خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دریافت کارت و زمان برگزاری آزمون دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی حرفه‌ای

دریافت کارت و زمان برگزاری آزمون دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی حرفه‌ای

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:04 ب.ظ
0
598
کاردانی فنی حرفه ای
دریافت کارت و زمان برگزاری آزمون دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی حرفه‌ای
میانگین 5 رای از تعداد 5

به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون فنی حرفه‌ای دوره کاردانی می رساند : زمان برگزاری این آزمون 13 مرداد ماه سال 1396 می باشد .

زمان آزمون فنی حرفه‌ای

آزمون دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی حرفه‌ای ۱۳ مرداد برگزار می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه‌ای در روز جمعه ۱۳ مرداد ماه خبر داد و گفت: نتایج این آزمون دهه آخر شهریورماه اعلام خواهد شد.
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب اعلام کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی برای ۱۱ کد رشته امتحانی که پذیرش آنها براساس آزمون می‌باشد، صبح روز جمعه ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در ۱۷۲ شهرستان و ۱۸۷ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: فرآیند برگزاری آزمون فوق ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز می‌شود و لذا درب‌های حوزه‌های امتحانی راس ساعت ۷ صبح بسته خواهد شد، لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب‌های ورودی ممانعت به عمل می‌آید.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: لازم است داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت شرکت در آزمون، کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند. در جلسه آزمون به کلیه داوطلبان بسته حاوی دفترچه سوال یک پاسخ نامه نیز داده خواهد شد و در مستطیل بالای پاسخ‌نامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحانی هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است اقدام لازم برای بازنمودن پوشش پلاستیکی نموده و مشخصات خود را ذیل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء نماید.

منابع آزمون فنی حرفه‌ای

به گفته توکلی، دفترچه آزمون شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی می‌باشد و کلیه داوطلبان باید با توجه به زمان مشخص شده نسبت به پاسخ‌ گویی به سوالات اقدام نمایند. همچنین کلیه دفترچه‌های سوال آزمون داوطلبان شخصی سازی شده، شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است و این دفترچه دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C، D، E و F تقسیم می‌گردد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقای کیفی حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزشیابی حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکمیل پرسش ‌نامه ارزیابی حوزه‌های امتحانی در این آزمون از تاریخ ۱۳ مرداد ماه تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۶ بر روی سایت این سازمان اقدام نمایند.
دکتر توکلی گفت: برای شرکت در این آزمون تعداد ۱۹۸ هزار ۷۲ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۵ هزار ۹۳۸ نفر زن و مابقی مرد هستند به عبارت دیگر ۴۳.۹ درصد داوطلبان ثبت نام کننده زن هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط، پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید برای ۴۲ کد رشته‌ امتحانی صورت می‌گیرد. پذیرش در ۳۱ کد رشته از ۴۲ کد رشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش آموزش کشور منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌پذیرد. بدیهی است که آزمون برای ۳۱ کد رشته مذکور برگزار نخواهد بود و ملاک پذیرش معدل کل دیپلم است.
دکتر توکلی خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان متقاضی ۳۱ کد رشته امتحانی جمعا ۴۱ هزار ۴۲۷ نفر است که از این تعداد ۱۴ هزار ۹۰۳ نفر زن و مابقی مرد هستند. به عبارت دیگر ۳۶.۸۶ درصد ثبت نام کنندگان زن هستند.
وی تاکید کرد: پذیرش در یازده کد رشته امتحانی دیگر از ۴۲ کد و رشته امتحانی بر اساس نمرات آزمون و مطابق جداول شماره‌های ۲،۱ و ۳ مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام می‌باشد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: تعداد داوطلبان متقاضی ۱۱کد رشته‌ امتحانی مذکور جمعا ۱۵۷هزار و ۶۴۵ نفر می باشد که از این تعداد ۷۱ هزار و ۳۵ نفر زن و مابقی مرد می باشند. به عبارت دیگر ۴۵.۰۶ درصد ثبت نام کنندگان زن و مابقی مرد هستند.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فنی حرفه‌ای

به گفته‌ وی، کارت شرکت در آزمون ۱۱ کد رشته امتحانی روز سه شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ بر روی سایت‌ سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و لذا داوطلبان زیربط ضرورت دارد از این تاریخ تا ساعت ۲۴روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۹۶ به سایت این سازمان مراجعه و ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون فنی حرفه‌ای

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون فوق در دهه آخر شهریور ماه ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

دفترچه آزمون فنی حرفه ای منتشر شد

داوطلبان گرامی میتوانند از طریق لینک دانلود دفترچه آزمون فنی حرفه ای نسبت به دریافت آن اقدام فرمایند ٬ همچنین در خصوص دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه نیز می توانند با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

 

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه مشاوره آزمون فنی حرفه‌ای و مشاوره دانشگاهی با شماره 9099072068 تماس حاصل نمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامیبه این مطلب امتیاز…