کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

مدرک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور برای آن دسته داوطلبانی که از کنکور بیزارند یک فرصت محسوب می شود . دانشگاه علمی کاربردی برای داوطلبانی که دارای دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش هستند ، و یا دارای دیپلم نظام قدیم بدون پیش دانشگاهی هستند مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور ندارد اما کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دارد ، و لذا برای این افراد که دارای کاردانی هستند به مانند این می ماند که از ابتدا کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور را برای ورود به دانشگاه انتخاب کرده اند . اما آن دسته از داوطلبانی که دارای دیپلم سه سال نظام جدید و یا دیپلم نظام قدیم به همراه پیش دانشگاهی هستند کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور راه را برایشان هموار می کند که مستقیما وارد مقطع کارشناسی شوند و نیازی به گذراندن مقطع کاردانی ندارند.

مدرک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

قابل توجه داوطلبانی که از طریق کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور وارد دانشگاه جامع علمی کاربردی شده اند باشد که مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات می باشد و لذا از این جهت ورود به دانشگاه از طریق کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور برای داوطلبان یک امتیاز محسوب می شود زیرا آنها بدون گذشتن از فیلتر آزمون می توانند وارد مقطع کارشناسی شوند و در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند . قابل توجه دانشجویان فارق تحصیل کارشناسی باشد که ارشد بدون کنکور علمی کاربردی هنوز توسط دانشگاه علمی کاربردی ارائه نگردیده اما آنها می توانند مانند دیگر دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از دیگر دانشگاه های سراسر کشور ، در آزمون کارشناسی ارشد دیگر دانشگاه ها شرکت کرده و در مقطع ارشد مانند دیگر فارغ تحصیلان کارشناسی ادامه تحصیل دهند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور بصورت کلی از چهار شاخه صنعت ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر ، و مدیریت و خدمات اجتماعی تشکیل می شود و هر کدام از این شاخه ها شامل تعداد زیادی زیر شاخه می شوند که رشته های کاردانی و همچنین رشته های کارشناسی را تشکیل می دهند . در گذشته در لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور بشدت جای خالی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور عمیقا به چشم می خورد که جدیدا تعدادی از آنها به سامانه آموزش علمی کاربردی اضافه شده است و متقاضیان علاقه مند و واجد شرایط می توانند در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی در این رشته ها تحصیل کنند . لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می شود :

  • پزشکیار ورزشی
  • مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت زنان
  • مهندسی فناوری تجهیزات پزشکی – اتاق عمل

لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی 


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های مقطع کارشناسی پیوسته

لیست رشته های کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته همانطور که گفتیم شامل ۴ شاخه اصلی می شود و مختصرا به آنها اشاره می شود .

گروه صنعت : تمام رشته های علوم مهندسی مانند مهندسی مواد ، مهندسی شیمی ، مهندسی IT ، مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی عمران و مهندسی مکانیک . گروه مدیریت و خدمات اجتماعی : تمامی رشته های  مجموعه حقوق ، تربیت بدنی و مدیریت . گروه فرهنگ و هنر : تمام رشته های مربوط به زبان های خارجی و هنر همگی جز زیر شاخه های گروه هنر می باشند ( مانند صنایع دستی ، طراحی لباس ، سینما و موسیقی ، هنرهای تجسمی ، زبان فرانسوی ، انگلیسی و اسپانیایی ) . گروه کشاورزی : منابع طبیعی ، فراورده های گوشتی ، امور زراعی ، دامپزشکی ، امور دامی ، شیلات ، امور گلخانه ای و صنایع غذایی .

زمان ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

زمان ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع از سال مشخص شده است . این دو مرحله هم شامل ثبت نام کارشناسی پیوسته وهم ثبت نام کاردانی به کارشناسی یا همان کارشناسی نا پیوسته می شود . بصورت کلی این دو مرحله را تحت عنوان ورودی مهر و ورودی بهمن می شناسند . زمان ثبت نام علمی کاربردی بصورت دقیق توسط سایت سازمان سنجش اعلام می شود ، اما بصورت تقریبی زمان ثبت نام برای ورودی مهر در نیمه دوم مرداد ماه ، و برای ورودی بهمن مهلت

 ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در نیمه دوم دی ماه شروع می شود و در هر مرحله تقریبا یک هفته به متقاضی فرصت داده می شود که در لیست رشته های علمی کاربردی رشته مد نظر خود را انتخاب کرده و اقدام به ثبت نام نماید .


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور همانطور که گفته شد در هر مرحله از سال در حد یک هفته محدود می باشد و اگر متقاضی مهلت انتخاب رشته را از دست دهد ناچار می باشد تا مرحله بعدی ثبت نام مدت شش ماه منتظر بماند . دانشجویان بعد از انتخاب رشته و ثبت نام می توانند در سامانه هم آوا علمی کاربردی ثبت نام کنند و گذر واژه خود را دریافت کنند و سپس امورات تحصیلی خود را ائم از انتخاب واحد ، دریافت برنامه امتحانات پایان ترم ، حذف و اضافه ، اعتراض به نمره امتحان ، نظر سنجی و دیگر امور مربوطه را انجام دهند .

شرایط ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور به دو دسته شرایط عمومی و شرایط تخصصی تقسیم می شود . شرایط عمومی که برای تمامی مقاطع یکسان می باشد شامل موارد زیر می شود :
  • اعتقاد به دین اسلام و اصول آن ، و یا دین و مذهبی دیگر که توسط نظام جمهوری اسلامی ایران مورد قبول باشد .
  • متقاضی با نظام جمهوری اسلامی ایران تضادی نداشته باشد .
  • متقاضی هیچگونه وابستگی و ارتباطی با گروهک های در تضاد با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد .
  • متقاضی از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت داشته باشد .
  • متقاضی دارای فساد اخلاقی ( اعتیاد به مخدر و فحشا ) نباشد .
  • متقاضی مقررات تعیین شده توسط دانشگاه علمی کاربردی را رعایت نماید .

در صورتی که متقاضی حتی یکی از شرایط عمومی را دارا نباشد ، دانشگاه از ثبت نام شخص مورد نظر معذور می باشد .

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


شرط تخصصی اصلی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته و نا پیوسته علمی کاربردی

ازموارد تخصصی در شرایط ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته شامل داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید و یا دیپلم نظام قدیم رشته های نظری به همراه مدرک پیش دانشگاهی می باشد . اما شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی نا پیوسته دارا بودن مدرک کاردانی می باشد . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با ارائه مشاوره تحصیلی بصورت تخصصی و حرفه ای می تواند به متقاضیان در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه ، زمان ثبت نام ، انتخاب رشته مناسب ، تغییر رشته و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ، اطلاعات موثر و کاربردی در ارائه دهد .

 دفترچه ثبت نام  کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام  کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از طریق سازمان سنجش در اختیار متقاضیان قرار داده می شود . دفترچه ثبت نام  کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر و بهمن جداگانه ارائه می گردد . در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی اطلاعات جامع ای در خصوص مهلت انتخاب رشته ، لیست رشته های ارائه شده توسط دانشگاه و شرایط پذیرش گنجانده شده است .


بیشتر بخوانید:  ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی 


رشته های ورودی بهمن ماه و مهر ماه

قابل توجه داوطلبان باشد که لیست رشته های مورد ارائه دانشگاه در ورودی های مهر و بهمن تفات اندکی وجود دارد . از این رو داوطلبان ورودی بهمن با دریافت دفترچه علمی کاربردی بهمن می توانند از رشته هایی که برای ورودی بهمن توسط دانشگاه ارائه می گردد مطلع شوند . برای ورودی مهر نیز داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه علمی کاربردی مهر ماه از لیست رشته های ارائه شده برای ورودی مهر با خبر شوند و در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام نمایند .

کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/11/6

سه شنبه

1399/11/7

چهارشنبه

1399/11/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید