تعویق کنکور 1400

تعویق کنکور 1400 – آیا کنکور سراسری به تعویق افتاد؟

این روزها خبر های خوشی از تولید واکسن کرونا و واکسیناسیون جمعیت زیادی از مردم دنیا به گوش می رسد. اما با جهش این ویروس و گسترش ویروس کرونای انگلیسی و هندی و چینی روزانه تعداد بسیاری از مردم دنیا جان خود را از دست می دهند.

این در حالی است که ایران سال 1400 را با موج چهارم کرونا آغاز کرده و با نزدیک تر شدن به نیمه بهار، نه تنها شرایط بهتر نشده بلکه وضعیت بحرانی تر شده و تعداد مبتلایان و جان باختگان ناشی از ویروس کرونا بیشتر شده است. گسترش ویروس انگلیسی با قدرت بیشتری از ویروس چینی اکثریت شهرها را به وضعیت قرمز و تعطیلی کشانده است.

آزمون های 1400 تا بدین جا لغو شده و زمزمه هایی از تعویق کنکور 1400 نیز به گوش می رسد. هر چند تا 2 ماه دیگر تا زمان کنکور 1400 باقی مانده اما یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری تعویق کنکور 1400 است.

آیا کنکور سراسری به تعویق افتاد؟

سال گذشته تاریخ کنکور سراسری به جهت شیوع کرونا به صورت متعدد تغییر یافت و به تعویق افتاد. امسال هم کنکور سراسری سال 1400 به جهت گسترش بیماری کرونا ممکن است مانند سال قبل با تغییراتی روبرو شده و به موعد دیگری موکول شود.

تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری، زمان های ثبت نام و حتی اعلام نتایج و زمان های برگزاری آزمون های سراسری در جدول زمانبندی آزمون سراسری منتشر شده و از طریق سایت سازمان سنجش با آدرس www.sanjesh.orgدر اختیار داوطلبان قرار داده شده است. داوطلبان با مراجعه به این سایت می توانند در جریان مراحل برگزاری آزمون قرار بگیرند.

آیا کنکور سراسری به تعویق افتاد؟

از زمان ثبت نام تا اعلام نتایج ممکن است مشکلاتی در روند برگزاری آزمون ها رخ دهد و زمان آزمون یا زمان اعلام نتایج به تعویق بیافتد، اطلاع رسانی در مورد وقایع آزمون های سراسری بر عهده مجری برگزاری آزمون یعنی سازمان سنجش است.

سال گذشته وزیر بهداشت به جهت جلوگیری از شیوع کرونا، دستورالعملی را مبنی بر به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون های سراسری ارائه کرد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعویق آزمون ها تایید شد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری 1400، و عدم دسترسی به واکسن کرونا، گسترش موج چهارم کرونا و تاکید های مکرر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی، یکی از بزرگترین دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری و خانواده های آن ها زمان برگزاری آزمون کنکور سراسری و به تعویق افتادن این آزمون است.

با توجه به اینکه آزمون سراسری در تیر ماه برگزار می شود، نمی توان به طور قطع در مورد موعد برگزاری آزمون نظر داد. با اینکه موج چهارم کرونا با شدت و سرعت بیشتری در حال گسترش است اما تا تیر ماه ممکن است آمار ابتلایان و سرعت انتقال بیماری کاهش یابد و یا واکسن کرونا به مرحله تزریق همگانی برسد. در این صورت کنکور سراسری 1400 در زمان مقرر خود برگزار خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه ای که در تاریخ 12 بهمن ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده، به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی و کاهش خطرات ناشی از عدم رعایت فاصله اجتماعی در آزمون سراسری 1400، تاریخ برگزاری آزمون سراسری 1400 از 3 روز به 4 روز افزایش پیدا کرده است.

پونزتاریخ برگزاری این آزمون ها مطابق با جدول زیر است:

زمان برگزاری آزمون سراسری 1400
روز چهارشنبه 9 تیر ماه
روز پنجشنبه 10 تیر ماه
روز جمعه 11 تیر ماه
روز شنبه 12 تیر ماه

روزشمار کنکور 1400

با گسترش ویروس کرونا و ابتلای افراد بی شماری به این بیماری سازمان سنجش برای شناسایی داوطلبین مبتلا و نحوه برگزاری آزمون این افراد تدابیری را اندیشیده است. برای این منظور تمامی متقاضیان باید از طریق خود ارزیابی داوطلبان کنکور سلامت خود را مورد بررسی قرار داده و چنانچه نتیجه این ارزیابی مثبت شد، باید فرم خود اظهاری را تکمیل نموده و خود را به سازمان سنجش معرفی کنند.

سخنگوی سازمان سنجش، در مورد به تعویق افتادن کنکور امسال و حواشی احتمالی آن طی مصاحبه ای اعلام کرد که تصمیم گیری نهایی در خصوص برگزاری کنکور سراسری 1400 برعهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است و سازمان سنجش بر اساس دستورالعمل این ستاد اقدام به برگزاری آزمون خواهد نمود.

تعویق کنکور 1400

وی اظهار نمود که احتمال به تعویق افتادن زمان کنکور سراسری وجود دارد که در این صورت متعاقبا زمان آن اعلام خواهد شد.

وزیر علوم نیز در این خصوص اعلام داشت: داوطلبان کنکور سراسری تحت تاثیر جو غیر واقعی قرار نگیرند. برنامه برگزاری آزمون بر اساس جدول زمانبندی که در سایت سازمان سنجش منتشر شده اجرا خواهد شد مگر اینکه دستوری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر توقف یا تعویق آزمون صادر شود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در ستاد ملی مبارزه با کرونا کارشناسان و مشاوران زبده ای فعالیت و برنامه ریزی می کنند گفت:

«طبیعتا اگر ستاد کرونا درباره تعویق کنکور‌ ها از وزارت علوم مشورت بخواهد ما آمادگی این کار را داریم کما اینکه در سال گذشته هم در حوزه وزارت علوم نظرات خود را به آن‌ ها ارائه کردیم و در نهایت تصمیم نهایی با ستاد کرونا است.»

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن آخر

تا کنون اخباری مبنی بر تعویق کنکور سراسری 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است. با توجه به اینکه اتفاقات پیش رو مثل تهیه واکسن و تزریق همگانی تا زمان کنکور سراسری، کاهش ابتلا به کرونا و … تا زمان برگزاری آزمون سراسری قابل پیش بینی نیست، ما در سایت آویژه آخرین اطلاعات مربوط به زمان کنکور را اطلاع رسانی می کنیم. می توانید از طریق سایت ما از آخرین اخبار مطلع شوید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تعویق کنکور 1400

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. سلام لطفا کنکور را ب تعویق بندازید خواهش میکنیم این خواست همه کنکوری هاست توروخداب ما کنکوری ها رحم کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

یکشنبه

1403/4/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید