شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟

کارشناسی بدون آزمون یکی از موضوعاتی است که دانشجویان مدام پیگیر آن هستند اما متاسفانه اطلاعات صحیحی درمورد آن بدست نمی آورند. در اینجا ما اطلاعات و توضیحاتی را در رابطه با کارشناسی بدون آزمون در اختیار افراد قرار می دهیم. از آن جایی که تحصیلات در کشورمان به حد بالایی رسیده و افراد برای رسیدن به درجات بالاتر تلاش می کنند، تعداد علاقمندان به کارشناسی ارشد بیشتر شده و از این رو کارشناسی ارشد بدون کنکور توجه های زیادی را به خود جلب کرده است. اما سوالاتی پیرامون این موضوع وجود دارد که جواب دادن به آنها مهم می باشد، سوالاتی از قبیل کارشناسی ارشد بدون کنکور واقعا وجود دارد؟ کارشناسی ارشد بدون کنکور برای کدام دانشگاه ها است؟ کارشناسی ارشد بدون کنکور چه شرایطی نیاز دارد؟ و دیگر سوالات که به آن ها پاسخ داده می شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


کدام دانشگاه ها بدون آزمون در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

بصورت خلاصه در یک کلام می توان گفت همه دانشگاه ها! اما شرایط برای هر کدام از دانشگاه ها می تواند متفاوت باشد. در اینجا شما می توانید اطلاعات کلی در خصوص دانشگاه ها و شرایط مربوط به هر کدام را برای پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بدست آورید، اما در ارتباط با این موضوع و ارزیابی شرایط خود و دستیابی به بهترین انتخاب خود می توانید از مشاوره تحصیلی که مرکز مشاوره آویژه برام شما فراهم دیده بهره مند شوید و از جزئیات ارشد بدون آزمون و شرایط  آن برای دانشگاه های مختلف آگاه شوید و این گونه می توانید بهترین تصمیم خود را برای ادامه تحصیل پیاده کنید.


بیشتر بخوانید: آزمون دانشگاه آزاد کارشناسی و ارشد بدون کنکور


بدون آزمون کارشناسی ارشد

بدون آزمون کارشناسی ارشد هم می توان وارد دانشگاه شد. وزارت علوم و تحقیقات، یک سری شرایط را برای تمام دانشگاه های سراسری که شامل روزانه، نوبت دوم ( شبانه )، غیر انتفاعی، پردیس خود گردان و پیام نور می شود، مطرح کرده است که تحت این شرایط دانشگاه های مربوطه می توانند بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشجو بگیرند. دانشگاه های مذکور بدون آزمون کارشناسی ارشد از طریق استعداد های درخشان هر ساله فقط یک نوبت در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کنند. حال که راه ورود به دانشگاه بدون آزمون کارشناسی ارشد مطرح شد، این سوال پیش می آید که استعداد های درخشان شامل چه افرادی می شود و چه شرایطی را می طلبد. البته باید گفت که در بین دانشگاه ها تنها دانشگاه پیام نور مستقل از شرایط تعیین شده وزارت علوم دانشجوی ارشد بدون آزمون ورودی می پذیرد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دانشگاه پیام نور و پذیرش ارشد بدون آزمون

همانطور که گفتیم در میان تمام دانشگاه های سراسر کشور، تنها دانشگاه پیام نور است که بصورت مستقل از شرایط معین شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات عمل می کند و در مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی دانشجو می گیرد. دانشگاه پیام نور یک طرح پیاده سازی کرده است که نام آن فراگیر پیام نور است. توسط این طرح فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی بدون در نظر گرفتن شرایطی که برای پذیرش بدون کنکور در دیگر دانشگاه ها وجود دارد، می توانند در مقطع ارشد در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند، و حتی معدل مقطع کارشناسی داوطلبان ارشد بدون آزمون نیز در پذیرش آن ها در مقطع ارشد از طریق این طرح تاثیری ندارد، و این برای دانشجویانی که به دلایلی آنچنان در کارشناسی موفق نبوده اند بسیار حائز اهمیت می باشد .

بدون آزمون کارشناسی ارشد


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟


شرایط ثبت نام کارشناسی بدون آزمون

شرایط ثبت نام کارشناسی بدون آزمون بصورت سراسری برای همه دانشگاه ها توسط وزارت علوم تعیین گردیده است. شرایط ثبت نام ارشد بدون آزمون میتواند شامل شرایطی مازاد بر شرایط تعیین شده ی وزارت علوم باشد، زیرا این اختیار به دانشگاه های مختلف داده شده که نسبت به شرایط خود مواردی را به شرایط اصلی وزارت علوم برای پذیرش ارشد بدون کنکور اضافه کنند. در ادامه شرایطی را مطالعه می کنید که تحت آن ها بعنوان استعداد درخشان، دانشجوی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی می تواند بدون گذر از آزمون ارزیابی به نام کنکور، وارد مقطع کارشناسی ارشد شود و تحصیلات خود را در یکی از گرایش های رشته کارشناسی خود ادامه دهد.

شرایط لازم برای پذیرفته شدن به عنوان استعداد درخشان

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور برای تمامی دانشگاه های داخل کشور شامل یک دسته موارد ثابت و اصلی می شود که در زیر آن ها را لیست کرده ایم:

  • پس از ترم ششم، دانشجو باید حداقل سه چهارم تعداد واحد های کارشناسی خود را تمام کرده باشد.
  • در زمان پشت سر گذاشتن ترم ششم، دانشجو از لحاظ معدل کل باید بالاتر از ۸۵ درصد تمام دانشجو های همان ورودی قرار داشته باشد.
  • حداکثر طول دوره کارشناسی فقط ۸ ترم باشد.
  • دانشجو بدون وقفه بعد از کارشناسی برای پذیرش ارشد بدون آزمون بعنوان استعداد درخشان باید اقدام کند.
  • پذیرفته شدن دانشجو برای ارشد بدون آزمون به عنوان استعداد درخشان فقط یکبار امکان پذیر می باشد و آن هم در گرایش های رشته مربوط به کارشناسی دانشجو.
  • پس از پذیرش امکان تغییر در محل تحصیل و رشته وجود ندارد.

    بیشتر بخوانید: کارشناسی ارشد بدون کنکور


کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور

کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور به دو طریق انجام می شود. کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور یا از طریق پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان انجام می شود که درمورد آن و شرایط آن توضیحات لازم داده شد یا از طریق طرح فراگیر پیام نور برای ارشد بدون کنکور که برای این روش هیچ پیش شرطی مطرح نیست و حتی معدل و رتبه کنکور کارشناسی داوطلب نیز مورد ارزیابی قرار نمی گیرد . تنها لازمه این روش گذراندن تعداد ۶ الی ۱۰ واحد درسی است که از آن به عنوان دوره دانش پذیری یاد می شود.

اطلاعات تکمیلی در خصوص دوره فراگیر پیام نور

بعد از پذیرفته شدن، به دانشجویان فرصتی معادل با ۳ الی ۴ ماه داده می شود که در این مدت منابعی که دانشگاه به آن ها معرفی می کند مطالعه کنند و بعداز این دوره یک آزمون بدهند. این آزمون جنبه کنکور ورودی ندارد و بسیار ساده می باشد و تنها گرفتن نمره ۱۲ از این آزمون پذیرش در دوره ارشد پیام نور را تایید می کند. همانطور که گفتیم به این دوره، دوره دانش پذیری گفته می شود. برای قبولی در این دوره و همچنین اطلاعات درباره منابعی که برای هر رشته نیاز است، می توانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه استفاده کنید و به سادگی هر چه تمام تر این دوره را پشت سر بگذارید.

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام ارشد مدیریت بدون کنکور


کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد همانند دیگر دانشگاه هایی که گفتیم تنها از راه استعداد های درخشان امکان پذیر است. شرایط برای دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه ها مشابه است و تنها تفاوت موجود این مسئله است که دانشگاه آزاد معیار جزء ۱۵ درصد برتر بودن را ندارد. به جای آن معیار معدل را دارد که برای دانشجویان تحصیل کرده در رشته های انسانی معدل ۱۷ به بالا و دانشجویان تحصیل کرده در دیگر رشته ها معدل ۱۶ به بالا مطرح است.

بجز استعداد درخشان، راهی دیگر نیز برای ورود به کارشناسی ارشد بدون کنکور وجود داردږ

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه ها ( شبانه ، غیر انتفاعی ، روزانه ، خود گردان و پیام نور ) از یک طریق دیگر ممکن است . بعضی از رشته های تحصیلی دارای المپیاد علمی هستند . دانشجویانی که در المپیاد علمی (کشوری و یا جهانی) بتوانند رتبه اول تا پانزدهم را بدست آورند بدون دادن آزمون می توانند در هر دانشگاهی که تمایل دارند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و در رشته مربوطه تحصیل نمایند .

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور چیست ؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

جمعه

1399/8/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید