تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403

یکی از موضوعاتی که برای شرکت کنندگان در کنکور سراسری تبدیل به چالش شده، تاثیر معدل در کنکور سراسری 1403 می باشد. تاثیر سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور طی سال های اخیر افزایش پیدا کرده است. بنا به چنین دلایلی از اهمیت خیلی زیادی برخوردار می باشد.

تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 1403، چهل درصد قطعی می باشد. در حالتی که قصد دارید در مورد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 جزئیات بیشتری را کسب نمایید، در این مقاله از آویژه همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1403

تغییراتی در شیوه برگزاری آزمون سراسری ایجاد شده است و افراد مسئول سعی می کنند تا در این آزمون عدالت اجرا گردد. بنا به چنین دلایلی در نحوه برگزاری آزمون سراسری و هم نحوه اعمال سوابق تحصیلی در آزمون، شاهد تغییراتی می باشیم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 برای هر کدام از 5 زیر گروه آزمایشی چون رشته های تجربی، ریاضی، هنر، انسانی و زبان مانند سال پیشین 40 درصد و به طور قطعی اعمال می گردد. پس افراد مطلوب کنکور سراسری می بایست در دوره متوسطه دوم به ویژه پایه دوازدهم به نمراتی که کسب می کنند نیز توجه داشته باشند.

اخیرا در رتبه قبولی آزمون سراسری، درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی افزایش پیدا کرده است و در حقیقت معدل افراد داوطلبی که پس از سال 84، مدرک دیپلم خود را به بعد کسب و از سال 91 به بعد مدرک پیش دانشگاهی خود را کسب کرده اند، در کنکور سراسری تاثیر دارد.

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1403

میزان سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 1403

با توجه به تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهت برگزاری عادلانه تر کنکور سراسری، در روند برگزاری آن تغییراتی صورت گرفته است. گروهی از افراد داوطلب که جزو افراد مشمول اعمال سوابق تحصیلی و تاثیر معدل در کنکور سراسری می باشند، می بایست در موقع ثبت نام، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند تا در نتیجه آزمون سراسری آن ها اعمال گردد.

در ادامه میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور در سال های مختلف را ارائه داده ایم:

سال برگزاری آزموندروس پایه موثردرصد و میزان تاثیرنحوه تاثیر
سال 1402معدل نمرات دروس تخصصی و عمومی پایه دوازدهمچهل درصدتاثیر قطعی
سال 1403معدل نمرات دروس تخصصی و عمومی پایه دوازدهمپنجاه درصدتاثیر قطعی
سال 1404معدل نمرات دروس تخصصی و عمومی پایه‌ های یازدهم و دوازدهمشصت درصدتاثیر قطعی
سال 1405معدل نمرات دروس تخصصی و عمومی پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهمشصت درصدتاثیر قطعی

با توجه به دفترچه ثبت نام بدون آزمون سراسری، از رشته ‌های دانشگاهی، بیش از 85 درصد به صورت بدون آزمون ارائه می‌ گردد و قبولی داوطلبان با توجه به سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد. در این روند نحوه قبولی افراد متقاضی لازم است به گونه ای باشد که توازن و تعادل میان قبولی با آزمون و قبولی بدون کنکور برقرار شود.

برای افراد داوطلبی که در قبولی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در این آزمون شرکت می نمایند، میزان تاثیر معدل نهایی صد درصد می باشد.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام جدید

افراد داوطلب که یکی از فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید می باشند و تصمیم دارند در کنکور سراسری 1403 شرکت کنند، لازم است دقت داشته باشند که میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 این گروه آموزشی مانند نظام آموزشی قدیم، به طور چهل درصد تاثیر قطعی پایه دوازدهم می باشد.

این قانون شامل همه زیرگروه های آزمون سراسری اعم از ریاضی، انسانی، تجربی، هنر و زبان خارجی می گردد. بر اساس اطلاعات ارائه شده نهایی از طرف سازمان سنجش، در 4 سال آینده مقدار تاثیر معدل تا شصت درصد و میزان تاثیر نمره آزمون سراسری برای درس های تخصصی تا چهل درصد خواهد بود.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام جدید

میزان تاثیر معدل برای داوطلبان نظام قدیم

گروهی از افراد داوطلب که در نظام آموزشی قدیم مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند، لازم است دقت داشته باشند که میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری برای آن ها نیز چهل درصد قطعی می باشد.

