آیا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی آزمون لازم است؟

ورود به دانشگاه علمی کاربردی

ورود به دانشگاه  های علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی از محبوبیت خاصی دربین داوطلبان برخورداراست، با ذکرچند دلیل عامل این شهرت و محبوبیت را به عرض می رسانیم اول اینکه رشته های تحصیلی متنوع و وسیعی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه به چشم می خورد. نکته دیگر که باعث علاقه متقاضیان برای ورود به دانشگاه های علمی کاربردی شده است این است که همه ی داوطلبان با هرمدرک وعلاقه ای میتوانند رشته های مورد نظر خود را در دانشگاه های علمی کاربردی جهت تحصیل انتخاب کنند به زبانی ساده دستشان برای انتخاب باز است. داوطلبانی که دیپلم دبیرستان یا هنرستان دارند می توانند دریکی از گروه های صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر، مدیریت و خدمات ثبت نام کنند. با در نظرگرفتن معیارهای دانشگاه و انتخاب شایسته خود میتوانید در ثبت نام این دانشگاه موفق شوید.

داوطلبین باید توجه کنند که اگر می خواهند دررشته دلخواه خود بدون هیچ مشکلی ثبت نام کنند باید ازقبل درس ها و سرفصل هایی که پیش نیاز رشته ی مربوطه هست را باموفقیت بگذرانند. برای ثبت نام نیز می توانید از دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام علمی کاربردیبیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آیا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی آزمون لازم است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ورود به دانشگاه های علمی کاربردی با کنکور و بدون کنکور

دانشگاه علمی کاربردی هرسال به دوصورت با کنکور و بدون کنکور و با شرط معدل درمقطع کاردانی وکاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) دانشجو می پذیرد. ارائه ی رشته های متنوع و پذیرش آسان یک دلیل انکار نشدنی برای علاقمندی داوطلبان جهت ورود به دانشگاه های علمی کاربردی شده است. دانشگاه علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم است، مدارک این دانشگاه درسازمان های دیگر معتبر و قابل استفاده است.

شرایط ورود به دانشگاه های علمی کاربردی

برخی از شرایط ورود به دانشگاه های علمی کاربردی به قرار زیر است:

۱) داشتن مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی موردتایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا داشتن کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی حرفه ای وزارت آموزش و پرورش

۲) داوطلبین دارای سهمیه آزاد این امکان را دارند برحسب آیین نامه هر رشته ای که علاقه دارند را انتخاب کنند حتی اگر با عنوان مدرک کاردانی یکی نباشد.

۳ ) دانشجویان که میخواهند در دوره کارشناسی ثبت نام کنند باید با توجه به فرصت ثبت نامی که دانشگاه مقرر کرده مدارک ثبت نامی خود را که مبنی بر گذراندن تمامی واحدهای کاردانی است را به دانشگاه تحویل دهند.

مدارک لازم برای ورود به دانشگاه های علمی کاربردی

مدارک لازم برای ورود به دانشگاه های علمی کاربردی از طریق سازمان سنجش و این دانشگاه اعلام شده است. متقاضیان باید تمام این مدارک را جمع آوری کنند و در زمان مقرر به دانشگاه ارائه دهند. برخی از این موارد به ترتیب زیر است:

۱ ) ارائه دیپلم سه ساله نظام جدید شامل: کاردانش، نظری، فنی حرفه ای

۲ ) دیپلم نظام آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی حرفه ای)

۳ ) برگه ی مربوط پرداخت شهریه مقرر شده برای هر ترم تحصیلی و بر اساس واحد های اخذ شده

۴ ) ارائه ی مدرک مربوط به وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا که شامل مدرک معافیت از سربازی، کارت پایان خدمت و یا گواهی معافیت موقت تحصیلی است.

تمام این مدارک مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید آن، افراد بر اساس معدل دوره دیپلمشان و سوابق تحصیلی پذیرش می شوند.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری است. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد است. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذی ربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار است.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی است. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند شامل موارد زیر است:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

آیا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی آزمون لازم است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آیا برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی آزمون لازم است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
 1. سلام میخواستم ببینم آیا من می تونم کفالت بگیرم یا نه من پدرم فوت کرده و سرپرست خانواده به عهده من است من به غیر از خودم یه برادر و دو خواهر دارم البته برادرم از من بزرگتر با یه دونه خواهرم از من بزرگتر هستش و هر دو متأهل و جدا از من خواهرومادرم زندگی می کنند و من با مشکلات مالی روبه رو هستم البته خواهر کوچکم اعلان نامزد هستش آیا من می تونم اقدام به معافیت سربازی خود اقدام کنم یا نه .
  با تشکر :

  1. سلام دوست عزیز
   در حالت عادی خیر.شرایط بخصوصی وجود دارد که باید با توجه به موضوع شما مورد بررسی قرار گیرد .برای تکمیل اطلاعات با مشاورین تماس حاصل فرمایید

 2. محمد
  سلام میخواستم ببینم آیا من می تونم کفالت بگیرم یا نه من پدرم فوت کرده و سرپرست خانواده به عهده من است من به غیر از خودم یه برادر و دو خواهر دارم البته برادرم از من بزرگتر با یه دونه خواهرم از من بزرگتر هستش و هر دو متأهل و جدا از من خواهرومادرم زندگی می کنند و من با مشکلات مالی روبه رو هستم البته خواهر کوچکم اعلان نامزد هستش آیا من می تونم اقدام به معافیت سربازی خود اقدام کنم یا نه .
  با تشکر :

  1. سلام دوست عزیز
   در حالت عادی خیر.شرایط بخصوصی وجود دارد که باید با توجه به موضوع شما مورد بررسی قرار گیرد .برای تکمیل اطلاعات با مشاورین تماس حاصل فرمایید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید