سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402 – تاثیر و شرایط استفاده در کنکور 1402

سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402 - تاثیر و شرایط استفاده در کنکور 1402

یکی از سهمیه های موثر در کنکور سراسری، سهمیه بسیج فعال می باشد که فقط جهت قبول شدن در کد رشته در کنکور سراسری محل های مشخص شده در دانشگاه آزاد، تاثیر گذار می باشد. البته می بایست اشاره کنیم سنجش و ورود به رشته های با کنکور دانشگاه آزاد، سهمیه بسیج فعال آخرین بار در سال 97 اعمال شد و تا الان نیز بر اعمال این سهمیه در کنکور 1402، اخباری منتشر نشده است.

در صورتی که علاقه دارید در کنکور سراسری از سهمیه بسیج فعال استفاده نمایید؛ جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله از آویژه همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

جزئیات سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402

در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402، یکی از سهمیه های درج شده سهمیه بسیج فعال می باشد. این سهمیه تنها در قبول شدن افراد داوطلب در کد رشته محل های وابسته به دانشگاه آزاد تاثیرگذار می باشد و تاثیری در قبول شدن در دوره های شبانه یا نوبت دوم، روزانه، پیام نور، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی دانشگاه های سراسری ندارد.

پس اگر به تحصیل در دانشگاه آزاد علاقه دارید و سهمیه بسیج فعال دارید، توانایی این را دارید که برای افزایش شانس قبولی خود از این سهمیه استفاده نمایید.

به صورتی که اشخاص با سهمیه بسیج فعال در کد رشته محل های کاردانی و کارشناسی در موقع دریافت حداقل نود درصد از نمره و تراز آخرین شخص قبولی و با سهمیه 95 درصد و عادی از آخرین شخص قبولی در کد رشته محل های وابسته به رشته های داروسازی، پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی و سایر مقطع های تحصیلی بالا تر از دانشگاه آزاد توانایی این را دارند که جزو اسامی پذیرفته شدگان باشند.

ولی در مورد استفاده از سهمیه بسیج فعال نکته ای در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد این می باشد که آخرین بار سال 97 این سهمیه در کنکور اعمال شده است و پس از سال 98 حذف گردیده است. همانند دانشگاه های سراسری، با تغییرات تازه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز با توجه به سهمیه مناطق و سایر سهمیه های کنکور انجام می گردد.

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

تا الان مبنی بر اضافه شدن سهمیه بسیج فعال به انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کنکور سراسری 1402 اخباری منتشر نشده است. این سهمیه در حالتی که اعمال شود، با سابقه عضویت 1 سال در بسیج فعال و دارا بودن حداقل 100 امتیاز، افراد داوطلب مجاز به استفاده از آن می باشند.

پونزموارد زیر نحوه دریافت امتیازات بسیج فعال شامل می باشد:

تیکبه ازای هر ماه عضویت عادی: یک امتیاز

تیکبه ازای هر ماه عضویت فعال: دو و نیم امتیاز

تیکبه ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه: سه و نیم امتیاز

تیکبه ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه: چهار امتیاز

نحوه کسب کد 12 رقمی سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402

گروهی از افراد متقاضی که در بسیج محله عضو می باشند، توانایی این را دارند که به حوزه مقاومت بسیج شهر خود، جهت اخذ گواهی عضویت فعال در بسیج مراجعه نمایند. افراد داوطلب لازم است بعد از اخذ گواهی، به سپاه پاسداران منطقه محل سکونت خود مراجعه نمایند و تایید نهایی کد دوازده رقمی سهمیه بسیج خود را اخذ کنند.

تنها نکته ای که باید به آن توجه شود این است که جهت استفاده از سهمیه بسیج فعال داشتن کد دوازده رقمی ضرورت دارد است و این کد به افراد داوطلبی متعلق است که فعالیت مستمر داشته باشند و ارتباط خود را قطع ننمایند. اشخاصی که سهمیه بسیج عادی دارند، توانایی این را دارند که در دوره های تکمیلی شرکت نمایند و به عضویت فعال بسیج درآیند.

هر شخص داوطلب حق دارد در طی دوران تحصیل خود 1 بار از سهمیه بسیج فعال استفاده کند و نسبت به دیگر افراد داوطلب ده درصد شانس خود را با استفاده از آن، در کد رشته محل های مقطع کاردانی و کارشناسی قبولی بیشتر و در مقاطع بالاتر پنج درصد شانس قبولی بیشتر خواهد داشت.

نحوه کسب کد 12 رقمی سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402

سهمیه بسیج فعال در کنکور ارشد

همانند دیگر مقاطع تحصیلی در مقطع ارشد هم شما توانایی این را دارید که از سهمیه بسیج فعال استفاده نمایید. شایان ذکر می باشد که تنها در دانشگاه آزاد توانایی این را دارید که از این سهمیه استفاده نمایید مانند مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی.

در کنکور ارشد نیز شرایط و نحوه استفاده از سهمیه بسیج فعال مانند مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد و با استفاده از همان راه و اخذ کد دوازده رقمی توانایی این را دارید که سهمیه خود را در قبولی دانشگاه استفاده کنید.

سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همانطور که اطلاع دارید، در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، سهمیه بسیج فعال تاثیر دارد. افراد داوطلب دانشگاه آزاد در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، توانایی این را دارند که می توانند در انتخاب رشته کنکور از سهمیه بسیج فعال استفاده کنند.

سهمیه بسیج فعال در سال های اخیر، در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حذف شده بود. در سال 1402 نیز پیش بینی می شود در انتخاب رشته افراد داوطلب، سهمیه بسیج فعال تاثیری نداشته باشد.

سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نتیجه گیری

در کنکور سراسری، سهمیه بسیج وجود ندارد و پس از سال 97 حذف شد. تنها تاثیر گذاری این سهمیه در دانشگاه های دولتی بقیه الله می باشد. شما توانایی این را دارید که فقط از این سهمیه در کد رشته های دانشگاه آزاد شرکت نمایید و از تاثیر گذاری آن استفاده نمایید. با توجه به مدت زمان فعالیت شما و امتیاز شما این سهمیه محاسبه می گردد.

جهت استفاده حتما لازم است بسیج فعال باشید و نیز امتیاز بالایی داشته باشید. از این سهمیه استفاده کردن مشکلی ندارد تنها کافی می باشد به سپاه پرونده فعالی خود را ارئه دهید تا به شما کد دوازده رقمی دهند که از سهمیه بتوانید استفاده کنید.

در این مقاله از آویژه به تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402 پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد تاثیر بسیج فعال در کنکور 1402، با شماره گیری 09099071985 پاسخ آن را از آویژه دریافت کنید.

سوالات متداول

علامت سوالآخرین بار داوطلبان کی توانستند از سهمیه بسیج فعال استفاده کنند؟

آخرین بار سال 97 این سهمیه در کنکور اعمال شده است و پس از سال 98 حذف گردیده است.

علامت سوالسهمیه بسیج فعال بر چه اساسی محاسبه می شود؟

با توجه به مدت زمان فعالیت شما و امتیاز شما این سهمیه محاسبه می گردد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سهمیه بسیج فعال در کنکور 1402 – تاثیر و شرایط استفاده در کنکور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید