نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – ۵ سال اخیر همراه با کلید

نتایج آزمون نظام مهندسی
به اشتراک بگذارید

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی بهمراه پاسخنامه. پروانه نظام مهندسی ، مجوزی است که فارغ التحصیلان را بعد از ۳ سال به سوی آزمون نظام مهندسی سوق می دهد ، در ادامه نمونه سوالات سال ۹۱ تا ۹۸ این آزمون را همراه به کلید برای دانلود شما فراهم نموده ایم ، ضمنا در صورت نیاز به مشاوره نظام مهندسی می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید . 

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی یک سازمان غیرانتفاعی است که بر کیفیت ساخت و ساز هر استان نظارت میکند تا براساس مقررات ملی ساختمان طراحی و اجرا شود . آزمون نظام مهندسی ، آزمونی است که توسط این سازمان برگزار شده و جهت انتخاب کارشناسان سازمان نظام مهندسی با اعطای پروانه ی اشتغال به کار مهندسان پس از قبولی در این آزمون میباشد که هر ساله یک الی دو بار برای رشته های مهندسی اعم از : عمران (آزمون نظارت ، اجرا و محاسبات) معماری (نظارت ، اجرا ، محاسبات) تاسیسات برقی ( نظارت ، طراحی ) تاسیسات مکانیکی (نظارت ، طراحی ) ، نقشه برداری ، شهرسازی و ترافیک برگزار میگردد.

اولین مرحله برای شرکت در آزمون نظام مهندسی و دریافت پروانه اینست که افراد به سازمان نظام مهندسی استان محل زندگی مراجعه کرده و پس از طی مراحل لازم عضو این سازمان گردند و اولین مرحله برای شرکت در آزمون مراجعه به سایت سازمان مقررات ملی ساختمان و در موعد مقرر و انجام ثبت نام میباشد .

آزمون نظام مهندسی قوانینی دارد از جمله اینکه پس از قبولی در آزمون و در زمان اقدام برای اخذ پروانه (که حداقل ۶ ماه با زمان ثبت نام آزمون فاصله دارد) حتما باید ۳ سال از اخذ مدرک کارشناسی گذشته باشد تا بتوان در این آزمون شرکت کرد.

شایان ذکر است پروانه ی اشتغال به کار مهندسی در ۴ درجه به ترتیب با عناوین : پایه ۳ ، پایه ۲ ، پایه ۱ و ارشد صادر میگردد و آزمون نظام مهندسی جهت دریافت پایه ۳ است . جهت ارتقا به پایه های بالاتر شرایطی از جمله : سنوات ، سوابق کاری و شرکت در دوره های مربوطه برقرار است . نحوه ی سوالات این آزمون به صورت چهار گزینه ای و جزوه باز (open book) میباشد. شرط قبولی در آزمون اینست که مخاطب حداقل به ۳۰ سوال از ۶۰ سوال آزمون (۵۰درصد) پاسخ درست دهد و برای جلوگیری از پاسخهای شانسی و تصادفی هر پاسخ اشتباه یک سوم نمره منفی دارد.

در صورتی که شما نیز مخاطب این آزمون برای دوره بعدی که در مورخ ۲۱ و ۲۲ مهر ماه ۹۸ برگزار میگردد (و یا دوره های بعدی) هستید ، نمونه سوالات ادوار گذشته را در ادامه دانلود نموده و با استفاده از آنها شانس قبولی خود را بیشتر کنید!


برای دریافت کارت آزمون نظام مهندسی کلیک کنید


دانلود نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی به تفکیک سال :

 

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال ۱۳۹۱
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال ۱۳۹۲
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال ۱۳۹۳
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال ۱۳۹۴
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال ۱۳۹۵
آزمون نظام مهندسی

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص آزمون نظام مهندسی دارید ؛ مواردی نظیر : ثبت نام در آزمون ، منابع آزمون ، زمان و محل برگزاری و …. می توانید همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب بدون گرفتن کد و از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند . 

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – ۵ سال اخیر همراه با کلید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – ۵ سال اخیر همراه با کلید

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068