دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

دریافت دفترچه ثبت نام کنکور

داوطلبانی که قصد دارند برای ورود به دانشگاه اقدام کنند، باید اطلاعات دقیقی از پروسه کنکور و پذیرش در دانشگاه و همچنین قوانین و مقررات مربوط به هر دانشگاه داشته باشند.

سازمان های مربوطه همچون سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین دانشگاه ها برای دستیابی به این منظور در هر مرحله از کنکور، اقدام به ارائه دفترچه ثبت نام کنکور می کنند.

این دفترچه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب باید در زمان ثبت نام داشته باشد؛ مثلا مدارک تحصیلی و شناسایی لازم، دروس مورد نیاز برای مطالعه، ضریب هر درس، توضیحاتی درباره سهمیه ها و… در این دفترچه عنوان می گردد.

همچنین دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ به شکل قدم به قدم تمام مراحلی را که داوطلب در زمان ثبت نام باید انجام دهد، در بردارد که این امر از نگرانی های داوطلبان در این مورد می کاهد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد، یکی از دانشگاه هایی است که به دو شکل بدون آزمون و با آزمون دانشجو می گیرد.

درباره رشته های با آزمون، داوطلب باید در کنکور سراسری ثبت نام کند. این بدان معناست که آزمون مربوط به کنکور سراسری و آزمون ورودی به رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی است.

باید در نظر داشته باشید که دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد از دفترچه مربوط به دانشگاه های سراسری مجزا است.

داوطلبان می توانند برای دریافت این دفترچه، به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند. لازم به تذکر است که داوطلبان باید این دفترچه را به دقت مورد مطالعه قرار دهند، تا اطلاعات خود را درباره نحوه ی ثبت نام، مدارک مورد نیاز، چگونگی و تاریخ برگزاری آزمون و… تکمیل کنند.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402

دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه سراسری

بعد از اینکه سازمان سنجش زمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری را اعلام می کند، دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری نیز بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد. متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری باید این دفترچه را دانلود کنند. اما چه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار می گیرد؟

مهمترین مباحثی که در این دفترچه اعلام می شود، مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و… می باشد.

علاوه بر این دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ به طور کامل تمام مراحل ثبت نام همچون ورود به سایت سنجش و ثبت اطلاعات، خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری را برای داوطلبان شرح داده است. منابعی که داوطلبان برای هر کدام از نظام های آموزشی باید مطالعه کنند نیز از دیگر مباحث مهم این دفترچه است.

گاهی برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شرایط و مقررات خاصی را در نظر می گیرند، این دفترچه امام این مقررات را نیز شرح می دهد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد

همانطور که گفته شد، دانشگاه آزاد و سراسری برای رشته هایی که پذیرش بدون کنکور ندارند، یک آزمون و کنکور هماهنگ برگزار می کنند. همین امر باعث می شود که زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد نیز یکی باشد.

افرادی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و یا جدید در یکی از گروه های آزمایشی باشند، می توانند با اعلام سازمان سنجش مبنی بر آغاز ثبت نام، برای شرکت در کنکور مربوط به دانشگاه های آزاد و سراسری اقدام کنند.

با توجه به این که کنکور ۱۴۰۲ دو بار در سال برگزار خواهد شد، زمان ثبت نام مرحله اول در تاریخ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ و ثبت نام مرحله دوم ۸ الی ۱۴ آبان ۱۴۰۲ خواهد بود.

همچنین زمان برگزاری آزمون مرحله اول ۱۴ و ۱۵ تیر ۱۴۰۲ و مرحله دوم ۲۹ و ۳۰ دی خواهد بود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد

هزینه ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری یا آزاد می کنند، باید هزینه ای را برای ثبت نام و انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش و آموزش کشور بپردازند.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری نیز مانند دیگر مراحل ثبت نام به شکل اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش امکان پذیر است؛ این هزینه در واقع برای خرید کارت اعتباری است.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری و خرید کارت اعتباری در کنکور سال ۱۴۰۱ مبلغ ۷۵۰۰۰ تومان بود که این مبلغ در کنکور سال ۱۴۰۲ کمی تغییر خواهد داشت.

هزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲، همزمان با انتشار دفترچه از سوی سازمان سنجش مشخص خواهد شد.

نکته ای که داوطلبان باید درباره پرداخت هزینه ثبت نام کنکور در نظر بگیرند، این است که چنانچه در دو گروه آزمایشی مثلا گروه تجربی و گروه هنر داوطلب هستند، باید دو کارت اعتباری تهیه کنند. این به معنای پرداخت هزینه ثبت نام به شکل جداگانه برای هریک از آزمون ها است.

چنان چه داوطلبی مایل باشد در زمان انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور یا غیر انتفاعی را انتخاب کند، باید کارت اعتباری جداگانه ای بخرد که هزینه آن متفاوت است. (مبلغ ۲۰ هزار تومان در کنکور ۱۴۰۱)

در کنکور ۱۴۰۱ در قسمت خرید کارت اعتباری، دو گزینه کارت اعتباری با پیامک و کارت اعتباری بدون پیامک وجود داشت. در صورتی که داوطلب مایل بود از طریق پیامک از روند آزمون مطلع شود، مبلغ ۱۲۰۰ تومان برای آن می پرداخت؛ یعنی در خرید کارت اعتباری با پیامک، مبلغ ۷۶۲۰۰ تومان پرداخت می شد.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری

شرایط ثبت نام کنکور

شرایط ثبت نام کنکور به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی شده اند.

اگر بخواهیم به برخی از شرایط عمومی لازم بپردازیم، باید مواردی همچون نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوء سابقه کیفری، نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی، نداشتن سابقه عضویت در گروه های خاص و … از جمله این موارد است.

اما شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۲، که تحت عنوان شرایط اختصاصی شناخته می شوند، شامل داشتن مدرک تحصیلی مورد تایید سازمان سنجش و آموزش کشور است.

طبق این شرایط افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند، باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند. همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند.

علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری است.

لازم به ذکر است که متقاضیان باید این شرایط را داشته باشند و مدارک مربوط به آنها را در زمان ثبت نام ارائه دهند.

شرایط ثبت نام کنکور

سایت ثبت نام اینترنتی کنکور

سازمان سنجش و آموزش کشور، وظیفه ثبت نام و تمام مراحل مربوط به برگزاری آزمون سراسری را بر عهده دارد. آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور ۱۴۰۲ نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس اینترنتی www.sanjesh.org است.

داوطلبان همه گروه های آزمایشی، باید به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کنند و اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، اطلاعات شناسایی، اطلاعات مربوط به وضعیت نظام وظیفه برای آقایان و … را ثبت کنند.

همچنین خرید کارت اعتباری نیز از طریق همین سایت و طی مراحل ثبت نام انجام می شود. گزینه مربوط به ثبت نام کنکور، تنها در مهلت مقرر فعال خواهد بود و داوطلبان باید طی این زمان ثبت نام خود را نهایی کرده باشند.

ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲، که به دو صورت نیمسال مهر ماه و نیمسال بهمن ماه است، باید مدارک مورد نیاز برای رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمان تعیین شده به دانشگاه ارائه دهید و در صورت پذیرفته شدن مدارکتان، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲، می توانید نتایج را مشاهده کنید.

ثبت نام دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ماه ۱۴۰۲ و در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

در پایان

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعاتی را در خصوص دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به اینکه هنوز به موعد مقرر ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ باقی مانده است، دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر نشده است. به محض انتشار دفترچه، اطلاع رسانی های مربوط به شما عزیزان در این صفحه خواهد شد.

چنانچه در این زمینه سوالی دارید یا نیاز به دریافت مشاوره تخصصی تحصیلی را احساس می کنید، با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا شما را بطور دقیق و تخصصی در سریعترین زمان ممکن راهنمایی نمایند.

مشاوران باتجربه مرکز مشاوره آویژه در کنار شما هستند تا شما را راهنمایی کنند. برای استفاده از خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی آویژه می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ از سراسر کشور و بدون پیش شماره تماس بگیرید.

سوالات متداول

علالمت-سوالشرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری کدام اند؟

افرادی که دوره متوسطه خود را در نظام های ترمی واحدی گذرانده اند، باید مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهند. همچنین دانش آموزان دوره های نظام جدیدی باید مدرک دیپلم سه ساله را در دست داشته باشند. علاوه بر این داوطلبانی که مدرک دوره کاردانی دارند نیز مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند.

علالمت-سوالداوطلبان برای ثبت نام اینترنتی کنکور باید به چه سایتی مراجعه کنند؟

آدرس سایت ثبت نام اینترنتی کنکور نیز همان سایت مربوط به سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org است.

علالمت-سوالزمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد چگونه است؟

داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری را دارند به شکل همزمان و معمولا بهمن ماه باید ثبت نام خود را انجام دهند.

علالمت-سوالچه مباحثی در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری مورد بحث قرار می گیرد؟

مهم ترین مباحثی که در این دفترچه اعلام می شود مربوط به مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت نام همچون مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت، هزینه ثبت نام، عکس و تصویر شناسنامه و … است.

علالمت-سوالنحوه ثبت نام کنکور آزاد و سراسری چگونه است؟

ثبت نام کنکور این دانشگاه ها به شکل همزمان و اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/4

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید