خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – 5 سال اخیر همراه با کلید

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – 5 سال اخیر همراه با کلید

بروزرسانی شده اکتبر 10, 2017 2:27 ب.ظ
0
749
نتایج آزمون نظام مهندسی
نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – 5 سال اخیر همراه با کلید

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی بهمراه پاسخنامه. پروانه نظام مهندسی ، مجوزی است که فارغ التحصیلان را بعد از 3 سال به سوی آزمون نظام مهندسی سوق می دهد ، در ادامه نمونه سوالات سال 91 تا 95 این آزمون را همراه به کلید برای دانلود شما فراهم نموده ایم ، ضمنا در صورت نیاز به مشاوره نظام مهندسی می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید . 

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی یک سازمان غیرانتفاعی است که بر کیفیت ساخت و ساز هر استان نظارت میکند تا براساس مقررات ملی ساختمان طراحی و اجرا شود . آزمون نظام مهندسی ، آزمونی است که توسط این سازمان برگزار شده و جهت انتخاب کارشناسان سازمان نظام مهندسی با اعطای پروانه ی اشتغال به کار مهندسان پس از قبولی در این آزمون میباشد که هر ساله یک الی دو بار برای رشته های مهندسی اعم از : عمران (آزمون نظارت ، اجرا و محاسبات) معماری (نظارت ، اجرا ، محاسبات) تاسیسات برقی ( نظارت ، طراحی ) تاسیسات مکانیکی (نظارت ، طراحی ) ، نقشه برداری ، شهرسازی و ترافیک برگزار میگردد.

اولین مرحله برای شرکت در آزمون نظام مهندسی و دریافت پروانه اینست که افراد به سازمان نظام مهندسی استان محل زندگی مراجعه کرده و پس از طی مراحل لازم عضو این سازمان گردند و اولین مرحله برای شرکت در آزمون مراجعه به سایت سازمان مقررات ملی ساختمان و در موعد مقرر و انجام ثبت نام میباشد .

آزمون نظام مهندسی قوانینی دارد از جمله اینکه پس از قبولی در آزمون و در زمان اقدام برای اخذ پروانه (که حداقل 6 ماه با زمان ثبت نام آزمون فاصله دارد) حتما باید 3 سال از اخذ مدرک کارشناسی گذشته باشد تا بتوان در این آزمون شرکت کرد.

شایان ذکر است پروانه ی اشتغال به کار مهندسی در 4 درجه به ترتیب با عناوین : پایه 3 ، پایه 2 ، پایه 1 و ارشد صادر میگردد و آزمون نظام مهندسی جهت دریافت پایه 3 است . جهت ارتقا به پایه های بالاتر شرایطی از جمله : سنوات ، سوابق کاری و شرکت در دوره های مربوطه برقرار است . نحوه ی سوالات این آزمون به صورت چهار گزینه ای و جزوه باز (open book) میباشد. شرط قبولی در آزمون اینست که مخاطب حداقل به 30 سوال از 60 سوال آزمون (50درصد) پاسخ درست دهد و برای جلوگیری از پاسخهای شانسی و تصادفی هر پاسخ اشتباه یک سوم نمره منفی دارد.

در صورتی که شما نیز مخاطب این آزمون برای دوره بعدی که در مورخ 21 و 22 مهر ماه 96 برگزار میگردد (و یا دوره های بعدی) هستید ، نمونه سوالات ادوار گذشته را در ادامه دانلود نموده و با استفاده از آنها شانس قبولی خود را بیشتر کنید!


برای دریافت کارت آزمون نظام مهندسی کلیک کنید


دانلود نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی به تفکیک سال :

 

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال 1391
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال 1392
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال 1393
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال 1394
آزمون نظام مهندسی

دانلود نمونه سوالات ( + کلید ) – سال 1395
آزمون نظام مهندسی

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص آزمون نظام مهندسی دارید ؛ مواردی نظیر : ثبت نام در آزمون ، منابع آزمون ، زمان و محل برگزاری و …. می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب بدون گرفتن کد و از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند . 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

برگزاری آزمون مترجمان رسمی در سال ۹۷

برگزاری آزمون مترجمان رسمی در سال ۹۷ به گفته احمد اسدیان ٬‌ آزمون مترجمان رسمی سال ۹۷ برگز…