افراد داوطلب نظام قدیم که در یکی از رشته‌ های ریاضی، انسانی، تجربی، علوم و معارف اسلامی فارغ ‌التحصیل شده و معدل بالایی دارا هستند، توانایی این را دارند که از این فرصت استفاده نمایند. نیاز به یاد آوری می باشد که سوابق تحصیلی افراد داوطلب نظام قدیم، نمرات پیش دانشگاهی و دیپلم در نظر گرفته خواهد شد.

مشمولان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403

افراد داوطلبی که مدرک نظام قدیم را دارا می‌ باشند و از سال 84 به بعد مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته‌ های تجربی، انسانی، ریاضی، و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند.

گروهی از افراد داوطلبی که نظام قدیم که از سال 91 به بعد مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از رشته‌ های تجربی، انسانی، ریاضی و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند. گروهی از افراد داوطلب نظام جدید که پس از سال 98 مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته‌ های تجربی، انسانی، ریاضی و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند.

داوطلبان غیر مشمول

افراد داوطلب که یکی اسامی فارغ التحصیلان در رشته های فنی و حرفه ای می باشند.

افراد داوطلبی که فارغ التحصیل یکی از رشته های غیر نظری می باشند.

افراد داوطلبی که قبل از سال 84 مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند.

داوطلبان غیر مشمول

تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های غیر مرتبط

گروهی از افراد داوطلب کنکور سراسری تصمیم دارند غیر از رشته مرتبط با مدرک دیپلم خود، در رشته‌ مختلف کنکور سراسری شرکت نمایند. برای مثال افراد داوطلبی که با مدرک دیپلم تجربی، تصمیم دارند در کنکور سراسری ریاضی شرکت کنند.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری برای این گروه از افراد داوطلب لحاظ می گردد. ولی نسبت به دیگر شرکت کنندگان، بی شک میزان آن در کنکور سراسری کمتر می باشد. به عبارت دیگر اثرگذاری سوابق تحصیلی این گروه از داوطلبان، فقط بر روی درس های مشترک بین دو رشته خواهد بود.

نتیجه گیری

در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله از آویژه، پیرامون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 سوالی دارید، می توانید پاسخ سوال خود را از مشاوران و متخصصان باتجربه مرکز مشاوره آویژه دریافت کنید.

جهت ارتباط با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره آویژه، توانایی این را دارید که از خدمات مشاوره مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید. با شماره گیری 09099071985 با مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

علامت سوالتاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403 چند درصد است؟

مانند سال های پیشین تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403، 40 درصد و به طور قطعی اعمال می گردد.

علامت سوالطبق گزارشات سازمان سنجش، در چهار سال آینده تاثیر سوابق تحصیلی چند درصد خواهد بود؟

در 4 سال آینده مقدار تاثیر معدل تا شصت درصد و میزان تاثیر نمره آزمون سراسری برای درس های تخصصی تا چهل درصد خواهد بود.

علامت سوالمیزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1405 چند درصد خواهد بود؟

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1405، 60 درصد خواهد بود.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 89 نظر:
 1. سلام من فارق التحصیل ۱۴۰۲با معدل ۱۹/۷۰ هستم میخواستم ببینم برای کنکور ۱۴۰۳بهتره ترمیم معدل کنم یا ترازم نسبت به هم دوره ای های خودم محاسبه میشه ؟

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم اگر نمرات نیاز به ترمیم دارد بهتر است ترمیم معدل شرکت کنید

 2. سلام. من دیپلم ریاضی سال 88 دارم. برای کنکور 1403 اگر امتحانات رشته تجربی رو ندم، تکلیف تاثیر نمرات دروس زیست شناسی که امتحاناتشو ندادم چی میشه؟ آیا صفر لحاظ میشه یا درمورد امثال من، برای زیست شناسی تاثیر معدل در نظر نمیگیرن ؟

  1. شما امکان اینکه با مدرک ریاضی، کنکور تجربی را شرکت نمایید برا یتا ن وجود ندارد چرا که تاثیر سوابق تحصیلی 50 درصد مختص گروه ازمایشی خود میباشد نه با رشته غیر مرتبط

 3. سلام من رشته تجربی نظام قدیم هستم دیپلم سال 89آیا میتونم رشته انسانی شرکت کنم؟ ترمیم معدل یعنی چی؟ معدل پایین را میشه جبران کرد؟

  1. سلام میتوانید در انسانی شرکت کنید محدودیتی ندارد.ترمیم معدل یعنی میتوانید دوباره آزمون دهید و معدل بهتر کسب کنید.

 4. سلام.من امسال دانش آموز ۱۲ تجربی هستم و تو کنکور اردیبهشت هم می‌خوام شرکت کنم.
  برای من که هنوز امتحان نهایی ندادم سوابق تحصیلی چطور اعمال میشه
  معدل ترم ۱ دوازدهم لحاظ میشه
  یا کلا لحاظ نمیشع؟
  چون تا اون موقع نهایی برگزار نشده.

 5. سلام وقت بخیر ممنون بابت توضیحات مفید.
  میزان تاثیر سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶ بین ۴۰ الی ۶۰ درصد هستش صحیح، خب شخصی ک مدرک دیپلمش رو سال ۹۸ اخذ کرده و فقط امتحانات پایان ترم دوازدهم نهایی بوده اگر در کنکور 1403 شرکت کنه میزان تاثیر ب چه صورت خواهد بود؟

  1. سلام تاثیر معدل قطعی 50 درصد است کسانی که دیپلم قدیمی دارند میتوانند ترمیم معدل انجام دهند.

 6. درود من امسال دوازدهمم و میخوام دیپلم تجربی بگیرم و کنکور ریاضی بدم اول اینکه کنکور اریبهشت رو میتونم ریاضی بدم؟ و اینکه دروسی مثل هندسه ، گسسته،آمار و حسابان که نداشتم تاثیرش داخل کنکور ریاضی چجوری حساب میشه همشون رو نمره صفر در نظر میگیرن یا کلا بی تاثیره؟

  1. سلام دروس تخصصی رشته ریاضی از درصد تاثیر معدل در کنکور شما کسر میشود.برای اینکه تاثیر 50 درصد بگذارد میتوانید آزمون ترمیم معدل بدهید و دروس تخصصی رشته رباضی را آزمون بدهید.

 7. سلام من دانش آموز دوازدهم رشته کامپیوتر هستم میخام کنکور ۱۴۰۳ تجربی شرکت کنم تاثیر معدل و سوابق تحصیلی چطور در نظر گرفته میشه؟امتحان نهایی چی؟

  1. سلام آزمون ترمیم معدل رشته تجربی میدهید و نمره کسب شده برای شما محاسبه میشود

 8. سلام و خسته نباشید .

  دیپلم سال 81 و لیسانس سال 88 گرفتم. داروسازی بخوام کنکور بدم باید چیکار کنم ؟ احتمال موفقیت هست ؟

  1. در صورت بدست آوردن رتبه و تراز مورد قبول برای این رشته در دانشگاه مورد نظر

 9. من دیپلم سال 96-97 گرفتم برای شرکت در کنکور سال 1403 نیاز هست ترمیم کنم ؟
  معدلم بالا و حدود 19 و خرده ای هست.

 10. سلام
  من پارسال ترمیم معدل شرکت کردم معدلم هیچ تغییری نکردوهمان ۱۴ماند به نظر شما من درکنکور ۱۴۰۳چون حق درمیم ندارم ورشتمم تجربی هستش چکار کنم۱ تغیر رشته بدهم کل دروس رامی توانم دوباره امتحان دهم برای معدل
  ۲ یاهمان رشته خودم را کامل بخوانم آیا بادرصد بالا می توانم رتبه زیر ۲۰هزار بیاورم یا بیخیال شم
  ترو خدا کمکم کنید

  1. در صورتی که بخواهید در رشته دیگری شرکت کنید میتوانید دروس آن رشته را ازمون دهید و در صورت بهتر بودن نمره ها در کنکور ان رشته شرکت کنید

 11. سلام دیپلم فنی ۱۴۰۰ دارم و الان دانشجوی کاردانی هستم ،خواستم ببینم میشه کنکور تجربی بدم ؟

 12. با سلام من دارای دیپلم فنی سال ۸۷،دارای کاردانی و کارشناسی،میخوام کنکور تجربی شرکت کنم آیا الان تاثیر معدل ۵۰ درصد شده نیاز به ترمیم معدل دارم،یا کلا دیپلم تجربی از بزرگسالان بگیرم، یا نیازی نیست،سال ۹۷ که شرکت کردم نیازی نبود فقط معدل کاردانی جایگزین پیش دانشگاهی شد،

 13. سلام فقط نهایی کتبی دوازدهم تو کنکور تاثیر داره??
  معدل دهم و دوازدهم تاثیر ندارن؟؟

 14. سلام من فارغ التحصیل فنی حرفه ای هستم …باید امتحانای نهایی دوازدهم رو برای شرکت در کنکور تجربی بدم؟؟؟

  1. سلام خدمت شما، بله باتوجه به قوانین کنکور سراسری،اگر مایل به شرکت در کنکور تجربی هستید باید سوابق تحصیلی مرتبط با رشته تجربی را برای خود ادامه کنید.

 15. سلام من دیپلم ریاضی دارم می خوان کنکور 1403 تجربی شرکت کنم زمانی که باید ثبت نام کنم کیه برای ایجاد سوابق تحصیلی و چه مدارکی لازمه چطور باید کد سوابق را بگیرم و این که من قبلاً کد سوابق تحصیلی داشتم الان دوباره بگیرم.

  1. ثبت نام برای دوره اول ۲۱ تا ۲۷ آبان و برای دوره دوم ۷ تا ۱۲ فروردین اقدام کنید و کد سوابق از سایت سنجش دریافت کنید

 16. سلام من سال ۹۴-۹۵دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی گرفتم و معدلم هم خوب نیست برای شرکت در کنکور ۱۴۰۳ رشته انسانی حتما باید ترمیم معدل کنم یا بدون ترمیم معدل هم میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام معدلی برای شرکت در کنکور تعیین نشده است اما برای ثبت نام دانشگاه بدون کنکور میتوانید ترمیم معدل کنید.

 17. سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل پیش دانشگاهی رشته ریاضی سال ۸۱ هستم آیا مانعی برای شرکت در کنکور ریاضی یا تجربی دارم؟

 18. سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل سال ۹۸ هستم و اون سال پایه دوازدهم نهایی برگزار شد من میتونم با همون سوابق تحصیلیم در ازمون شرکت کنم؟ یا چون مال سالای اخیر نیست اون سوابق تحصیلی رو برام در نظر نمیگیرن و مجبورم ترمیم معدل شرکت کنم؟ به چه صورته میشه راهنمایی کنید؟ و چند درصد برام لحاظ میشه؟

 19. سلام
  من امسال دیپلم تجربی میگیرم کنکور1403میخوام رشته ریاضی شرکت کنم تاثیر سوابق تحصیلی چطور برام حساب میشه درصدش چقد فرق میکنه

  1. سلام میتوانید آزمون ترمیم معدل رشته ریاضی شرکت کنید و نمره بدست آمده برای شما محاصبه میشود

 20. سلام
  ببخشید من سال ۸۷ سوم دبیرستان امتحان نهایی دادم و معدلم ۱۹.۱۹ بود(نمراتم از۱۸تا۲۰) وسال ۸۸ پیش دانشگاهی و امتحانات نهایی نبود با معدل ۱۷

  اگر۴۰۳ بخوام کنکور بدم کدومش برای سابقه ام حساب میشه؟
  وسوال بعد اینکه چون معدل ۱۹ سال ۸۷ ترازش از معدل ۱۵امسال کمتر میشه، من نخوام نمره ۲۰ ریاضی اون سالم ملاک باشه و دوباره بخوام امتحان بدم که مثلا ۱۹ هم بشم ترازش بهتر در میاد، امکانش هست؟
  یعنی ترمیم نمره حتما باید نمره ات بهتر بشه؟
  من میخوام تو جامعه آماری الان و با میزان سختی الان ترازم سنجیده بشه و کلا دیپلم سال ۸۷ ام با اینکه معدلش خوبه نادیده گرفته شه…چون تراز اون معدل دو اون سال بیشتر از ۶۰۰۰ نمیشه و همه نمراتم بالاس،
  من اگر امسال معدل ۱۸ بشم خیلی بهتره؛ ولی قانون ترمیم میگه باید حتما بیشتر شه معدل جدیده؟؟

  اگر این باشه در حق نظام قدیمهای درس خون ظلم میشه
  چون در هر حال رتبشون بد میشه به خاطر تراز امتحان نهاییشون که سال خودشون خوب بوده ولی الان نه

  میشه راهنمایی کنید..ممنونم

  1. سلام آزمون ترمیم معدل بدهید معدل جدید برای شما محاصبه میشود

 21. سلام اگه کسی دیپلم زیر ۸۴ گرفته تو کنکور ۱۴۰۳ استفاده از سوابق تحصیلی اختیاری یا اجباری یعنی اگه نخواد از سوابق تحصیلی استفاده کنه ۱۰۰٪ نمره تو آزمون لحاظ میشه یا نه مثل بقیه ۵۰٪ امتحان و ۵۰٪ سوابق تحصیلی است و به اجبار باید سوابق تحصیلی برای خودش تهیه کنه

  1. سلام در صورت نداشتن سوابق تحصیلی تاثیر شوابق در کنکور برای شما صفر محاصبه میشود

 22. سلام من کنکوری 1403 هستم میخواستم بدونم معدل سال یازدهم اصلا تاثیری ندارد؟ آخه بعضی ها میگن که بله تاثیر داره اگه داره معدل یازدهم حداقل باید چقدر باشه؟

 23. سلام من دیپلم ریاضی 1398 دارم و می‌خوام کنکور تجربی 1403 رو شرکت کنم. آیا لازمه حتما ترمیم معدل انجام بدم ؟ و سوابق برای من شامل میشه ؟

  1. نیازی به ترمیم معدل نیست و شما میتونید برای کنکور تجربی شرکت کنید

 24. سلام من دیپلم تجربی سال ۹۷نظام قدیمم معدلم همچین چشمگیر نیست الان باید برم برا ترمیم تا بتونم کنکور ۱۴۰۳نظام قدیم کنکور بدم
  این کنکور نظام قدیم کدیال۱۴۰۳ برگزار میشه قطعیه یهو لغو نشه؟؟؟؟؟؟

 25. سلام من امسال دیپلم انسانی رو گرفتم ولی می‌خوام در کنکور تجربی ۱۴۰۳ شرکت کنم برای اینکه بتونم ۴۰ درصد رو بگیرم فقط درسا تخصصی رو باید امتحان بدم یا عمومی ها هم باید امتحان بدم؟

  1. با تایید شورای نگهبان تاثیر قطعی به مثبت تغییر می کند

 26. خسته نباشید.سوالم اینه من مدرک پیش دانشگاهی ریاضی قبل از 84 دارم ولی می خوام تجربی شرکت کنم باید حتما سوابق تشکیل بدم و ترمیم کنم.

  1. سلام.خیر نیازی نیست شما با همان دیپلم میتوانید کنکور شرکت کنید.

 27. با سلام.لطفا اطلاع رسانی بفرمایید برای فارغ التحصیلان قبل از سال 84 که امکان ترمیم معدل هم ندارند نمره صفر را لحاظ نکنند چون بالاخره حتما با نمره ده پاس شده اند.با تشکر فراوان

 28. باعرض سلام وخسته نباشید
  تاثیر معدلو تورو خدا حذف کنید من دخترم رتبه الف تجربیو آورد، تو دوره متوسطه دوم حادثه تلخی که برای یکی از اعضای خانواده پیش اومد باعث شد اونو درگیر کنه ومعدل نوزده به بالای رو که تومتوسطه اول داشت،
  تو این دوره نداشته باشه،واقعا حقشون ضایع میشه، بخدا دخترم از لحاظ روحی بخاطر تاثیرمعدل داغونه وخانواده ام درگیرن، شما رو به همین روزهای عزیز قسمتون میدم، دخترم شاگرد تنبل نیست معدل عالیو تو دوران ابتدائی ومتوسطه اول داشت الانم معدلش زیر 18نیست

 29. باسلام و خسته نباشید
  بنده در سال ۸۲ دیپلم رشته انسانی را گرفتم و در
  کنکور ۱۴۰۳ می خواهم رشته هنر امتحان بدهم
  ولی برای من سوالی که پیش آمده این است که
  باید در رشته خودم یعنی انسانی دیپلم مجدد بگیرم یا در رشته هنر .
  سوال بعدی در مورد سوابق تحصیلی کسی مثل من که چنین وضعیتی دارد به چه صورت است.

 30. سلام من میخواستم دهم ریاضی بردارم تغییر رشته بدم برم به تجربی کنکورم 1405 هس اگه اینکارو کنم معدل نمرات پایه دهم برای کنکور حذف میشه؟

  1. سلام معدل کل دیپلم شما برای کنکور تاثیر میگذارد و خیر در این صورت نمره یک پایه حذف نمیشود

 31. سلام من سوابق تحصیلی دوازدهم دارم اگه بخوام مثلا ۱۴۰۵ کنکور بدم باید سوابق دهم و یازدهم هم ایجاد بکنم یا نه همون سال دوازدهم فقط حساب میشه؟!

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم معول کتبی سال ۱۲ ام مهم میباشد مگر اینکه تا قوانین ۱۴۰۵ تغییر کند

 32. سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم تجربی دارم سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم میخوام کنکور ۱۴۰۳کنکور انسانی بدم ،سوابق تحصیلی برای من چگونه خواهدبود،؟باید سوابق ایجادکنم؟؟
  واینکه در ثبت نام کنکور کد سوابق تحصیلی چی بزنم؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

 33. سلام .خسته نباشید .من لیسانس کامپیوتر فارغ التحصیل سال ۹۳ هستم میخواستم بدونم میتونم در کنکور شرکت کنم سوابق تحصیلی من چطور محاسبه میشه .؟

  1. سلام بله با هر دیپلمی میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 34. سلام خسته نباشید من لیسانس کامپیوتر دارم فارغ التحصیل سال ۹۳ هستم میخواستم بدونم میتوانم در کنکور امسال شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام.بله محدودیتی برای شرکت در آزمون ندارید.

 35. من سال تحصیلی ۸۲.۸۳ دیپلم گرفتم و مدرک پیش دانشگاهیم ۸۳.۸۴ ایا سوابق تحصیلی برام لحاظ میشه ؟

 36. سلام ببخشید من رشتم تجربیه و میخام کنکور انسانی بدم کنکور 1403 میخاستم ببینم تاثیر معدلم کم میشه یا مثلا میتونم امتحانات نهایی انسانی رو هم بدم؟

  1. سلام.شما با هر دیپلمی میتوانید کنکور هر رشته ای را ثبت نام کنید و همان معدل دیپلم برای شما تاثیر گزار است.

 37. سلام یه جا میگین تاثیر سوابق برای ۱۴۰۳
  ۴۰ درصده یه جا میگین ۵۰ درصد
  الان کدومش درسته؟؟؟

  1. سلام.تاثیر سوابق در سال 1402 40 درصد و در سال 1403 50 درصد خواهد بود.

 38. سلام، من نظام قدیم هستم میخوام کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم، تاثیر سوابق تحصیلی برای من به چه شکل خواهد بود؟ آیا سوابق تحصیلی خودم حساب میشه و اگه نه میتونم آزمون ترمیم نهایی شرکت کنم؟
  اگه ترمیم رو هم شرکت نکنم یعنی سوابق برای من حساب نمیشه و بر روی رتبه ام اثر منفی میذاره؟

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی داره دیپلمتون وچه سالی گرفتیداگه هشتادوچهاربه بعدباش بله میشه ترمیم شرکت کرد البته باپیش دانشگاه ای واگه دیپلمتون 84به قبل باش بایددیپلم نظام جدیدگرفت سوابق تحصیلی در کنکور 50%هست که شامل 30%درس عمومی 20%اختصاصی برای اطلاعات بیشتر ومراحلش میتونیدبامرکزاویژه تماس بگیرید وجویاشویدوراهنماییتون میکنیم

 39. سلام وقت بخیر
  کسیکه سال 1381 دیپلم ریاضی گرفته، الان میخواد دیپلم مجدد تجربی بگیره، چون یه سری درسا مشترکه و نیاز ب تطبیق نیست، فقط سال دوازدهم رو باید بخونه به اضافه زمین شناسی،، و در کنکور شرکت کنه سابقه تحصیلیش به چه صورته؟
  و اینکه سابقه تحصیلیش واسه سال دهم و یازدهم به چه صورته؟؟
  واقعا ممنون میشم جواب بدین، چون هیچ کسی اطلاع کافی نداره

  1. سلام وقتتون بخیر برای افراذی که شرایط مشابه شما دارند مسیر دریافت دیپلم مجددتون بسیار ساده میباشد شما توسط آموزش و پرورش استان خودتون اقدام به دریافت دیپلم مجدد در رشته تجربی که قصدش را دارید اقدام مینماید و پس از پذیرش شرایط شما توسط آموزش و پرورش و گذراندن دوره یا حتی آزمون های مشخص شده طی میکنید

 40. سلام میخواستم یه چیزی به بچه ها بگم که هی میگن تاثیر معدل رو لغو کنن بچها یکم فک کنین ایا چند سال بشینی هی تست عمومی هارو بزنی که کمم نیستن از دهم تا ذوازدهم واخر بری مثلا درصد قابل قیولی نزنی و بمونی باز سال بعد و دوباره بشینی همه عمومی حالا مثلا لغات اینارو بخونی خوبه یا نه فقط بشینی عمومی دوازدهمو بخونی بری یه امتحان بدی که حتما یه درصدی از اون 40 درصد میگیری لطفاااا خواهشاا خوب فک کنین و اینکه هیجانییی برخورد نکنین لطفااا

 41. سلام و عرض ادب
  آیا کسی که توانسته با سخت کوشی و مطالعه فراوان به یادگیری عمیق دروس دست پیدا کند و کنکور را با درصدهای خوب قبول شود باید تحت تاثیر معدل گذشته فرصت جبران را از دست بدهد این بی عدالتی نیست اصلا مگر با اعمال معدل نمیگوییم که دانش آموزی با معدل خوب درس خوان است پس خود کنکور را هم میتواند به خوبی پشت سر بگذارد
  تاثیر معدل بی عدالتی محض است چرا که فرصت جبران و انگیزه را از بین میبرد بحث ترمیم معدل هم لقمه را دور سر چرخاندن است
  کنکور بهترین محک است البته کنکور سالم و به دور از تقلب متشکرم

 42. سلام من امسال(۱۴۰۲) فارغ التحصیل میشم و میخواستم بپرسم اگر من قصد شرکت در ازمون سراسری ۱۴۰۳ رو داشته باشم، آیا همون ۴۰% نهایی دوازدهم رو تاثیر میدن یا نه یازدهم هم هست و ۵۰%قطعی رو تاثیر میدن؟

 43. سلام .آیا دانش آموزان نظام قدیمی که در سال ۹۶و ۹۷به بعد دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی گرفتن میتونن ترمیم معدل شرکت کنند ؟

 44. سلام ببخشید من نظام قدیم هستم منطقه ای یک می خواستم بپرسم این که من در دی ماه۱۴۰۲ یا در خردادماه ۱۴۰۳ می توانم ترمیم معدل بکنم یا نمی توانم ترمیم معدل بکنم تو رو خدا جواب بدید

  1. امکان ترمیم معدل وجود دارد در خرداد ماه و وقتی دیپلم نظام قدیم 4 ساله هستید باید کل دروس نهایی دوازدهم را ترمیم کنید

 45. سلام
  خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
  اگه من در خرداد۱۴۰۲ترمیم معدل کنم(( برای تمامی دروس دوازدهم عمومی واختصاصی))
  آیا توی کنکور ۱۴۰۳ تاثیر خواهدداشت؟؟

  1. سلام بله تاثیر معدل در کنکور سراسری قطعی است

  1. سلام میتوانند در ازمون ترمیم معدل یا دیپلم مجدد شرکت کنند در غیر این صورت معدل همان دیپلم قبلی برای سوابق لحاظ میشود.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید