دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور

داوطلبانی که قصد دارند برای ورود به دانشگاه اقدام کنند باید اطلاعات دقیقی از پروسه کنکور و پذیرش در دانشگاه و همچنین قوانین و مقررات مربوط به هر دانشگاه داشته باشند. سازمان های مربوطه همچون سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین دانشگاه ها برای دستیابی به این منظور در هر مرحله از کنکور، اقدام به ارائه دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ می کنند.

این دفترچه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب باید در زمان ثبت نام داشته باشد. مثلا مدارک تحصیلی و شناسایی لازم، دروس مورد نیاز برای مطالعه، ضریب هر درس، توضیحاتی درباره  سهمیه ها و … در این دفترچه عنوان می گردد. همچنین دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ به شکل قدم به قدم تمام مراحلی را که داوطلب در زمان ثبت نام باید انجام دهد، در بردارد که این امر از نگرانی های داوطلبان در این مورد می کاهد.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه هایی است که به دو شکل بدون آزمون و با آزمون دانشجو می گیرد. درباره رشته های با آزمون داوطلب باید در کنکور سراسری ثبت نام کند. این بدان معناست که آزمون مربوط به کنکور سراسری و آزمون ورودی به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی است. اما باید در نظر داشته باشید که دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد از دفترچه مربوط به دانشگاه های سراسری مجزا است.

داوطلبان می توانند برای دریافت این دفترچه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند. لازم به تذکر است که داوطلبان باید این دفترچه را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا اطلاعات خود را درباره ی نحوه ی ثبت نام، مدارک مورد نیاز، چگونگی و تاریخ برگزاری آزمون و… تکمیل کنند.


بیشتر بخوانید:  مشاوره تحصیلی


دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه سراسری

بعد از اینکه سازمان سنجش زمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری را اعلام می کند، دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری نیز بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد. متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری باید این دفترچه را دانلود کنند. اما چه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار می گیرد؟

مهم ترین مباحثی که در این دفترچه اعلام می شود مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و … می باشد.

علاوه بر این دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ به طور کامل تمام مراحل ثبت نام همچون ورود به سایت سنجش و ثبت اطلاعات، خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری را برای داوطلبان شرح داده است. منابعی که داوطلبان برای هر کدام از نظام های آموزشی باید مطالعه کنند نیز از دیگر مباحث مهم این دفترچه است.

گاهی برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرایط و مقررات خاصی را در نظر می گیرند، این دفترچه امام این مقررات را نیز شرح می دهد.

ثبت نام

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد

همانطور که گفته شد دانشگاه آزاد و سراسری برای رشته هایی که پذیرش بدون کنکور ندارند، یک آزمون و کنکور هماهنگ برگزار می کنند. همین امر باعث می شود که زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد نیز یکی باشد. افرادی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و یا جدید در یکی از گروه های آزمایشی باشند، می توانند با اعلام سازمان سنجش مبنی بر آغاز ثبت نام، برای شرکت در کنکور مربوط به دانشگاه های آزاد و سراسری اقدام کنند.

معمولا زمان ثبت نام برای این کنکور اواخر بهمن ماه هر سال به مدت یک هفته تا ده روز است. داوطلبان باید در این مدت زمان مشخص شده ثبت نام خود را انجام دهند. البته معمولا زمان ثبت نام تمدید می شود.


بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور سراسری


هزینه ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری یا آزاد می کنند، باید هزینه ای را برای ثبت نام و انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش و آموزش کشور بپردازند. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری نیز مانند دیگر مراحل ثبت نام به شکل اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش امکان پذیر است. این هزینه در واقع برای خرید کارت اعتباری است. هزینه ثبت نام کنکور سراسری و خرید کارت اعتباری در سال حال حاضر ۵۴۰۰۰ تومان است که ممکن است تا زمان ثبت نام در سال ۱۴۰۰ این مبلغ بیشتر نیز شود. نکته ای که داوطلبان درباره پرداخت هزینه ثبت نام کنکور باید در نظر بگیرند این است که چنانچه در دو گروه آزمایشی مثلا گروه تجربی و گروه هنر داوطلب هستند باید دو کارت اعتباری تهیه کنند. این به معنای پرداخت هزینه ثبت نام به شکل جداگانه برای هریک از آزمون ها است.

ویدیویی جالب از اولین روز کنکور ۹۸

شرایط ثبت نام کنکور

 شرایط ثبت نام کنکور به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده اند. اگر بخواهیم به برخی از شرایط عمومی لازم بپردازیم باید مواردی همچون نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوء سابقه کیفری، ندشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی، نداشتن سابقه عضویت در گروه های خاص و … از جمله این موارد است. اما شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ که تحت عنوان شرایط اختصاصی شناخته می شوند شامل داشتن مدرک تحصیلی مورد تایید سازمان سنجش و آموزش کشور است.

طبق این شرایط افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند. علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری است.

لازم به ذکر است که متقاضیان باید این شرایط را داشته باشند و مدارک مربوط به آن ها را در زمان ثبت نام ارائه دهند.

سایت ثبت نام اینترنتی کنکور

سازمان سنجش و آموزش کشور وظیفه ثبت نام و تمام مراحل مربوط به برگزاری آزمون سراسری را بر عهده دارد. آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور ۱۴۰۰ نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس است. www.sanjesh.org

داوطلبان همه گروه های آزمایشی باید به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کنند و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، اطلاعات شناسایی، اطلاعات مربوط به وضعیت نظام وظیفه برای آقایان و … را ثبت کنند. همچنین خرید کارت اعتباری نیز از طریق همین سایت و طی مراحل ثبت نام انجام می شود. گزینه ی مربوط به ثبت نام کنکور تنها در مهلت مقرر فعال خواهد بود و داوطلبان باید طی این زمان ثبت نام خود را نهایی کرده باشند.

دفترچه ثبت نام کنکور 99

ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰، که به دو صورت نیمسال مهر ماه و نیمسال بهمن ماه است، باید مدارک مورد نیاز برای رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمان تعیین شده به دانشگاه ارائه دهید و در صورت پذیرفته شدن مدارک تان، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ می توانید نتایج را مشاهده کنید.

زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ماه ۱۴۰۰ با توجه به سال های گذشته ممکن است در مرداد ماه شروع شود.

زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه ۱۴۰۰ با در نظر گرفتن تاریخ های سال ها قبل احتمال می رود در اواخر آذر یا اوایل دی ماه شروع خواهد شد.

به دلیل منتشر نشدن دفترچه ثبت نام کنکور سال ۱۴۰۰، تصمیم گرفتیم دفترچه های سال قبل را برای آشنایی بیشتر و بهتر شما عزیزان در اختیارتان قرار داده ایم که در پایین می توانید دفترچه های ثبت نام کنکور سال قبل یعنی سال ۱۳۹۹ را دانلود کنید.

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ با آزمون >>

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور بر اساس سوابق تحصیلی >>

سوالات متداول

علالمت-سوالشرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری کدام اند؟

افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند، همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند. علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند.

علالمت-سوالداوطلبان برای ثبت نام اینترنتی کنکور بایید به چه سایتی مراجعه کنند؟

آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس زیر است.

www.sanjesh.org

علالمت-سوالزمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد چگونه است؟

داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری را دارند به شکل همزمان و معمولا بهمن ماه باید ثبت نام خود را انجام دهند.

علالمت-سوالچه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار می گیرد؟

مهم ترین مباحثی که در این دفترچه اعلام می شود مربوط به مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و … است.

علالمت-سوالنحوه ثبت نام کنکور آزاد و سراسری چگونه است؟

ثبت نام کنکور این دانشگاه ها به شکل همزمان و اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/5/26

پنجشنبه

1401/5/27

جمعه

1401/5/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید