قانون جریمه خدمت سربازی تمدید شد

خدمت سربازی

قانون جریمه خدمت سربازی به کدام مشمولان تعلق می گیرد؟

قانون جریمه خدمت سربازی برای مشمولین غایب و سربازان فراری از خدمت ضرورت در نظر گرفته میشود. در واقع هر ساله لایحه ای از سوی دولت به مجلس داده میشود و بر اساس آن قانون جریمه خدمت سربازی مشخص میگردد.کسانی که قصد دارند از طریق پرداخت جریمه خدمت سربازی معافیت خود را دریافت کنند باید شرایط لازم برای این معافیت را داشته باشند.

اما چه کسانی میتوانند با پرداخت جریمه خدمت سربازی، کارت معافیت دریافت کنند؟ چه کسانی شامل این طرح پرداخت جریمه خواهند شد؟ بر اساس آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه ی عمومی کشور، قانون جریمه خدمت سربازی تا پایان سال ۹۷ قابل اجرا بوده است. بر اساس این قوانین و مقررات تصویب شده  افراد زیر میتوانند با ارائه ی مدارک لازم خدمت سربازی خود را با پرداخت جریمه بخرند و کارت پایان خدمت دریافت کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه قانون جریمه خدمت سربازی تمدید شد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

افراد واجد شرایط برای خرید خدمت سربازی

 • دانشجویان انصرافی از دانشگاه ها: این افراد باید از تاریخ انسرافشان از دانشگاه به مدت ۸ سال بگذرد.
 • دانشجویان ترک تحصیلی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی: پس از ترک تحصیل، دانشجویان باید به مدت ۸ سال منتظر بوده تا از قوانین پرداخت جریمه و خرید خدمت سربازی بهره مند شوند.
 • سربازان فراری از خدمت وظیفه عمومی: این افراد پس از ۸ سال از تاریخ آخرین فرارشان میتوانند برای پرداخت جریمه سربازی اقدام کنند.
 • سربازان و مشمولین در حین خدمت سربازی: آن دسته از افرادی که پس از ۸ سال به خدمت میروند. در صورت اطلاعیه ی پرداخت جریمه از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی کشور میتوانند از این قانون بهره مند شده و کارت معافیت دریافت کنند.

این افراد، مشمولینی هستند که میتوانند با رعایت شرایط و ضوابط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا از قوانین جریمه خدمت وظیفه استفاده کرده و کارت معافیت دریافت کنند. اما مشمولین باید در نظر داشته باشند که با گذشت بیش از ۸ سال از تاریخ غیبت آنان، میزان جریمه ی پرداختی نیز ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت. میزان هزینه پرداختی به عنوان جریمه برای مشمولین بر اساس نوع مدرک تحصیلی آن ها میباشد.

قوانین جریمه خرید خدمت سربازی

 • مدرک تحصیلی زیر دیپلم: مبلغ ۱۰ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی دیپلم: مبلغ ۱۵ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا کاردانی در تمام رشته ها: مبلغ ۲۰ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی لیسانس یا کارشناسی تمامی رشته ها: مبلغ ۲۵ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی فوق لیسانس و کارشناسی ارشد: مبلغ ۳۰ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی دکتری پزشکی: مبلغ ۳۵ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی دکترای تخصصی: مبلغ ۵۰ میلیون تومان
 • مدرک تحصیلی دکترای غیر پزشکی: مبلغ ۴۰ میلیون تومان

  بیشتر بخوانید: مجازات فرار از خدمت سربازی چیست؟


مشکلاتی که درباره نظام وظیفه با آن مواجه می شوید یکی از مسائلی است که امروزه خیلی از افراد با آن روبرو می شوند. البته برخی افراد بر این باور هستند که این مشکلات تنها از طریق خود افراد قابل بررسی و حل شدن هستند. با توجه به تجربیاتی که در امر مشاوره، کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه در حیطه جریمه خدمت سربازی کسب کرده اند؛ بسیار دور از ذهن است که افراد بتوانند به تنهایی مشکلات خود را چاره جویی کنند.

مسائل مربوط به نظام وظیفه هر روز در حال تغییر و تحول است که بدون کمک گرفتن از دیگران که اطلاعات کافی در زمینه  جریمه خدمت سربازی دارند نمی توان برای حل این مشکلات، برنامه ریزی دقیق انجام داد. راهنمایی و مشورت یکی از ضروریات مربوط به حیطه جریمه خدمت سربازی است؛ زیرا برای تصمیم گیری صحیح و منطقی در این مورد نیازمند شناخت و راهنمایی دقیق مشکلات مربوط به این حیطه است. امروزه مشورت و راهنمایی به صورت تخصصی به افراد در این موضوع کمک می کند تا راه حل های دقیق و کارآمدی را برای مشکلات خود بیابند.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

قانون جریمه خدمت سربازی تمدید شد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قانون جریمه خدمت سربازی تمدید شد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

یکشنبه

1400/2/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید