مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری و مراحل آن

مشاوره ثبت نام دانشگاه دولتی
به اشتراک بگذارید

جزئیات ثبت نام دانشگاه دولتی

جزئیات ثبت نام دانشگاه دولتی” همه ساله سازمان سنجش آموزش کشور ( sanjesh.org ) برای پذیرش داوطلبان کنکور در دانشگاه های دولتی اقدام به برگزاری کنکور سراسری می کند که داوطلبین واجد شرایط می توانند برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود در این آزمون شرکت کنند . افراد پس از پشت سر گذاشتن آزمون و اعلام نتایج اولیه باید طبق علایق خود انتخاب رشته دانشگاه های دولتی را انجام دهند . سپس هر ساله در شهریور ماه نتایج دانشگاه های دولتی اعلام می شود و داوطلبینی که در رشته های انتخابی قبول شده اند باید طبق برنامه زمانی دانشگاه قبول شده اقدام به ثبت نام دانشگاه دولتی خود کنند .

معمولا دانشگاه ها زمان ثبت نام دانشگاه های دولتی و جزئیات ثبت نام دانشگاه دولتی را پس از اعلام نتایج نهایی کنکور در سایت مربوط به خود دانشگاه اعلام می کنند . تعداد بسیاری از دانشگاه ها شامل دو مرحله ثبت نام اینترنتی و حضوری هستند . ابتدا داوطلبین باید به صورت اینترنتی ثبت نام  خود را در سایت دانشگاه انجام دهند تا به مرحله ثبت نام حضوری برسند .

داوطلبان معمولا سردرگم این هستند که چه مدارکی مورد نیاز ثبت نام دانشگاه می باشد و مدارک مورد نیاز را چگونه جمع آوری کنند . معمولا ثبت نام اینترنتی مربوط به اطلاعات فردی خود داوطلبین می باشد و مدارک تحصیلی مربوط به داوطلب در ثبت نام حضوری مورد نیاز می باشد . در اینجا قصد داریم که انواع مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و نکات مربوط به ثبت نام را به شما ارائه دهیم .


بیشتر بخوانید : مشاوره ثبت نام کنکور دانشگاه دولتی


 

جزئیات ثبت نام دانشگاه دولتی,نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی,زمان ثبت نام دانشگاه دولتی,مدارک لازم ثبت نام دانشگاه دولتی

نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی

نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی ” تمامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری برای اطلاع از زمان و نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی باید بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه های دولتی در سایت سنجش آموزش کشور به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنند تا از زمان ثبت نام آگاه شوند . معمولا بیشتر دانشگاه ها دارای دو مرحله ثبت نام اینترنتی و حضوری هستند . ابتدا داوطلبین در زمان اعلام شده باید در سایت دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند که شامل وارد کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلبین می باشد .

در ثبت نام اینترنتی یک کد رهگیری برای ثبت نام حضوری دریافت می کنید که برای ثبت نام حضوری باید آن را ارائه دهید . بعد از پایان ثبت نام اینترنتی باید نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی به صورت حضوری را مطالعه کنید و پس از فرا رسیدن ثبت نام حضوری باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهید تا ثبت نام شما تکمیل گردد . در ثبت نام حضوری شما باید برگه انتخاب واحد خود را دریافت کنید و اگر دانشگاه شما در محل سکونت شما نباشد باید در اداره رفاه ثبت نام خوابگاه خود را انجام دهید . معمولا یک هفته بعد از ثبت نام حضوری کلاس ها در دانشگاه آغاز می شوند .


بیشتر بخوانید : مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی


زمان ثبت نام دانشگاه دولتی

زمان ثبت نام دانشگاه دولتی ” برای اطلاع از دقیق از زمان ثبت نام دانشگاه دولتی باید بعد از اعلام نتایج نهایی از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به سایت دانشگاه قبولی مراجعه کنید تا زمان ثبت نام دانشگاه دولتی قبول شده را بدانید . در سایت دانشگاه نیز می توانید با نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی قبول شده آشنا شوید .

ولی گاهی اوقات پیش می آید که دانشگاه اطلاعیه ای برای زمان ثبت نام در سایت درج نمی کند . در این گونه موارد باید به جدول ارائه شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید . این جدول جدول شماره یک است که برای برنامه زمانی ثبت ‌نام از پذیرفته ‌شدگان برای آن‌ دسته از دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی که برنامه‌ زمانی برای ثبت ‌نام در سایت اینترنتی خود اعلام ننموده‌اند . این جدول هر ساله بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه های دولتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان زمان ثبت نام دانشگاه دولتی ارائه می شود . برای اطلاعات جامع و کامل پیرامون انتخاب رشته دانشگاه دولتی و قوانین پذیرش  دانشگاه دولتی می توانید با مشاورین ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در تماس باشید .


بیشتر بخوانید : تحصیل مجدد در رشته پزشکی دانشگاه های دولتی


 

جزئیات ثبت نام دانشگاه دولتی,نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی,زمان ثبت نام دانشگاه دولتی,مدارک لازم ثبت نام دانشگاه دولتی

مدارک لازم ثبت نام دانشگاه دولتی

مدارک لازم ثبت نام دانشگاه دولتی ” همان طور که گفته شد معمولا برای ثبت نام دانشگاه دولتی دو مرحله ثبت نام اینترنتی و حضوری برای دانشگاه ها وجود دارد که باید مدارک لازم  ثبت نام دانشگاه دولتی را تهیه کرده و با نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی قبولی آشنا شوید تا بتوانید ثبت نام خود را انجام دهید .

از جمله مدارک لازم طبق قوانین ثبت نام دانشگاه های دولتی می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 • اصل گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی .
 • اصل مدرک یا گواهی دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و سال ما قبل دیپلم .
 • اصل دیپلم کامل متوسطه یا گواهی آن برای نظام قدیم آموزش متوسطه .
 • اصل شناسنامه و دو سری کپی از تمام صفحات آن .
 • شش قطعه عکس تمام رخ ۴*۳ تهیه شده در سال جاری .
 • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند .

 


بیشتر بخوانید : سطح‌ بندی دانشگاه‌های دولتی در ایران


نکات مهم در ثبت نام دانشگاه دولتی

نکات مهم در ثبت نام دانشگاه دولتی ” از جمله نکات مهم در ثبت نام دانشگاه دولتی این است که قبل از مراجعه حضوری برای ثبت نام در دانشگاه قبلا حتما با نحوه ی ثبت نام دانشگاه دولتی قبول شده آشنا شده باشند و مدارک نیاز برای ثبت نام دانشگاه دولتی مربوطه را تا زمان ثبت نام دانشگاه آماده کنند .

مراحل ثبت نام دانشگاه دولتی  و تهیه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه دولتی هزینه بر می باشد به همین دلیل به پذیرفته شدگان ثبت نام دانشگاه توصیه می شود که برای ثبت نام و تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حتما با خود مقداری پول به همراه داشته باشند .

برای آگاهی از جزئیات کامل شرایط پذیرش دانشگاه دولتی و نکات ضروری هنگام ثبت نام در دانشگاه می توانید با مشاوران ما در مرکز آویژه دانش در تماس باشید .


بیشتر بخوانید : شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مرکز مشاوره آویژه

مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره آویژه به تمامی سوالات و مشکلات شما پیرامون کنکور و انتخاب رشته در حوزه های زیر پاسخ داده و سعی در انتخاب هر چه صحیح تر شما در انتخاب رشته دانشگاهی شما خواهند داشت .

 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی
 • انتخاب رشته دانشگاه دولتی
 • انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه دولتی
 • پذیرش بدون کنکور دانشگاه دولتی
 • شرایط پذیرش دانشگاه دولتی
 • قوانین ثبت نام دانشگاه سراسری
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه دولتی
 • تکمیل ظرفیت دانشگاه دولتی
 • زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی
 • سایت دانشگاه آزاد
 • ثبت نام دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری
 • کارشناس ارشد ناپیوسته
 • کنکور ارشد
 • نتایج کنکور سراسری
 • انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری و مراحل آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری و مراحل آن

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- یک نظر:

 1. سلام.من فارغ التحصیل از کارشناسی بهداشت عمومی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی روزانه باید مانند دوره شبانه شهریه پرداخت کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران