افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی

افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی معمولا در هر سال تحصیلی اتفاق میافتد این افزایش برای سال تحصیلی جاری نیز اعلام شده است. دانشجویان جدیدالورود باید مطابقبا مبلغ تصویب شده، شهریه پرداخت کنند. البته این افزایش  در شهریه ی متغیر مربوط به واحد های درسی نیز مشاهده میشود. همانطور که میدانید دانشگاه های علمی کاربردی دانشجویان را به شکل بدون کنکور و تنها با داشتن مدرک دیپلم جذب میکند. اما هزینه های آموزشی این دانشگاه ایجاب میکند که شهریه ای را از دانشجویان دریافت کند. میزان این شهریه به طور معمول در هر سال تحصیلی افزایش میابد. دانشگاه علمی کاربردی آموزشی متکی بر مهارت آموزی و کار عملی دارد که در صد زیادی از این شهریه صرف برگزاری کلاس های علمی و عملی مختلف و… میشود. لذا افزایش میزان شهریه برای این دانشگاه  امری ضروری و اجتناب ناپذیر است اگر چه این امر چندان برای دانشجویان این دانشگاه خوشایند نمیباشد.

طبق قوانین اعلام شده از سوی دانشگاه های علمی کاربردی شهریه این دانشگاه به دو قسم میباشد. یکی شهریه ثابت که برای دانشجویان در زمان تحصیلشان ثابت است و افزایش نمیابد و دیگری شهریه متغیر مربوط به هر واحد درسی میباشد. افزایشی که در آغاز سال تحصیلی بر میزان شهریه اعمال شده است برای هر دو این موارد است.


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


میزان افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی برای سال تحصیلی جاری اعلام شد

با توجه به افزایش هزینه های آموزشی و تحصیلی، جهت پذیرش، دانشگاه های علمی کاربردی افزایشی را در میزان شهریه های خود اعلام کرده اند که این میزان ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته میباشد. ضوابط و قوانین این دانشگاه ایجاب میکند که در هر سال تحصیلی جدید بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش در میزان شهریه ها اعمال شود. دانشجویان ورودی هر سال باید بر اساس ضوابط و مقررات تعیین شده برای همان سال شهریه پرداخت کنند. البته امکان افزایش شهریه مربوط به شهریه متغیر وجود دارد. نکته ی دیگری که ریاست دانشگاه علمی کاربردی به آن اشاره کرده مربوط به ارتباط بین نوع رشته و میزان افزایش شهریه میباشد. طبق این مورد افزاش شهریه برای رشته های فنی و مهندسی ۱۵ درصد است و برای دیگر رشته ها کمتر میباشد. البته این دانشگاه تسهیلاتی را برای دانشجویانی که در پرداخت شهریه با مشکل مواجه هستند فراهم آورده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

در پی افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی تخفیفاتی برای دانشجویان در نظر گرفته شد

بر اساس تصمیم دانشگاه علمی کاربردی تعدادی از دانشجویان این دانشگاه از تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد. حوزه ی ریاست این دانشگاه جلساتی را در خصوص میزان شهریه و تخفیف برای دانشجویان محروم برگزار کردند و طی آن ۴ درصد از دانشجویان محروم و همچنین تعدادی از دانشجویان برتر این دانشگاه را مشمول تخفیف شهریه کردند. علاوه براین موارد وام ها و تسهیلاتی به دانشجویان متقاضی تعلق میگیرد بر این اساس افراد واجد شرایط میتوانند تا ۵۰۰ هزار تومان برای هر ترم تحصیلی وام دانشجویی دریافت کنند. این مبلغ کمک بسزایی به دانشجویان میکند علی الخصوص که زمان بازپرداخت این وام ها معمولا بعد از فارغ التخصیلی است.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه افزایش سقف شهریه دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید