دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹

ثبت نام کنکور
به اشتراک بگذارید

دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ : داوطلبانی که قصد دارند برای ورود به دانشگاه اقدام کنند باید اطلاعات دقیقی از پروسه ی کنکور و پذیرش در دانشگاه و همچنین قوانین و مقررات مربوط به هر دانشگاه داشته باشند. سازمان های مربوطه همچون سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین دانشگاه ها برای دستیابی به این منظور در هر مرحله از کنکور، اقدام به ارائه دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ میکنند. این دفترچه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب باید در زمان ثبت نام داشته باشد. مثلا مدارک تحصیلی و شناسایی لازم، دروس مورد نیاز برای مطالعه، ضریب هر درس، توضیحاتی درباره ی سهمیه ها و… در این دفترچه عنوان میگردد. همچنین دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ به شکل قدم به قدم تمام مراحلی را که داوطلب در زمان ثبت نام باید انجام دهد، در بردارد که این امر از نگرانی های داوطلبان در این مورد میکاهد.

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور در انتهای صفحه >>


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته انسانی


دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه هایی است که به دو شکل بدون آزمون و با آزمون دانشجو میگیرد. درباره ی رشته های با آزمون داوطلب باید در کنکور سراسری ثبت نام کند. این بدان معناست که آزمون مربوط به کنکور سراسری و آزمون ورودی به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی است. اما باید در نظر داشته باشید که دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ دانشگاه آزاد از دفترچه مربوط به دانشگاه های سراسری مجزا میباشد. داوطلبان میتوانند برای دریافت این دفترچه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند. لازم به تذکر است که داوطلبان باید این دفترچه را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا اطلاعات خود را درباره ی نحوه ی ثبت نام، مدارک مورد نیاز، چگونگی و تاریخ برگزاری آزمون و… تکمیل نمایند.


بیشتر بخوانید:  مشاوره تحصیلی


دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ دانشگاه سراسری

بعد از اینکه سازمان سنجش زمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری را اعلام میکند، دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری نیز بر روی سایت این سازمان قرار میگیرد. متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری بایستی این دفترچه را دانلود کنند. اما چه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار میگیرد؟

مهم ترین مباحثی که در این دفترچه اعلام میشود مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و… میباشد. علاوه بر این دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹ به طور کامل تمام مراحل ثبت نام همچون ورود به سایت سنجش و ثبت اطلاعات، خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری را برای داوطلبان شرح داده است. منابعی که داوطلبان برای هر کدام از نظام های آموزشی باید مطالعه کنند نیز از دیگر مباحث مهم این دفترچه میباشد.

گاهی برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرایط و مقررات خاصی را در نظر میگیرند، این دفترچه امام این مقررات را نیز شرح میدهد.

ثبت نام

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد

همانطور که گفته شد دانشگاه آزاد و سراسری برای رشته هایی که پذیرش بدون کنکور ندارند، یک آزمون و کنکور هماهنگ برگزار میکنند. همین امر باعث میشود که زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد نیز یکی باشد. افرادی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و یا جدید در یکی از گروه های آزمایشی باشند، میتوانند با اعلام سازمان سنجش مبنی بر آغاز ثبت نام، برای شرکت در کنکور مربوط به دانشگاه های آزاد و سراسری اقدام کنند. معمولا زمان ثبت نام برای این کنکور اواخر بهمن ماه هر سال به مدت یک هفته تا ده روز میباشد. داوطلبان باید در این مدت زمان مشخص شده ثبت نام خود را انجام دهند. البته معمولا زمان ثبت نام تمدید میشود.

سایر موارد مربوط به ثبت نام کنکور

 • دانلود دفترچه علمی کاربردی ۹۸_۹۹
 • دانلود دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹
 • دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹
 • دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹
 • دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور
 • دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور ۹۹
 • دانلود دفترچه بدون کنکور ۹۹
 • دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه کنکور فنی حرفه ای ۹۹
 • دانلود دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۹
 • دانلود دفترچه بدون ازمون دانشگاه ازاد ۹۹
 • دانلود دفترچه دانشگاه آزاد بدون کنکور
 • دانلود دفترچه کنکور کاردانی ۹۹
 • دریافت دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹
 • دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۹
 • دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور سراسری


هزینه ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری یا آزاد مینمایند باید هزینه ای را برای ثبت نام و انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش و آموزش کشور بپردازند. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری نیز مانند دیگر مراحل ثبت نام به شکل اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش امکان پذیر است. این هزینه در واقع برای خرید کارت اعتباری میباشد. هزینه ثبت نام کنکور سراسری و خرید کارت اعتباری در سال گذشته ۲۷۵۰۰ تومان بوده است که ممکن است در سال جاری این مبلغ بیشتر نیز بشود. نکته ای که داوطلبان درباره پرداخت هزینه ثبت نام کنکور باید در نظر بگیرند این است که چنانچه در دو گروه آزمایشی مثلا گروه تجربی و گروه هنر داوطلب هستند باید دو کارت اعتباری تهیه کنند. این به معنای پرداخت هزینه ثبت نام به شکل جداگانه برای هریک از آزمون ها میباشد.

ویدیویی جالب از اولین روز کنکور ۹۸


بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر


شرایط ثبت نام کنکور

 شرایط ثبت نام کنکور به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده اند. اگر بخواهیم به برخی از رشایط عمومی لازم بپردازیم باید مواردی همچون نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوء سابقه کیفری، ندشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی، نداشتن سابقه عضویت در گروه های فراموسونری و… از جمله این موارد میباشند. اما شرایط ثبت نام کنکور که تحت عنوان شرایط اختصاصی شناخته میشوند شامل داشتن مدرک تحصیلی مورد تایید سازمان سنجش و آموزش کشور میباشد. طبق این شرایط افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند. علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری میباشند.

لازم به ذکر است که متقاضیان باید این شرایط را داشته بانشد و مدارک مربوط به آن ها را در زمان ثبت نام ارائه دهند.


بیشتر بخوانید: قبولی در کنکور تجربی


سایت ثبت نام اینترنتی کنکور

سازمان سنجش و آموزش کشور وظیفه ثبت نام و تمام مراحل مربوط به برگزاری آزمون سراسری را بر عهده دارد. آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس میباشد. www.sanjesh.org

داوطلبان همه ی گروه های آزمایشی باید به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کنند و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، اطلاعات شناسایی، اطلاعات مربوط به وضعیت نظام وظیفه برای آقایان و… را ثبت کنند. همچنین خرید کارت اعتباری نیز از طریق همین سایت و طی مراحل ثبت نام انجام میشود. گزینه ی مربوط به ثبت نام کنکور تنها در مهلت مقرر فعال خواهد بود و داوطلبان باید طی این زمان ثبت نام خود را نهایی کرده باشند.

دفترچه ثبت نام کنکور 99

ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ۹۹ ، منحصراً به صورت اینترنتی از روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۰ آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۳۱ پایان می پذیرد.

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ با آزمون >>

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور بر اساس سوابق تحصیلی >>

سوالات متداول

شرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری کدامند؟

افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند. علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری میباشند.

داوطلبان برای ثبت نام اینترنتی کنکور بایید به چه سایتی مراجعه کنند؟

آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس زیر میباشد. www.sanjesh.org

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد چگونه است؟

داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری را دارند به شکل همزمان و معمولا بهمن ماه باید ثبت نام خود را انجام دهند.

چه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار میگیرد؟

مهم ترین مباحثی که در این دفترچه اعلام میشود مربوط به مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و… میباشد.

نحوه ثبت نام کنکور آزاد و سراسری چگونه است؟

ثبت نام کنکور این دانشگاه ها به شکل همزمان و اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیرد.

دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۹۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران