رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی شامل چه شاخه هایی است؟

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی شامل چه مواردی می باشد؟
به اشتراک بگذارید

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی از طریق سازمان سنجش منتشر شد

دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه هایی است که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه را در رشته های مختلف تحصیلی پذیرش میکند. برخی رشته های مربوط به حوزه ی صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر، مدیریت و خدمات اجتماعی در لیست این رشته ها قرارا دارند. لازم به ذکر است که رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی برای دوره های مختلف کاردانی، کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد اعلام شده است. همانند سالیان گذشته علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه میتوانند بدون نیاز به شرکت در کنکور و تنها با دارا بودن شرایط لازم همچون مدرک دیپلم، موفق به اخذ پذیرش در این دانشگاه شوند. رشته های پر طرفداری همچون حقوق، حسابداری، بازیگری، نوازندگی و… در این لیست قرار دارند.

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی در چهار گروه دسته بندی شده اند:

  • رشته های مربوط به گروه صنعت که شامل مواردی همچون کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی مخابرات، کاردانی فنی نقشه کشی، کاردانی فنی فناوری اطلاعات، کاردانی فنی سیستم سیگنالینگ و کنترل مترو، کاردانی فنی کنترل و… میباشد. فارغ التحصیلان این رشته ها مهارت های فنی و کاربردی لازم برای ورود به بازار کار را دریافت میکنند.
  • رشته های حوزه ی کشاورزی که شامل کاردانی فنی آب و خاک، کاردانی فنی گیاه پزشکی، انتقال و توزیع آب کشاورزی، مهندسی فناوری دامپروری، پرورش صنعتی طیور و… میباشد.
  • باید این نوید را به داوطلبان داد که رشته های مربوط به فرهنگ و هنر که از رشته های پر طرفدار هستند نیز بخشی از رشته های مربوط به دانشگاه علمی کاربردی را تشکیل میدهند. این رشته ها شامل مواردی همچون کاردانی حرفه ای بازیگری، کاردانی حرفه ای طراحی لباس، کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی، کاردانی نوازندگی و… میباشد.
  • برخی رشته ها همچون کاردانی حرفه ای حقوق، کاردانی حرفه ای حسابداری، کاردانی حرفه ای حسابداری، کاردانی مدیریت کسب و کار نیز در حوزه ی مدیریت و خدمات اجتماعی قرار میگیرند. ارائه ی این رشته ها نیز هر ساله در دستور کار دانشگاه علمی کاربردی قرار دارد.

شرایط قبولی رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی

شرایط قبولی در این دانشگاه مانند سالیان گذشته از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین مراکز دانشگاهی علمی کاربردی به اطلاع داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه میرسد. لازم به ذکر است که این شرایط با توجه به نوع دوره و مقطع تحصیلی متفاوت میباشد. مثلا برای افرادی که میخواهند در دوره کاردانی ثبت نام کنند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید از ضروریات میباشد. همچنین برای متقاضیان دوره های کارشناسی داشتن مدرک تحصیلی کاردانی اهمیت دارد. دانشگاه علمی کاربردی نیز به مانند دیگر دانشگاه های کشور شرایط عمومی دارد که شامل نداشتن اعتیاد، عدم سو سابقه و فساد اخلاقی، نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی و… میباشد. علاوه بر این متقاضیان آقا که تا کنون وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکرده اند و یا معافیت تحصیلی ندارند نمیتوانند در این دانشگاه و هیچ دانشگاه دیگری ادامه تحصیل دهند.

رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی شامل چه شاخه هایی است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی شامل چه شاخه هایی است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068