خرید مدرک تحصیلی قانونی است یا غیر قانونی؟

خرید مدرک تحصیلی قانونی است یا غیر قانونی؟

در حال حاضر در کشور ما افراد جوان برای پیدا کردن شغل مناسب به ویژه در مراکز دولتی به ارائه مدرک تحصیلی نیاز دارند که افزون بر آن، دارا بودن مدارک تحصیلی در مقطع های تحصیلی بالا نیز توانایی این را دارند که سبب ارتقای شغلی کارمندان و دیگر شاغلین گردد.

و هم به علت این که خیلی از اشخاص از شرایط لازم و وقت کافی برای مطالعه، حضور در کلاس های درس، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها و… برخوردار نیستند، به فکر خرید مدرک می افتند، غافل از این که جهت دریافت مدرک معتبر، این روزها راه های آسان دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله از آویژه می خواهیم به قانونی بودن یا نبودن خرید مدرک تحصیلی بپردازیم.

آیا خرید مدرک تحصیلی قانونی است؟

همان گونه که بیان کردیم، افراد این روز ها برای پیشبرد بعضی از کار های خود از قبیل مهاجرت، اشتغال، ارتقای شغلی و غیره به مدرک تحصیلی معتبر نیاز دارند و چون برخی اوقات برای ادامه تحصیل از شرایط لازم برخوردار نمی باشند، به خرید مدرک تحصیلی روی می آورند.

خیلی از اشخاص و مراکز به فروش مدرک تحصیلی از سیکل تا دکتری اقدام می نمایند که در جامعه امروزی کم و زیاد آن را مشاهده می کنیم. ولی دقت داشته باشید که این کار به طور کامل غیر قانونی است و در صورت شناسایی، شخص فروشنده و خریدار مجازات خواهند شد. نیاز به ذکر است که اخذ مدرک تحصیلی روش های قانونی آسان تری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

آیا خرید مدرک تحصیلی قانونی است؟

راه های راحت برای اخذ مدرک تحصیلی معتبر

در سالیان اخیر افراد داوطلب توانایی این را دارند که از طریق روش هایی به غیر از خرید مدرک تحصیلی، به آسانی وارد دانشگاه گشته و بدون هیچ مشکلی و به صورت قانونی مدرک خود را دریافت کنند.

در ادامه به معرفی و توضیحاتی در این خصوص خواهیم پرداخت:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

پذیرش بدون کنکور

در سالیان اخیر بعضی از دانشگاه ها با شرایط خاصی به صورت بدون کنکور به جذب دانشجو اقدام کرده اند که این نوع قبولی برای افرادی که با وجود این که تلاش زیادی دارند، موفق به پذیرش در آزمون نمی گردند و یا برای مطالعه جهت شرکت در کنکور سراسری فرصت کافی را ندارند مناسب می باشد.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری

در برخی رشته ها دانشگاه های دولتی به صورت بدون آزمون و فقط با توجه به سوابق تحصیلی، به پذیرش دانشجو اقدام می نمایند که از طریق سایت سازمان سنجش اطلاعیه آن منتشر می شود و افراد متقاضی قادر هستند با پرداخت هزینه نام نویسی و کامل کردن فرم های مربوطه، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

در رشته های بدون کنکور تحصیل در دانشگاه های روزانهرایگان می باشد ولی دانشجویان لازم است برای دوره های شبانه، غیرانتفاعی، پردیس خود گردان و پیام نور به عنوان شهریه هر ترم مبلغی پرداخت کنند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های آزاد

همانند دانشگاه های سراسری، دانشگاه آزاد نیز در 2 نوبت مهر و بهمن ماه از طریق سایت مرکز سنجش، اقدام به انتشار اطلاعیه و دفترچه انتخاب رشته، قبولی و امور فارغ التحصیلی می کنند که افراد علاقمند که شرایط دانشگاه آزاد را دارند،بعد از گزینش رشته قادر هستند بر اساس معدل خود و به صورت بدون آزمون در این دانشگاه قبول شوند.

رشته های مجازی

رشته های دانشگاه های مجازی برای اشخاصی مناسب می باشد که به دنبال اخذ مدرک تحصیلی می باشند ولی شرایط حضور در کلاس های دانشگاه را دارا نیستند. قبولی در این رشته ها هم بدون کنکور و هم با کنکور امکان پذیر می باشد و به صورتالکترونیکی همه کلاس های دانشجویان برگزار می شود. باید بدانید که نسبت به سایر دوره ها، شهریه این دوره نیز کمتر می باشد.

راه های راحت برای اخذ مدرک تحصیلی معتبر

دانشگاه علمی کاربردی

این دانشگاه فقط به صورت بدون کنکور دانشجو قبول می کند و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در این دانشگاه پذیرش افراد داوطلب نیز 2 بار در سال برای نیمسال اول و دوم انجام می شود.

البته لازم به ذکر است که این مراکز فقط در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با توجه به معدل و سوابق تحصیلی، دانشجو قبول می کنند. علت پرطرفدار بودن دانشگاه علمی کاربردی این می باشد که در تمامی شهر ها و استان ها واحد های آن وجود دارند و در آنها نسبت به دیگر دانشگاه ها، هزینه تحصیل کمتر می باشد.

دوره های فراگیر

این دوره ها فقط برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد است و طی سال های پیشین فقط در دانشگاه های پیام نور ارائه می شد که امروزه به این روش، دانشگاه آزاد نیز دانشجو جذب می کند.

در این نوع قبولی، افراد داوطلب نخست در رشته مورد علاقه ثبت نام کرده و بعد از سپری کردن یک ترم دانش پذیری، در صورتی که موفق به کسب قبولی در امتحانات گردند، قادر هستند در دانشگاه مربوطه ثبت نام نمایند و از ترم 2 دانشجو حساب خواهند شد.

دانشگاه های پیام نور

در دانشگاه های پیام نور آموزش به صورت از راه دور و نیمه حضوری می باشد و بعضی از درس ها نیز کلاس آموزشی ندارند و دانشجو لازم است به مطالعه کتاب های مربوطه بپردازد. لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور نیز دارای اعتبار بالایی می باشدکه این موضوع موجب شده تا اشخاص بسیار زیادی خواستار ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باشند.

مجازات خرید مدرک تحصیلی

بعضی اوقات امکان دارد بعضی مراکز دانشگاهی اقدام به فروش مدرک تحصیلی با اعتبار کنند که در صورت شناسایی با آن ها برخورد جدی خواهد شد و عواقب خیلی بدی در دارد.

ولی در بیشتر مواقع اشخاص سود جو به فروش مدرک تحصیلی اقدام می نمایند که این مدارک تحصیلی جعلی هستند و افزون بر خرید و فروش، استفاده از آن نیز جرم حساب می باشد و شخص مجرم، به یک تا سه سال محکوم حبس خواهد شد.

مجازات خرید مدرک تحصیلی

نتیجه گیری

مشخصا هیچ مدرک تحصیلی با خریدن قابل اعتبار نیست و جرم حساب می شود. همه افراد برای دریافت مدرک تحصیلی معتبر، لازم است دوره های آموزشی را در مراکز مختلف دریافت کنند.

در این مقاله از آویژه سعی کردیم به معتبر بودن مدرک تحصیلی که خریده می شود بپردازیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله نیاز به مشاوره داشتید، با شماره گیری 09099071985 از مشاوره رایگان آویژه استفاده کنید.

سوالات متداول

سوال علامتچرا افراد به خرید مدرک تحصیلی رو می آورند؟

افراد این روز ها برای پیشبرد بعضی از کار های خود از قبیل مهاجرت، اشتغال، ارتقای شغلی و غیره به مدرک تحصیلی معتبر نیاز دارند.

سوال علامتجرم خرید مدرک تحصیلی چیست؟

جرم خرید مدرک تحصیلی، به یک تا سه سال محکوم حبس خواهد شد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

خرید مدرک تحصیلی قانونی است یا غیر قانونی؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید