ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون – دانشگاه دولتی ، آزاد و خودگران

انتخاب رشته کارشناسی دو

اگر میخواهید در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون مشغول به تحصیل شوید ٬ سه گزینه پیش روی شماست! دانشگاه آزاد ٬ پردیس خودگردان و دانشگاه روزانه دولتی. در ادامه به تفاوت مدرک ها و بررسی هر سه مورد خواهیم پرداخت . 

کارشناسی ارشد بدون آزمون

موج جذب دانشجو در طرح بدون کنکور از مقاطع کاردانی و کارشناسی به سوی تحصیلات تکمیلی سرازیر شده است و طی سال های گذشته دانشگاه های مختلف با طرح های متنوع سعی بر جذب دانشجو در مقطع کارشناسی نموده اند تا از این طریق فقدان خالی ماندن صندلی های خود را جبران کنند. اما افراد زیادی به دنبال این پرسش هستند که چه دانشگاه هایی و بر اساس چه ساز و کاری اقدام به جذب بدون کنکور کارشناسی ارشد می کنند. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی این دانشگاه ها به شرایط هر یک بپردازیم.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون – دانشگاه دولتی ، آزاد و خودگران با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

۱کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 

یکی از دانشگاه هایی که هر ساله و بصورت گسترده اقدام به جذب دانشجو ارشد بدون کنکور می کند دانشگاه آزاد اسلامی است. این دانشگاه بر طبق ضوابط و مقررات که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد در رشته های مختلف اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می کند:

  • الف-دارا بودن حداقل معدل کارشناسی ۱۷ برای فارغ التحصیلان علوم انسانی و ۱۶ برای سایر رشته ها
  • ب- افرادی که به دنبال ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند لازم است در مقطع کارشناسی پیوسته حداکثر در ۸ و در مقطع کارشناسی ناپیوسته حداکثر در ۴ نیم سال درس خود را به پایان رسانده باشند.
  • ج-افرادی که تمایل به ثبت نام در بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد دارند فقط یک بار در هر سال تحصیلی می توانند از این مزیت استفاده کنند
  • د-افرادی امکان ثبت نام دارند که در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از واحد های دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده باشند
  • ه- جذب بدون آزمون کارشناسی ارشد آزاد فقط در رشته های متجانس امکانپذیر است

جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد عضو کانال تلگرامی آویژه شوید و با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و دپارتمان کارشناسی ارشد بدون کنکور آویژه تماس حاصل فرمایید۲٫
 کارشناسی ارشد بدون آزمون پردیس های خودگردان 

در گذشته پردیس های خودگردان بصورت جداگانه اقدام به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد می کردند اما در حال حاضر از طریق کنکور سراسری کارشناسی ارشد افراد می توانند وارد این دانشگاه ها شوند. پردیس های خودگردان جز در مواردی دانشجو ارشد بدون کنکور جذب نمی کنند.در حال حاضر فقط واحد های پردیس خودگردان دانشگاه تهران و پردیس خودگردان دانشگاه شریف در نیمسال دوم هر سال و بر اساس سوابق تحصیلی از علاقمندان به حضور در کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام می کند.نکته ای که باید به آن توجه شود این است که محل برگزاری کلاس های هر دو دانشگاه فوق در جزیره کیش است. نحوه ثبت نام نیز از طریق سایت هر دانشگاه صورت می پذیرد.

اگر علاقمند هستید از زمان ثبت نام و رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد پردیس خودگردان دانشگاه تهران و شریف مطلع شوید کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

۳٫ ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های روزانه 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دانشگاه های روزانه نیز بدون کنکور دانشجو ارشد جذب می کنند.اما بر اساس چه مکانیسمی؟

الف – طرح استعداد درخشان سازمان سنجش: سازمان سنجش معمولا هر سال و اواخر اردیبهشت ماه بر روی سایت خود دفترچه ای را با عنوان راهنمای ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد می کند. در این دفترچه شرایطی مانند دارا بودن معدل بالای ۱۸ و همچنین فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های روزانه بعنوان شرایط ثبت نام قید می شود.

ب- فراخوان دانشگاه های روزانه: تعدادی از دانشگاه ها که دارای ظرفیت و امکانات کافی هستند و با دریافت مجوز از وزارت علوم هر سال و از طریق اعلام بر اساس فراخوان و بر روی سایت خود اقدام به جذب دانشجو می کنند.در این گونه فراخوان ها معمولا الویت جذب با فارغ التحصیلان همان دانشگاه است و شرط معدل نیز یکی از شرایط اصلی ورود به این گونه دانشگاه هاست

ج – فارغ التحصیلان برتر: معمولا دانشگاه های مختلف کشور نفرات اول تا سوم برتر هر ورودی را دعوت به حضور در بدون کنکور کارشناسی ارشد در همان رشته می کند. در این طرح دانشکده مربوطه با دعوت از این نفرات و ارائه پیشنهاد به ادامه حضور در همان دانشگاه اقدام به ثبت نام آن ها در مقطع ارشد و بدون کنکور می نماید.

برای اطلاع از شرایط بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد کلیک نمایید

 

تفاوت مدارک با کنکور و بدون کنکور کارشناسی ارشد

افرادی زیادی به دنبال جواب این سوال هستند که آیا ارزش کیفی و اعتبار مدارک کسانی که با کنکور و بدون کنکور وارد مقطع ارشد می شوند متفاوت است یا خیر . در پاسخ باید گفت هیچ تفاوتی بین مدرک کسی که از طریق آزمون و فردی که بدون کنکور وارد مقطع ارشد شده است نمی باشد و افرادی که دارای شرایط حضور در بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف هستند می توانند بدون مشکل از این مزیت استفاده کنند.

 

مشاوره تلفنی آویژه دانش

همواره می توانید با شماره گیری شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از طریق تلفن ثابت و ارتباط با مشاوران گروه آویژه از آخرین اخبار ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید. کارشناسان آویژه دانش همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون – دانشگاه دولتی ، آزاد و خودگران

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون – دانشگاه دولتی ، آزاد و خودگران

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/12/12

چهارشنبه

1399/12/13

پنجشنبه

1399/12/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید