خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی کارنامه نهایی کنکور یا کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد

کارنامه نهایی کنکور یا کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:09 ب.ظ
0
963
کارنامه نهایی کنکور

برای مشاوره در زمینه کارنامه نهایی کنکور یا کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

کارنامه نهایی کنکور یا کارنامه سبز چیست و چه کاربردی دارد
میانگین 3.8 رای از تعداد 4

کارنامه نهایی کنکور یا کارنامه سبز کنکور چیست؟ چرا داوطلبانی که پذیرفته شده اند نسبت به آن بی تفاوت هستند؟ در ادامه با کاربردهای آن بیشتر آشنا شوید. 

کارنامه نهایی کنکور سراسری سال 96

سازمان سنجش دیروز سه‌شنبه (28 شهریور) کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری سال 96 را منتشر نمود. جالب است بدانید داوطلبان کنکوری که حالا دانشجویان جدیدالورود نامیده می‌شوند، به دلیل ناآشنایی با این کارنامه، اکثرا نسبت به آن بی‌تفاوت هستند و گاها حتی برای دیدن این کارنامه نیز اقدام نمی کنند. با این حال بد نیست بدانید عده‌ای از داوطلبان آزمون سراسری (که ممکن است حتی در دانشگاهی قبول شده باشند) از رشته محل قبولی خود رضایت کافی را ندارند و حالا فرصتی برای آنها ایجاد شده است که به سراغ کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه بروند.


کارنامه سبز یا کارنامه نهایی چیست ؟

سازمان سنجش آموزش کشور پس از آنکه نتایج نهایی آزمون سراسری (شامل رشته و شهر قبولی داوطلب) را اعلام می‌کند، چند روز پس از آن اقدام به انتشار کارنامه نهایی (کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه) داوطلب می‌کند. درواقع کارنامه نهایی داوطلب همان «فرم انتخاب رشته» داوطلب است که با این کارنامه متوجه خواهد شد که برای قبول شدن در یک دانشگاه منتخب، چه رتبه‌ای را باید کسب می‌کرد.

در ادامه نمونه‌ای از «کارنامه نهایی» را مشاهده می‌کنید :

آخرین رتبه قبولی

 

توجه داشته باشید که کارنامه سبز صرفا برای آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1396 که براساس کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته بودند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند، صادر شده و سایر داوطلبان به این کارنامه دسترسی ندارند.

 

کارکرد کارنامه سبز چیست؟

پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری سال 96 با دو دسته از داوطلبان طرف هستیم، یک دسته داوطلبانی که در یک رشته محل روزانه قبول شده‌اند و تمایلی به ثبت‌نام ندارند و از طرف دیگر نمی‌خواهند از کنکور سال بعد محروم شوند، اینگونه افراد می‌توانند «درخواست بررسی اشتباه» در انتخاب رشته دهند. دسته بعدی افرادی هستند که از رشته محل قبولی خودشان رضایت ندارند و می‌خواهند با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به یکی از انتخاب‌های بعدی انتقالی بگیرند، که این افراد هم می‌توانند درخواست بررسی انتخاب‌های پایینی خود را از طریق سیستم سازمان سنجش آموزش کشور دهند.

 

مفهوم علامت‌های موجود در کارنامه نهایی کنکور

داوطلبان کنکور سراسری با مشاهده کارنامه نهایی کنکور خود ممکن است دچار یک نوع سردرگمی شوند و از علامت‌های کوجود در کارنامه خود اطلاعی نداشته باشند، در ادامه توضیحاتی را درباره این علامت‌ها آورده‌ایم.

کارنامه نهایی

 

توضیحات تفصیلی درباره علامت‌های موجود در کارنامه

– وجود علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است.

– مفهوم عدد 1(یک) بمنزله عدم دارابودن شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما و برگ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 96 برای انتخاب رشته مربوط می‌باشد (نظیر تکرار کد رشته انتخابی، عدم رعایت جنسیت پذیرش، عدم توجه به ضوابط رشته‌های دارای شرایط خاص برای رشته مذکور و…).

– مفهوم عدد 2(دو) در ستون نتیجه بدین معنی است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی حداقل در یک کد رشته محل جهت انجام مصاحبه به یکی از دانشگاه‌ها معرفی شده اید.

– مفهوم عدد 3(سه) در قسمت نتیجه اولویت قبولی نشانگر آن است که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.

– مفهوم عدد 4(چهار) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته مورد نظر توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی می باشد.

– مفهوم عدد 5(پنج) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم سابق) ودانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امتیاز لازم را کسب ننموده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این داوطلبان فرصت دارند درخواست بررسی مجدد پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود ارائه نمایند بدیهی است به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهدشد.

– مفهوم عدد 7(هفت) مندرج در ستون نتیجه به منزله عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط “سن، معدل، ویژگی های جسمانی، … و غیبت در مصاحبه” می باشد.

– مفهوم عدد 8(هشت) مندرج در ستون نتیجه به منزله پذیرش در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد(تربیت معلم سابق) می باشد که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.

– مفهوم عدد 9(نه) مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در دانشگاه شاهد، پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه غیرانتفاعی رفاه، داروسازی دانشگاه بقیه الله (عج) و دانشگاه شهید مطهری در دست بررسی است.

در صورت بروز اختلال یا عدم دریافت و مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و یا نیاز به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و … از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید با شماره 9099072068  تماس حاصل فرمایید .

 منبع خبر : iusnews
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…