معدل لازم برای رشته روانشناسی بدون کنکور

معدل لازم برای رشته روانشناسی بدون کنکور

در سالهای اخیر با توجه به نیاز جوامع پر استرس امروزی، داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در رشته‌ ی روانشناسی شده اند، این مسئله باعث شده پذیرش در دانشگاه هایی که با آزمون دانشجو می پذیرند، سخت شود.

اما داوطلبانی که به هر دلیلی نتوانسته‌ اند در این رقابت سراسری شرکت کنند یا موفق به کسب رتبه مناسب نشده اند، نباید نگران و نامید باشند. زیرا برای تحصیل در رشته روانشناسی راه دیگری هم وجود دارد.

در این مقاله میخواهیم به سوالات و ابهاماتی که در ذهن اکثر داوطلبان وجود دارد مانند:“آیا رشته روانشناسی بدون کنکور است؟” یا ” آیا امکان ادامه تحصیل در این رشته، صرفا بر اساس معدل وجود دارد؟” به همراه جزئیات بیشتر پاسخ دهیم، در ادامه با ما همراه شوید.

معدل لازم برای ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور

برای پذیرش در دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، علاوه بر معدل ضریب تاثیر آن نیز اهمیت دارد، این تاثیر صرفا برای رشته های کاردانش و فنی در نظر گرفته میشود و در شاخه نظری (علوم انسانی) رشته روانشناسی به صورت شناور تعریف شده است.

ضریب معدل، به گروه تحصیلی و نوع دیپلم شما بستگی دارد، یعنی اینکه شما از کدام رشته تحصیلی، دیپلم گرفته اید. درست است که معدل تاثیر 100% ندارد و ضریب آن در پذیرش تاثیر گذار است اما، نکته قابل توجه این است که افرادی که دارای معدل بالایی هستند، درصد قبولی بالایی دارند. همچنین، معدل شما باید به نحوی باشد که درسی را مردود نشده باشید.

اگر این شرایط را دارا بودید، می توانید در دانشگاه هایی که بر اساس معدل و سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، تحصیل کنید.

معدل لازم برای ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور

زمان و شرایط ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور

زمان ثبت نام بدون کنکور در رشته روانشناسی، از طریق سازمان سنجش و آموزش اعلام میشود؛ زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه ها در سال تحصیلی 1401-1402 برای ورودی بهمن معمولا از اواسط آذر ماه شروع میشود. افرادی که تمایل به ثبت نام در ورودی مهر دارند باید از اوایل تیرماه برای ثبت نام در دانشگاه آمادگی داشته باشند.

داوطلبان تحصیل در رشته روانشناسی، در دو ورودی مهر ماه و بهمن ماه پذیرش می شوند. داوطلبان باید در زمان مقرر اقدام به انتخاب ثبت نام نمایند تا ظرفیت دانشگاه ها پر نشود.

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور، برای تمامی داوطلبان، اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می شود. شرایط ثبت نام در این رشته، طبق دانشگاه و مقطع مورد نظر هر داوطلب، متفاوت است. در ادامه شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها را بیان خواهیم کرد.

کدام دانشگاه ها پذیرش روانشناسی بدون کنکور دارند

دانشگاه هایی که متقاضیان رشته روانشناسی را بدون کنکور پذیرش می کنند، معیار پذیرش آن ها دیپلم و سوابق تحصیلی متقاضی می باشد.

این دانشگاه ها از تمامی رشته ها و گروه های، علوم تجربی، ریاضی و انسانی، دانشجو می پذیرند. به جز دانشگاه های آزاد، پیام نور، دانشگاه های روزانه و شبانه نیز بدون کنکور و طبق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. اما در برخی رشته های خاص و رشته هایی که تعداد متقاضی آن ها کم است، در واقع رشته هایی که در کنکور متقاضی زیادی نداشته، برای داوطلبان بر طبق سوابق تحصیلی ارائه میشوند.

کدام دانشگاه ها پذیرش روانشناسی بدون کنکور دارند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دانشگاه پیام نور

دانشگاه های پیام نور، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجویان را در رشته روانشناسی بر حسب سوابق تحصیلی و معدل و یا فراگیر پذیرش میکنند. گرایش روانشناسی در مقطع ارشد این دانشگاه، متنوع میباشد.

یکی از گرایش های رشته روانشناسی در این دانشگاه، زیست روانشناسی میباشد. این گرایش، درباره مغز افراد مطالعه می کند، در واقع بررسی می کند که چگونه مغز انسان و شدت عصبانیت آن ها، بر روی رفتارشان تاثیر می گذارد.

پونزاز دیگر گرایش های روانشناسی در دانشگاه های پیام نور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روانشناسی کودکان استثنایی
 • روان شناسی صنعتی و سازمانی
 • روانشناسی اجتماعی
 • روانشناسی بالینی

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه های آزاد اسلامی از نظر گرایش تنوع زیادی دارند، همچنین ظرفیت بالایی نیز دارند و دانشجویان زیادی را پذیرش می کنند. داوطلبان میتوانند از طریق معدل کتبی دیپلم وارد این رشته در این دانشگاه شوند.

دانشگاه های آزاد از رشته های ریاضی، انسانی و علوم تجربی، دانشجو می پذیرد. داوطلبان، برای ثبت نام باید مدرک دیپلم نظام جدید خود را به همراه داشته باشند. همچنین، افرادی که دیپلم نظام قدیم دارند، می توانند برای تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور، وارد این دانشگاه ها شوند.

گرایش های مختلف روانشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور

دانشگاه آزاد تهران تمامی این گرایش ها را برای رشته روانشناسی، بدون کنکور و طبق سوابق تحصیلی، استعداد درخشان و از سال 1402 به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش می کند.

پونزگرایش های روانشناسی در دانشگاه آزاد به شرح زیر میباشند:

 • روانشناسی خانواده
 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی عمومی
 • روانشناسی صنعتی
 • روانشناسی اسلامی
 • روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
 • روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
 • روانشناسی سازمانی
 • سنجش و اندازه گیری
 • روانشناسی تربیتی
 • روانشناسی شناختی

درآمد و بازار کار رشته روانشناسی

دانشجویانی که در رشته روانشناسی تحصیل می کنند، باید در کنار تحصیل به دنبال کسب تجربه و مهارت های لازم باشند، اگر دانشجویی هنگام تحصیل در محیطی مشغول کار باشد و سابقه کار و تجربه داشته باشد، پس از فارغ التحصیلی، سریع تر کار مناسب را پیدا خواهد کرد، او درآمد بیشتری خواهد داشت و در محیط بهتر و مناسب تری مشغول کار خواهد شد.

فارغ التحصیلان این رشته به دلیل سابقه کار و توانایی ها و تجربه هایی که کسب کرده اند، می توانند با مخاطبان و مراجعان خود ارتباط بهتری برقرار نمایند، همچنین، در صورتی که در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند، می توانند با شرکت در آزمون سازمان نظام روانشناسی پروانه ی مطب روانشناسی را دریافت کنند.

فارغ التحصیلان میتوانند پس از دریافت پروانه روانشناسی اقدام به افتتاح کلینیک روانشناسی خود کنند، افرادی که خودشان مطب داشته باشند دارای درآمد زیادی خواهند بود.

درآمد و بازار کار رشته روانشناسی

در پایان

در این مقاله به بیان معدل و شرایط لازم برای ثبت نام و تحصیل در رشته روانشناسی بصورت بدون کنکور پرداختیم و همچنین به سوالات اساسی داوطلبان تحصیل در این رشته، پاسخ دادیم، اما اگر اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، میتوانید با مشاوران با تجربه مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

سوال علامتکدام دانشگاه ها در حال حاضر بدون کنکور در رشته روانشناسی دانشجو میپذیرند؟

تمامی دانشگاه های سراسری کشور از جمله دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و…به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

سوال علامتحداقل معدل لازم برای ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور چقدر است؟

معدل مشخصی برای ثبت نام در این رشته اعلام نشده و هر فرد با هر معدلی می تواند در این دوره شرکت کند، که اطلاعات تکمیلی در این مقاله ارائه شده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معدل لازم برای رشته روانشناسی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام من دیپلم تجربی دارم معدل دیپلمم شد ۱۶/۷۷ آیا میتونم روانشناسی آزاد برم بدون کنکور؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید