کشور های بدون ویزا برای ایرانیان در سال 2023

کشور های بدون ویزا برای ایرانیان در سال 2023

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان 2023 را در این پست ویژه آماده کرده ایم تا در خصوص سفر به بهترین کشورهای بدون ویزا اطلاعات کافی داشته باشید.

آیا میدانید ما ایرانیان برای سفر به چه کشورهایی ویزا نیاز نداریم؟ احتمالاً میدانید یکی از مدارک اصلی برای سفر به کشورهای خارجی ویزا است که دریافت آن معمولا یکی از پر چالش ترین مراحل سفر و مهاجرت می باشد. حال این پرسش مطرح است که دارندگان پاسپورت ایران برای سفر به چه کشورهایی باید ویزا دریافت کنند؟ برای پاسخ به این پرسش لازم است ابتدا بدانیم که ویزا چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

منظور از ویزا چیست؟

ویزا از جمله اصلی ترین و شاید دشوارترین مدارکی است که باید برای سفر خارجی و مهاجرت به یک کشور در نظر داشته باشید. البته بر خلاف باور عمومی دریافت آن در صورت برخورداری از شرایط لازم و تکمیل مدارک کار چندان دشواری نیست.

برای دریافت ویزا لازم است ابتدا بدانید که قرار است به چه کشورهایی سفر کنید و چه هدفی از سفر خود دارید؟ سپس متناسب با هدف خود از سفر و اقامت در یک کشور مدارک را تکمیل نموده و درخواست ویزای خود را به سفارت ارائه کنید. در اکثر موارد در این مرحله لازم است که برای انگشت نگاری و احراز هویت از سفارت وقت گرفته و به صورت حضوری سایر مراحل را طی کنید.

در پایان پس از تایید اسناد هویتی و بررسی سایر مدارک پرونده درخواست ویزای شما از سوی سفارت کشور مقصد بررسی شده و نتیجه پس از یک بازه زمانی به شما اعلام خواهد شد. حالا می دانیم که منظورمان از کشورهای بدون ویزا این است که شما برای رفتن به کشور مورد نظر به پشت سر گذاشتن این مراحل نیازی ندارید.

اگرچه مفهوم و کاربرد ویزا در تمام کشورهای جهان یکسان است اما در خصوص قوانین مربوط به صدور آن در کشورهای مختلف تفاوت هایی وجود دارد. در ادامه این مقاله از آویژه با لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در سال 2023 آشنا خواهیم شد.

منظور از ویزا چیست؟

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

علاوه بر اینکه ویزا ها انواع مختلفی دارند و بهتر است با انواع ویزا آشنا شوید، بهتر است بدانید که ویزا بر اساس زمان صدور نیز به 2 نوع ویزای قبل از سفر Pre-arranged Visa و ویزای هنگام ورود Visa on Arrival تقسیم می شود. بنابراین میتوان گفت که کشورهای مقصد برای ایرانیان بر مبنای صدور ویزا به 3 دسته تقسیم می شوند.

صدور ویزا قبل از سفر شهروندان ایرانی برای ورود به این کشورها باید فرآیند اداری سفارت را طی نموده و پیش از سفر ویزا دریافت کنند. صدور ویزا در هنگام ورود این نوع ویزا در زمان ورود به خاک کشور مقصد از طریق پرداخت هزینه و ارائه مدارک امکان پذیر بوده و نیاز به ویزای از پیش صادر شده ندارد.

عدم نیاز به صدور ویزا این کشورها به شهروندان کشور ایران بدون نیاز به هیچ نوع ویزا برای مدت معین اجازه ورود می دهند. اعتبار پاسپورت مبدا و قوانین مهاجرتی کشور مقصد از جمله عوامل تاثیرگذار در بحث صدور ویزا می باشد.

متاسفانه در حال حاضر پاسپورت ایران در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار نبوده و طبق اعلام سایت Henley با اجازه ورود به 43 کشور جهان در رتبه 99 ام لیست بهترین پاسپورت جهان قرار دارد. بنابراین نمی توان توقع داشت که کشورهای زیادی به شهروندان ایرانی بدون ارائه ویزا اجازه ورود دهند. در ادامه میبینیم که کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان 2023 کدامند؟

پونز13 کشوری که ایرانیان برای سفر به آنها نیاز به ویزا ندارند:

 • ترکیه Türkiye
 • ارمنستان Armenia
 • جزایر کوک Cook Islands
 • دومینیکا Dominica
 • اکوادور Ecuador
 • گرجستان Georgia
 • هائیتی Haiti
 • مالزی Malaysia
 • میکرونزی Micronesia
 • نیوئه Niue
 • ونزوئلا Venezuela
 • عمان Oman
 • قطر Qatar

از لیست فوق در می یابیم که متاسفانه اکثر کشورهایی که ویزا نمی خواهند مقصد های چندان مناسبی برای یک مهاجرت تحصیلی و کاری نبوده و تعداد محدودی از آنها مانند، ارمنستان ترکیه و یا گرجستان برای سفر و گردشگری مناسب هستند.

پیشتر کشور مالزی نیز امکان ورود ایرانیان به این کشور بدون صدور ویزا را قانونی اعلام کرده بود و مسافران ایرانی می توانستند به مدت حداکثر 14 روز در این کشور بدون ویزا اقامت داشته باشند. اما این قانون بر اساس آخرین بخشنامه دولت مالزی لغو گردید و در حال حاضر دارندگان پاسپورت ایران برای ورود به مالزی باید ویزا دریافت نمایند.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم دسته دوم کشورهایی هستند که شهروندان ایرانی برای سفر به آنها نیازی به دریافت ویزای از قبل صادر شده نداشته و می توانند هنگام عبور از مرز ویزای کشور مقصد را دریافت کنند.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

پونزکشورهایی که برای ایرانیان امکان صدور ویزای هنگام ورود را در نظر گرفته اند:

آذربایجانماداگاسکارسنگال
بولیویجزایر سیشلمالدیو
کامبوجسومالیسوریه
موریتانیکومورکنیا
سیرالئوننپالپالائو
جزیره کیپ وردسریلانکاتیمور شرقی
موزامبیکگینه بیسائولبنان
روانداساموآزیمبابوه
توگوتووالواوگاندا
ماكائو

دریافت ویزای بدو ورود در اکثر کشورها از طریق ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار بلیط رفت و برگشت بیمه مسافرتی و کارت واکسیناسیون پس از همه گیری ویروس کرونا امکان پذیر می باشد. همچنین هزینه این نوع ویزا وابسته به انواع تحصیلی، تفریحی کاری و… متفاوت بوده و باید در همان بدو ورود پرداخت شود.

علاوه بر دو دسته فوق، گروهی دیگر از کشورها نیز وجود دارند که برای صدور ویزای شهروندان ایرانی نیازی به حضور فیزیکی و انگشت نگاری در سفارت نداشته و صدور ویزا از طریق یک سامانه کاملا آنلاین انجام می شود که در اصطلاح به آن e-visa گفته می شود.

در این روش متقاضی لازم است که از طریق ثبت نام و ارسال مدارک در سایت سفارت یا وزارت خارجه کشور مقصد برای دریافت روادید آنلاین اقدام نماید. دقت داشته باشید که e-visa به لحاظ قانونی و عملکرد هیچ تفاوتی با ویزای عادی نداشته و تنها فرآیند دریافت آن متفاوت است.

پونزکشورهایی که امکان ورود ایرانیان به آنها از طریق صدور ویزای آنلاین امکان پذیر است:

آلبانیگابنسودان جنوبی
آنتیگوا و باربوداهندوستانسنت هلنا
استرالیاقرقیزستانسنت کیتس و نویس
كلمبيالسوتوسورینام
ساحل عاجمولداویتاجیکستان
بنينمونتسراتامارات متحده عربی
جیبوتیجزایر نورفولک سنگاپورازبکستان
اتیوپیپاکستانزامبيا

به جز کشورهایی که تا اینجا نام برده شد سایر کشورهای جهان ایرانیان را ملزم به دریافت ویزای پیش از ورود نموده اند. یعنی شهروندان و دارندگان پاسپورت کشور ایران برای ورود به سایر کشورهای جهان که در لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان 2023 قرار ندارند، باید متناسب با نوع سفر خود از طریق سفارت کشور مقصد برای دریافت ویزا اقدام نموده و تنها در صورت صدور ویزا مجاز به سفر هستند.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

نتیجه گیری

برای مسافرت به برخی کشور ها نیاز به ویزا دارد. و در برخی کشور ها می توان بدون ویزا مسافرت کرد که ما در این مقاله از آویژه سعی کردیم به کشور هایی که بدون ویزا در سال 2023 سفر کرد را برای شما نشان دهیم. اگر بعد از مطالعه این مقاله در پیرامون این موضوع سوالی داشتید، با شماره گیری 09099071985 آن را به مرکز مشاوره آویژه مطرح کنید.

سوالات متداول

سوال علامتپاسپورت ایران در جهان رتبه چندم را دارد؟

پاسپورت ایران، طبق اعلام سایت Henley با اجازه ورود به 43 کشور جهان در رتبه 99ام لیست بهترین پاسپورت جهان قرار دارد.

سوال علامتمنظور از e_ visa چیست؟

به ویزایی که نیازی به حضور فیزیکی و انگشت نگاری در سفارت نداشته و صدور ویزا از طریق یک سامانه کاملا آنلاین انجام می شود e-visa گفته می شود.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کشور های بدون ویزا برای ایرانیان در سال 2023

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

سه شنبه

1403/5/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید