانی باید در زمان مقرر که از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود، اقدامات مقتضی را انجام دهند.

داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند. در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، وارد لینک سراسری که در سمت راست سایت تعبیه شده است شوند؛ سپس دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایند.

بعد از مطالعه دقیق دفترچه و اطلاع از جزئیات ثبت نام و رشته محل های ارائه شده، باید گام های تکمیلی را به انجام برسانید. در این مرحله داوطلبان باید هزینه ثبت نام را از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نمایند.

داوطلبان باید عکس اسکن شده خود را در سایت بارگذاری نماید و سایر اطلاعات درخواستی را نیز تکمیل نمایند.

باید اشاره کرد که داوطلبان مجاز به انتخاب 100 رشته محل هستند. نکته قابل توجه برای داوطلبان، این است که داوطلبان می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی خود، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

بعد از دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی، ثبت نام داوطلب تکمیل شده است.

پونزمراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی، بشرح زیر است:

مطالعه دفترچه مندرج در سایت سازمان و بررسی و تعیین رشته محل‌های مورد علاقه

تهیه مدارک مورد نیاز و مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام و ارائه درخواست تحصیل در رشته محل های مورد علاقه

انتظار برای تماس دانشگاه مبنی بر موافقت با پذیرش وی یا رد درخواست در زمان تعیین شده

بررسی رشته محل‌هایی که دانشگاه با پذیرش وی موافقت کرده است (بعد از تماس از سوی دانشگاه) و اتخاذ تصمیم نهایی در زمان مقرر و انتخاب فقط یک کد رشته محل

مراجعه به دانشگاه مورد علاقه، ارائه مدارک لازم برای ثبت نام، پرداخت وجه ثبت نام برای پذیرش و ارائه تعهد کتبی مبنی بر علاقه به تحصیل در کد رشته محل انتخابی در دانشگاه یا مؤسسه پذیرش شده

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور انسانی

ثبت نام رشته های انسانی بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

در سال جاری، تقریبا تمام واحدهای دانشگاه آزاد در تمام گروه‌های آزمایشی پذیرش رشته‌های انسانی بر اساس سوابق تحصیلی را در دستور کار خود قرار خواهند داد، تا داوطلبین از ادامه تحصیل بازنمانند.

به طور مثال در مقطع کاردانی محبوب‌ترین رشته های انسانی، مدیریت کسب و کار (MBA)، حسابداری و روانشناسی هستند که داوطلبان زیادی به صورت بدون کنکور می‌توانند در آنها تحصیل نمایند. در مقطع کاردانی ناپیوسته نیز می‌توان به رشته‌های کاردانی دامپزشکی، مدیریت، تربیت بدنی، مهندسی عمران، مهندسی برق، معماری و گرافیک اشاره کرد.

در حال حاضر پذیرش بدون کنکور رشته های انسانی در تمامی مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و همچنین کارشناسی انجام می‌گیرد.

مشاوره تحصیلی، کارشناسی بدون کنکور، موفقیت در کنکور و …

داوطلبان عزیزی که تمایل دارند در رشته های کارشناسی بدون کنکور شرکت کنند، نباید با تصور حذف کنکور و قبولی راحت تر از اهمیت مشاوره تحصیلی غافل شوند.

چرا که با توجه به تغییرات کنکور و بروز ابهامات و سوالاتی در ذهن داوطلبان به وجود آمده، که نیاز به مشاوره تحصیلی نه تنها از بین نرفته است؛ بلکه دوچندان نیز شده است. چرا که با کسب اطلاعات دقیق از خصوصیات هر رشته و دانشگاه می توان به انتخاب درست تر درست یافت.

یکی از مراکز مشاوره قابل اعتماد که با بهره گیری از تجربیات کارشناسان و مشاوران تحصیلی می‌تواند داوطلبان کنکور را در این مسیر یاری نماید، مرکز مشاوره آویژه است.

داوطلبان می‌توانند از طریق تماس تلفنی و یا به شکل آنلاین از مشاوره و تجربیات مشاوران و کارشناسان این مرکز برای اخذ بهترین تصمیمات ممکن بهره ببرند.

ثبت نام رشته های انسانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

سخن آخر

اطلاع از لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402، برای همه داوطلبان نام نویسی دوره های بدون آزمون الزامی است.

در سال‌های اخیر دانشگاه‌های مختلف کشور اقدام به جذب دانشجو بدون آزمون کنکور کرده‌اند، تا افرادی که بر هر دلیل در آزمون سراسری شرکت نکرده یا نتوانسته‌اند نتایج خوبی در کنکور به دست آورند، به ادامه تحصیل بپردازند.

در این مقاله تلاش کردیم تا رشته های بدون کنکور انسانی 1402 را به شما معرفی نماییم. چنانچه در این زمینه سوالی دارید، یا به دریافت مشاوره تخصصی تحصیلی، مشاوره ثبت نام رشته‌های بدون کنکور و… احتیاج دارید، با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید، تا شما را بطور دقیق در سریعترین زمان ممکن راهنمایی نمایند.

سوالات متداول

لیست رشته‌های بدون کنکور انسانی مربوط به کدام گرایش‌ها است؟

این لیست اکثر رشته‌ها، شامل مدیریت، حقوق، روانشناسی، زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا، رشته های اقتصاد و… را شامل می‌شود که داوطلبان همه‌ی گروه های آزمایشی می توانند در آنها شرکت کنند.

لیست رشته‌های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد چیست؟

رشته‌هایی که دانشگاه آزاد بدون کنکور در آنها دانشجو می پذیرد، شامل رشته‌هایی همچون جامعه شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، حقوق، روانشناسی، حسابداری و… است.

لیست رشته‌های بدون کنکور انسانی چه شرایطی دارد؟

شرط اصلی پذیرش در این رشته‌ها داشتن مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام ترمی واحدی و یا داشتن مدرک کاردانی است.

ثبت نام لیست رشته‌های بدون کنکور انسانی چه زمانی است؟

زمان ثبت نام این رشته‌ها از اواخر بهمن ماه سال گذشته شروع شده و تا شهریور سال جاری ادامه خواهد داشت.

رشته های بدون کنکور انسانی 1402 – لیست بدون آزمون ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته های بدون کنکور انسانی 1402 – لیست بدون آزمون ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 12 نظر:
 1. سلام خسته نباشید من دیپلمم رو گرفتم رشته انسانی میخوام ازاد حقوق بخونم بهبهان شهریه اش چقدره و اینکه معدل چند قبول میکنن

  1. سلام خسته نباشید آیا انتخاب رشته تمدید شده و اینکه پسر من در رشته های ریاضی انتخاب رشته کرده الان میخواد رشته های انسانی را هم انتخاب کنه آیا می تونه

 2. سلام چهار سال پیش دیپلم علوم انسانی رو گرفتم میخوام تو رشته روانشناسی شرکت چهل سال سن دارم لطفا منو راهنمایی کنید تا بتونم امسال شروع کنم اول از همه چکار کنم

  1. سلام
   بدون کنکور پیام نور در سایت سنجش ثبت‌نام کنید

  2. سلام من رشته ام انسانیه دیپلم رو گرفتم . .میخوام علوم تربیتی بخونم چه جور رشته ای هستش میشه راهنماییم کنین ؟

   1. سلام وقتتون بخیر باشه از طریق کنکور انسانی میتوانید وارد شوید. و در زمینه فعالیت های آموزشی میتوانید فعالیت کنید .

  3. سلام من رشته ام انسانیه دیپلم رو گرفتم . .میخوام علوم تربیتی بخونم چه جور رشته ای هستش میشه راهنماییم کنین ؟ اگه امکانش هست

   1. سلام وقتتون بخیر باشه از طریق کنکور انسانی میتوانید وارد شوید. و در زمینه فعالیت های آموزشی میتوانید فعالیت کنید .

 3. سلام خسته نباشید
  برای ثبت نام رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آیا معدل دیپلم مهمه؟
  شهریه اش چقدره لطفا بگین!

  1. سلام معدل بالای 15 باشد . شهریه مابین 2.500-3.200 میباشد .البته اگر افزایش بیشتر نخورد .

   1. سلام خسته نباشید من دیپلمم رو گرفتم رشته انسانی میخوام ازاد حقوق بخونم بهبهان شهریه اش چقدره و اینکه معدل چند قبول میکنن

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید