ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

لیست رشته های بدون کنکور انسانی در قالب دفترچه ی انتخاب رشته در اختیار داوطلبان گروه انسانی و سایر گروه های آزمایشی قرار می گیرد. این لیست در موعد تعیین شده از جانب سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی درگاه اینترنتی این سازمان قرار گرفته است.

این لیست تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی انسانی را دربر میگیرد که تمام متقاضیان بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری می توانند شانس قبولی خود در این رشته ها را تنها بر اساس معدل کتبی دوره متوسطه بسنجند.

در لیست رشته های بدون کنکور انسانی شماری از رشته های پرطرفدار و برتر کشور نیز به چشم می خورد که این موضوع می تواند نوید بخش موفقیت و قبولی راحت تر در دانشگاه ها برای داوطلبان با سوابق تحصیلی و معدل کتبی در حد متوسط و بالا باشد.

لیست رشته های بدون کنکور انسانی

همچنین لیست رشته های بدون کنکور انسانی برای دانشگاه ها آزاد اسلامی به شکل مستقل از لیست دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیر انتفاعی منتشر می شود به این ترتیب داوطلبان براساس علاقه خود به تحصیل در هر یک از دانشگاه ها و همچنین در نظر گرفتن هزینه ها و امکانات رفاهی مربوط به هر کدام از دانشگاه ها انتخاب رشته می نمایند. در ادامه لیست رشته های بدون کنکور انسانی به تفکیک دانشگاه های آزاد و سراسری قرار داده شده است.

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد همان گونه که در پاراگراف قبل مطرح کردیم در دفترچه ای جداگانه منتشر می شود. حال بسته به اینکه مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته، و کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته و یا کاردانی ناپیوسته باشد، لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد برای هریک از این مقاطع متفاوت است.

هر واحد دانشگاه آزاد در هر شهر، بر اساس نیاز سالانه شهر و استان مربوطه لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی را اعلام می نماید.

در لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته رشته های تاریخ، ایران شناسی، حسابداری، مشاوره، روانشناسی، حقوق، مدیریت صنعتی، جغرافیا، جامعه شناسی، فقه و حقوق اسلامی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، اقتصاد، مدیریت مالی، مدیریت بیمه و مدیریت امور بانکی جای دارند.

در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های حسابداری، آموزش دینی و عربی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مدیریت بازرگانی، تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی ارائه شده است.

در مقطع کاردانی نیز رشته های مختلف اعم از کاردانی امور تربیتی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی حسابداری، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی، کاردانی آموزش دینی و عربی، کاردانی مدیریت صنعتی امور اداری در لیست رشته های بدون کنکور انسانی قرار می گیرند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسریلیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری برای علاقه مندان به علوم انسانی که توان پرداخت شهریه دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردی را ندارند، می تواند امیدی باشد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و با صرف حداقل هزینه ها.

در لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری رشته های برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، ادیان و عرفان، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی ، علوم سیاسی، علوم ورزشی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، گردشگری، مشاوره، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، تاریخ تمدن ملل اسلامی و بسیاری از رشته های دیگر به چشم می خورند.

علاوه بر این، لیست رشته های بدون کنکور انسانی مربوط به دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی نیز در دفترچه رشته های بدون کنکور ذکر شده است.

این لیست شامل رشته های جغرافیا، حقوق، جامعه شناسی، روابط عمومی، روانشناسی، روزنامه نگاری، زبان و ادبیات فارسی ، مدیریت بازرگانی، حسابداری، اقتصاد، تاریخ، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، مشاوره، ادیان و عرفان، باستان شناسی، گردشگری، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون است.

هر داوطلب با توجه به علاقه شخصی و دانشگاه مورد نظر خود از بین لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری می تواند چندین رشته را برگزیند و شانس قبولی خود را امتحان کنند.

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زبان


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی همزمان با ثبت نام در سایر رشته های بدون کنکور آغاز میشود. زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور از بهمن ماه سال گذشته تا ششم شهریور امسال اعلام شده است. داوطلبان برای ثبت نام باید در این بازه ی زمانی و طبق دستورالعمل های منتشر شده در دفترچه ی انتخاب رشته عمل نمایند.

این دستورالعمل ها به ترتیب شامل موارد زیر است:

دانلود دفترچه و مطالعه دقیق رشته هایی که در این متن نیز ذکر شده اند. سپس داوطلب باید با مراجعه به قسمت ثبت نام سایت سازمان سنجش اطلاعات و سوابق خواسته شده را وارد کند. با نهایی شدن ثبت نام در یک دوره ی زمانی دانشگاه ها و مراکز آموزشی در خواست های داوطلبان را بررسی میکنند و براساس معدل کتبی و معدل کلی دیپلم داوطلبان را رتبه بندی می کنند.

در مرحله ی بعد قبولی داوطلبان از طریق دانشگاه ها اعلام می شود. داوطلبان از بین رشته هایی که موفق به اخذ پذیرش در آنها شده اند تصمیم نهایی خود را می گیرند و سپس باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز از جمله سوابق تحصیلی به منظور ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری


شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی شامل بندهایی است که در دفترچه انتخاب رشته مربوط به رشته های بدون کنکور مطرح شده است. داوطلبان باید بدانند که برای پذیرش در رشته های بدون کنکور انسانی باید تمام شرایط را داشته باشند.

اما این شرایط شامل چه مواردی است؟

 • ابتدا اعتقاد به یکی از ادیان مصرح کشور.
 • عدم فساد اخلاقی.
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر.
 • دشمنی نداشتن با نظام جمهوری اسلامی.
 • یکی مهمترین و اصلی ترین شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی داشتن مدرک دوره دیپلم و یا پیش دانشگاهی است. زیرا پذیرش در رشته های بدون کنکور تنها بر اساس سوابق دوره دیپلم امکان پذیر است. البته برای داوطلبانی که مدرک کاردانی یا فوق دیپلم دارند، معدل این دوره ملاک قرار می گیرد.

اما ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که برای مثال آیا ممکن است با دیپلم تجربی در رشته ها علوم انسانی پذیرش گرفت؟

پاسخ به این سوال مثبت است. داوطلبان رشته های بدون کنکور می توانند برای پذیرش در رشته های دانشگاهی تمام گروه های آزمایشی درخواست دهند ولی اغلب برای قبولی در رشته های نامرتبط با نوع مدرک دیپلم، درصد احتساب و اعمال معدل کمتر خواهد بود و ابن امر ممکن است باعث کاهش شانس قبولی داوطلبان شود.

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی


بیشتر بخوانید: ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تجربی


مشاوره تحصیلی، کارشناسی بدون کنکور، موفقیت در کنکور و …

داوطلبان عزیزی که تمایل دارند در رشته های کارشناسی بدون کنکور شرکت کنند نباید با تصور حذف کنکور و قبولی راحت تر از اهمیت مشاوره تحصیلی غافل شوند.

چرا که با توجه به تغییرات کنکور و بروز ابهامات و سوالاتی در ذهن داوطلبان به وجود آمده که نیاز به مشاوره تحصیلی نه تنها از بین نرفته است بلکه دوچندان نیز شده است. چرا که با کسب اطلاعات دقیق از خصوصیات هر رشته و دانشگاه می توان به انتخاب درست تر درست یافت.

یکی از مراکز مشاوره قابل اعتماد که با بهره گیری از تجربیات کارشناسان و مشاوران تحصیلی میتواند داوطلبان کنکور را در این مسیر یاری نماید مرکز مشاوره آویژه است. داوطلبان میتوانند از طریق تماس تلفنی و یا به شکل آنلاین از مشاوره و تجربیات مشاوران و کارشناسان این مرکز برای اخذ بهترین تصمیمات ممکن بهره برند.

سوالات متداول

لیست رشته های بدون کنکور انسانی مربوط به کدام گرایش ها است؟

این لیست اکثر رشته ها، شامل مدیریت، حقوق، روانشناسی، زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا، رشته های اقتصاد و… است داوطلبان همه ی گروه های آزمایشی می توانند در آنها شرکت کنند.

 لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد چیست؟

رشته هایی که دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو می پذیرد و شامل رشته هایی همچون جامعه شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، حقوق، روانشناسی، حسابداری و… است.

لیست رشته های بدون کنکور انسانی چه شرایطی دارد؟

شرط اصلی پذیرش در این رشته ها داشتن مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام ترمی واحدی و یا داشتن مدرک کاردانی است.

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی چه زمانی است؟

زمان ثبت نام این رشته ها از اواخر بهمن ماه سال گذشته شروع شده و تا شهریور سال جاری ادامه دارد.

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور انسانی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
 1. سلام چهار سال پیش دیپلم علوم انسانی رو گرفتم میخوام تو رشته روانشناسی شرکت چهل سال سن دارم لطفا منو راهنمایی کنید تا بتونم امسال شروع کنم اول از همه چکار کنم

 2. سلام خسته نباشید
  برای ثبت نام رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آیا معدل دیپلم مهمه؟
  شهریه اش چقدره لطفا بگین!

  1. سلام معدل بالای ۱۵ باشد . شهریه مابین ۲٫۵۰۰-۳٫۲۰۰ میباشد .البته اگر افزایش بیشتر نخورد .

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید