استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

یکی از ارکان مهم جامعه و دولت وزارت آموزش و پرورش می ‌باشد. این نهاد با قبول مسئولیت سنگینِ تربیتی و آموزشی کودکان و نوجوانان به همراه پرورش معلمان یک امر مهم را در کشور به دوش می‌ کشد. جذب شدن به این نهاد تنها توسط آزمون‌ هایی که با نام آزمون استخدامی در جامعه شناخته شده است، انجام می ‌شود.

یک راه دیگر استخدام شدن کسب نمره قبولی در کنکور سازمان سنجش و شروع به تحصیل در دانشگاه‌ های زیر شاخه آموزش و پرورش (دانشگاه فرهنگیان) است.

اگر شما هم دوست دارید تا در آموزش و پرورش استخدام شوید، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا پایان همراه ما باشید.

نگاهی به آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش هر سال همراه با آزمون مابقی دستگاه‌ های دیگر برگزار می ‌گردد.

به خاطر داشته باشید تفاوت استخدام شدن در آموزش و پرورش با تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در این است که اگر شما کنکور خود را با موفقیت پشت سر بگذارید و امتیاز بالایی کسب نماید تا بتوانید این دانشگاه را انتخاب کنید؛ باید در مصاحبه امتیاز لازم را نیز به دست آورید.

پس از قبولی در گزینش شما جزو یکی از معلمان آینده به شمار می ‌روید. از این پس دانشگاه فرهنگیان مسئول ارائه خدمات آموزشی به شما به همراه حقوق و مزایا است.

شخصی که می‌ خواهد پس از دریافت مدرک لازمه در آزمون استخدامی شرکت کند، باید بداند که یک دوره آموزشی را حتماً باید سپری نماید؛ گاهی اوقات نیز بر اساس نوع قرار داد (رسمی، پیمانی، قرار دادی، حق التدریس و…) حقوق و مزایا به شما تعلق می ‌گیرد.

نگاهی به آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط قبولی در آزمون استخدامی

آخرین خبر در مورد استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش این است که، در ۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ در سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد: در سال جاری قرار است چهار هزار نفر به استخدام فرهنگیان در بیاید.

از این تعداد افراد، ۱۰۰۰ نفرشان مربوط به زاهدان هستند و در آن‌ جا مشغول به خدمت خواهند شد و الباقی نیرو ‌ها در شهرستان ‌های این استان مشغول به خدمت می ‌شوند.  استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در تمامی استان ‌ها بر اساس آزمون انجام می ‌شود.

جناب آقای نیک پناه فرمودند: همه اشخاصی که مدرک کاردانی، لیسانس و دکترا دارند می ‌توانند در این آزمون شرکت کنند؛ اما در ادامه اعلام کردند که شانس استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش بیشتر در اختیار افرادی است که سابقه‌ استخدامی قبلی در هیچ دستگاه و نهادی را ندارند.

شرایط استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش چیست؟

نکته مهم و قابل تأملی که در مورد جذب نیرو در آموزش و پرورش وجود دارد، این است که تنها پارامتر استخدام شدن کسب نمره قبولی نیست؛ بلکه علاوه بر مدارک، معیار ‌های معینی در این باره مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط عمومی

تیکشخص درخواست ‌دهنده ایرانی باشد و یا تابعیت ایران را داشته باشد.

تیکاین شخص به دین اسلام و یا ادیان مشخص شده در قانون اساسی کشور متعهد و معتقد باشد.

تیکشخص متقاضی به قانون اساسی ایران پایبند باشد.

تیکآقایان از کارت اتمام خدمت و یا معافیت خود از سربازی برخوردار باشند.

تیککارت ملی جدید صادره‌ کشور را داشته باشند.

تیکسلامت جسمی و روانی آن‌ ها توسط روانپزشکان مورد تأیید باشد.

تیکبه هیچ نوع از مواد اعتیاد‌ آور و مخدر وابستگی نداشته باشند.

تیکاز سابقه کیفری برخوردار نباشد. (عدم وجود سوء پیشینه)

تیکمتقاضی نباید ممنوعیت استخدامی داشته باشد.

تیکشرکت‌ کننده در هنگام معرفی به گزینش در استخدام شرکت و دستگاه دیگری نباشد.

تیکاز شرایط سنی که هر ساله توسط دانشگاه فرهنگیان معین می ‌شود، برخوردار باشد.

شرایط استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش چیست؟

شرایط اختصاصی

این شرایط هر سال متناسب با رشته ‌های مورد آزمون متغیر است؛ اما به طور کلی استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ مانند تمام سال‌ های گذشته مصاحبه و معاینات پزشکی را دارد.

در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر پذیرش به صورت بومی است. امسال ۲۵ درصد از امتیاز استخدامی به ایثارگران و ۵ درصد به رزمندگان ۶ ماه حضور یافته در مناطق عملیاتی تعلق می ‌گیرد. همچنین سه درصد نیز به معلولان اختصاص داده شده است.

مدرک دانشگاهی و حوزوی لازم را جهت شرکت در آزمون حتماً باید کسب کرده باشید. کمترین سن شرکت در آزمون بیست سال کامل است و بیشترین سن ۳۵ سال است.

البته گاهی اوقات شرایطی ایجاد می ‌شود که لازم به ایجاد تبصره است؛ پس برای قانون کلی اعلام شده، استثنا ‌هایی قائل می‌ شوند. به عنوان مثال: اشخاصی که در سال ۵۹ تا ۶۷ طالبان در جبهه‌ های جنگ حضور داشتند؛ مطابق با بازه زمانی حضور در جنگ به حداکثر سن استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش اضافه می ‌شود.

خانواده (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر، برادر) شهدا، خانواده آزادگان، خانواده افراد مفقودالاثر، تا پنج سال بالاتر از حداکثر سن اجازه حضور در آزمون را دارند. آزادگان و خانواده شهدا (فرزندان) به همراه جانبازان ۲۵ درصد و بیشتر، از شرط سنی معاف هستند.

اشخاصی که با مدارک کمتر و یا بالاتر از سطوح اعلام شده از طرف سازمان سنجش، قصد شرکت در آزمون را دارند؛ حتی پس از کسب نمره قبولی نیز مدارکشان بررسی نخواهد شد.

نکات مهمی که باید هنگام ثبت نام رعایت کنیم

مهم: اگر در مورد شرایط شغلی، خانوادگی و مدارک تحصیلی خود خلاف واقعیت را اعلام کنید؛ پس از برملا شدن حقیقت طی تحقیق و تفحص سازمان سنجش، استخدام شدن شما در هر مرحله ‌ای که باشد لغو خواهد شد.

نکته: شرایط لازم جهت حضور و پذیرش در آزمون در هر سال شامل تغییراتی خواهد بود؛ لذا به یاد داشته باشید قبل از شرکت در آزمون استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و شرایط اعلام شده را مد نظر قرار دهید.

افرادی که به شغل شریف تدریس علاقه‌ مندند و توانایی روحی و کلامی آموزش را در خود حس می ‌کنند، باید به این رشته و آزمون روی بیاورند. متأسفانه برخی از جامعه بر این تصورند که معلم بودن از درآمد هنگفتی برخوردار است؛ که باید عرض کنیم در اشتباه ‌اند.

نکات مهمی که باید هنگام ثبت نام رعایت کنیم

سخن آخر

در این مقاله شرایط استخدام در آموزش و پرورش را بیان کردیم. فراموش نکنید که استخدام شدن در هر شغلی، روحیات خاص خودش را می طلبد؛ بنابراین اگر می خواهید به عنوان یک معلم در آموزش و پرورش استخدام شوید، ابتدا این موضوع را بررسی کنید که آیا صبر و حوصله تدریس و مدیریت کلاس برای بچه ها را دارید؟

اگر در این زمینه سوالی داشتید، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را برایتان ارائه دهند.

سوالات متداول

معلم‌ ها چه بیمه‌ هایی دارند؟

بیمه حوادث و بیمه تکمیلی درمان خانواده یا بیمه انفرادی از مهم ‌ترین بیمه‌ های این افراد هستند.

حقوق معلم‌ ها چقدر است؟

حقوق این اشخاص متفاوت است؛ چرا که نحوه استخدام شدن آن‌ ها و قراردادشان بر اساس سال‌ های تدریس فرق دارد.

اشخاص حق ‌التدریس در تابستان حقوق می ‌گیرند؟

متأسفانه حقوق و بیمه این افراد در تابستان قطع خواهد شد.

3.6/5 - (11 امتیاز)

استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه استخدامی نیروی خدماتی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 9 نظر:
  1. با سلام احترام ببخشید با مدرک کاردانی میشه جذب خرید خدماتی شد یا ن میتونم در استخدام آموزش پرورش شرکت کنم یا ن

  2. سلام چرا آموزش وپرورش به فریاد نیروهای خدماتی وسرایداران نمی رسد بااین وضع اقتصادی بااین حقوق زیر فقرفقر کسی میتونه دوام بیاورد والا به حضرت عباس موندیم دردمان رو به کی بگیم که برای نیروهای خدماتی وسرایدارن هم افزایش حقوق بدن

    1. سلام. میزان حقوق در ارگانهای مختلف از جمله آموزش و پرورش با توجه به معیارهای متفاوتی تعیین می‌شود و یک مورد درون ارگانی محسوب شده و چنانچه سازمان از قوانین حداقل حقوق وزارت کار تجاوز نکند نمیتوان برای آن شکایتی مطرح کرد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/9/7

دوشنبه

1400/9/8

سه شنبه

1400/9/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید