شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی افزایش پیدا کرد

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

مراکز آموزش عالی علمی کاربردی میزان شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مقرر کرده اند که برای رشته های مختلف، متفاوت است و تا سقف یک میلیون تومان میرسد. دانشجویانی که در دوره های کاردانی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند بایستی مطابق با آیین نامه های این دانشگاه شهریه مربوط به هر ترم را پرداخت کنند. میزان شهریه برای هر فرد به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله این موارد میتوان به رشته ی تحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی اشاره کرد. دانشجویانی که در رشته های فنی و عملی تحصیل میکنند، میزان شهریه بیشتری نیز پرداخت میکنند. زیرا این رشته ها دارای واحد های درسی عملی و آزمایشگاهی بیشتری میباشد که همین امر موجب افزایش هزینه های تحصیلی میشود. علاوه براین تعداد واحد هایی که دانشجویان در هر ترم اتخاذ میکنند تاثیر مستقیم بر میزان شهریه دارد. لازم به تذکر است دانشجویان مجاز به انتخاب واحد تا سقف ۲۰ واحد میباشند.

بنابراین دانشگاه های علمی کاربردی با در نظر گرفتن تمام شرایط دانشجویان مقطع کاردانی و همچنین وضعیت هزینه های دانشگاه و بسیاری موارد دیگر میزان شهریه ها را برای دانشجویان مقرر میکند.


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی افزایش پیدا کرد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به دو شکل  شهریه ثابت و متغیر میباشد

دانشگاه علمی کاربردی شهریه خود را به دو قسمت شهریه ثابت و متغیر تقسیم کرده است. شهریه ی ثابت آن قسمت از شهریه است که برای دانشجویان ورودی هر سالی مقرر میشود و تا پایان دوره تحصیلشان نیز ثابت و بدون تغییر میماند. طبق اطلاعیه ای این دانشگاه شهریه ثابت در هر سال برای ورودی های جدید به میزان ۱۰ تا ۲۰ در صد افزایش دارد. اما شهریه ی متغیر شهریه ای است که هر دانشگاه برای هر واحد درسی در نظر گرفته است. همین امر باعث تفاوت در میزان شهریه دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی در مقطع کاردانی میشود. دانشجویان با ورود به هر نیمسال تحصیلی موظف به پرداخت ۱۵ درصد از شهریه در ابتدای ترم میباشند تا ثبت نام آنها با موفقیت انجام شود. باقیمانده شهریه نیز بایستی تا پایان ترم و پیش از امتحانات پرداخت شود.

دانشجویانی که در پرداخت شهریه با مشکل مواجه هستند میتوانند از وام های تحصیلی دانشگاه بهره برند. این وام ها و تسهیلات معمولا برای هر ترم تحصیلی به میزان ۵۰۰ هزار تومان میباشد. بازپرداخت این وام ها نیز بعد دوره تحصیل میباشد که برای دانشجویان بسیار کمک کننده است.

چگونگی پرداخت شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مشخص شد

دانشگاه علمی کاربردی برای پرداخت شهریه و ثبت نام دانشجویان سامانه هایی را در نظر گرفته است. پرداخت شهریه این دانشگاه در چند مرحله انجام میگیرد. دانشجویان باید در ابتدای ترم با مراجعه به سامانه هم آوا اقدام به پرداخت ۱۵ درصد از شهریه خود کنند. بعد از پرداخت این مقدار از شهریه امکان انتخاب واحد برای دانشجویان فراهم میشود. بعد از اینکه انتخاب واحد انجام شد دانشجویان باید باقیمانده شهریه را نیز به شکل الکترونیکی و از طریق سامانه های خود دانشگاه پرداخت کنند. البته توجه داشته باشید که برخی دانشگاه ها امکان پرداخت به شکل اقساط را برای دانشجو فراهم میاورند.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی افزایش پیدا کرد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شهریه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی افزایش پیدا کرد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/1/27

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید