تاثیر سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷

سهمیه ایثارگری در کنکور

سهمیه ایثارگری در کنکور سال بعد تاثیرگذار است؟ غیر از سهمیه ایثارگری در کنکور ، چه سهمیه هایی شامل داوطلبان کنکور سراسری خواهد شد؟ در ادامه با آویژه دانش همراه باشید . 

تاثیر سهمیه ایثارگری در کنکور 

در کنار برنامه ریزی کنکور و مطالعه منابع لازم و استفاده از کلاس های مختلف برای آمادگی در کنکور سراسری تعدادی از داوطلبان این شانس را دارند با استفاده از سهمیه ایثارگری و تاثیر این سهمیه در نتیجه آزمون شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه خود افزایش دهند. سهمیه ایثارگری در کنکور  سراسری انواع مختلفی دارد و هر کدام تاثیر متفاوتی بر روی رتبه و تراز هر فرد می گذارد. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که بیش از ۹۰درصد داوطلبان کنکور سراسری از سهمیه مناطق برخوردار هستند و سهمیه ایثارگری بطور میانگین هر سال نزدیک به ۴ درصد داوطلبان را شامل می شود.در سال گذشته به دلیل اضافه شدن سهمیه ۵ درصدی ایثارگران انتظار می رود در کنکور ۹۸ تعداد داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگری افزایش یابد.در ادامه این مطلب به انواع سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری و نوع تاثیر هر کدام اشاره خواهیم کرد. همچنین شما داوطلبان عزیز می توانید مقاله دیگری را با موضوع بومی گزینی یا همان گزینش بومی در کنکور سراسری را در این لینک مطالعه کنید. لازم به ذکر است که سهمیه ایثارگری در کنکور در شهریه دانشگاهی نیز اثرگذار است .

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷

  • ۱- جانبازان (با هر درصد جانبازی)
  • ۲- همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر
  • ۳- آزادگان و فرزندان و همسران آنان
  • ۴- جانبازان زیر ۲۵ درصد به همراه همسر و فرزندان آن ها
  • ۵- رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه به همراه همسر و فرزندان آن ها
  • ۶-همسر و فرزندان شهدا

 

ظرفیت دانشگاه ها برای  انواع سهمیه های ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷

هر کدام از انواع سهمیه های فوق ظرفیت و تاثیر مشخصی در کنکور سراسری دارند. جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی و همچنین آزادگان به همراه همسر و فرزندان آن ها به اضافه همسر و فرزندان شهدا ۲۵ درصد ظرفیت هر رشته محل را به خود اختصاص می دهند.از سویی دیگر داوطلبانی از سهمیه جانبازی زیر ۲۵ درصد و فرزندان و همسر رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه مجموعا ۵ درصد از ظرفیت دانشگاه ها را در اختیار دارند. در مجموع ایثارگران ۳۰ درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها را به خود اختصاص می دهند.

نکته : طبق قوانین مندرج در بخش سهمیه ها اگر ظرفیت ۲۵ درصدی که مختص همسران و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی ، شهدا و همچنین آزادگان به حد نصاب نرسد مازاد آن به داوطلبانی که از سهمیه ۵ درصدی استفاده می کنند تعلق می گیرد.

 

میزان تاثیر گذاری سهمیه ایثارگری در انتخاب رشته کنکور ۹۷

برای داوطلبانی که از سهمیه ایثارگری استفاده می کنند چه افرادی که دارای سهمیه ۲۵ درصدی هستند و چه افرادی که از سهمیه ۵ درصد برخوردارند لازم است برای داشتن شانس قبولی در هر کد رشته محل ۷۰درصد نمره آخرین فرد قبولی را کسب کنند در نتیجه حتی در صورتی که ظرفیت ایثارگران خالی بماند اما داوطلبی ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی را کسب نکند عملا شانسی برا ورود به دانشگاه را ندارد.

نکته مهم : کسب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی شانس لازم برای ایثارگران است اما کافی نیست.داوطلبی در نهایت می تواند وارد دانشگاه شود که در بین رقبای ایثارگر خود تراز بالاتری کسب کند.

 

نگاهی به سایر سهمیه ها در کنکور سراسری

۱- سهمیه مناطق: این سهمیه مهمترین سهمیه در بین داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری است و بیش از ۹۰ درصد افراد از آن بهرمند هستند.سهمیه مناطق به به سه منطقه ۱تا ۳ تقسیم می شود.

۲- سهمیه مناطق محروم: هر ساله سازمان سنجش مناطقی از کشور را در قسمت مناطق محروم قرار می دهد و دلیل آن کمبود شدید امکانات آن مناطق است و اکثر ظرفیت آن را به داوطلبان بومی آن مناطق اختصاص می دهد

۳- سهمیه بهیاران: افرادی که دارای دیپلم رسمی آموزش و پرورش هستند و در حرفه بهیاری مشغول به کار هستند برای ورود به رشته پرستاری دارای سهمیه مشخصی هستند.

داوطلبانی عزیزی که دارای هر یک از سهمیه های مذکور هستند می توانند مقاله مربوط به انواع سهمیه ها در کنکور را مطالعه کنند

 

مشاوره تلفنی کنکور

اگر در خصوص سهمیه های کنکور سال ۹۸ ؛ ثبت نام کنکور ، منابع آزمون سراسری سوالاتی دارید و یا نیاز به مشاوره تحصیلی یا برنامه ریزی درسی دارید ، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس حاصل فرمایید .

تاثیر سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۹۷

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- یک نظر:
  1. سلام روز بخیر ببخشید بعد اگه بین مثلا دویست شصت هزارنفری ک توکنکورن سنجیده بشیم مثلا رتبه بشه هفت هزار وی بین اون ایثارگرا بشیم مثلا چهار هزار بعد دوتاشو تو اعلام نتایج میزنن یا فقط ایثارگریه رو؟ بعد واسه انتخاب رشته هم اعمال میشه دیگه؟ وهمچنین دانشگاه فرهنگیان؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید