شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی در سال 1402

شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی در سال 1402

شرکت در کنکور سراسری تجربی با دیپلم ریاضی برای همه دانش آموزانی که فارغ التحصیل رشته ریاضی می باشند، امکان پذیر است. منظور از فارغ التحصیل دارا بودن مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم می باشد و فقط مدرک تحصیلی دیپلم کافی نمی باشد.

در حقیقت شما با دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی از نظر قانونی قادر هستید در همه پنج کنکور اعم از تجربی، ریاضی، هنر، زبان و انسانی را شرکت کنید. در این مقاله از آویژه قصد داریم شما را با شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی بپردازیم.

شرایط شرکت در کنکور سراسری تجربی با دیپلم ریاضی

طبق تحقیقات انجام شده در مورد هدایت تحصیلی پیشنهاد نمی ‌شود که رشته انتخابی در کنکور و رشته تحصیلی دبیرستان متفاوت باشند. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که در رشته ریاضی فارغ‌ التحصیل می گردد، بعد در کنکور تجربی نام نویسی می ‌کند. با وجود این که شرکت در کنکور تجربی با دیپلم تحصیلی ریاضی امکان پذیر می باشد، ولی امری سخت و نیازمند پشتکار و تلاش بیشتر می باشد.

در این شرایط لازم است بیشتر بر دروس تخصصی کنکور تجربی تمرکز نمایید. دروس تخصصی رشته تجربی عبارت اند از از زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی، شیمی و فیزیک. در کنکور سراسری تجربی نیز از همین درس ها تا 3 سال آخر متوسطه سوالاتی مطرح می گردد.

شایان ذکر می باشد که درس های عمومی رشته تجربی و ریاضی با یکدیگر یکسان می باشند. احتیاجی به گذراندن دروس تخصصی تجربی در دبیرستان نمی باشد و شما تنها لازم است خود را برای شرکت در کنکور آماده نمایید.

سوابق تحصیلی در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی

سوابق تحصیلی در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی

بعضی از اشخاص در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی شرکت می‌ نمایند. این اشخاص رشته تحصیلی خود را تغییر نمی نمایند، بلکه رشته دیگری را در زمان کنکور بر می‌ گزینند.

البته عده‌ ای نیز می باشند که از ریشه تغییر رشته می‌ کنند و در آزمون های دروس تخصصی آن شرکت می نمایند. بعد آنان موفق به اخذ مدرک دیپلم رشته مورد نظر خود می‌ گردند.

نکته دیگری که بیشتر دانش‌ آموزان اشتباه فکر می‌ کنند، در مورد تاثیر سوابق تحصیلی می باشد. معمولا آن‌ ها بر کنکور سراسری معدل کل را موثر می ‌دانند، در صورتی که این فکر کاملا اشتباه است. در واقع معدل درس ها در سال کنکور تاثیرگذار نمی باشد، بلکه در تک تک دروس سوابق تحصیلی مهم می باشد. و هم این کار به شرطی برقرار می شود که آزمون ها به طور کشوری و نهایی برگزار گردد.

برنامه ریزی شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی

برایشرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی، افراد داوطلب لازم است بعد از پیدا کردن منابعی مطابق با کتب درسی معرفی شده و مطمئن از طرف سازمان سنجش، جهت آمادگی و مطالعه بهتر در دروس امتحانی به برنامه ریزی دقیق اقدام کنند تا راه خود را برای رسیدن به هدف و ادامه مسیر نهایی خود در کنکور سراسری به طور نقشه ای مشخص داشته و از آن مطابق نقشه مطالعه کنند.

چنانچه دانش آموز سال یازدهم می باشید از تاثیر معدل در کنکور نباید غافل شوید، ولی اگر دانش آموز سال دوازدهم می باشید نگران نباشید. چون در کنکور 1402 تاثیر معدل به طور تاثیر مثبت می باشد. بنابراین با برنامه ریزی دقیق و اصولی روی دروس سال دوازدهم تمرکز خود را بگذارید تا معدل قابل قبولی را در این مقطع دریافت کنید.

برنامه ریزی شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی

افراد داوطلب پس از آشنایی با طرز مطالعه اصولی و استاندارد و برنامه ریزی برای کنکور 1402 توانایی این را دارند که با کوشش و پشتکار در راه رسیدن به هدف خود تلاش نمایند. بنابراین از صحبت با افراد داوطلب برتر کنکور سراسری تجربی، به این نتیجه میرسیم که اصولی و پیش رفتن با برنامه ای مطابق با شرایط داوطلب، یکی از مهم ترین راه های موفقیت دارا بودن برنامه ریزی می باشد.

ولی بیشتر افراد داوطلب لازم است اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی درست را ندارند و در این حوزه دچار سردرگمی می گردند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط بخشنامه در کنکور سراسری 1402

برای شرکت در کنکور سراسری 1402، احتیاجی به یکی بودن مدرک دیپلم با گروه آزمایشی شخص داوطلب نمی باشد و افراد متقاضی با هر مدرکی توانایی این را دارد که در گروه های آزمایشی مورد علاقه خود شرکت نماید.

افراد داوطلبی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) را دارند، توانایی این را دارند که در این آزمون شرکت نمایند. شایان ذکر می باشد اشخاصی که شرایط تحصیل مجدد و انصراف از تحصیل را دارند، با رعایت ضوابط و شرایط نام نویسی در کنکور توانایی این را دارند که در این آزمون شرکت کنند.

از مهم ترین شرایط نام نویسی کنکور 1402 برای افراد داوطلب نظام قدیم داشتن مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک کاردانی و یا داشتن پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم می باشد. و هم برای افراد داوطلب از مهم ترین شرایط نظام جدید داشتن مدرک تحصیلی پایه دوازدهم می باشد.

شایان ذکر می باشد که افراد داوطلبی که پایه دوازدهم خود را تا آخر شهریور ماه سال 1402 دریافت نمایند، نیز توانایی این را دارند که در این آزمون شرکت کنند.

شرایط بخشنامه در کنکور سراسری 1402

کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت تحصیلی برای افراد داوطلب برادر می باشد. آن گروه از اشخاصی که وارد غیبت سربازی شده اند، حق شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه را ندارند.

افراد متقاضی شرکت در کنکور سراسری چند روز قبل از برگزاری کنکور سراسری لازم است وارد سایت سنجش شده و از بخش اخذ کارت ورود به جلسه آزمون سراسری اطلاعات درج شده بر کارت خود را مطالعه و بررسی نموده و در موقع صحت اطلاعات ثبت شده نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

نتیجه گیری

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضیمیسر می باشد. تغییر رشته تحصیلی کوچکترین امری می باشد که انسان قادر به انجام آن می باشد. و هم به این نکته توجه داشته باشید که دریافت رتبه مطلوب برای این گروه از افراد داوطلب اصلا کار بعیدی نمی باشد.

بلکه تحقق این کار فقط با برنامه‌ریزی و مطالعه صحیح بستگی دارد ولازم است به طرزی برنامه ریزی شود که به اندازه کافی برای مطالعه همه دروس وقت گذاشته شود. اگر در خصوص کنکور تجربی با دیپلم ریاضی سوالی دارید، با شماره گیری 09099071985 سوالات خود را به مشاوران آویژه مطرح کنید.

سوالات متداول

 1. دروس تخصصی کنکور تجربی برای دارندگان دیپلم ریاضی کدام اند؟

دروس تخصصی رشته تجربی عبارت اند از از زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی، شیمی و فیزیک.

 1. دارندگان دیپلم ریاضی برای کنکور تجربی باید دروس تخصصی آن را در دبیرستان سپری کنند؟

احتیاجی به گذراندن دروس تخصصی تجربی در دبیرستان نمی باشد و شما تنها لازم است خود را برای شرکت در کنکور آماده نمایید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی در سال 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 8 نظر:
 1. سلام برای زیست باید دی ۱۴۰۲ ایجاد سابقه کرد یا خرداد ۱۴۰۳ ؟

  1. با سلام خانم ‌ناصری هستم شما باید برای ایجاد سوابق تحصیلی در امتحانات خرداد شرکت کنید

 2. سلام من امسال دوازدهمم را تورشته ریاضی تموم میکنم الان تصمیم گرفتم تجربی امتحان بدم تکلیف تاثیر معدل چی میشه ؟؟

  1. سلام خدمت شما، با این تصمیم باید سوابق تحصیلی رشته تجربی را برای خود آماده کنید .

 3. سلام.‌برای منکه سال۸۹پیش دانشگاهی ریاضی تموم کردم و امسال در دی ماه۱۴۰۲ و تیر۱۴۰۳قصد شرکت در کنکور تجربی رو دارم، چطور سوابق تحصیلی لحاظ میشه با توجه به اینکه نمره زیست ندارم. باید برای امتحان نهایی بزرگسالان زیست شرکت میکردم؟چون اطلاعی نداشتم.
  اگر خرداد سال۱۴۰۳زیست نهایی بزرگسالان شرکت کنم نمرم برای کنکورتیرماه۱۴۰۳ بدرد میخوره یا نه؟

  1. جهت گرفتن دیپلم مجدد در رشته تجربی باید بع اداره اموزش پرورش ناحیه مراجعه کرد

 4. سلام وقت بخیر
  تاثیر ۴۰ درصدی معدل برای کسی که بخواد از دیپلم ریاضی در کنکور تجربی شرکت کند چطور میشه؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/3

جمعه

1402/12/4

شنبه

1402/12/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید